Nač sedět v kanclu, když můžeme do luftu.

06. 08. 2011, Autor: JPa

Naši další setkávací akci jsme uspořádali na počest výročí startu vzducholodi Graf Zeppelin L.Z. 127 na první vzdušnou plavbu lidí kolem světa.
Ilustrační obrázek

Znalci díla Járy da Cimrmana, českého génia a blízkého přítele Ferdinanda von Zeppelina, dobře vědí, jak to se vzducholoděmi této značky bylo. Připomeňme si slova samotného hraběte: „...to všechno (myšleno vzducholodě) jsou jen první nedokonalé pokusy v mé hlavní badatelské činnosti. Způsob mého života mě donutil zabývat se otázkou ochranného prostředku proti alimentačním poplatkům. Pracuji na bázi tvrzené gumopryže. Ovšem výrobky, vycházející z mých dílen, jsou zatím bohužel... jaksi... příliš veliké... a nehodí se než... ku létání!"

Od těch dob se však technologie rozvinuly, a tak jsme mohli použít obrácený postup: postavit z antikoncepčního prostředku vzducholoď. Oproti trochu fádnímu balonovému létání, se při použití prezervativů už při plnění těles nosným plynem okamžitě začaly rýsovat typické ladné tvary vzducholodě. Pak se řešilo připevnění gondol (zde jsme museli trochu slevit ze standardů, se kterými jste se mohli při cestování vzduchem na začátku minulého století setkávat. Několik kabin pro cestující, jídelny a taneční sál s klavírem musely zůstat na zemi).

Chvíli to vypadalo, že akci nebude přát počasí. Pět minut před zahájením se totiž nad letištěm (vducholodištěm, vzduchopřístavem?) přehnala průtrž mračen, což se nakonec ukázalo jako velice přínosné. Rozpálený beton a odpařující se voda vytvořily úžasnou termiku plnou nečekaných stoupavých i sestupných proudů.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt na HR


David Procházka
hr@etnetera.cz
+420 602 603 943

Bavíme se


obr_bavime_se

Nejen prací je člověk živ a veselá mysl je půl zdraví. Navštivte naše workshopy humoru.

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ