Z deníčku nové kolegyně

16. 10. 2008, Autor: DHe, Komentářů: 0

Dáša píše o svých pocitech v nové práci. U žen není služné prozrazovat věk, ale můžeme naznačit, že se nejedná o Dášino první, ba ani druhé zaměstnání, takže má s čím srovnávat. O to přínosnější její poznámky (které poskytla dobrovolně) jsou.
Ilustrační obrázek
Můj milý deníčku,
tak mám za sebou první měsíc v Et neteře. Co si z toho odnesu? (Ponožky. Firemní.)
Při chození s medvědem (v roli medvěda) zažívám první šok, lépe řečeno pro mě nezvyk. Všichni si tykají. Ptám se ejčára (medvědáře), jestli opravdu všichni, jestli jsem při seznamování neudělala nějaké faux pas. Když pak o tom přemýšlím, je to vlastně docela užitečné. Co je do vykání, kdyby slušnost chyběla. Takže o vykání to opravdu není a při věkovém průměru firmy kolem 25 let zvyk všeobecného tykání naprosto vyhovuje.
Věkový průměr je sice takhle nízký, ale výrazně starších se nelekají. (Alespoň do očí mi ještě nikdo nic neřekl ;-) Nelekají se ani žen. Myslím, že právě naopak… Vítají rovněž jejich zvyšující se množství v pracovním kolektivu. I tak je nás tu ale v poměru k mužům pomálu. (Nahrazujeme množství kvalitou.)
Jsou tu samí chytří a vtipní lidé. Opravuji – VELMI chytří lidé. Přesto se zdají být většinou normální, dá-li se to říct o lidech z IT prostředí.
Et netera klame tělem. Navenek působí mladě, svěže, rozevlátě, rošťácky. Ovšem pod pokličkou… Být špičkou ve svém oboru, a přitom působit takhle - to je zatraceně těžké. Smekám. Mistrovství v čemkoli se pozná na tom, s jakou lehkostí ho předvádíš.

Jednou z výrazných sociálních skupin jsou tu sportovci. Jezdí daleko na kole (VELMI daleko – říká vám něco Iron Man nebo triatlon?). V poledne chodí běhat, lezou po horách nebo stěnách, hrajou volejbal. Občas chodí do práce s končetinou v sádře.
Ostatní zájmové skupiny nechť si každý nováček prozkoumá sám.
Prvních pár návštěv v kuchyňce mi přináší konečně první vyhraněný názor na firmu a mé setrvání zde. Výběr čajů a perfektní kávostroj, vše přístupné v množství „vypij, co můžeš“. I kdyby se děly nějaké pracovní nepříjemnosti, je třeba je VŽDY hodnotit s ohledem na tento „bonus pro zaměstnance“. (Doslova jsem doma řekla: „Kvůli tomu kafi se tam budu držet zuby nehty.“)

Že bych se taky zmínila o práci? No ano, pracuje se tu. Já jako nováček se chvilkami cítím neužitečná, ale uklidňují mě. Pomalejší rozjezd je prý v Et neteře normální. Takže zatím čtu všechno možné. Je tu zavedené ISO, na vše jsou zpracované direktivy a pracovní postupy. Funguje tu firemní informační web i mailový newsletter. Po prvních nejistých krůčcích jsem pochopila, že je to pod heslem: „Co hledáš, najdeš.“ Vystačí mi to na pěkně dlouho a často se u toho směju nahlas. Tedy ne u oficiálních pracovních věcí, ale u zpráv z firemního života nebo u fotek z akcí.
Na moji konkrétní práci se časem taky dostalo a nakonec je príma, že jsem se mezitím stihla trochu rozkoukat. Přečetla jsem si, co a jak se dělá, co a jak funguje, kde jsou tiskárny, kde je co v síti, kdo jsou prgači, jaké jsou tu bonusy k platu, co se všechno děje v práci i mimo práci… No je toho dost. Co mě třeba ještě mile překvapuje je to, s jakou samozřejmostí a jak často tu lidi nosí firemní trička, bundy, vesty. Moje psychologické vzdělání mi říká, že se v tom cítí dobře a ani v podvědomí se nebrání být s firmou osobně spojeni. Trochu krkolomně řečeno, ale pro mě důkaz příjemného firemního prostředí. (Z pochopitelných důvodů jsem nezkoumala frekvenci nošení ponožek zmiňovaných v úvodu, s logem a vtipným textem, které jsme opravdu všichni dostali. Ale za mě – jsou prima.)

No a konečně - potěší rozhovory s přáteli z oboru.
„Kde teď děláš?“
„V Et neteře.“
Uznalé „Hmmm…“

Jsem zvědavá, kdy se objeví první výrazný zápor. Všude něco je, to je jisté, ale je to jako v manželství. To negativní se ukáže se zpožděním.

PS:
Mimochodem – před pár dny vodili dalšího medvěda a mě už se někdo v kuchyňce ptal, kde je cukr…
Sdílet odkaz:
tisk
 

Kariéra - hledáme


Vídíš se v některé z vypsaných pozic? Neváhej a jednej.

Žádná z aktuálních nabídek tě neláká, ale láká tě Etnetera?
Zkus si najít své místo.

Kontakt na HR


David Procházka
hr@etnetera.cz
+420 602 603 943

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ