Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

03. 05. 2017

Tohle je chlap s gulama!

Ministr financí udělal pár leváren (v souladu se zákony, samozřejmě), což rozezlilo premiéra, který ostře poprosil o vysvětlení. Po rozhovoru dostal lehce červenou barvu do tváře, rázně klepl prstem do stolu, utrousil sprosté slovo "safraporte" a rozhodl se nepohodlného ministra odvolat. S ním z vlády vyhodí i ty pohodlné, sám sebe a navrch třeba ještě víkendového hlídače zadního vchodu Úřadu vlády. Ó, jaký to hrdina!

offlineblog

Autor: Offlineblog, 03. 05. 2017, 16:23,    Komentáře (0)

 

28. 04. 2017

Na krku květen, na nohou voda (nebo sníh)

Tak už i Svatý Petr chytil manýry výrobců softwaru. Před časem poslal teplo, nalákal nás na krátké sukně, plavky, kola a kolečkové brusle, a když jsme si zvykli... Bum! Cloudové řešení (zdarma). Zima, vítr, déšť, sníh. Co po nás chce? Peníze?

offlineblog

28. 04. 2017, 17:03,    Komentáře (0)

 

08. 09. 2016

Už nezasune...

Miliony fanoušků nakousnutého jablka včera sledovaly představení nového iPhone 7 (i u nás k tomu proběhla akcička). Kromě novinek byl také oficiálně potvrzen krach jednoho letitého vztahu.
Chudák Jack (3,5 mm v klidu i v akci).

offlineblog

Autor: Offlineblog, 08. 09. 2016, 16:50,    Komentáře (0)

 

08. 07. 2016

Pruhy jako pruhy

Známý fotbalista Lionel Messi prý úmyslně nezaplatil asi 101 milionů korun na daních a dostal za to 21 měsíců. Protože to však nebyl násilný trestný čin, bylo to poprvé a ve Španělsku nemají žádného Šlachtu, nemusí špílmachr zdrhat záchodovým okýnkem. Do vězení ho nikdo netahá a zaplatí jen pokutu (možná vyfasuje i veřejně prospěšné práce, třeba sekání trávníku na Camp Nou).
Stejně se určitě jedná jen o nějakou účetní chybu, která vznikla při zaokrouhlování Messiho platu (nyní prý asi miliarda za rok) na celé miliony.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 08. 07. 2016, 15:42,    Komentáře (0)

 

09. 06. 2016

Nejde o tebe, nejde o mě, jde o ta děcka!

V Londýně chystají premiéru nové divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě. Hlavní postavy jsou od posledního dílu ságy o dvacet let starší a mají jiné starosti, než jak zabít toho, jehož jméno se nesmí vyslovit. V tom problém není.
Do role Hermiony byla obsazena herečka tmavé pleti Noma Dumezweni, a to už vzbudilo mezi fanoušky rozruch a diskuze. Autorka se okamžitě vyjádřila, že nikde v knihách nenapsala, že Hermiona je bílá a všechny diskutéry, kteří vyjádřili byť jen drobný nesouhlas, označila za rasisty. Ale v tom přece problém není!
Spisovatelka si asi neuvědomila, že miliony dětí knížky nečetly, viděly jen filmy a Hermionu mají zkrátka spojenou s tváří Emmy Watson. A jak těm mladším teď vysvětlovat výše popsanou proměnu? Co mají rodiče dětem říkat? Že jejich oblíbená postava je jen rolí, kterou příště může hrát třeba želva nebo brokolice? To děti určitě potěší.
Někdy bychom se měli nad tou korektností a vyvážeností zamyslet.

Našemu týmu se podařilo vypátrat i pár dalších perliček z přísně utajovaného scénáře:
- Po rozsáhlé internetové kampani je Harrymu povoleno uzavřít registrované partnerství s Draco Malfoyem. Ve druhém jednání se šťastný pár pokouší o svěření Hagrida do společné péče.
- Ve hře vystupuje mnoho kouzelníků a čarodějek z východní školy Al-Káidus. Bez postihu používají kletby, které se ostatním nepromíjí. Nelze proti nim použít obranná kouzla typu Protego horribils nebo Expecto patronum, aby nebyla omezena jejich práva.
- Siriusovi Blackovi byl in memoriam přiznán nárok na vyplacení náhrad na dopravu a reprezentaci za všechny dny, kdy byl vězněn v Azkabanu.
- Většina obchodů v Příčné ulici je nuceně zavřená, protože majitelé se včas nepřipojili do systému elektronické evidence tržeb a někteří ani neposílali kontrolní hlášení o DPH.
- Světlo, vyvolané kouzlem Lumos nesmí mít spotřebu energie vyšší než 40 W (20% musí samozřejmě pocházet z obnovitelných zdrojů).

offlineblog

Autor: Offlineblog, 09. 06. 2016, 17:05,    Komentáře (1)

 

05. 05. 2016

Nejlepší obranou by byl nezájem

Po Evropě jezdí několik part motorkářů, ale jen jedna vzbuzuje všeobecné pozdvižení. A přitom jen jedou po stopách Rudé armády a kladou kytky u pomníků druhé světové války. Proč by to nedělali, když jsou Rusové.
Spousta lidí mluví o tom, jak jsou zlí, jak jsou výrazem rozpínavosti Putinovského Ruska a jak nás ohrožují (asi vezou pod sedly jaderné hlavice).
Proto se o nich všude píše a čekají na ně televizní štáby, takže to Noční vlky určitě i hodně baví.
A když si udělají fotečku s nějakým hejtmanem, tak jsou úplně spokojení.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 05. 05. 2016, 16:51,    Komentáře (1)

 

20. 04. 2016

Kdo se bojí, nesmí na štafle.

Tak se to po dlouhém čase podařilo. Tam, kde pohořela známá nábytkářská firma uspěli truhláři, kteří umějí pracovat rukama a zároveň hlavou. Takže Offlineblog už zase visí pod čtyřmetrovým stropem, a to v našem HUBu (venku bohužel není žádné vhodné místo).
Novou éru jsme zahájili prezentací o historii Offlineblogu. Účast byla velká, jak se můžete přesvědčit na prezenční listině. Někteří při podepisování fobii přemohli, někteří se na štafle neodvážili, někteří (200+ cm) je ani nepotřebovali.
Věříme, že se bude Offlineblogu dařit.
Poznámka pro ty, kteří náhodou nevědí: Akrofobie - extrémní nebo neopodstatněný strach z výšek.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 20. 04. 2016, 11:15,    Komentáře (0)

 

21. 04. 2015

Končí jedna éra.

Je to tak. Poslední březnový den jsme odevzdali poslední klíče od domů a po deseti letech opustili Letnou.
A s ní i tabuli, na kterou jsme (s různou intenzitou, podle toho, jak byly nápady a jak byl administrátor aktivní) léta umísťovali naše vyjádření k okolnímu dění. V letním žáru i krutých mrazech.
No, je to pryč, sami jsme z toho trochu smutní, neboť přicházíme o miliony offline čtenářů.
Ale ti, kteří nám zůstanou věrní alespoň na webu (nebo se přijdou podívat k nám do HUBu v Holešovicích), se mohou těšit, že Offlineblog úplně nezanikne.

Autor: Offlineblog, 21. 04. 2015, 11:10,    Komentáře (6)

 

04. 11. 2014

Kde ho učili mluvit? V Číně?

Prezident měl zase výlev v přímém rozhlasovém přenosu. Nebudeme tu řešit, jestli je tajemný M. hulvátský buran se sklonem k alkoholismu, v tom máme jasno, ale je tu jiná věc.
Prezident opět poučoval. Ale zatímco česky mu to šlo velmi dobře, v angličtině výslovnost inkriminovaného slova (které má navíc i jiné významy) dosti pokulhávala.
Copak vůbec nemyslí na mládež (naši i zahraniční)? Ta se naučí slovíčko podle něj a pak bude zažívat trapné okamžiky na českých hranicích nebo naopak v amerických Zverimexech či vykřičených domech (zvláště, když si jako ochranu vezme "babl-bam").
Měl by si zkrátka více rozmýšlet, co řekne nebo udělá. Ne každý totiž věří následným vysvětlovacím žvástům tak, jako hradní mluvčí.

04. 11. 2014, 15:47,    Komentáře (2)

 

15. 08. 2014

Oznámení nepřítomnosti

Už nějaký čas poslouchá administrátor Offlineblogu ze všech stran poznámky, že na tabuli nic není. Lidé zkrátka nechápou skutečnost, že je okurková sezona a nic se neděje (kromě různých válek a katastrof, o kterých už se nám psát nechce). Čtenáři nerozumí problémům s počasím, kdy přívalové deště ničí dlouho tvořená díla. A takových důvodů je ještě celá řada.
Nakonec se řešení našlo. Administrátor šel sebekriticky do sebe, přemohl svou lenost, věc pojal po Cartmanovsku a práskl za sebou dveřmi. Kenny sice chtěl říct něco o tom, že je na příští týden hlášeno počasí nevhodné pro dovolenou, ale nějaký parchant ho mezitím zabil.

P.S. Tři minuty po dokončení kresby se spustil mohutný liják.

15. 08. 2014, 16:19,    Komentáře (0)

 

18. 07. 2014

Nestrannost je nám nade vše

Vždycky jsme se snažili zůstat objektivní a ani desetiletý pobyt na Letné nemá na naši nestrannost vliv. Je nám tedy úplně jedno, zda dnes ve fotbale vyhraje vítěz ligy (AC Sparta Praha) nebo vítěz poháru (AC Sparta Praha).
Co nás ale vždy zajímalo, byly názory čtenářů. Proto jsme připravili anketu, kterou jistě ocení fanoušci ať už z Prahy nebo třeba z Plzně.
A správně tipující lidé si zaslouží i ocenění. Těžko říct, jak hodnotné, protože virtuální měna Czech Crown Coin je venku teprve od včerejška a těžko říct, jak to s ní bude.

18. 07. 2014, 13:06,    Komentáře (0)

 

20. 06. 2014

Za chvíli začneme stříhat metr

Už dlouhou dobu víme, že vily na Špejcharu mají udělat místo novému obchodnímu centru. Navíc se do nich čím dál hůř skládáme.
Takže se chystáme stěhovat. Nebude to ani na loď (problémy s úřady), ani do volbami vybraného Karlína (problémy s majiteli), bude to do...
Ale ne, nic vám ještě neřekneme, jen si počkejte.

20. 06. 2014, 16:45,    Komentáře (1)

 

09. 05. 2014

Moralisté všemi másly mazaní

Před časem se rozhodla ukončit svůj rozháraný život jedna nešťasná osůbka z českého šoubyznysu. Váženější média o tom informovala, ta méně váženější z toho už čtnáct dní žijí (konečně se naplno ukázalo, kam patří hlavní zprávy TV Nova - každý den dva přímé vstupy z Uhříněvsi hovoří jasně).
A lidé se hádají: Kdo za to může? Nevyzrálá osobnost? Alkohol? Partneři a manželé? Nejčastěji je za viníka označován bulvár. "Fuj! Hrůza! Hyeny!," ozývá se ze všech stran, a to i z úst těch statisíců lidí, kteří jsou ochotni pravidelně dávat peníze za svou každodenní dávku emocí. Je něco shnilého v lidu českém.

09. 05. 2014, 16:14,    Komentáře (0)

 

25. 04. 2014

Ztraceno v otrockém překladu

Na 25. dubna připadá World Malaria Day, což někdo celkem rozumně překládá jako Světový den boje proti malárii. Jinde (třeba i na stránkách české pobočky OSN) se dočteme, že jde o Světový den malárie (stejně tak je tam i Světový den rakoviny). Znamená to, že máme v tyto dny nemocí (které ročně zabijí miliony lidí) slavit podobně jako na Mezinárodní den žen?
Nebo si můžeme Světový den něčeho a Světový den boje proti něčemu volně zaměňovat bez ohledu na význam? No dobře, tak se těšme na Světový den dětské práce, Světový den boje proti zdraví, Světový den boje proti nenásilí, Světový den boje proti míru nebo Světový den boje proti dětem.

25. 04. 2014, 15:07,    Komentáře (0)

 

14. 04. 2014

Mužem hned?

Nový ministr vnitra to neměl lehké. Zdědil totiž dva policejní prezidenty. A co s nimi? Buď mohl začít řvát jako na Lessy, nebo se před problémem někam schovat jako malý Červíček.
Nakonec se rozhodl pro radikální řešení a jmenoval prezidenta nového. Ten chce policii stabilizovat, takže věc asi vezme pevně do ruky a přitvrdí.
Ať už to dopadne jakkoli, vtipy o policajtech se budou vyprávět i nadále. To máš marný.

14. 04. 2014, 17:23,    Komentáře (0)

 

28. 03. 2014

Co s poloprázdnou lahví Helia?

Také by vám bylo líto vrátit tlakovou lahev, ve které ještě zbyla spousta Helia? Naštěstí v březnu tomu bylo 25 let, kdy v Americe vyběhla do světa Rychlá rota, vedená chrabrými veverkami Chipem a Dalem. Můžeme si tak připomenout jejich skřehotavé hlásky. Ale pozor, po Heliu se může lehce točit hlava. Pro Janu Páleníčkovou (Chip) a Oldřicha Kaisera (Dale) to před lety při dabování musela být pěkná fuška.

28. 03. 2014, 17:23,    Komentáře (0)

 

27. 03. 2014

Kamera, klapka, jedem... znovu!

Ano, na ulici Milady Horákové je poněkud hlučněji, což někdy opravdu vadí. Třeba v případě, kdy přijede štáb ČT, aby s otci zakladateli natočil medailonek do pořadu Cesty k úspěchu.
Natáčení, to byly takové chvíle pohody, štáb pracoval uvolněně a profesionálně, nikdo neodbíhal (zřejmě všichni vsadili na jeden prostředek na prostatu), pan Vašut si dal kávu a vše by se bylo podařilo tzv. na první dobrou, nebýt toho neukázněného strojvůdce, který si s vlakem prostě musel zahoukat. Pravda, trochu ho omlouvá fakt, že z kolejí na desku Offlineblogu nevidí.

27. 03. 2014, 16:38,    Komentáře (0)

 

14. 03. 2014

Každý den je veselý i smutný

Bylo to takové klidné Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983). I když by měl být spíše sníh, na louce za městem už kvetly Sedmikrásky (1966) a v tůňce si žáby začaly počítat své Perličky na dně (1965).
Šašek a královna (1987), Vyhnaní z ráje (2001) zrovna nehráli svou tradiční Hru o jablko (1976) a mohli tak mluvit O něčem jiném (1963). "Nebyli jsme vždycky Kamarádi (1971)," řekl ten červený Pytel blech (1962), "ale stejně mám pocit, že celou tu dobu spolu Ovoce stromů rajských jíme (1969)."
Královna ho však neposlouchala, neboť v dálce sledovala Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979) a moc se jí to nezamlouvalo, Mí Pražané mi rozumějí (1991).
Klaun šel raději zachránit koně, který opodál nervózně poskakoval Kopytem sem, kopytem tam (1988). Byl totiž uvázán k Vlčí boudě (1986), zřejmě jako návnada, protože okolo byly nastraženy Pasti, pasti, pastičky (1998).
Záchrana se podařila a odpoledne klidně plynulo dále. Zkrátka takové Hezké chvilky bez záruky (2006), kdy nic nenaznačovalo, že by přišlo něco zlého, či dokonce snad nějaká Kalamita (1981).
A přeci... Ten den zemřela paní Věra Chytilová a za dva dny po ní pan Otakar Brousek. Odešli, ale spoustu krásného nám tu zanechali.

14. 03. 2014, 15:47,    Komentáře (2)

 

07. 03. 2014

Zlatá sametová...

Na Ukrajině se to pěkně mlelo. Prezident, který zavíral své oponenty a za velké peníze (sebrané bůhví kde) si stavěl honosná sídla se najednou diví, že ho někdo nemá rád. A když si pohovořil s jedním z vůdců revoluce (mistrem světa v těžké váze Vitalijem Kličkem, který má v zádech ještě bratra Vladimira, také mistra světa v těžké váze), raději utekl za hranice, kde se dále diví, fňuká a simuje infarkty.
Přejme Ukrajincům, ať jim to dobře dopadne. Otázkou je, co udělá ruský medvěd. Zatím začal na Krymu.

07. 03. 2014, 16:02,    Komentáře (0)

 

24. 02. 2014

Kde nápad není, tam ani Eben ne(za)bere

Výroční filmové ceny letos byly poprvé vyhlašovány bez režisérského dozoru jejich spoluzakladatele Petra Vachlera. Měly být totiž důstojnější a váženější.
Pravda, Vachler nás v minulosti zásoboval různými taškařicemi a úlety, které se ne vždy povedly. Ale večery měly nápady a koncepce. Letos koncepce vlastně nebyla: filharmonie zahraje filmové melodie, pustíme ukázky, předávající si pochválí, jak jim to sluší, uděláme záběr na nominované alá Oskaři, předáme lva, oceněný poděkuje a v nejhorším Marek řekne něco vtipného.
Ceremoniál byl možná důstojnější, ale hlavně byl pro diváka velice nudný. Zařadil se tak do řady podobně zapomenutelných anket, kterých je v televizi spousta. Škoda.

24. 02. 2014, 15:31,    Komentáře (0)

 

18. 02. 2014

ČT si pořídila systém na streamování pořadů... Ale chodí jí tam lidi...

Vypukla nám velká sportovní akce v Rusku a Češi si medailově nevedou vůbec špatně. Jen Česká televize je trochu zaskočená, asi jako silničáři sněhem v zimě. Spousta lidí má dnes chytré telefony, tablety, počítače a chtěla by se sem tam juknout na nějaký ten přímý přenos (jasně, v práci se má pracovat, ale pro tu chvilku se to snad nezblázní). Takže se zkusí připojit na iVysílání, ale ouha. Při biatlonu, rychlobruslení nebo snowboardingu (o hokeji ani nemluvě) si servery dají na ústa rychleji než lyžaři na náročných tratích v Soči. Zkrátka nápor fanoušků nevydrží a spadnou.
Ale i u televize si divák užije. Třeba v sobotu. Jede se poslední kolo skeletonu (pravda, není to nejsledovanější sport), na startu jsou poslední čtyři nejlepší, napětí roste, za pět minut se všichni dozvědí jméno olympijského vítěze. Až na diváky ČT. Těm se pustí upoutávka, že se další den běží štafety, ať neprošvihnou napínavé okamžiky plné emocí. Následuje reklama na hrdého sponzora (to se musí, ale taky mohl chvilku počkat) a přepojení do studia, kde si redaktorka s expertem deset minut povídají o tom, že by bylo dobré zápas vyhrát, že má Eliáš teplůtku (sic) a Jágr narozeniny. Pak se přepojíme do Soči, kde nám další redaktor s dalším expertem řeknou, že Eliáš nenastoupí, že by bylo dobré zápas neprohrát, že má Jarda narozky, a že je měl i na minulých olympiádách. Záznam z posledních jízd skeletonu je zařazen někam do druhé přestávky. Režisér je blázen nebo si neumí dupnout.

18. 02. 2014, 11:35,    Komentáře (1)

 

01. 11. 2013

To by Ďula, Madla ani Sugar nikdy neudělaly

Prezident to nemá lehké. Nejenže se mu hádají Sobotka s Haškem, jeho přátelé se nedostali do sněmovny, dcerka mu chodí na odvázané párty, ale teď má i natlučené koleno a bude nějaký čas jezdit na vozíku.
„On v noci vstal, nerozsvítil si a zakopl o koberec shrnutý jeho psem," popsal úraz ministr zdravotnictví (v demisi) „alkohol tam nebyl."
„To ti tak žeru," pobaveně reagoval zlatý retrívr Darcy.

Autor: Offlineblog, 01. 11. 2013, 16:22,    Komentáře (2)

 

25. 10. 2013

Velká sázka o malého Hobota

To jsme tu ještě neměli. Uzavřeli jsme sázku s jedním naším klientem, zda se jím prodávaný Hobot udrží na ploše Offlineblogu.
Hobot je přístroj určený k čištění především větších skleněných ploch. Ty většinou bývají hladké, což se o povrchu Offlineblogu rozhodně říct nedá. Velké praskliny, absence rámu a množství křídy nám dávalo velkou naději, že se stroj neudrží, spadne a my vyhrajeme.

Autor: Offlineblog, 25. 10. 2013, 13:20,    Komentáře (0)

 

21. 10. 2013

Konec ohnivých bílých koní?

Distributorům pohonných hmot se krátí čas na to, aby se znovu zaregistrovali (a zároveň zaplatili kauci 20 milionů korun). Stát si od tohoto kroku slibuje menší daňové úniky a vyčištění trhu od podvodných firem. To je chvályhodné, proč bychom měli mít u nás 1600 distributorů, když v okolních státech jim stačí desítky.
Jen aby celá akce zase nebyla na draka.

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2013, 16:55,    Komentáře (0)

 

25. 09. 2013

Povolání - uhlobaron. Mě to baví.

Tak v Paskově došlo uhlí. Respektive je tak hluboko, že se ho nevyplatí dostávat nahoru. Tisíce lidí se teď třesou o práci, protože majitelé (včetně Zdeňka Bakaly) se rozhodli důl zavřít. To se dá pochopit, proč držet při životě ztrátový projekt.
K naštvání je spíše způsob podnikání "levně koupit - vybrat do mrtě - a teď se státe starej." A ještě se u toho tvářit jako sluníčko a občas vzít pár drobných ze získaných miliard a podpořit "bohulibou nebo potřebnou" akci (knihovna Václava Havla, Česká Miss).
A doho křičí horníci i odboráři, že je to důsledek politiky zlodějských pravicových vlád. Tak na závěr jen malé předvolební připomenutí. Doly (a 45.000 bytů OKD po zhruba 40.000,- Kč jako bonus) tehdy prodávali ministr financi Bohuslav Sobotka a předseda rozpočtového výboru Miroslav Kalousek.

25. 09. 2013, 15:45,    Komentáře (0)

 

16. 08. 2013

Čím nám asi vytřou zrak?

Týdeník Reflex na jaře zveřejnil článek J.X.Doležala o marihuaně. To dělá často, ale tentokrát byla u článku rozostřená fotografie, k níž autor přidal popisek: „4D fotografie: pro lepší čitelnost vykuřte gram marihuany." Normální člověk se zasměje či pousměje a čte dál.
Ne tak česká policie. Začala vyšetřovat, zkoumat a dělat znalecké posudky. Na konci je obvinění z šíření toxikomanie (součástí časopisu byly i papírky s filtry) a za tento vtípek teď novinářům hrozí až 5 let vězení! A plukovník Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály, jen potěšeně přikyvuje.
Soudit někoho za takovou věc, zvláště v zemi, kde si denně huntují alkoholem zdraví tisíce lidí (včetně toho na hradě), je ubohé.
Nebo je za tím něco jiného? Stávají se režimu nepohodlnými lidé, kteří do něj občas rýpnou? Tak to aby si administrátor Offlineblogu šel také pomalu balit to nejnutnější do vězení... Ale proč do vězení? Milá policie, když chcete lidi trestat za „protihabsburáky", tak také jako za Rakouska - Uherska. Pěkně s nimi na státní útraty šup do Brixenu.

16. 08. 2013, 16:00,    Komentáře (1)

 

02. 08. 2013

Plný sandál, to je skandál.

Ponožky v sandálech jsou prý v zahraničí poznávacím znakem Čechů (však i podnět na dnešní příspěvek přišel ze Slovenska, díky).
Ale pozor! Jednak prý v tom nejsme sami, a pak také podle různých módních policistů si ponožky do sandálů vzít můžete. Jen na nich musí být velké Vuitton, Versace, Prada nebo Dior. Že by zase jednou český zásah do módního světa?

02. 08. 2013, 11:03,    Komentáře (1)

 

23. 07. 2013

Prince of Pocu Stone

Tak se konečně narodil chlapeček, který už má spostu titulů, ale ještě nemá jméno (jak ho asi oslovuje jeho matka? Ty naše malá Jeho královská Výsosti princi z Cambridge?)
Celý Commonwealth zachvátila nákupní horečka (je jedno, co se kupuje, hlavně když je na tom Union Jack), Hollywood jedná o právech na film o prvních úspěších malého krále (po trháku The King's Speech zřejmě přijde The King's Shit) a světové agentury přinesly zprávu na prvních stranách (kromě České republiky, tady vládne případ Iveta).
Tak chlapče hodně štěstí a bacha na strejdu Harryho (víš, on byl dříve číslo 3).

Autor: Offlineblog, 23. 07. 2013, 16:00,    Komentáře (0)

 

15. 07. 2013

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý...

České Budějovice jsou zvláštní město. Když se zeptáte, kam můžete jít večer za zábavou, všichni vás pošlou do jednoho jediného klubu na náměstí. Také tam po večerech chodí spousta dívek v párech, ale vždy striktně dodržují pravidlo "jedna hezká - druhá ošklivá".
Teď se tam už třetí týden odehrávají demonstrace proti Romům, i když jich tam mají asi jen 400, a to na sídlišti, které vypadá zcela normálně a vůbec nepřípomíná třeba Chánov. A policie do toho vlítla a bere to hlava nehlava. Je zajímavé, že na zemi sice končí pár skinheadů, ale čím dál více k nim přibývají normální lidé, dívky nevyjímaje.
Kdyby policie takto razantně zasahovala už dříve při rušení nočního klidu ze strany Romů, možná by teď žádné demonstrace nebyly (ale asi to tenkrát nebylo politicky a rasově korektní).

Autor: Offlineblog, 15. 07. 2013, 15:00,    Komentáře (0)

 

27. 06. 2013

Inovace bez legrace.

Je to už nějaký čas, co Microsoft s mohutným hurá pustil do světa Windows 8 s přelomovým uživatelským rozhraním. Jen nějak málo vysvětlil prodejcům, že se produkt hodí spíše na dotyková zařízení. Prodavači železa tak osmičky cpali do všech počítačů a notebooků a uživatelé si rvali vlasy.
V nové verzi (zatím beta) se vrací tlačítko, kterým lze jejich trápení rychleji ukončit. Jen tak dál.

27. 06. 2013, 14:48,    Komentáře (0)

 

19. 06. 2013

Pějme píseň napříč politickým spektrem

Hned na začátek si ujasněme, na jaké úrovni se bavíme. Kdo nezná panice Ctirada a jeho výzvu božskému pěvci Lumírovi, ten ať si doplní vzdělání a podívá se na záznam hry Dívčí válka od Františka Ringo Čecha.
A my ostatní můžeme přejít k věci. Jednoho dne nebolo hmlisto, Lumír měl naladíno, nebol smädný, a tak opravdu spustil píseň od Nagy (tedy paní Nagy). Jelikož je to autorka schopná (všeho), střídali se v písni různé nápěvy, rytmy a tempa. Začátek se nesl v duchu působení paní Nagyové v oblasti mzdového účetníctví (Money Money Money). Pak si jí všiml jistý politik a dosadil ji na Úřad vlády. Tam tvrdě prosazovala hit Já jsem tady vedoucí. Později se objevil milostný motiv (Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik hodili), který, aby probudil generály, přešel v řízný marš. Součástí byla i sloka pro tajné služby (Kujme pikle, pikle kujme). Píseň nabírala stále neudržitelnější obrátky, až to mnoho lidí odskákalo tak, že si teď pobrukují Folsom prison blues. Zatím bez hlasů vlivných lobistů, kteří jsou už všichni v Mexiku (Monaku, Chorvatsku).
A spousta dalších lidí se třese, jestli jim božský Lumča taky ještě nezahraje.

19. 06. 2013, 10:45,    Komentáře (0)

 

11. 06. 2013

Ivánku, kamaráde, už zase bude volat Pelta.

Ač se řeky vzdouvají, ač se fanoušci bouří, Fotbalová asociace České republiky jede v zaběhlých kolejích. Na valné hromadě, které předcházely překvapivé rezignace protikandidátů a zajímavě řízené zápasy remcajících klubů, si delegáti do vedení opět zvolili provařené tváře a šíbry spojované s korupčními kauzami. K nim přihodili spolupracovníka STB a už je tam dokonce i dříve drsná Dáša (už povolila, asi jí někdo ve sprše... ne rukou... kopačkou).
Až budete pro své potomky vybírat nějaký sport, český fotbal raději vynechte. Jen těžko by je naučil smyslu pro kamarádství (nikoli kamarádíčkování) a fair play.

11. 06. 2013, 16:13,    Komentáře (0)

 

30. 05. 2013

Tento způsob léta zdá se mi poněkud... na hovno!

Navzdory globálnímu oteplování je tady místo léta zima jak v Rusku. Na holky v minisukních a svalouše v tílkách můžeme jen vzpomínat, o sexuálních dobrodružstvích na vyhřátých mezích nemluvě.
Ať už je patronem počasí sv. Petr, sv. Blažej nebo sv. Donát, měl by do něj někdo šťouchnout a připomenout mu jeho povinnosti.
P.S. Nějakého hněvu shůry se nebojíme. Maximálně nám Offlineblog do hodiny smažou nějakým lijákem.

30. 05. 2013, 14:28,    Komentáře (0)

 

21. 05. 2013

Bílá na černé se vrací

Ano, uplynulo mnoho času od doby, kdy pravidelně vycházel Offlineblog. Příčin bylo mnoho: náročná rekonstrukce desky, mizerné počasí (mrazy, deště), vleklá viróza administrátora...
Ale teď se tu cestou z hradu zastavilo sedm klíčníků a klíče náhodou pasovaly i ke dveřím, za kterými byly uskladněny všechny potřebné předměty.
Takže to zase rozjedeme. Sami jste to chtěli.

21. 05. 2013, 17:16,    Komentáře (1)

 

22. 10. 2012

Tlamolep na draka.

Offlineblog teď měl dlouhou pauzu. Na administrátora dolehla tvůrčí krize, v případě Offlineblogu tzv. "černo před očima".
Ale na té tmě mohly mít podíl i výrobky jistého výrobce alkoholu. Stejně, pod slovem "likér" si většina lidí představí něco sladkého pro dámy, něco na takové to "domácí cumlání". A on vám potom ten utrejch (v lepším případě) pěkně vytře zrak.

Autor: Offlineblog, 22. 10. 2012, 15:30,    Komentáře (0)

 

30. 08. 2012

Padouch, nebo hrdina?

Konec minulého týdne nepřál Američanům, a to zejména těm se jménem Armstrong. Jeden ukončil boj s antidopingovou komisí, druhý skončil se životem. Jeden porazil rakovinu a sedmkrát vyhrál Tour de France, druhý nechal své stopy v prachu Měsíce. Dalo by se říct, že odešli odvážní, cílevědomí a vytrvalí chlapi, které je dobré si vzít za vzor.
Ale co když Lance opravdu celou dobu jezdil plný zakázaných preparátů a Neil chodil ve skafandru jen v Nevadské poušti? Tyto otázky důvěru trochu nahlodají. Jsou lidé, kteří je pokládají, hledači pravdy, nebo jen závistiví rejpalové? A má se člověk pokoušet dělat výjimečné věci, když na ně okolní svět není připraven?

30. 08. 2012, 13:45,    Komentáře (3)

 

08. 08. 2012

Když nejdou Marťani k Jyrkovi, musí Jyrka k Marťanům.

Na Mars v pořádku dosedla sonda Curiosity a začala posílat obrázky. Z některých NASA ale radost nemá, protože ukazují, že Američané opět přijeli někam pozdě.
O rudou planetu už měl dávno zájem jeden politik a náruživý cvičenec. Nyní je předsedou jakési pidistrany, kde mu dělají společnost jen bývalý (kdysi vynikající) hokejista a bývalý (kdysi zřejmě také vynikající) vekslák, a tak se před volbami snazí spojit s kýmkoli.
A co na to samotní Marťané? Jeden z nich, řidič létajícího talíře místní hromadné dopravy (na snímku vpravo), upravil Jyrkův billboard a řekl (tak to alespoň rozšifrovali odborníci): "Ano, přimaloval jsem mu tykadla a brýle. Trestního stíhání se nebojím. Neměl jsem v úmyslu Jyrku nějak zesměšnit, ale spíše ho těmito doplňky vylepšit a pomarťanštit (na Zemi něco jako polidštit)."

Autor: Offlineblog, 08. 08. 2012, 15:00,    Komentáře (0)

 

24. 07. 2012

Když odstřihnout, tak pořádně!

Je tu čas dovolených a každou chvíli nějaký kolega vykřikuje po kanceláři, ať ho další týden nikdo neshání, že nebude k dosažení (proč by měl platit obrovské peníze za datové přenosy), že si chce odpočinout a věnovat se naplno rodině (manželce, milence, atp).
Jenže známe to. Dnes už o našem pocitu z ubytování či restaurace nerozhoduje jenom hezký výhled, dobré jídlo, správně vychlazené pivo, čisté povlečení nebo příjemná servírka, ale i dostupnost a kvalita připojení k internetu zdarma. A to může zničit celou dovolenou.
Začíná to nenápadně: Jé, hele, tady mají rychlou wifinu, to bych si mohl dát na Facebook tu fotku ze včerejška z pláže, ať mají v práci vzteka. Tak, cha cháá. A když už jsem připojenej, jenom čeknu mejly... A sakra, tomuhle bych se měl ozvat... Cože? Jen jděte napřed, já jenom něco pošlu a jsem hned za vámi. Tak, ješte tohle... Jé, vy už jste zpátky? Já jsem se tady trochu seknul... Co? Jó už jdu, vždyť se sem můžu ještě vrátit a poslat to později. Cože...? Romantický večer...? Ale jo... já vím, že jsem ti slíbil... ale tohle... proč dovolená v pr...? Miláčku... Kam jdeš? Já jenom...
A přitom je to tak jednoduché, stačí silná vůle a vyhýbat se samolepkám Free Wi-Fi. Nebo před dovolenou vyhrabat ze šuplíku starý telefon (ano, ten, co má ještě čudlíky), který ještě o možnosti připojení k internetu nemá ani tušení.

Autor: Offlineblog, 24. 07. 2012, 17:15,    Komentáře (0)

 

03. 07. 2012

Pražské sochy se radují.

A nastala ta chvíle, kdy se do matičky stověžaté Prahy sjeli cvičenci ze všechněch zemí českých i moravských, podpořeni silou krajanů z celého šírého světa, aby zde předvedli společné sestavy tělocvičné. Po ulicích možno jest spatřiti tlupy děcek rozesmátých, houfy bujaré mládeže až po skupiny kmetů vážených, kteří jen o chlup osobně se nepotkali s bratry Tyršem a Fȕgnerem.
U všech nalezneme nadšení nehrané, s kterým se dostavili na XV. Všesokolský slet, aby oslavili 150. výročí založení České obce sokolské. Velkolepé šibřinky zcela zastiňují akce konkurenčního Orla. Snad jen nadcházející oslavy organizace SUP páně Cimrmana mohly by je překonati, neboť příznivců jeho jest prý velká síla.

Autor: Offlineblog, 03. 07. 2012, 12:00,    Komentáře (1)

 

15. 05. 2012

Zatracená Kubice, vyměňuje krabice.

Máme tu další policejní šikanu. Zlý ministr vnitra a jeho pohunci zabavili nebojácnému poslanci krabici s novými botami, podstrčili mu do ní několik miliónů a hned ho zatkli. Jak k tomu ten dobrodinec, který z různých fondů zveleboval středočeský kraj (zejména v okolí svého bydliště), stavěl kašny a otevíral střední školy (z dnešního pohledu poněkud krátkozraké) přijde?
Je ale možné, že to vůbec není šikana, a pak je třeba policii pochválit. Jen houšť a větší kapky. V rámci vyváženosti a objektivity to můžete vzít napříč politickým spektrem.

15. 05. 2012, 15:45,    Komentáře (4)

 

04. 05. 2012

Straná ogrómnaja, ale stejně nejsou lidi.

V zemi, kde je hustota obyvatelstva pouze necelých devět lidí na kilometr čtvereční asi k takové věci muselo dojít.
Podle ruské ústavy musí po prezidentských volbách ministerský předseda složit funkci do rukou nově zvolené hlavy státu. A hle, on je to jeden a týž člověk. Navíc, protože už je prezidentem, nebude moci být v okamžiku podávání demise premiérem. Inu, Rossija...
Nechme Rusům jejich problémy, sami jich máme až až. Jen si zkusme představit, jak bude tento ceremoniál probíhat.
Ex-premiér Vladimír přichází do Zlatého sálu v Kremlu, aby předal demisi svého kabinetu. Prezident Vladimír zatím není na svém místě, ale protokol si neúprosně žádá začít. Ex-premiér Vladimír tedy pronáší svůj projev, ve kterém gratuluje prezidentovi ke zvolení a vyjadřuje názor, že Rusko si nemohlo přát muže lepších fyzických a morálních kvalit. Popřeje mnoho štěstí do dalších let a s výkřikem „Ať dlouho žijě báťuška car!" vykračuje předat desky.
Někde v půli cesty se proměňuje z ex-premiéra Vladimíra na prezidenta Vladimíra, stoupá si za pultík s dvouhlavou orlicí a začíná svou řeč. Na začátku samozřejmě poděkuje za blahopřání. Následně projeví lítost, že Rusko přichází o (dle jeho názoru) nejlepšího premiéra za posledních sto let. Vyjadřuje však naději, že ex-premiér Vladimír neodchází nadobro z politiky, a že bude prezidentu Vladimírovi k dispozici při budování dalších světlých zítřků.
Nakonec převezme listiny, potřese si rukou, obejme se, upřímně poceluje a vypije něco vodky (z lahve, je zbytečné, aby špinil dvě skleničky).

Autor: Offlineblog, 04. 05. 2012, 15:30,    Komentáře (0)

 

27. 04. 2012

Kujme Peake-le, Peake-le kujme...

Místo podstatných věcí musí teď vláda a parlament znovu řešit, zda se dá v tomto složení pokračovat dál a kdo si s kým založí klub. A vše záleží na jedné ženě, které jsou teď plná média, ale která také může záhy zmizet v propadlišti dějin. Normální člověk neví, zda jde o zásadní změnu pro náš malý český pu-Peake světa nebo jen o nějaké s-Peake-nutí. Možná se politika trochu pročistí a začne se od Peake-y znovu. Nebo se někomu zjeví Peake-ová dáma a vše půjde do háje? Kdo se v tom má vyznat?!
Za domácí úkol přeložte do angličtiny větu „Mluvit s Peake na vrcholu (hory)."

Autor: Offlineblog, 27. 04. 2012, 11:00,    Komentáře (3)

 

04. 04. 2012

Co nebylo dřív? Slepice nebo vejce?

Předvelikonoční nedostatek vajec přivádí některé občany ČR k šílenství (přitom kolik z nich se dopravdy piplá s kraslicemi?). Už předtím svými hysterickými nájezdy na obchody (doma i v zahraničí) vzbudili dojem, že vajíčka jsou ta nejdůležitější potravina na světě. A někteří (a to nejen farmáři) si začali pořizovat slepice (takže těch je teď také nedostatek). To se opravdu chvíli nedá vydržet bez hemenexu a volských ok?

Autor: Offlineblog, 04. 04. 2012, 14:00,    Komentáře (1)

 

14. 03. 2012

Naočkoval jste nás pochybnostmi, doktore!

Jeden člověk radil jako soukromá osoba svému zaměstnavateli, Ministerstvu zdravotnictví!
Za šest let radění (leckdy jen po telefonu) si takto bokem přivydělal pár milionů!
Radil ve věcech, na které má ministerstvo celý odbor s více než deseti lidmi!
Odboru šéfovala manželka pana poradce!
Na radění nebylo vypsáno výběrové řízení (teprve nedávno se někdo snažil věc papírově dohnat)!
Státní úředník, který je za věc zodpovědný tvrdí, že je to běžná praxe!
Jestli je to běžné, tak je to velice smutné! V každém případě to není normální!

Autor: Offlineblog, 14. 03. 2012, 17:00,    Komentáře (0)

 

24. 02. 2012

My žalovat nebudeme!

Řidič autobusu Roman Smetana přimaloval před volbami v roce 2010 politikům na plakátech, které vozil na svém voze, tykadla a různé další doplňky. Bral to vyváženě, napříč politickým spektrem. Vyjádřil tak svůj názor (možná to byla jen taková klukovina, to už je jedno). Každopádně se nejednalo o nic závažného, ani pozoruhodného.
Jenže ho naprášil kolega (není nad kolektiv správných lidí) a věci se daly do pohybu. Někteří politici se jen pousmáli, ale jiní začali jednat a žalovat. Konkrétně chtěli náhradu škody 15.000,- Kč za poničené plakáty (o tuto částku se přihlásila ODS, která jen v roce 2010 dostala od státu - a tedy od nás všech - 258 milionů korun, a to včetně příspěvku na úhradu volebních nákladů)!!!
Případ se dostal na stůl soudkyni, která (ač je manželkou jednoho z „vylepšených" politiků) rozhodně není podjatá. Milý šofér dostal nejdřív 100 hodin veřejných prací (nepřijal), pak domácí vězení (nepřijal) a teď má nastoupit na 100 dní do věznice (nepřijde, nechá se tam dovléct policií). Asi se tam potká s výtvarníkem Romanem Týcem, který vyfasoval 30 dní za to, že vyměnil pár panáčků na semaforech.
Opravdu nemají politici a soudci na práci nic lepšího, než posílat lidi za mříže kvůli malůvkám? Neztratili (kromě rozhledu a přehledu) už i nadhled? A humor?
Domalujte si na Offlineblog co a koho chcete. Ale jestli příjde nějaký politik a lípne si tam svoji fotku - tak uvidí!
P.S. Možná by při své další návštěvě mohl Miloš Forman (mimochodem, všechno nejlepší k narozkám) sfouknout nějaký filmeček, třeba Lid versus Roman Smetana (Roman Týc).

Autor: Offlineblog, 24. 02. 2012, 15:45,    Komentáře (0)

 

17. 02. 2012

Není to jen novinářská sněžná kachna?

V televizi teď vidíme řadu záběrů na hrdinné moderátory, kteří se po pás v závěji pokouší překřičet vichr, aby nás mohli informovat, kudy se nově nedá projet. Při pohledu z pražského okna, kdy člověk jen sem tam zahlédne ubohou zapomenutou hromádku (myšleno sněhovou, těch psích je tady hafo), se nechce věřit tomu, že jen o pár desítek kilometrů dál bojují už několik dní lidé s tím bílým svinstvem. Nejsou to jen uměle, někde ve studiu natočené záběry?
Ale vzpomeňme si, jak tomu bylo loni, když přívaly sněhu ochromily hlavní město. Tehdy také psali lidé ze vzdálených míst: „No jo, Pepikům trošku nasněží a hned jsou toho plné noviny." Někdy je asi potřeba médiím věřit více než vlastním očím (a také se podle toho zachovat).
P.S. Možná jste si říkali, proč se na Offlineblogu tak dlouho neobjevil žádný nový příspěvek? Zkrátka to nešlo. Tabule byla zasypána šesti metry sněhu... Opravdu... Věřte nám!

Autor: Offlineblog, 17. 02. 2012, 11:30,    Komentáře (4)

 

07. 12. 2011

Konec nevýhodných obchodů v Praze.

Zakázky, které vzbudily řadu otázek (Opencard, jízdenky pro MHD, atp.) se už zřejmě nebudou v hlavním městě opakovat. Poslední obchod dokazuje, že vedení se poučilo a umí z problému udělat přínos. V pražské ZOO dorostla gorila Moja do věku, kdy by už mohla začít dělat potíže, a tak byla odeslána do Španělska (kde z ní, bůhvíproč, udělají Mojito).
Od jejího odletu uplynulo jen pár dní, a už se po Praze začaly pohybovat jiné vzácné gorily, které se v běžném životě poštěstí zahlédnout jen pár lidem.
K tomuto uspěchu prý za chvilku přiletí poblahopřát i ruský prezident.
P.S. Venku právě začalo pršet. Vlivem ročního období je účinnost našeho antivirového systému BigTree snížená na minimum, takže je možné, že tento příspěvek zmizí z tabule dřív, než si ho všimnou chlapci z KGB. Uf!

Takto vypadal Offlineblog cca hodinu po zveřejnění příspěvku. To jen dokazuje, že některé národy stále umí poručit větru, dešti.

Autor: Offlineblog, 07. 12. 2011, 14:30,    Komentáře (2)

 

20. 10. 2011

Varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu.

Vypadá to, že v dohledné době dojde ke zdanění hazardu. No, uvidíme.
Vládní politici prý mají dokonce plán, jak zabránit sázení přes internet do zahraničí (ale odmítli říci, jak to podle nich bude vypadat). My do internetu nějakou dobu děláme, takže jsme na řešení moc zvědaví.

Autor: Offlineblog, 20. 10. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

14. 10. 2011

Mistři zkratky

V sobotu proběhne v tunelu Blanka den otevřených dveří. My jsme si se stavbou užili své, ale také jsme se mnohé naučili. Třeba hledat si zkratky přes stavbu (abychom cestou domů nemuseli obcházet celý blok). Mnohdy to vyžadovalo lezecké schopnosti a oblečení také nezůstalo nejčistší, ale co by člověk neudělal pro to, aby ušetřil pár kroků, že?
Teď tedy můžeme poradit i návštěvníkům. Cesta je opravdu mnohem kratší (jen dávejte při kopání pozor. Neradi bychom zase byli bez proudu, telefonu, elektřiny nebo plynu).

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2011, 16:30,    Komentáře (0)

 

06. 10. 2011

Steve už volá ze sítě jiného operátora.

Boj s jednou fujtajbl nemocí prohrál člověk, který rozdělil IT svět. Kolegové to s ním sice neměli vždy lehké, ale člověk s takovými nápady bude chybět a zřejmě si na dalšího nějaký čas počkáme. Na někoho, kdo nás donutí udělat podobné věci, jako je vyhodit CD-čka nebo nás naučí patlat prstem po obrazovkách. Steve - great Job(s)!

Autor: Offlineblog, 06. 10. 2011, 15:00,    Komentáře (1)

 

27. 09. 2011

To nám byl CERN dlužen, tohleto.

Skupina vědátorů objevila nějaké malé potvůrky, které prý možná létají rychleji než světlo. Pokud se měření potvrdí, bude to prý znamenat průlom ve fyzice a Einsteinova teorie relativity bude jen cárem papíru (My z toho takový strach nemáme. Tašky s nákupem asi lehčí nebudou a jablka budou stále nepadat daleko od stromu).
Ale vědci jsou vědci a v nouzi se obrátili na celý svět s neobvyklou prosbou: „Najděte proboha (propřírodu), kde jsme udělali chybu!"
A to je výzva. My jsme tu našli svinovací metr a stopky. Jde do toho někdo s námi? (Nejlépe někdo, kdo má na zahrádce proto-elektron-positronový srážkový urychlovač).

Autor: Offlineblog, 27. 09. 2011, 16:00,    Komentáře (2)

 

21. 09. 2011

Zlatá lejna s hákama.

Američanům létá po obloze rychlostí 28 000 km/h šestitunová družice, ale dlouho už tam prý nevydrží. Vstoupí do atmosféry, částečně tam shoří, ale ne celá, takže z ní na zem nějaké kousky dopadnou. NASA neví kdy a neví kam. A vy si stěžujete, že prší...
P.S. Nechceme šířit paniku, ale není čas povolat do služby Bruce Willise?

Autor: Offlineblog, 21. 09. 2011, 16:00,    Komentáře (0)

 

07. 09. 2011

Jak dlouho ještě asi bude mít Muammar na Facebooku stav "svobodný"?

Svým pohybem na síti za sebou zanecháváme stopy a pro jiné tedy není tak moc těžké si nás (nebo něco o nás) najít.
V případě lybijského plukovníka to tak lehké zase není. Vzteklý pes z Tripolisu moc velkým příznivcem Internetu není a v arabském světě je to přecijen trochu těžší. Vždyť i celosvětově známé slovo se tam dá napsat několika různými způsoby (a přitom stále arabsky). Pak si zkuste něco najít.

Autor: Offlineblog, 07. 09. 2011, 15:30,    Komentáře (0)

 

11. 08. 2011

Ne vždy křesťana duha potěší

Jistý pán zkrátka nemá rád nic, co je nějak spojeno s duhou. Teď například zveřejnil své názory na veselici homosexůálů Prague Pride 2011, čímž akci zajistil takovou publicitu, o které se organizátorům ani nesnilo.
Ať si myslí, co chce, ale ať své hluboké myšlenky („jediná ucelená zpráva o vzniku světa je Genesis",„existuje homosexualita vrozená a získaná", atp) prezentuje jako soukromá osoba a ne jako vysoký nižší státní úředník.
Nikoho asi nepřekvapí, že tento pán nemá rád ani Hnutí DUHA (ostatně není sám). On by ale měl mít k ekologii velmi blízko (vycházíme-li z lidové písně Hájku, háječku, hájku zelený).

Autor: Offlineblog, 11. 08. 2011, 16:00,    Komentáře (0)

 

27. 07. 2011

Jít, či nejít?

Pan prezident odmítl při vstupu do budovy australského parlamentu projít bezpečnostním rámem, což vyvolalo (hlavně v ČR) bouřlivou debatu o jeho aroganci a pocitu nadřazenosti.
Pravda je, že hlavy státu se běžně takovýmto procedurám nepodrobují a Austalané to mohli vyřešit elegantněji (členy královské rodiny taky rámem neprohánějí).
Na druhou stranu pan prezident si mohl užít i legraci. Sice by nejdřív musel překousnout mírně potupnou prohlídku ručním detektorem kovů (ten se používá v případě, že rám zapíská, což by se díky prezidentovu umělému kloubu asi stalo), ale pak by mohl pobaveně sledovat vyjevený výraz snaživého australského vrátného. Co by ten asi dělal, až by před vstupem do rámu odkládali členové prezidentovy ochranky do přiloženého košíčku kovové předměty, tedy mobily, klíče, boxery, nože a pistole?

Autor: Offlineblog, 27. 07. 2011, 16:30,    Komentáře (4)

 

15. 07. 2011

Webmaster Out of Office

Čtvrteční (myšleno 14.7.) bouřky napáchaly na území ČR značné škody: rozvodněné řeky, vytopené sklepy, popadané stromy, úplně vymazaný Offlineblog. Náš protidešťový antivirový systém bigtree.02 byl tentokrát krátký (nebo úzký?).
A to navíc zrovna ve chvíli, kdy správce blogu odjíždí na dovolenou. Co teď? Přece nenecháme tabuli tak dlouho prázdnou? Musíme zveřejnit alespoň vysvětlení.
Editace Offlineblogu je ale obtížnější, než se na první pohled zdá (to je ostatně vidět i z roztřeseného rukopisu). V horní části tabule dostává člověk závratě. V dolní části zase překáží žebřík. Jednou napsané křivé písmeno nejde smazat, když si člověk zapomene houbu. Na jednom řádku je tabule příliš úzká, jinde zase široká.
Nakonec je jakžtakž hotovo. Správce Offlineblogu od nynějška požívá opět o něco větší úcty svých kolegů. Nápis je hotov a snad vydrží do konce dovolené.
Jen aby nám sem teď nezačali chodit lidi...

Autor: Offlineblog, 15. 07. 2011, 00:00,    Komentáře (2)

 

12. 07. 2011

Je cyklistika bojový sport?

Na tak velkém závodě jako je Tour de France to cyklista nemá lehké. O své místo na slunci se musí prát nejen se soupeři, ale nově i s doprovodnými vozidly. Proč kolem skupinky dvou až čtyř uprchlíků krouží sedm motorek a osm aut?
Možná jde o reklamu. Teď nemyslíme Škodovku, ta má svá loga všude okolo, ale třeba takový Citroën se posláním závodníka do ostnatého drátu dost zviditelnil.
Zraněných jezdců je letos už požehnaně. I když... bez viny také nejsou. Viděli jste snad na jejich kolech světla, zvonek nebo odrazky? Kruhové objezdy projíždějí často v protisměru a s povolenou padesátkou v obci si také hlavu nelámou. Není divu, že na ně místní vesničané zblízka křičí a občas je nějaký závodník sražen sedlákem z kola.

Autor: Offlineblog, 12. 07. 2011, 15:15,    Komentáře (0)

 

27. 06. 2011

Dementi

Kategoricky popíráme tvrzení, že bychom u nás ve firmě někomu dávali až neslušně vysoký plat za minimum odvedené práce. To si mohou dovolit jinde, bohužel.
Všeobecně smutná není proměna ze všemi obdivovaného ředitele ZOO na neúspěšného diplomata a posléze na nenáviděnou loutku na železnici. To je spíše osobní neúspěch.
Trochu smutnější jsou částky, které jsme odváděli na jeho plat a odchodné.
Nejsmutnější je ale skutečnost, kolik lidí za daleko větší peníze na podobných místech ještě zůstává.

Autor: Offlineblog, 27. 06. 2011, 11:30,    Komentáře (2)

 

16. 06. 2011

Vy za nás nestávkujete, ale my pracujeme za vás.

Lidé, sdružení v různých odporových organizacích, dnes zase chtěli zaškodit a ochromit chod města a firem v něm. Na nás si ale nepřijdou, nám jízda na kole nedělá problém.
Praha byla nakonec krásně průjezdná, kola svištěla po prázných silnicích jedna radost. Jediné komplikace byly hlášeny z tunelu pod Vyšehradem, kde se v úzkém místě vytvořily z obou stran kolony, v nichž uvízly tisíce lidí. Na místě zasahovaly jednotky integrovaného záchranného systému, které rozdávaly cyklistům, bruslařům a chodcům deky a vodu.

U nás ve firmě jsme si udělali příjemnou snídani. Odboráři, takovou akci by to chtělo dělat alespoň dvakrát do měsíce.

Autor: Offlineblog, 16. 06. 2011, 11:30,    Komentáře (3)

 

09. 06. 2011

Omlouváme se, ale konali jsme v dobré víře...

Díky průtržím mračen bylo v poslední době v naší republice zatopeno několik sklepů a i leckterý potok vystoupil z koryta. Možná na tom máme také svůj podíl.
Administrátor Offlineblogu nám nemládne. Lezení po žebříku při psaní příspěvků ho zmáhá, a to už vůbec nemluvíme o mazání. Rozhodli jsme se mu ulehčit a alespoň mazání vyřešit outsourcingem.
Jako vítěz vyšla z výběrového řízení nadnárodní společnost s mnohaletou tradicí, která působí po celém světě a ve vyspělých státech má největší tržní podíl. Některé hlasy sice tvrdily, že je to pro mytí Offlineblogu trochu předimenzované, ale většině se nabídka firmy líbila.
Bohužel, jak už to tak bývá, praxe odhalila některé problémy. Firma provádí mytí i mimo objednané termíny, navíc nedisponuje technikou, která by mocný proud vody usměrnila pouze na naši tabuli. Proto to odnášejí celé městské části, okresy, ba i kraje. Velice se omlouváme a snažíme se o nápravu. Například teď jednáme o zrušení mytí v průběhu víkendů.

Autor: Offlineblog, 09. 06. 2011, 13:45,    Komentáře (3)

 

25. 05. 2011

Já jsem Offlineblog, a toto je můj ručník.

Myslíme si, že když už Offlineblog přežil stavbu tunelu Blanka, měl by přežít i stavbu meziplanetární dálnice. Proto jsme ho vybavili tou nejdůležitější věcí, kterou mezihvězdný stopař potřebuje.
Ti, kteří jsou věci znalí, se teď mohou posadit na sluníčko na svůj ručník a vyslechnout si trochu poezie:

Ó fretná chrochtobuznosti!
Tvé mikturace jsou mi
Co zprudlé žvastopunksery na plzné včele
Škvrrrk, já zapřísahám tě svými frůnícími kvrdlovrzy
A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty
nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem,
tak bacha na to!

A co říci těm neznalým? Kupte si knihu!

Autor: Offlineblog, 25. 05. 2011, 15:00,    Komentáře (1)

 

19. 05. 2011

Co zaseješ - to sklidíš, co vsadíš - s tím se rozluč.

Panu H. (o kterém ani akcionáři nevědí, jaký má plat) přerostla Sazka trochu přes hlavu. Firma s padesátiletou tradicí, dlouhá léta jedna z nejziskovějších českých společností, teď dluží na všechny světové strany.
No, zřejmě tam něco není v pořádku. Více zarážející je fakt, že se najdou lidé, kteří u této společnosti (která má pozastavenou licenci a nevyplácí větší výhry) stále sázejí. To jsou praví optimisté.

Autor: Offlineblog, 19. 05. 2011, 16:45,    Komentáře (0)

 

11. 05. 2011

Přetížená linka Praha - Blava.

Sledování a stahování přírodopisných filmů pro dospělé rozhodně do práce nepatří. Pracovník se v tu dobu nevěnuje svým povinnostem a zatěžuje linku kolegům, kteří se v tu chvíli věnují třeba velmi urgentním pro...
jektům, na které klient ne...
trpělivě čeká. Samozřejmě se nemůže na pr...
áci patřičně soustředit. Do toho všeho se od ostatních st...
olů ozývá „góóóóól" (s několikavteřinovými mezerami, které jsou způ...
sobeny tím, které sportovní stránky právě ten který kolega sle...
duje).
V tom okamžiku je lepší se na práci vykašlat a podív...
at se také na to, jak si Jágr vyměňuje puk s Červ...
enkou, objíždí dva soupeře a dává...
těsně mimo.
Takový hokej se ale moc dlouho sledovat nedá (mimochodem porno také ne).

Autor: Offlineblog, 11. 05. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

11. 05. 2011

Offlineblog opět na svém místě.

Tak jsme se dočkali a blíže nezměřitelná obec off-line čtenářů s námi. Offlineblog je zpět na svém místě a chystá se tepat okolní dění (omluvte prosím dětské nemoci a drobné mouchy spojené s restartováním celého projektu).

Před dvěma lety jsme protestovali proti demontáži Offlineblogu. Někoho se zřejmě dotkl některý z příspěvků a deska musela (pod průhlednou záminkou výstavby tunelu Blanka) pryč.
O to větší lepší nálada panovala při opětovném odhalení. Pronášely se projevy, probíhaly přípitky, lidé se srocovali a radovali. Ale zůstaňme ve střehu. Celou akci z výšky nenápadně sledoval policejní vrtulník.

Autor: Offlineblog, 11. 05. 2011, 14:00,    Komentáře (2)

 

06. 05. 2011

Nedůsledná příprava si žádá radikální řešení.

Američané se rozhodli, že na poslední cestu raketoplánu Endeavour poletí i český krteček, čímž dali hezký dárek jeho autorovi Zdeňkovi Milerovi k devadesátým narozeninám (opožděně se ke gratulaci připojujeme i my).
V NASA to však vzali fofrem a nepodívali se na všechny filmy s tímto malým zvířátkem. Ano, krtek má spoustu předpokladů pro let do vesmíru. Není to žádný nezkušený mladíček, v kosmu už byl a dokáže si, za pomoci jiných zvířátek, na vlastní náklady zajistit skafandr (dokonce s kapsami).
Je však také náladový a rád je středem pozornosti. Nemůžeme se divit, že ho rozladil fakt, že nebyl jmenován velitelem celé výpravy. Poslední hřebíček přidala některá americká média, která krtka označila za komunistu (snad kvůli červenému nosu).
Obáváme se, že aby raketoplán odletěl, bude muset NASA spáchat něco strašného.

Autor: Offlineblog, 06. 05. 2011, 13:30,    Komentáře (1)

 

29. 04. 2011

Tak se nám ti mladí berou...

Uspořádat takovou královskou svatbu je pěkná honička. Uklidit půlku města, nacvičit ceremoniály s několika biskupy a arcibiskupy, vyčistit kanály od bomb, zajistit zdravotníky pro desetitisíce monarchiimilujících seniorů, sepsat rozsáhlou předsvatební smlouvu, zajet na technickou s otevřenými a zavřenými kočáry, nakrmit koně, pohrozit australské televizi, že si z akce fakt nemají dělat legraci, pozvat Beckhamovy, Mr. Beana, pár dalších královských rodin a Michaela Žantovského, usmívat se na poddané, moc nezastiňovat svého otce, kterého nikdy nepustíte na trůn, nesmět si dát celý den panáka, protože na vás pořád někdo kouká nebo míří kameru, a tak dále a tak dále.
Jediné, co vás může těšit, je fakt, že celou tuhle taškařici neplatíte.

Autor: Offlineblog, 29. 04. 2011, 09:30,    Komentáře (1)

 

12. 04. 2011

Hej, kočí, jedem dál...

Problémy v jedné malé vládní straně se vyhrocují. Členové se navzájem mystifikují, stěžují si jeden na druhého, půjčují si peníze nebo co, odstupují z funkcí nebo se z nich vylučují. Vypadá to, že jak rychle strana vyletěla nahoru, tak rychle zase padne dolů.
Nejsme političtí komentátoři, v zákulisí se nevyznáme, takže věc nebudeme dále rozebírat. Ale celkem slušně rozumíme webdesignu, včetně vytváření log. Takže zde jsou naše návrhy.
P.S. K věci se můžete vyjádřit v komentářích. Nemá cenu používat nickname, ABL si vás (nás) stejně všechny najde.

Autor: Offlineblog, 12. 04. 2011, 12:45,    Komentáře (1)

 

08. 04. 2011

Už je to venku

Po patnácti měsících dospěly stavební práce okolo tunelu Blanka do takové fáze, že bylo možné osadit původní tabuli na její místo.
Off-line čtenáři, ještě nejásejte. Tabule při demontáži a remontáži utrpěla nějaké šrámy a je potřeba rekonstrukce.
Navíc musíme dostat administrátora zpět do formy. Odvykl už pohybu na štaflích a také mu schází odvaha. Tam, kde dříve býval asfalt jsou dnes kostky a vybalancovat štafle tak, aby se nekývaly a nespadly i s nebohým pisálkem... to je oříšek.

Autor: Offlineblog, 08. 04. 2011, 17:15,    Komentáře (1)

 

25. 03. 2011

Takoví cynici zase nejsme.

Stačí se podívat na zprávy. Anička, Libye, Japonsko. Tady už žerty stranou, tohleto... Komu by se chtěl dělat nějaký humor.
Ale zase zase bude líp, chvíli počkáme. Jednou ta lenora administrátora pustí.

Autor: Offlineblog, 25. 03. 2011, 17:00,    Komentáře (3)

 

07. 03. 2011

Běží jak Nor, etter destillerer vi (6x), a pak se zpije jak Dán

V Oslo skončilo Mistrovství světa v klasickém lyžování. Domácí vybojovali téměř třetinu ze všech dostupných medailí a udělali tak radost statisícům fanoušků, kteří je podél tratí podporovali. Atmosféra musela být skvělá, Norové lyžováním žijí. V okolí sportovišť vyrostlo několik stanových městeček, kde fanoušci žili, přespávali a chránili se před umrznutím šestkrát destilovanou vodkou.
Nechvalme ale dne před večerem. Příprava závodů spolkla spoustu peněz a uvidíme, jestli tam nezbude nějaký dloužek. Pak by bylo velice zajímavé sledovat, jak se s tím na severu poperou (ale dá se předpokládat, že úplně jinak, než na severu Čech v Liberci).
Mimochodem, Google tvrdí, že „thug" znamená česky „lupič".

Autor: Offlineblog, 07. 03. 2011, 13:45,    Komentáře (0)

 

17. 02. 2011

Červení, do toho!

Kdo ví, kdo v dnešním zápase proti Liverpoolu bude vlastně za Spartu hrát. Po nedávné aféře se nápisům na dresech ani trenéru Chovancovi nedá moc věřit. Navíc obyčejný divák, který není členem fan-clubu, v současném kádru pozná podle obličeje tak čtyři, maximálně pět hráčů. No, uvidíme, jaký to bude zápas.
(I když... nejlítější boje se asi strhnou mezi tvrdými jádry fandů.)

Autor: Offlineblog, 17. 02. 2011, 14:45,    Komentáře (2)

 

31. 01. 2011

Díra nedíra...

Zděněk Štybar obhájil suverénním způsobem titul mistra světa v cyklokrosu. Skvěle, blahopřejeme!
Tentokrát nehrozí, že by někdo pro něj chtěl stavět za velké peníze závodní a tréninkovou halu (tak jako tomu je v případě rychlobruslařské dráhy ve Velkém Oseku). Zdeněk sice přestupuje ke známé silničářské stáji, ale chce trochu zůstat i u cyklokrosu. České silnice mu poskytují dostatek prostoru pro trénink obou technik jízdy (většinou současně).

Autor: Offlineblog, 31. 01. 2011, 15:00,    Komentáře (0)

 

28. 01. 2011

Už jim konečně najděte jinou práci

Někde na nějakém ministerstvu je zastrčený odbor, který neví, co by dělal. A tak jeho zaměstnanci čas od času vymyslí plošnou výměnu autolékárniček. A policie se zaraduje, protože má zase co kontrolovat.
Takže copak nám přibylo?
Nůžky se sklonem v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty - délka 15 cm. Nůžky jsou při záchraně vhodné tak k přestřižení pásů, pak už nejsou potřeba. Proč musí být zahnuté? Kdo vymyslel 15 cm? A na co myslel, když ho to číslo napadlo?
Maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdravotnický prostředek. No dejme tomu, i když v minulém vybavení byla resuscitační rouška a poslední doporučení záchranářů říkají, že než špatné dýchání z úst do úst, tak raději žádné.
Isotermická fólie o rozměrech nejméně 200 x 140 cm. Prima, ale víte, že když má tato fólie jednu stranu stříbrnou a druhou zlatou, tak každá strana působí jinak? Jedna "hřeje", druhá "chladí" a ne na každém obalu je napsáno, co která dělá.
Leták o postupu při zvládání dopravní nehody. Super, není nic lepšího, než si ve stresovém prostředí nehody začít číst.
Zkrátka, když člověk o principech první pomoci něco ví, vystačí si i s kusem hadru, když o tom nemá ani páru, nepomůže mu ani plně vybavená sanitka.
Díky té výše zmíněné partičce úředníků vyhodil každý majitel auta pár stovek z okna (plus každý daňový poplatník svůj díl na super lékárničky pro ministerstvo obrany).
Až se jednou řidiči naštvou, sáhnou do svých lékáren (hádejte, co jim asi jako první padne do ruky - je to zahnuté a má to 15 cm) a vyrazí na ministerstva. To se mají ouřadové na co těšit.

Autor: Offlineblog, 28. 01. 2011, 17:45,    Komentáře (1)

 

20. 01. 2011

Mlží Londýn, nebo Vatikán?

Léta se nám z různých stran tvrdí různé nezvratné pravdy. A najednou - tu máš, čerte, kropáč - Elton s manželem mají vymodleného potomka. Jak je to možné?

P.S. Samozřejmě, je tu i možnost umělého oplodnění náhradní matky, ale tím si nebudeme tuto zajímavou sexuologicko-teologickou otázku kazit, že?

Autor: Offlineblog, 20. 01. 2011, 15:45,    Komentáře (3)

 

10. 01. 2011

Děláte nám radost, chlapci a děvče.

Zima teprve začala a českým sportovcům se daří. Skvěle, jen tak dál. Výborné výsledky Sáblíkové a Bauera se čekaly, ale po dlouhé době se probudili i biatlonisté a skokani na lyžích.
Tento sport se sice začíná stále více podobat matematické olympiádě (výsledek se skládá z bodů za délku skoku, stylových známek, bodů za vítr a bodů za nájezdové okno, možná i z bodů za barvu kombinézy), ale nakonec jsme se včera mohli radovat z Koudelkova třetího místa.(V poslední době dochází k takovéto situaci maximálně jednou za pět let, bohužel).
Jenom docent Chocholoušek stále nechce uvěřit.

zazrak P.S. - 17.1.2011 Romanu Koudelkovi se dařilo i na dalším závodě Světového poháru v Sapporu (lépe se tam zadařilo Janu Maturovi, ale o toho teď nejde). Říkali jsme si, čím to asi je? Že by poznal, jak na to? Nebo dorazila forma?
Ani jedno. Roman zřejmě podepsal nějakou smlouvu s vyšší mocí. Přesvědčilo nás o tom zjevení, které se ukázalo na Offlineblogu dnes v jedenáct hodin dopoledne, kdy na chvíli vyšlo slunce.


Autor: Offlineblog, 10. 01. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

07. 01. 2011

Kdo nechodí švihle, ten ať se jde klouzat.

Britští příznivci Létajícího cirkusu Montyho Pythona vyhlásili na dnešek Mezinárodní den švihlé chůze. Prostřednictvím sociálních sítí se o tom dozvěděli lidé po celém světě a oslavovali.
I v České republice je dost fanoušků britského humoru, ale takový úspěch se asi nedal předpokládat. Noční déšť a mráz se však postaral o to, že se ráno po chodnících švihle pohybovali i vyznavači Petra Novotného, Zdeňka Izera či Zuzany Bubílkové.

Autor: Offlineblog, 07. 01. 2011, 16:30,    Komentáře (2)

 

04. 01. 2011

Novoroční přání s dárkem pro každého

Dali jsme si do nového roku předsevzetí, že našim fanouškům vyjdeme vstříc a Offlineblog bude vycházet častěji a výpravněji.
Proto vám dnes přinášíme krásné, výtvarně precizně zpracované a humorem nabité přání. A protože si vás, příznivců, nesmírně vážíme, máme pro každého, kdo napíše na níže uvedenou adresu, dárek, který určitě potěší a jaký ve světě nemá obdoby.

P.S. Právě nám začala docházet upozornění, že ne vše na obrázku je čitelné. To může být způsobeno buď částečným zatměním Offlineblogu, nebo naším úplným zatměním po silvestrovských oslavách.

Autor: Offlineblog, 04. 01. 2011, 12:00,    Komentáře (1)

 

28. 12. 2010

Ať si na sebe vydělá...

Offlineblog jen tak visí a užitek z něj není. Jelikož na něj střešním oknem každý den chvíli svítí sluníčko, chtěli jsme ho využít (garantované výkupní ceny za zelenou elektřinu, na které se bude skládat celý národ, jsou velice lákavé).
Bohužel, podobně jako pár dalších, ani nás zatím nepřipojili do distribuční sítě. To je komplot, takže celou věc poženeme k soudu.
P.S. Až do vyřešení případu nemůžeme stávající Offlineblog mazat. Děkujeme za pochopení.

Autor: Offlineblog, 28. 12. 2010, 17:30,    Komentáře (0)

 

22. 12. 2010

Možná jsme naivní, ale stále věříme.

Včera proběhlo hlasování, v němž jsme podpořili našeho milého, českého Ježíška. Santa Klaus odešel s brekem, Děda Mráz ani nedorazil.
Je milé vědět, že většina z nás se nenechá ovlivnit importovanými postavami, bojkotuje šílení v nákupních centrech (někdy i včetně „těch internetů") a stále věří, že i tak pod stromečkem nějaký ten dáreček najde.

Autor: Offlineblog, 22. 12. 2010, 15:30,    Komentáře (1)

 

02. 12. 2010

Už se sype... Nesype?

Do Evropy dorazil sníh a začal komplikovat dopravu. Naše hlavní město není výjimkou. Auta a autobusy kloužou, výhybky zamrzají, lidé mrznou a brodí se sněhem. Tramvaje se sdružují do jakýchsi karavan a snaží se prodrat provozem. Co se dá dělat, v tomto ročním období zkrátka sněžívá a pereme se s tím všichni, jak se dá. Sníh přišel a zase odejde.
Zábavnější je sledovat komentáře pod zprávami o dopravě, zejména příspěvky „odborníků" na velkoměstskou dopravu z Horní Dolní. Například:
- „V Praze napadne trošku sněhu a hned se mluví o kalamitě," - průměrně 20 cm za pár hodin, to už nebude troška sněhu.
- „Kde jsou sypače???" - kde by byly? Stojí v kolonách a zácpách, co mohou dělat víc?
- „Proč Pepíci řvou, vždyť mají metro?" - ach jo, přijeďte se někdy podívat, kde metro jezdí, a kde už ne (dejte pozor na schodech, jezdí).
- „Ať si líní Pražáci vezmou lopaty a proházejí se, já to také musím dělat," - spousta Pražáků se prohazuje, problém je, kam se sněhem. Vedle silnice tu většinou není pole, zahrada nebo dvorek, ale spíše dům nebo chodník.
- „Co by chtěli, když si musí vozit zadek v autech?" - nepochybně existuje skupina lidí, kteří nevědí, jak vypadá zastávka MHD. Zajímavé ale je, že největší kolony se tvoří na silnicích z/do Prahy. Kam to ty statisíce „Pražáků" pořád jezdí?

Autor: Offlineblog, 02. 12. 2010, 15:45,    Komentáře (4)

 

10. 11. 2010

Na silnicích bude volněji.

Díky typické české vlastnosti nechávat všechno na poslední chvíli bude začátkem příštího roku na silnicích asi o čtvrt milionu řidičů méně. Nestihnou si totiž vyměnit řidičáky (a to na to měli čtyři roky).
Mezi nimi je i ministr dopravy, který si nezařídí šest měsíců. Někdo tvrdí, že mu byly papíry zabaveny za upadlou značku na jeho Maserati, ale tomu se nechce věřit. Copak by si někdo koupil auto, na které nejde pořádně připevnit značka? Kdyby ji už nějak přidělal, copak by s tím někdo jezdil po českých hrbolatých silnicích? Copak by někdo známý jel s nepředpisovou značkou třeba na svatbu, kde může čekat zástup bulvárních fotografů? A vůbec, copak by si někdo normální sám řídil auto na vlastní svatbě?

Autor: Offlineblog, 10. 11. 2010, 15:45,    Komentáře (3)

 

21. 10. 2010

Zavřou je, až zčernaj

Včera dopadly na čtyři vrhače Molotovových koktejlů dost vysoké tresty. Nechceme řešit, zda za svůj hrůzný čin dostali moc, když za dokonanou vraždu leckdy padne o mnoho let méně, to by bylo jen plivnutí do rozbouřených vod veřejného mínění. Určitě nejde souhlasit s tvrzením obhajoby, že šlo v podstatě o klukovinu (rozbít okno může být klukovina, ale rozbít okno zápalnou lahví...?)
Odsouzení mají také zaplatit odškodné více jak 17 milionů korun. Jak si s tímhle poradí? No, jsou na to čtyři a můžou si vzít hypotéku (třeba na dvacet let).
O jejich smýšlení a inteligenci si můžeme udělat obrázek podle jednoho z nich. Ten si vzal k soudu tričko s hezky po germánsku vyvedeným nápisem „Ragnarök" (v severské mytologii označení pro armagedon) což je název české white power (rasistické) hudební skupiny, jejíž texty jsou opravdu síla. To pak chlapec moc nemůže očekávat porozumění od soudců.
Ale třeba mu křivdíme. Třeba dělal reklamu na novou verzi korejské on-line hry, která se také jmenuje „Ragnarök." Tomu by nasvědčovala druhá část nápisu „coming soon." Nebo nám chtěl, podobně jako spousta volně se pohybující náboženských šílenců, sdělit, že „soudný den se blíží." Něco na tom může být, pro tuto čtveřici už totiž nastal.

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2010, 13:00,    Komentáře (0)

 

18. 10. 2010

Zkus to na skus.

V Praze se objeví bývalý mistr světa v těžké váze. Zatrénuje si s boxery a vyfotí se s kdekým. Na galavečeru pak uspořádá dražbu svých věcí (asi rukavice a trenýrky), jejíž výtěžek půjde na nemocnici v Motole. K nemocnicím má Mike dobrý vztah, léta do nich dodával pacienty, ať už mlátil soupeře, novináře nebo bývalé manželky.
Na večírku se budou na počest hosta podávat jen české lahůdky s označením zeměpisného původu jako lázeňské oplatky, plzeňské pivo, olomoucké tvarůžky a zejména štramberské uši.

Autor: Offlineblog, 18. 10. 2010, 16:45,    Komentáře (3)

 

14. 10. 2010

Chile vzhůru

Miliony očí sledovaly, zda se podaří zachránit horníky z měděného dolu, kde se na bezpečnost práce moc nehledělo. Podařilo se, konec dobrý, všechno dobré. Všech třiatřicet kopáčů vynesla po sedmdesáti dnech v podzemí na povrch kapsle Fenix 2 (Hrome, proč se takhle jmenuje? Nemyslíme Fenix, to je celkem srozumitelné, ale proč 2? Že by někde v skrytu zasahovala jednička)?
Úřady dumají, jak situaci využít, aby se vrátila alespoň část z obrovských vynaložených nákladů. Uvažuje se o lunaparku se sedmisetmetrovou lanovkou (pro jednu osobu) nebo o podzemním hotelu (vítány jsou dlouhodobější pobyty).
Informace, že zde bude zřízen sklad a velkoprodejna lihovin je prý jen fámou, která vznikla u méně vzdělaných vrstev obyvatelstva špatnou interpretací latinského názvu pro měď (Cuprum - pozn. pro méně vzdělané vrstvy).

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2010, 13:15,    Komentáře (0)

 

08. 10. 2010

Tenhle chlap je fakt tvrdej.

O víkendu proběhne 120. ročník Velké pardubické. Na startu nebude chybět ani loňský vítěz, 166 cm malý velký muž dostihů, Josef Váňa. U televizí i u dráhy mu bude jistě držet spousta lidí palce.
V areálu mu také bude odhalena socha. Sám žokej z toho moc radosti nemá, přecijen ještě žije a nehodlá končit, na druhou stranu je hezké, že se našel mecenáš, který dílo z celkem drahého materiálu zrealizoval. I když... kdo jiný by si v České republice zasloužil sochu JEZDECKOU než právě nezdolný Jovan.

Autor: Offlineblog, 08. 10. 2010, 16:45,    Komentáře (0)

 

04. 10. 2010

Těm holkám to s koulema jde...

České republice se podařil husarský kousek. Uspořádat Mistrovství světa, které nestálo miliardu a něco, a po kterém pravděpodobně nezbudou ani žádné dluhy.
České basketbalistky nám v jeho průběhu připravily spoustu krásných zážitků a nakonec vybojovaly stříbrné medaile. Nádhera, děkujeme!
Asi nikdo se nezlobí, že to nebylo zlato, ony ty Američanky si hrály turnaj tak nějak samy pro sebe. A navíc... Dokážete si představit, jak to bude vypadat při vyhlašování sportovních anket za rok 2010? Stříbro z košíkové, volejbalisti se také pěkně drží, hokejisti mistři světa... a do toho všeho Sáblíková.

Autor: Offlineblog, 04. 10. 2010, 17:00,    Komentáře (0)

 

24. 09. 2010

Kampak jdete? Na klokanýýýý...

Poté, co při derby pražských S zkazil sešívaným úplně všechnu radost vstřelením vítězné branky Bony Wilfried, soustředili se fanoušci Slavie na jiné věci, než je získání fotbalového titulu.
Nejdřív řešili, zda má odejít trenér (zatím zůstává), teď se jim nelíbí, že se musí dělit o stadion s Bohemkou. Jde hlavně o Severní tribunu. Klokani se prý o poločase na ni stěhují (těžko říct, jak je to možné, vstupenky snad jsou na očíslovaná místa, ne?), což se vůbec nelíbí Ultras Slavie.
„Je naprosto nepřípustné, aby Klokani stáli a fandili na našich místech!" volají a plánují v neděli vyrazit na zápas a „svá" místa obsadit. „Stadion v Edenu byl, je a vždycky bude slávistický," dodávají.
V neděli to bude určitě zajímavé. Když ne na trávníku, tak v ochozech. Dá se předpokládat, že pokud se strhne nějaká potyčka, Banikovci nezůstanou stranou.
P.S. Někdo by možná mohl sešívaným Ultras vysvětlit, že „jejich" stadion v Edenu vlastně Slavii nepatří.

Autor: Offlineblog, 24. 09. 2010, 17:15,    Komentáře (2)

 

08. 09. 2010

Himbajs, Milane, tos podělals

Hernajs, viděls zápas? Chaos, hnus (sem tam flus). ME? MS? Prdlajs!
(Konec hlášení v litevském jazyce).

Autor: Offlineblog, 08. 09. 2010, 14:00,    Komentáře (0)

 

02. 09. 2010

To se dalo pár talentovaných televizních hlav dohromady a ...

Odevšad teď na nás útočí talentovaní lidé. Ať si dvě konkurenční komerční televize říkají co chtějí o jedinečnosti, obě přinesly soutěž založenou na stejném principu, obě se spojily s bratry Slováky a aby to nebylo tak jednoduché, obě spustily své cirkusy ve stejný čas.
Zmatený divák jen přepíná mezi kanály, aby mu neunikl ani jeden vtipný komentář porotců, ani jeden veselý a duchaplný šleh moderátora. Trne, zda v čase, kdy sledoval pána, který si strká hada do nosu neprošvihnul paní, která si myslí, že zpívá jako operní hvězda. Trápí se, zda volit mezi břišními tanečnicemi nebo chlapem, který rychle vypije X piv.
Největší masochisté jeden program sledují a druhý si nahrávají, případně (jsou-li na to vybaveni technikou) sledují oba pořady najednou. Po hodinách „zábavy" (a hlavně reklam) jsou sice zcela vyčerpání, ale uspokojení.
Ti, kteří si nelibují ve vlastním trýznění, mají teď alespoň volné nedělní večery. I když takovéto vyhledávací soutěže jsou potřeba. Kdo sleduje jistou show o vaření (kde o vaření vlastně vůbec nejde), ten jistě potvrdí, že nové „celebrity" potřebujeme jako sůl.

Autor: Offlineblog, 02. 09. 2010, 12:45,    Komentáře (4)

 

12. 08. 2010

Co na to zábavný Artur?

Letní zprávy moc zábavy nepřinášejí. Ze všech stran se valí skličující příběhy lidí spláchnutých povodní a hysterické výkřiky levice jsou maximálně na hořké pousmání.
Naštěstí je tu dvojice, která v pravidelných intervalech provádí veselé věci. Jaké jsou poslední události?
Iveta si dopila sklenku, dala si spicha s Jirkou, předložila mu žádost o rozvod a vyhodila ho z domu. Chudák zkrachovalý producent si musel půjčit chatu na Sázavě, kde se teď „myje v rozvodněné řece a pro rohlíky, cigarety, buřty a jiné věci si musí jezdit pramici."
A taková to před lety byla velká, romantická a drahá svatba...

Autor: Offlineblog, 12. 08. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

04. 08. 2010

Zielona jest trawa, piłka nożna to gra

Úřadující český fotbalový mistr se dnes v Polsku utká o postup do x-tého předkola (čert ví, kolik těch předkol vlastně je) Ligy mistrů. V cestě mu stojí KKS Lech Poznaň.
Spartě to v poslední době venku moc nejde, tentokrát alespoň nastoupí její kapitán - bouřlivák. Uvidíme, jak bude hrát, další den ho totiž čeká disciplinárka kvůli údajnému plivnutí na soupeře. Určitě se vše vysvětlí. Člověk zkrátka při rychlém mluvení někdy prská a při sportu se v ústech dělá slin více. Zkuste pak někomu říct při běhu a s plnou pusou: „Příště mě, prosím, přes párky zezadu nepřetahuj, příteli!" No vidíte.

Autor: Offlineblog, 04. 08. 2010, 12:00,    Komentáře (0)

 

22. 07. 2010

A to se mají jít pást?

Je okurková sezóna, a tak rozruch vyvolá jakákoli maličkost. Vláda si řekla, že trochu zdaní důchod lidem, které práce baví, místo sypání ptáčkům se snaží ještě realizovat a jde jim to víc než dobře.
Pokud si někdo dokáže ve vyšším věku přivydělat takové peníze, všechna čest. Té skupince lidí asi také nebude vadit, když jí stát dá menší starobní důchod.
Legrace je sledovat diskuzi pod článkem, který zprávu přinesl. Nejvíce tam křičí a nadávají lidé s minimálním platem, kterých se toto opatření netýká a zřejmě se nikdy týkat nebude.

Autor: Offlineblog, 22. 07. 2010, 17:30,    Komentáře (0)

 

14. 07. 2010

Vlhké dny v suchém létě

Dlouho jsme se načekali na dobu, kdy už bude konečně teplo, ale to, co prožíváme v posledních dnech, to už je trochu moc. A teploty okolo 35 stupňů Celsia nás prý až do konce července neopustí.
Nějaké výhody to má. Na ulice se vyhrnuly davy spoře oblečených lidí, takže se je na co dívat. Občas to tak pěkný pohled není, každý nemůže mít ideální postavu (to po nikom ani nežádáme), ale někdy by trochu soudnosti nebylo na škodu.
Ve vedrech svůj boj prohrávají i různé antiperspiranty a deodoranty (ať už byla částka, vložená do jejich reklamy, jakkoli vysoká). Taková odpolední jízda tramvají nebo autobusem, to je pak zážitek.
Ale vydržme, vždyť Vánoce jsou už za chvíli zase tady.

Autor: Offlineblog, 14. 07. 2010, 15:30,    Komentáře (0)

 

28. 06. 2010

Asi nedali třicetník na kříž

Celý fotbalový svět mluví o tom, jak hlavní rozhodčí neuznal Angličanům gól, který viděly tisíce diváků na stadionu a miliony v televizi.
„Neměl jsem dobrý výhled a asistent na čáře mi také nic nesignalizoval," brání se hlavní sudí. Pomezní rozhodčí Mauricio Espinosa také nechce vzít vinu na sebe: „Co všechno bych měl ještě sledovat? Já vím, že při střele nebyl Lampard v offsidu. Svou práci beru velmi zodpovědně, například mám vždy vzorně vyžehlený praporek."
Případ rozpoutal diskuzi, zda nenastal čas nasadit techniku, která by omyly sudích napravovala. Ale je vina jen na straně mužů a žen s píšťalkou? Nemohou si hráči za problémy sami? Musel Lampard dávat gól tzv. angličanem o břevno (nechme jeho patriotizmus stranou)? Vždyť stačilo mířit trochu níž, míč by rozvlnil síť a vše by bylo jasné.
Proto apelujeme na hráče všech sportů - dávejte jasné góly a body doprostřed branek a kurtů, křičte jasně a nahlas „teč" a při faulu viditelně zraňte soupeře. Jen tak se vyhneme nesprávným a nespravedlivým výrokům arbitrů.

Autor: Offlineblog, 28. 06. 2010, 11:30,    Komentáře (0)

 

07. 06. 2010

Udělal toho Ferdinanda (Sarajevo) a šel na odpočinek

Ladislav Smoljak, učitel, herec, režisér, autor, spolutvůrce Járy Cimrmana odešel někam, kde je prý dobře. Ale když to srovnáte s tím výletem na Kokořín...
Co napsat o člověku, který spoluvytvářel náš vztah k humoru, aby to neznělo smutně a pateticky? Je třeba si všechno dopředu rozmyslet. Člověk se chce vyhnout určitým slovům, to je na hovno takováhle práce.
Tak snad jen závěrečná slova pana Smrtky, kterého tak dlouho hrál:
Na shledanou.

Autor: Offlineblog, 07. 06. 2010, 15:00,    Komentáře (1)

 

31. 05. 2010

Mysleli jsme, že to bude konec svobody, a on je to jen konec Svobody.

Tak to byl napínavý příběh. Předvolební průzkumy se naštěstí sekly a voliči (nebo to byli pánové Stonišové, Steigerwaldové a jim podobní?) různě zamíchali pořadím stran i jednotlivých kandidátů. Pár volebních lídrů a předsedů stran dalo své funkce k dispozici, a buď je budeme vídat jen jako řadové poslance, nebo vůbec ne.
Někomu se nevyplatila politika „je nám jedno s kým, hlavně že jsme ve vládě", jiný dojel na své povýšené chování, další na sliby a napadání veškerého okolí, někomu zlomila vaz biomasa (nebo naopak odpor ke konopí).

Tady je pár informací pro ex-poslance (vždyť někteří se vracejí do života po dvaceti letech ve sněmovně):

  • Většina obyvatel republiky dostává za práci pouze plat. Žádné další náhrady. Pamatujte na to při uzavírání hypotéky!
  • V obci se jezdí 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h.
  • V běžné restauraci rozhodně nestojí panák destilátu 12 Kč!
  • V prostředcích MHD se normálně platí!

Autor: Offlineblog, 31. 05. 2010, 14:30,    Komentáře (7)

 

28. 05. 2010

Loterie začala.

Tak už je to tady. Můžeme vzít svoje losy, hodit je do osudí a doufat, že na nás sedne štěstí a budeme se mít dobře.
Tak pfuj, pfuj, pfuj.
P.S. Předvolební průzkumy nás dost postrašily a nechtělo se nám jim věřit. Například neznáme v okolí nikoho, kdo by chtěl volit tu oranžovou slibotechnu. Kde berou tak vysoká procenta? Zeptali jsme se naší kolegyně, jestli je to u nich na Moravě. Odpověď přišla velice rychle: „Ne-e, u nás jsou lidé slušní. Tam všeci volí komunisty..."

Autor: Offlineblog, 28. 05. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

24. 05. 2010

Hoši děkujem, stále bojujem.

Tak nám to ti kluci šikovní, na které by minulý týden vsadil zlámanou grešli jen největší optimista, dotáhli do zlatého konce. Je to krása, i když zápasy to byly opravdu infarktové. Zase se všichni můžeme dmout pýchou.
Chlapci to mají za sebou, nás ostatní čeká ještě jeden boj o tomto víkendu. Přejme si, ať se nám proti hvězdám a oranžovým růžím také zadaří. Jinak nás bude nadýmat jenom vztek.

Autor: Offlineblog, 24. 05. 2010, 15:15,    Komentáře (1)

 

21. 05. 2010

Milujeme rybaření.

I minulý Offlineblog má zřejmě zásluhu na tom, že včerejší čtvrtfinále dopadlo pro české hokejisty dobře. Hráči si vzpomněli na husitské tradice a porazili křižáky z Finska. Leckdy se za puky vrhali doslova po hlavě, zvláště brankář při rybičkách exceloval.
Klíčový zápas jsme (myšleno my v hospůdkách, u piva a televize) zvládli, zaškobrtnutí se Švýcary a Nory (které prohráli oni, Růžičkou bůhvíkde sesbíraní hráči se starým Jágrem v čele) byla zapomenuta.
Program na sobotu a neděli je teď jasný, buďme včas na místech a držme palce.

Autor: Offlineblog, 21. 05. 2010, 11:45,    Komentáře (0)

 

17. 05. 2010

Bratře Žižko, kde jsi?

Ve středověku ovládali Křižáci celou Evropu. Až přišli Husité a na chvilku jim to zatrhli.
Nyní země s křížem ve znaku opět vystrkují růžky. Takzvaní hokejoví trpaslíci kosí týmy, se kterými by měli prohrávat vysokým rozdílem. Zde je jen pár ukázek: ČR - Norsko 2:3, Švýcarsko - ČR 3:2, Slovensko - Dánsko 0:6!!! Kde to jsme?

Do toho ještě musíme udělat sbírku pro Řeky na jejich sociální výdobytky a nad tím vším se vznáší popel z islandské Eyjafjallajökull.

Kdo to zastaví?

Autor: Offlineblog, 17. 05. 2010, 18:15,    Komentáře (0)

 

06. 05. 2010

Asi zas tak populární není

Jeden z nejoblíbenějších českých politiků (to tvrdí průzkumy) dostal na předvolebním mítingu v Brně ruční výraz nespokojenosti přímo do obličeje.
Těžko říct, jestli se nejedná o provokaci naplánovanou přímo pořádající stranou (oni na to jdou dost Tvrdík), ale takové věci se zkrátka nedělají. Do hlavy se nebije, vždy jenom na zadek.
To měli v mládí častěji dělat rodiče pana poslance. Teď už to nikdo nedožene a nenapraví.

Autor: Offlineblog, 06. 05. 2010, 16:15,    Komentáře (0)

 

30. 04. 2010

Nasaďme brýle.

Za dveřmi je Máj, lásky čas, různí tvorové si hledají partnery ke spojení. Také Et netera se spojila s První multimediální, aby společně tvořily nové věci v prostředí internetu, s použitím nejnovějších technologií.
Ani Offlineblog nemůže zůstat pozadu, a tak byl dnešní příspěvek vytvořen jako stereogram, tedy ve 3D zobrazení (zatím bez účasti kolegů z První multimediální, kteří mají s touto technologií zkušenosti).
3D totiž ovládne zítřek. Už dnes nabízejí výrobci 3D televize, a přinášejí tak do domácností více plastické přírody, sportu a filmů pro dospělé. Jediné, co ke sledování potřebujete, jsou modročervené brýle, pak se vám obrázky zjeví ve všech rozměrech.
Pokud se vám to s dnešním obrázkem nedaří, je možné, že chyba vznikla na naší straně. My se totiž do budoucnosti (tedy do té, kterou můžeme výrazně ovlivnit) díváme s růžovými brýlemi.

Autor: Offlineblog, 30. 04. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

21. 04. 2010

A přitom je to taková blbost, co?

Už třicet let si můžeme psát, přilepovat a zase odlepovat vzkazy a poznámky na papírky různých velikostí a barev.
Setkává se s nimi skoro každý, ale jejich cesta k zákazníkům lehká nebyla. Vždyť ono lepicí-nelepicí lepidlo bylo vynalezeno už v roce 1968. A takových perliček jsme si pro vás připravili spoustu. Bohužel v té záplavě žlutých papírků nemůžeme najít ty správné, tak snad někdy jindy.

Autor: Offlineblog, 21. 04. 2010, 17:00,    Komentáře (0)

 

08. 04. 2010

Za dobrotu na žebrotu...

Prezidentské speciály přivezly kromě nejvyšších hlav také spoustu jiných lidí. V rámci dobročinných programů přicestovalo na výlet do Prahy velké množství lidí s mnohonásobným tělesným postižením.
Zahlédnete je na turisticky zajímavých místech. Většinou stojí skromně někde v rohu, ale o to více pozornosti věnují prozkoumávání okolí (kdy se jim také naskytne taková příležitost navštívit naše hlavní město).
I přes své handicapy jsou to lidé soběstační a přehnaná pozornost z vaší strany jim může být na obtíž a může je i rozčílit.
Proto při styku s nimi buďte uvážliví a věty jako: „Pojďte, ukážu vám místo, odkud je přímý a nekrytý výhled přímo do oken Pražského hradu," nebo: „Měl bych tu pro vás v igelitce lahev domácí pálenky, je to bomba, to by skolilo i medvěda," raději nepoužívejte.

Autor: Offlineblog, 08. 04. 2010, 10:15,    Komentáře (0)

 

01. 04. 2010

Vo co komu de?

V příštích dnech očekáváme v Praze nejen zvýšený pohyb agentů tajných služeb, ale také velké přesuny fanoušků z Edenu na Letnou a zpět.
Derby je vždy prestižní a vyhrocené. Leckdy se ho někdo snaží nějak ovlivnit, ale to, co teď vytáhli myslivci, to je trochu moc. Proč se do toho ...? Vždyť rybáři mlčí, i když se to v lize Kapry a kapříky jen hemží. Prozrazovat na hráče takové věci. Tomáš je trochu blázen, bla, bla bla, ale je to srdcař, ty vole, v jeho věku ty skluzy... A že si jde občas zchladit žáhu do lesa, vybít se na zvěři, no co, alespoň není agresivní na hřišti...
Moment... Aha... Jo takhle... Hm... takže vše je jinak, číst se zkrátka má pořádně a ne jen tak přelétnout titulky. Zvěř nezabíjí ten Řepka, ale ta řepka. Vyrůstá na jaře jako první, zvířata se jí přežerou a pak jim přestávají správně fungovat ledviny, plíce i játra, ztrácejí pud plachosti, dochází k poruše nervové soustavy, přichází trávící problémy, dehydratace, některé kusy oslepnou a dochází k hromadnému úhynu.
Myslivcům a Tomášovi se tímto omlováme (to však neznamená, že útočníkům Slavie už žádné nebezpečí nehrozí).

Autor: Offlineblog, 01. 04. 2010, 14:15,    Komentáře (2)

 

26. 03. 2010

Už tam nestojí.

V Anglii se s tím nemažou, zkrátka morálka nadevšecko. Naši politici se od zahraničních kolegů rádi učí, a tak bude v příštích dnech vykácena Stromovka. Co je jí platné, že přežila povodně i dva propady půdy při stavbě tunelu Blanka?
Mravokárci si mnou ruce, prý se takto zatočí se šmíráky a exhibicionisty. Ale co ta nebohá zamilovaná mládež? Doma rodiče, nové byty a hotely jsou drahé. Na to už úředníci nemysleli. Je to banda XXXXXXX, XXXXXX a XXXXXX XXXXX (autocenzurováno, autoři nechtějí přijít o funkce).

P.S. Abychom neskončili jako gruzínská televize, jasně zdůrazňujeme, že zpráva o kácení ve Stromovce je jen fikce a smyšlenka. Autorům není známo, že by se ve Stromovce souložilo. Také nepadl žádný strom. Až na ten Topol, ale to je jiný příběh.

Autor: Offlineblog, 26. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (3)

 

18. 03. 2010

Činy místo slibů...

„Já přeci nesu politickou zodpovědnost!" Kolikrát už jsme tuto větu z úst různých politiků slyšeli? Většinou to bylo před volbami, ale po čase skutek utek` a s ním i jakékoli důsledky. Nechceme nijak podporovat režim v té zlé Koreji, ale tam na to jdou důsledněji. (Připouštíme, je to trochu totalitní, například v nedalekém Japonsku nechají zodpovědnou osobu svobodně spáchat harakiri).
U nás by se něco takového také hodilo. Politici by se nemuseli hned likvidovat fyzicky (i když...), ale stačilo by je nějak nadobro odstavit. Slibovals, měls úkol, zklamals? Už si neškrtneš.
A že by se témat našlo... Dálnice do Ostravy...Nazdar. ČSA...Sbohem. Gripeny...Mazej. Elektronické mýtné...Upaluj (ve smyslu běž rychle). Třinácté důchody...ani sem nechoď. Ale to by bylo dlouhé psaní.
Už by to něco takhle důrazného chtělo. Samotní voliči totiž nezvládají, zapomínají a už mnohokrát zklamali.

Autor: Offlineblog, 18. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (2)

 

10. 03. 2010

To jsme z toho celí nakřivo

Zemětřesení v Chile bylo tak silné, že posunulo zemskou osu a zkrátilo den o 1,26 mikrosekundy. Někteří nad tím jen mávli rukou, ale zamysleme se hlouběji.
Jaká negativa tato skutečnost přináší?
- Méně si odpočineme (předpokládáme-li, že se zkrátila noc).
- Proděláme na jakémkoli časovém předplatném (např. roční a denní jízdenky na MHD, dvouleté smlouvy s telefonními operátory, pronájem pokoje v hodinovém hotelu atp).
- Zvýší se procento přenošených dětí.
- Drahé, dosud přesné hodinky budeme moci po pár letech (asi po třech tisících) vyhodit, protože nebudou ukazovat správný čas.
- Budeme i při dodržování doporučených denních dávek kalorií tloustnout.
- Za hodinu ujedeme méně kilometrů.
- Dezorientovaní tažní ptáci a trampové umrznou někde v Grónsku.
A co pozitiva?
- Všem se jednorázově zvýšila hodinová mzda (předpokládáme-li, že se zkrátila doba pobytu v práci).
- Politikům se zkrátí funkční období.
- Budeme se dožívat vyššího věku a půjdeme dříve do důchodu. Např. běžný třicátník odejde za stávajících podmínek cca o dvě setiny sekundy dříve. Může se to zdát málo, ale třeba bobisté nebo rychlobruslaři (podle Jyrky krasobruslaři) vědí, jak dlouhá a významná je to doba.

Autor: Offlineblog, 10. 03. 2010, 15:45,    Komentáře (0)

 

01. 03. 2010

Šlápneš, jedeš.

Šárka Záhrobská nám udělala radost a přivezla z olympiády medaili. Také hned viděla ty rozdíly. Oproti Kanadě není v Praze po sněhu ani památky. Začínají se objevovat nejen tráva, sněženky a bledule, ale bohužel také nepříjemné hromádky, které byly dosud milosrdně ukryté pod závějemi.
Městské části si s nevychovanými páníčky pořád neumí poradit, raději bojují proti kuřákům. Ano, kouření (i zbytky po něm) může být pro okolí otravné, ale ruku na srdce. Už vám někdy vadilo, že jste vy nebo vaše dítě šlápli před důležitou návštěvou na vajgla?

Autor: Offlineblog, 01. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (1)

 

22. 02. 2010

Jak máme fandit a potom chodit do práce?

Starověké olympijské hry, to byla pohoda. Asi od roku 776 př. n. l. vždycky fanoušci přestali válčit (což byla obdoba práce) a v klidu se věnovali sledování sportovců. Po nocích slavili a tesali sochy vítězům. Země byla placatá a všichni byli spokojeni.
Až se do toho ve 4. století př. n l. začal vrtat Aristoteles. No vo co mu šlo? Jen tak si podal důkaz o tom, že Země je kulatá. Jeho pitomého nápadu se pak chytli jiní jemu podobní, a tak se mimo jiné stalo, že Kolumbus objevil Ameriku (a tedy i Kanadu).
Díky nim teď musíme, pokud si chceme užít atmosféru přímých přenosů, být vzhůru dlouho do noci nebo naopak vstávat nelidsky brzy. V práci jsme pak unavení a nevyspalí.
On ten pokrok je někdy pěkně na prd.

Autor: Offlineblog, 22. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (4)

 

15. 02. 2010

Každý si rád zabruslí - z Václaváku do Nuslí...

...kromě Martiny Sáblíkové, která se teď velmi úspěšně prohání na bruslích ve Vancouveru. Malý český pavouček na bruslích vyfoukl na své „méně oblíbené" trati zlato všem těm holandským, kanadským a německým obrstehnům s hlavičkami.
Její cesta k vítězství připomíná film Rocky IV. Zatímco soupeřky trénují v krytých halách, Martina odmetá sníh na rybníku, tahá za sebou pneumatiky a leští prkno v předsíni. A vidíte, jde to.
Takže šup do sklepa pro brusle a hurá ven trénovat. Chodníky teď poskytují vhodných ledových ploch víc než dost.

Autor: Offlineblog, 15. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (0)

 

11. 02. 2010

Ruce vzhůru, jističe dolů.

Jistě se shodneme na tom, že krást se nemá. Černí odběratelé elektřiny okradou poctivé platiče (nikoli ČEZ) ročně asi o 130 miliónů korun (což se v součtu za posledních pár let skoro blíží částce, kterou si za tu dobu vydělal ředitel ČEZu).
Sociálně smýšlející říďa se naštval a řekl dost, se zloději zatočíme. Tomu se nedá nic vytknout. Ale provedení se nakonec trochu zvrtlo. Republiku teď objíždí několik pracovníků oddělení netechnických ztrát (NTZ), parta „normálních zaměstnanců, elektrikářů", kteří provinilce odhalují. Vypadají jak zásahová jednotka, mají zbraně a vojenský výcvik.
Není důvod vyvracet tvrzení, že kontakt s neplatiči je často nebezpečný (kdo lže, ten krade, a kdo krade, ten může i zabít), ale na takové ptáčky je tu snad policie. Ta je státní a mohla by tedy snad ještě polostátní firmě helfnout, ne? Elektrikáři by si pak mohli dělat svou práci v klidu.

Autor: Offlineblog, 11. 02. 2010, 15:00,    Komentáře (0)

 

28. 01. 2010

Hurá do Prahy, roztočit diety.

Tak nás navštívili kontroloři z UNESCO (Radio Blanka informovalo). Budou chodit po pražské památkové rezervaci a posuzovat, jak moc je ohrožena stavbou tunelu Blanka. Cestu si mohli ušetřit, ale to by museli sledovat i jiné infokanály a ne jen výkřiky iniciativy Chceme pravdu o tunelu.
To je parta lidí s velice zajímavými názory. Z jejich webu (a přidružených článků) vybíráme:

„Blanka nenávratně poškodí střed města a památkovou rezervaci."
Považovat Letnou za střed města může asi jen zapálený rodák. Co se týče rezervace, Blanka zasahuje jen mírně její okraj. A hlavně... je to tunel! Ten není na povrchu vidět. Co říkáte na dvacet kilometrů tubusů metra, které vedou pod opravdovým středem města?

„Na vizualizacích nenajdete dnešní široký výkop jdoucí od Špejcharu na dno této vybetonované jámy."
Víte, když se kope tunel, tak se musí udělat díra. Ta od Špejcharu je už dávno zasypaná a jezdí po ní tramvaje.

„Na konci 80. let se ochránci přírody a Pražané odvážně postavili režimu, aby bránili Stromovku před hloubeným tunelem. Byli biti, zatýkáni, ale park jako zázrakem ochránili. O dvacet let později magistrátu vše prochází hladce. "
Ó, ten strašný magistrát. Dochází vám vůbec rozdíl mezi hloubeným a raženým tunelem?

„Přímo v srdci metropole vznikne dálniční tunelový tah na cestě z Norimberka do Drážďan, transevropská dálnice."
Samozřejmě, každý řidič rád opustí německé dálnice a udělá si stokilometrovou zajížďku, jen aby se projel Blankou.

„Magistrát kvůli betonářům vzal národu Letenskou pláň, a nazdar. "
Zase ten zlý magistrát. Národe, pochop, to je tunel! Až se vykope, tak se jáma zasype a ty budeš mít pláň... Ale dost, tohle nemá cenu komentovat. Nazdar.

Jen ať si to tady kontroloři prohlédnou. Proč si neudělat výlet, vždyť zasněžená Praha je tak krásná.

Autor: Offlineblog, 28. 01. 2010, 15:45,    Komentáře (3)

 

26. 01. 2010

Kdybychom Rudu uměli kreslit lépe, taky bychom šli jezdit na saních

O víkendu se ve Smržovce konalo Mistrovství ČR v jízdě na saních. Ve svých devětačtyřiceti letech ho posedmnácté vyhrál otec Rudy Pivrnce, Petr Urban. V jeho prospěch promluvila dokonalá znalost jeho domovské dráhy a vyšší hmotnost (i když s poněkud vysoko posunutým těžištěm.
Na svou třetí Olympiádu se však populární kreslíř nechystá. Nože na saních totiž brousí podle toho, kde mu je počůrá jeho pes. „Petr by ho musel po příletu do Vancouveru nechat měsíc v karanténě, takže ven by se dostal až po závodech. S kanadskými úřady se moc mluvit nedá, jen si vzpomeňte na víza. Takže jim na to s(píp) pes," řekl nám u piva Ruda. „Péťa zůstane doma a bude nadále naplňovat daleko vzletnější myšlenku, než je ta olympijská. Totiž, že sportem si má člověk dělat hlavně radost a žízeň!"
Zlatá slova.

Autor: Offlineblog, 26. 01. 2010, 16:45,    Komentáře (0)

 

20. 01. 2010

Jak tygr bije o mříže...

Nejlépe placený sportovec světa má problémy s manželkou. Nejspíše si špatně vyložila jeho prohlášení: „Zdolávat jednu jamku za druhou mě nesmírně baví. Nejradši mám osmnáctky." Hned ho obvinila z nevěry a sexuální závislosti.
A protože se to stalo v Americe, je okolo veliký skandál a chudák (on je tedy normálně boháč) zdravý Tiger skončil na odvykačce.
Sponzoři se od něj odvracejí, automobilka GM oznámila, že mu už nebude zdarma půjčovat své modely (přestože jich má plné sklady) a také žiletky si teď asi bude muset kupovat sám.
Aféra má dopad i na obyčejné hráče, kteří si chtěli vylepšit svůj handicap. Jejich manželky se začaly velice zajímat, proč tak často chodí na golf.
Pud je zkrátka pud a k jeho ukojení pouze dlouhé procházky po hřišti evidentně nestačí.

P.S. Pokud má někdo pocit, že zezadu nakreslená postava není dokonalá, tak vězte, že v tomto případě je to daleko lepší, než by byla perfektní kresba zepředu.

Autor: Offlineblog, 20. 01. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

15. 01. 2010

Je to umění!?

Vypadá to trochu jako náčrt Kupkova obrazu Élévation, ale do takové výšky našinec nemíří.
Důvod vzniku tohoto nákresu je daleko prozaičtější. Náš kolega chce využít povánočních slev a chystá se zakoupit novou televizi. A vybrat tu správnou, to je umění.
Nejdůležitější je, aby se vůbec vešla na vyhrazené místo. Je potřeba si představit její skutečnou velikost, což není snadné. Sice si zjistíte úhlopříčku v cm (případně přepočítáte z palců), ale jak bude televize opravdu veliká? Navíc tu máte formáty 4:3 a 16:9. Naštěstí máme Offlineblog a můžeme malovat.
Teď už zbývají jen drobnosti, jako vybrat mezi plazmou, LCD a LED, dále pak DVB-T, DVB-S, HDTV, HD Ready, Full HD, HDMI, XD, DTV, SCART, Blue-Ray, MPEG-2, MPEG-4, USB, DVD, Bluetooth, DLNA, OPBH, TBC, atp.
Říďa nebude mít jednoduchou volbu, zvláště s jeho heslem: „Po Vánocích přece musí být všude k sehnání velký a kvalitní televize pod 10.000,- korun." Přejme mu štěstí.

P.S. Omlouváme se za špatně smazanou tabuli, ale zase jsme byli nějaký čas bez vody.
P.P.S. Doufáme, že příští rok už budeme mít k dispozici náš starý, velký Offlineblog. Říďa bude kupovat kuchyňskou linku.

Autor: Offlineblog, 15. 01. 2010, 10:30,    Komentáře (0)

 

11. 01. 2010

A postavíme si huhuláka...

Některé lidi zase překvapilo, že v zimě sněží. Nemyslíme teď silničáře, kteří dělají co mohou. Ani tisíce lidí, které díky promyšlené změně zákona musely najmout obce na odklízení sněhu na chodnících. Myslíme ty výletníky, kteří navzdory varováním „Pozor, napadne spousta sněhu" a „Pozor, bude foukat" vyjedou na větrné hradecké pláně, a pak si mnoho hodin čekání na vyprošťovací techniku krátí nadáváním na počasí.
Kosa je prostě všude. Teplota nezvykle klesla i v Americe na Floridě, kde teď kvůli zimě tuhnou leguáni tak, že se neudrží na stromech a padají na zem. Místo aljašského „Je zima, že se lámou psi v zatáčce" se teď může říkat floridské „Je zima, že padají leguáni."
A v takové zimě je nejlepší uchýlit se na nějaké teplé, dobře zásobené místo. Jen nezapomeňte místo pobytu nahlásit Horské službě, ať vás zbytečně nehledají v lavinách.

11. 01. 2010, 15:15,    Komentáře (0)

 

23. 12. 2009

Vánoce, Vánoce, bacha na emoce...

Už je tu zase ten čas, kdy bychom prý na sebe měli být ještě hodnější. No, dejme tomu. Hlavně Vánoce v klidu přežijte! My teď máme delší volno, takže se uvidíme až po Novém roce. Díky za přízeň a těšíme se.
P.S. Pokud chcete, aby na vás tento čas dolehl opravdu plnou silou, poslechněte si tradiční koledu Narodil se Kristus pán v „úžasném" podání kdysi slavné paní Ivety (CD Když ticho zpívá k dostání v trafikách za pade). Ale opatrně! My jsme po prvním poslechu zůstali úplně Štajdl, totiž štajf.

Autor: Offlineblog, 23. 12. 2009, 14:15,    Komentáře (0)

 

21. 12. 2009

Samostatně neprodejná Barbie

Média přinesla zprávu, že slavná „plastová panenka s nepřirozeným tělem“ chce proniknout do islámského světa. Aby tak mohla učinit, zahalili ji výrobci do tradiční burky.
Co už noviny nenapsaly je skutečnost, že Barbie se nebude prodávat samostatně, ale v sadě s Kenem. Nám se jednu takovou krabici podařilo sehnat. Kromě čtyř Barbie-manželek obsahuje další nepostradatelné vybavení pro Kena jako vodní dýmku, jakýsi pás, korán (všechny listy jsou čitelné) a modlitební kobereček.
„Ken může dětem sloužit pětkrát denně i jako zjednodušená GPS navigace, v určitých hodinách se totiž otáčí k Mekce,“ řekl zástupce firmy Bettel. „Také uvažujeme o rozšíření doplňků např. o satelitní telefon nebo velblouda. Toho bude možno v našich pobočkách buď zakoupit zvlášť, nebo ho vyměnit za tři až pět Barbie-manželek.“

Autor: Offlineblog, 21. 12. 2009, 16:45,    Komentáře (0)

 

21. 12. 2009

Nespíme, jen vše z povzdálí sledujeme

Jasně, jasně, my to víme. Dlouho žádný Offlineblog nevyšel. Je nám to líto, zde je pár výmluv:
  1. Měli jsme firemní večírek a hlavy byly trochu prázdné nebo bolavé. Ale to vás asi nezajímá, že?
  2. Přesouváme celý náš web na novější verzi CMS. To na pohled nepoznáte, takže vás to taky asi nezajímá, že?
  3. Tabule musela poskytnout prostor pro seznam obdarovaných (viz foto). Naše firma (jako jedna z mála) se i v dnešní době neuchýlila k prostému posílání elektronických přání, ale stále rozdávala dárky. To vás ale, pokud nejste na seznamu, také nezajímá, že?

Takže vlastně žádnou pořádnou výmluvu nemáme. Tak nám, prosím, odpusťte, když už jsou ty Vánoce.

Autor: Offlineblog, 21. 12. 2009, 16:30,    Komentáře (0)

 

30. 11. 2009

Tvrdí neutrálové.

Ve Švýcarsku mají problém s minarety. Nejdříve z nich zakázali muezínům svolávat věřící (což bylo zbytečné, protože by je v tom rachotu tisíců kravských zvonců stejně nikdo neslyšel). Teď připravují zákon, který má zakázat stavbu dalších věží. Jistě na to mají právo, ale trochu si zřejmě zavaří (však víme, jak jsou muslimové popudliví).
Místo zákazu to mohli Švýcaři tlačit přes národní vášeň (tj. vyvěšovat státní vlajky a vlajky kantonů úplně všude) a nařídit, aby jejich vlajka byla umístěna vždy na samém vrcholu věže.
Při představě, že nad půlměsícem vlaje kříž, by muslimové zřejmě zbořili i ty čtyři minarety, které už stojí.

Autor: Offlineblog, 30. 11. 2009, 17:15,    Komentáře (3)

 

27. 11. 2009

To neděláme dobře...

Ve zprávách se teď všichni rozplývají nad tím, že na tom a tom náměstí, v tom a tom městě už stojí Vánoční strom. Už jen ozdobit, dát pod něj betlém s děťátkem, okolo plno stánků s lecčíms a můžeme se začít mít rádi.
Je to už, bohužel, tradice. Do lesů vtrhnou „hledači talentů" a vybírají. Strom musí být pěkně rostlý a rozhodně ne uprostřed lesa (to by se k němu nedostala těžká technika a takového krasavce nemůžete jen tak složit). Pak ho podříznou a složitě dopravují pryč. Každoročně tak o svou dominantu příjde spousta krásných míst.
Ale nezdržujme se, šup s mrtvolou stromu na náměstí. A věšíme. Žárovičky, blikačky, řetězy... až už nejsou vidět ani samotné větve a bylo by úplně jedno, kdyby pod tím vším byla drátěná konstrukce (alespoň by se dala lépe zajistit proti padání na turisty).
Až jednou přijde čas, že nám to stromy začnou vracet... to bude hukot. 

Autor: Offlineblog, 27. 11. 2009, 00:00,    Komentáře (3)

 

25. 11. 2009

Bojovat s konzumem není legrace.

Tak tu máme další zajímavý den, Den bez nákupů. A opět také známou otázku: jak ho oslavit? Říkáte, že jednoduše dnes nepůjdete do obchodního centra? No dobře, ale tam v předvánočním čase normální člověk dobrovolně také nechodí.
Že budete důslední a nepůjdete ani do sámošky? Co budete se svou důsledností dělat, až přijde 28.11.??? To je totiž Mezinárodní den nekupování ničeho!!!
To se asi probudíte ve studeném bytě (nebudete přeci kupovat teplo), obléknete se do nejlépe darovaných oděvů (charita, starší bratr či sestra), hodíte do sebe gumový rohlík (včera se ještě nakupovat mohlo) a vyrazíte do školy či práce. Samozřejmě pěšky nebo na kole (kupovat si lístek na MHD, vlak, autobus, taxík atp. se ten den nesmí). Dopoledne vám zavolá kamarádka, jestli jste viděli ty nahé fotky v posledním Blesku? (Neviděli, nekoupili). Oběd žádný (jste zvyklí chodit do restaurace, fast foodu...). Večer doma se táhne (televize vypnutá, nebudete kupovat proud). Ani Člověče, nezlob se si nezahrajete (svíčky došly). A jestli nemáte koupenou antikoncepci už z dřívějška, tak i závěr večera bude nudný. Globalizace a konzum jsou tvrdí soupeři.

Autor: Offlineblog, 25. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (3)

 

19. 11. 2009

A jaký byl tvůj postoj?!?

Máme tu dvacáté výročí Sametové revoluce a odevšad se na nás valí informace, co kdo v té převratné době dělal a nedělal. I my jsme vykoukli z firemního okna a přenesli se do těch časů.
Místo Et netery sídlí v tomto domě zřejmě tajná služba (tehdy nepřátelské ambasády jsou všude okolo), zima je jak na Sibiři, fouká vítr a sněží, na poledne je vyhlášeno setkání, kterého se na Letenské pláni účastní hrstka lidí (cca 1.000.000). Kolik budoucích zaměstnanců cinká navzdory počasí klíči?
Musíme bohužel přiznat, že asi jen deset procent. Jsou to středoškolští studenti, kteří by se jinak nudili při stávce ve škole. A co zbytek?
40 % (hlavně mimopražští) se normálně učí a těší se na přestávku, kdy jim kamarád (který má strýčka emigranta) půjčí Bravíčko s novým plakátem Milli Vanilli.
0,5 % je drženo bez informací v pohotovosti v kasárnách.
0,5 % se neodvažuje na demonstraci vyrazit z důvodu vysokého stupně těhotenství.
17 % je nuceno po obědě zalehnout k hromadnému spánku.
20 % se pokouší udělat bobeček do nočníku při sledování přímého přenosu ze Sjezdu socialistické mládeže v Moskvě (není divu, že většině se úkol daří).
9 % dopíjí svou pravidelnou dávku Sunaru.
1 % dopíjí svou pravidelnou dávku mléka (v jejich vesnické Jednotě neměli Sunar už půl roku).
Rodiče 2 % se rozhodují, co budou dělat večer.
Takže „bojovníků za svobodu" či „veteránů revoluce" tu moc nemáme, ale uznejte, že neúčast ostatních je omluvitelná.   

Autor: Offlineblog, 19. 11. 2009, 12:45,    Komentáře (1)

 

13. 11. 2009

Přes Letnou se dostanete tramvají (někdy).

Pěšky už se přes Letnou kvůli stavbě nedá jít. Ale nebojte se, pod okny nám natáhli koleje a dá se jet tramvají. I když to také není moc spolehlivé.
Dopraváci totiž hrozí stávkou, neboť prý mají málo peněz. Je těžké určit, kdo má pravdu. Kousek viny má na sobě asi každý účastník sporu. Magistrát, management Dopravního podniku v čele s ředitelem (a také nějakým člověkem, který je posedlý slovem „outsourcing"), firma Ropid, výrobci tramvají, které nezatáčejí, atp. Do toho všeho vstupují odborové organizace, které musejí mít alespoň jeden požadavek (aby to nevypadalo, že jsou k ničemu). A teď si vemte, že v DPP je těch odborových organizací čtrnáct!!!
Rozumná dohoda je žřejmě v nedohlednu.

Autor: Offlineblog, 13. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (0)

 

02. 11. 2009

Dámy a pánové, kdo z vás to má?

Tak se v jedné pražské nemocnici (ano, čtete dobře, nebylo to ani na Kladně, ani v jiné středočeské krajské nemocnici) narodila holčička. V noci se nad její postýlkou objevily dvě sudičky.
„Přeji ti, aby se ti vše v životě dařilo a lidé tě měli rádi za to, jaká jsi," řekla ta první.
„Přeji ti, abys byla hezká, zdravá a chytrá," přidala se druhá.
Třetí, zlá sudička, za sebe poslala jen dopis: „Co bych tam asi dělala? Už tak to s tím jménem nebude mít lehké a rodiče si také nevybíráme. Bude to malý zázrak, když je v osmnácti sama od sebe nezapíchne a oni neusnou na věky."
Nezbývá než se sudičkami souhlasit.

Autor: Offlineblog, 02. 11. 2009, 10:15,    Komentáře (3)

 

23. 10. 2009

Narozeniny černé perly.

Devětašedesáté narozeniny dnes slaví fotbalista, na jehož kličky se slzou v oku vzpomínají starší fanoušci, kteří jsou znechuceni množstvím primadon a hereček pobíhajících po světových trávnících. Těžko říct, jak by se v dnešním fotbale Edson (někdy psáno Edison, oni to Brazilci mívají se jmény těžké) prosadil dnes, kdy obránci hájí vlastní polovinu hlava nehlava, kotník nekotník, koleno nekoleno, pindík nepindík. Alepoň se skoro pořád smál od ucha k uchu, a to také není málo. Takže mu přejme hodně zdraví.
Cože? Vy ještě nevíte, o koho jde? Ano, omlouváme se, je to naše chyba. Kdyby administrátor poslechl editora, jistě byste hned poznali Pelého.

Autor: Offlineblog, 23. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 

14. 10. 2009

Tomu štěstíčku se musí jít trochu naproti.

Naši kopálisté v kvalifikaci na mistrovství světa párkrát zakopli, slovenští kamarádi je taky nepodrželi, takže výlet do Jihoafrické republiky teď záleží na výkonu amatérů ze San Marina.
Jelikož ti zatím všechno prohráli a mají skóre 1:44, jen málokdo věří v zázrak.
ČMFS zkoušel pomoci formou „kapříků" z Brazílie, kde najdete výborného fotbalistu na každém rohu, ale tyhle praktiky u kapitánů-regentů (představitelé Republiky San Marino) asi neprojdou.
Takže musíme věřit, že se pekař dobře vyspal, policista neběhal za zlodějem, úředník měl dobrou kávu, pošťák netahal moc těžkých balíků, atd. atd., prostě že se sanmariňané v práci moc nenadřeli a večer Slovincům zatopí.
Jo a ještě jedna maličkost. Věřme, že naši profíci porazí Severní Irsko.
 

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2009, 16:15,    Komentáře (2)

 

12. 10. 2009

Strýček Váňa, to je prostě klasika.

Dobré dílo překoná věky. Zkusme si to představit. Právě skončil 179. ročník Velké Pardubické a my v obýváku sledujeme holografický rozhovor s X-násobným vítězem, legendou jezdeckého sportu, Josefem Váňou.
Reportér: „Opět srdečně gratulujeme. Jak byste zhodnotil závod?"
Vítěz: „Koník jel celou dobu velmi dobře, jen při doskoku na Taxisu mi trochu louplo v kříži."
Reportér: „Někteří jezdci si stěžovali na nepříjemný vítr."
Vítěz: „Tak ten mi poslední dobou vůbec nevadí."
Reportér: „Jak jste se na závod připravoval?"
Vítěz: „Musím strašně poděkovat svému ortopedovi, že mě dal opět dohromady. Také mám štěstí, že se mi už pár let vyhýbají svalová zranění."
Reportér: „Pojedete i příští rok?"
Vítěz: „Když budu mít dobrého koně, a když mě manželka pustí, tak o tom budu přemýšlet."
A jak úspěch svého otce komentoval syn? „Tátovi to samozřejmě přeji, konečně si splnil svůj sen, vyhrát Velkou na bílém koni. Teď už by si snad opravdu ale fakt vážně mohl dát pokoj a dát šanci nám mladším," řekl osmasedmdesátiletý žokej Josef Váňa junior, „také by se mohlo stát, že omylem zapomenu na statku zavřít psa!"

Autor: Offlineblog, 12. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (3)

 

09. 10. 2009

Hlava kontra ruce.

Dnešní Offlineblog je příspěvkem do debaty okolo slovenských Romů, kteří dva dny kopali v centru Prahy v tričkách s nápisem „Měl jsem se líp učit.“ Teď se proti tomu ohrazuje kde kdo, romské organizace, odbory a samozřejmě Michael Kocáb. Původně však dělníci s akcí souhlasili a dostali za ni i zaplaceno (dle slov majitele firmy dostali „klobásy, pivo a cigarety“).
Hned se rozpoutaly slovní války, kdo je důležitější, a kdo na koho dělá. Jsou to malicherné diskuze. My od klávesnic svých počítačů už víc jak rok hledíme na dělníky bravurně budující tunel (vydržíme se dívat celé hodiny) a můžeme směle potvdit, že ten umí to a ten zas tohle..., ale teprve všichni dohromady udělají moc!


Autor: Offlineblog, 09. 10. 2009, 14:30,    Komentáře (1)

 

02. 10. 2009

Nerozpuštění a nevypuštění...

„Co všechno vlastně chtějí“, můžeme si povzdechnout s legendárním inspektorem Trachtou při sledování letošních voleb-nevoleb. Sněmovna se nedokáže rozpustit, strany se hádají a uvnitř svých sekretariátů řeší, kde vezmou peníze na další kampaň. Padají jistě různé nehoráznosti, ale zatím se nikdo neodvážil říct nic nahlas. Až nováček ve vedení ODS, místopředseda Vodrážka (bacha na něj, rýmuje se s "podrážka").
Ten v rozhovoru řekl, že zmařenou předvolební kampaň by měl zaplatit stát, tedy my všichni. Super nápad. Nechme stranou fakt, že celá republika je zaplavena plakáty s Jyrkovými slinty, Mirkovými trenýrkami, zuby paní Zubovové, atp. Nejenže se o ně nikdo neprosil, ale strany by za ně většinou měly dostat pokutu za znečišťování veřejného prostranství.
Věnujme se státu. Když jde o výši poslaneckých náhrad nebo diet, jsou stát poslanci. Oni přeci reprezentují a mají zodpovědnost. Když jde o placení pokut a prohraných arbitráží, jsou stát daňoví poplatníci.
Je jasné, že „jest něco prohnilého ve státě českém...", ale v kterém?
  

Autor: Offlineblog, 02. 10. 2009, 13:30,    Komentáře (2)

 

25. 09. 2009

Copa se to tutam děje???

V Plzni mají problém. Proděkan právnické fakulty zřejmě opsal většinu své dizertační práce, jiné dizertačky nejsou k nalezení, prominetní studenti absolvují magisterské studium ani né za rok, k doktorátu se dá  prý dopracovat také velmi snadno. A vedení mlčí, asi má vše právně v pořádku.
Jací právníci pak asi vystupují z takovéto školy? Co má dělat ubohý student, který chce být opravdovým a váženým právníkem, ale bohužel je z Plzně (nikoli ze z Plzně, to by plzeňák nikdy neřekl)?
Nebo je to jen sprostá pomluva. Jsou prostě mezi námi velmi nadaní lidé (například bývalý premiér Standa, který stihnul práva vystudovat po večerech, když se pozdě vracel z Úřadu vlády). Přestaňme závidět. Jsou zde lidé neschopní, méně schopní, více schopní a všeho schopní.
Jestli se vám to nelíbí, můžete se odvolat a za pár let se uvidíme u soudu.

25. 09. 2009, 00:00,    Komentáře (3)

 

17. 09. 2009

Vypadá to jako sranda, ale není to sranda.

Tak nám zlá nemoc vzala herce, kterého většina z nás objevila na videu někdy v roce 1987. Patrick hrál někdy až moc sladce, ale přiznejme si, kolik z nás se včera opět podívalo na Hříšný tanec, i když už ho vidělo mnohokrát?
Život se zkrátka s nikým nemazlí a pozměněná Nohavicova teorie alkoholického kopce na něj sedí jak ulitá. Dokud jdeme nahoru, je všechno v pořádku. Pak přijde bod zvratu, a pak finito, nepomůžou doktoři, nepomůžou psychologové, nepomůžete si sami.
Takže se snažme, dokud jdeme nahoru. Protože nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký.

Autor: Offlineblog, 17. 09. 2009, 10:45,    Komentáře (0)

 

01. 09. 2009

Spadla z oblakov...

Tak nám ty prázdniny končí dost zvláštně. Někde padala letadla do oceánů, v Evropě padla rovnou celá letecká společnost. Její klienti si teď předem zakoupené letenky mohou dát zarámovat, prože společnost oznámila, že nic vracet nebude. Má velké dluhy, které prý pád způsobily.
Nám se podařilo zjistit pravý důvod krachu. Za vším stojí manželky pilotů. "Doma bude, už se narajzoval dost," řekla nám jedna z nich,"furt byl někde v luftě, hotýlky, letušky, takové to domácí žvýkání, však víme."
A co na to piloti? "Co se dá dělat, musíme být nohama na zemi, zkusíme místo záletů zájezdy." Jo, třeba s Tomi Tour!


01. 09. 2009, 15:30,    Komentáře (2)

 

19. 08. 2009

Mezinárodní setkání

Včera k nám dorazila milá zahraniční delegace. Její vedoucí, skalní fanoušek Offlineblogu Tomáš, neváhal přijet až ze Slovenska, aby na vlastní oči uviděl místa, která zná jen z našich webkamer. Po srdečném přivítání (s tradičním racio-chlebem z pufované rýže a s posypovou solí) si host prohlédl všechny lokality spojené s Offlineblogem, tedy jak místo, kde byl původně instalován, tak garáž, ve které je nyní uložen (viz fotogalerie).
Poté se obě delegace odebraly jednat k interaktivnímu Offlineblogu v ilegalitě (viz foto). Administrátor blogu poděkoval za dosavadní přízeň a podporu a přislíbil, že se s kolegy vynasnaží pokračovat v nastoupené cestě dále, ještě s větším úsilím a snahou.
Zahraniční host přednesl pochvalu za odvedené dílo, přetlumočil pozdravy od slovenských fanoušků a popřál mnoho zdaru do dalších let.
Na závěr obě delegace vyjádřily mírné zneklidnění nad zbržděním prací, které oddaluje návrat Offlineblogu k off-line čtenářům. Ujistily se o dalším přátelství a podpoře. Děkujeme. 

Autor: Offlineblog, 19. 08. 2009, 12:00,    Komentáře (2)

 

14. 08. 2009

Co se v mládí nenaučíš...

Měsíc zaměstnávala ostravskou policii dívka, která tvrdila, že ji cestou rychlovlakem někdo znásinil. Potom se přiznala, že šlo jen o výmluvu, protože nechtěla, aby rodiče zjistili, že se opila, neboť nemá s alkoholem zkušenosti. Tady by se rodiče měli zamyslet nad způsobem výchovy. Jestliže si jejich 24letá dcera myslí, že znásilněná dívka se chová a vypadá stejně jako dívka s 2,87 promilemi alkoholu v krvi, pak zřejmě neví nic nejen o alkoholu, ale ani o sexu.

Autor: Offlineblog, 14. 08. 2009, 16:00,    Komentáře (2)

 

03. 08. 2009

Další peloponéská válka

Sváry mezi Spartou a Athénami začaly už dávno před naším letopočtem. Nyní se schyluje k další bitvě, tentokrát fotbalové. Pražská Sparta odjíždí do Athén odehrát odvetu předkola Ligy mistrů. V posledním kole domácí soutěže se jí však zranil kapitán a dirigent obrany. Na jeho místo možná naskočí nová posila z Rakouska, mladý hráč Hohender. Problém je, že neumí ještě dostatečně česky a klub se k nějakému kurzu nechystá, protože věří, že se Řepka dá včas dohromady. My ale neponecháváme nic náhodě, co kdyby Tomáš nenastoupil a zranění se protáhlo i na domácí zápasy. Proto jsme s odborníky na odezírání rozebrali u videa pár utkání Sparty a sestavili malý slovníček výrazů, které zkušený stoper používá k řízení obranné linie a komunikaci s rozhodčím. Also...

Autor: Offlineblog, 03. 08. 2009, 14:30,    Komentáře (8)

 

27. 07. 2009

Úpadek řemesel

Maďarská Velká cena Formule 1 byla velmi dramatická. Už v tréninku se brazilský pilot Felipe Massa potkal ve dvěstěkilometrové rychlosti s pružinou, kterou ze svého vozu vytratil jeho krajan Rubens Barrichello. Naštěští šel ten kus železa trochu stranou, takže se odrazil od helmy a letěl dál, nicméně stačil prorazit obě škeble (jak helmu, tak Felipeho lebeční kost). Musela to být strašná rána a není divu, že si to jezdec vzápětí namířil přímo do svodidel. Podle posledních zpráv to s jeho zdravím bude dobré, i když letos si už zřejmě nezajezdí.
My se však zamysleme, kde se stala chyba. Podle českých frajírků, kteří na různých diskuzích obhajují svou rychlou jízdu na dálnicích a silnicích slovy:"když mám dobrý auto, dobrý brzdy, umím předvídat, bla bla bla, tak si můžu jezdit jak chci a nic se nestane", může za všechno právě Felipe. Měl dobré auto, asi mu to pěkně brzdí, takže se zřejmě nevěnoval řízení, co? Tomu asi nikdo z nás nevěří, že.
Takže jinak. Když pružina vypadla, musel ji někdo špatně připevnit. Tady by se chyba najít dala. Kdy ta auta viděla naposledy pořádného mechanika? Takového toho poctivého, který vám v servisu řekne:"podíváme se na to, zavolejte si pozejtří..."? Na okruzích dělají všechno honem, honem, a pak to takhle dopadá. Správnost této teorie potvrzuje i příhoda ze závodu, kdy jeden mechanik Renaultu ve spěchu nedotáhl Alonsovi přední kolo a to se pak logicky odporoučelo. Podle posledních zpráv slíbil, že příště to udělá pořádně, i když letos si už zřejmě nezamontuje.Kde jste, vy staří automechanici, kteří uměli spravovat a ne jen vyměňovat?
P.S. Potkali jste někdy na STK nějakou Formuli? Tak vidíte.

Autor: Offlineblog, 27. 07. 2009, 17:15,    Komentáře (1)

 

21. 07. 2009

Hlídejte si svého psa.

Slavíme 40. výročí přistání Američanů na Měsíci. Pomocí webu se můžeme přenést do atmosféry celého projektu, poslouchat rádiové vysílání mezi lodí a řídícím centrem, prohlédnout si spoustu fotek a filmů. Ale byli Amíci opravdu první?
Doba už je taková. Mladší lidé (zejména žíjící západně od bývalé železné opony) většinou nevědí, kdo poslal do vesmíru první loď, prvního živého tvora, prvního muže, první ženu. Možná je to tím, že Knihovna a muzeum Nikity Sergejeviče Chruščeva neumí výročí těchto letů zpropagovat tak dobře, jako to udělali v USA. Zase jsme to museli udělat za ně.
Tady je odpověď nejmenovaného pracovníka ruské agentury pro vesmír a vzduchoprázdno:"Ano, Lajka opravdu přistála na Měsíci už v roce 1957 a zanechala tam typické psí stopy. Sovětské vedení vědělo o snaze Spojených států dostat se tam také a chtělo předejít vyhrocení mezinárodních vztahů. Vyslalo tedy v roce 1961 Jurije Gagarina a v roce 1963 Valentinu Těreškovovou k cestě na Měsíc s úkolem uklidit Lajčiny exkrementy. Bohužel, kosmonauti byli vybaveni pouze sadou pro sběr měsíčních kamenů, která v tomto případě zcela selhala."
Teď už je také trochu jasnější, proč chtějí Rusové poslat lidskou posádku k Marsu dříve než Američané.

Autor: Offlineblog, 21. 07. 2009, 11:45,    Komentáře (1)

 

14. 07. 2009

Díky, díky, díky.

Je to fajn, že se o nás zahraniční přátelé tak starají. Když viděli skupinky sice opálených, ale unuděných, pokuřujících a nic nedělajících turistů z ČR, řekli si, že nám ty cesty zpestří. Díky.
Aby byl trochu adrenalin, nedali dopředu vědět. Jasně, kdo by neměl rád překvapení. Díky.
Abychom toho na dovolené poznali víc, ženou nás ještě přes Rakousko. Vidět Vídeň opravdu stojí za to. Díky.
Naše vláda chce těm dobrým lidem jejich snahu oplatit. Díky, ale chce to ještě dotáhnout. Například víza bychom neměli kanadským diplomatům vyřizovat na některém z pěti českých zastoupení v Kanadě. Ukažme jim také krásy sousedních zemí (v tomto případě USA). Co takhle Honorární konzulát ČR v Anchorage (Aljaška), tam by se jim mohlo líbit.
A nakonec. Je fajn, že nám ostatní státy EU nezávidí a nechají nás si to vyřídit samotné. Díky.

Autor: Offlineblog, 14. 07. 2009, 15:15,    Komentáře (2)

 

08. 07. 2009

Historie se opakuje, ale časy se mění.

Právě dnes by slavil narozeniny (sto šedesáté druhé) slavný český vynálezce František Křižík. Jistě by ho potěšilo, že v místě, kde předvedl Pražanům první elektrifikovanou tramvaj už zase duní koleje. Po čase, v němž letenskou pláň křižovaly jen stavební stroje, se opět můžeme svézt tramvají z Letenského náměstí až na Špejchar. Je vám těch osm set metrů málo? Tak to jste nějací zpohodlnělí. V roce 1891 z nich byli Pražané nadšeni. 

08. 07. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 

26. 06. 2009

Tak odešel. A přitom nebyl stár. Byl Superstár!

Velikán popové muziky, autor mnoha hitů, šílený tanečník, nevyrovnaná a rozporuplná osobnost, která se nemohla rozhodnout, zda bude Black or White a kdoví, co ještě, zkrátka Michael opustil planetu Zemi.
Sebral se a odešel svou měsíční chůzí (pozadu, Michael už léta z jistých důvodů nechodil přímo za nosem) do vesmíru, kde bude dál v klidu žít někde poblíž Elvise a Mercuryho.
Cesta je trochu Dangerous, mohl by to být Thiller, ale věřte, ono to nebude zas tak Bad.

Autor: Offlineblog, 26. 06. 2009, 10:15,    Komentáře (10)

 

18. 06. 2009

Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se ti oknem.

Jistý bývalý vysoký politik jedné levicové  strany (u STB veden pod krycím jménem KATO) má svůj zázračný elixír (léčivé účinky francova nápoje odhalil již dávno před ním rytíř Brtník z Brtníku).
Pamatujete, jak v alkoholovém oparu naboural KATO svým vozem čtyři zaparkovaná auta? Vytáhla ho z toho ALPA, kterou si prý před tím namazal záda (dle našeho názoru to byla spíš hroší kůže a poslanecká imunita).
Pak přišly kauzy na MZV. Štiřín, Srba, blíže neurčená velká suma peněz v ministerském trezoru. Také tehdy KATO volal: "ALPO! (myšleno ALeši POspíšile, pozn.), vytáhni mě z toho." Tiskový mluvčí si pospíšil, nějak to okecal a KATO se uklidil do zahraničí. Styděl se? Dal pokoj?
Kdepak. Nedávno si jako poradce předsedy parlamentu zorganizoval za státní peníze soukromou obchodní cestu na Blízký východ a ještě si tam stihl pokecat s teroristy z Hamásu. Opět slušná ostuda. Napraví i tentokrát vše ALPA? Doufejme, že ne, protože obsahuje alkohol, a k tomu mají Arabové přeci jen trochu jiný vztah než Češi.

Autor: Offlineblog, 18. 06. 2009, 11:30,    Komentáře (3)

 

08. 06. 2009

Místo vajec se házely volební lístky.

Tak to měli oranžoví hoši pěkně naplánované. Vyhráli jsme kraje, vyhrajeme Evropu! Vždyt je vše jasné: za celosvětovou krizi může Topolánek a vejce jsou Langerova. Pracující pořádně zdaníme (hlavně ty více vydělávající), nepracujícím přidáme na dávkách, děti dostanou pastelky (a belgické pralinky). Slíbíme všem euro, i když díky rozpočtovým schodkům nebudeme schopni splnit podmínky pro jeho přijetí. Když nám lidi skočili na zrušení poplatků, sežerou nám i další nesmysly.
A hle, ono to nedopadlo. Jak je to možné? Vždyť průzkumy hovořily jasně. Že by se voliči nechali strhnout tou skupinkou zfanatizované mládeže? To nemá obdoby!!!

P.S. Pánové, ono by stačilo se podívat přes své pupky do historie. V listopadu 1989 také Miroslav Štěpán říkal, že:„V žádné zemi, ani rozvojové, ani v socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít a kdo jím má být.” Pamatujete?

Autor: Offlineblog, 08. 06. 2009, 17:00,    Komentáře (3)

 

29. 05. 2009

Vždy připraveni!

Dostal se nám do rukou interní dokument integrovaného záchranného systému, který řeší nasazení jednotlivých složek na vytipované rizikové akce. Trochu nás překvapilo zařazení vozidel, na která jsme dříve nebyli zvyklí. Náčelník IZS Praha-severovýchod nám k tomu řekl:"Byla to nutnost, nebezpečí se zvyšuje. A v případě koncertu Evy a Vaška za námi stojí i statistiky. Uvědomte si, kolik tam bude lidí a jaký je jejich věkový průměr!"
To je pravda. Ze všech tancovačkových dvojic (kterých jsou v republice desítky až stovky) si jen jedna dokázala vytvořit takový dav fanoušků a fanynek. Klobouk dolů, Evo a Vašku. Ale pomyslel Petr Novotný, organizátor megaakcí, na zdraví a životy těch tisíců seniorů. Ano, jsou zoceleni tanečními zábavami a Vlachovkou, ale open air koncert? Dokážete si představit zástupy leckdy těžko se pohybujících dědečků a babiček, jak se prodírají bahnem rozmoklého pole, aby se pak třásly zimou pod deštníkem a naslouchaly svým idolům? (Je možné, že předpověď lže a bude pařák, ale to si pak taky užijí).
S akcemi pod širým nebem zkrátka bývají problémy a nejvíce to odnášejí místní obyvatelé. Mladík, tvale žijící v obci Krabčice u Řípu, se nám dost rozčileně vyjádřil:"Nikdo se nás předem neptal, jestli tady takovouhle akci chceme. Slyšel jsem zkoušky a byla to hrůza. Já sám jsem sice fanouškem elektronické hudby (Eva a Vašek mají z úsporných důvodu narvanou celou kapelu do jednoho syntezátoru - pozn. redakce), ale tohle bych tři dny nesnesl. Naštěstí ze tří koncertů bude nakonec jen jeden v sobotu."
A co bezpečnost? Nemá strach z davu rozvášněných diváků, které svezou na místo speciální autobusy ze všech koutů republiky? "To víte, že se bojíme, a o to víc nás překvapuje, zě policie nehodlá nasadit těžkooděnce. Přitom máme zprávy, že mnoho tzv. milovníků české písničky přijede vyzbrojeno holemi a většina z nich je navíc závislá na návykových látkách, hlavně na prášcích."
Tak držme palce.

Autor: Offlineblog, 29. 05. 2009, 15:15,    Komentáře (1)

 

22. 05. 2009

Kdo jsi..., hoď vejcem

Mediální hladinu rozbouřilo vejce. Jeden občan už ty plky prostě nevydržel a vrhl (ve smyslu hodil). A pak to začalo. Jedni tvrdili, že trefil, druzí to razantně popírali.
Aby se tato situace příště neopakovala a zásahy byly přesné a neoddiskutovatelné, přinášíme trochu teorie. Pilně si ji nastudujte, nezapomeňte počítat s větrem a odporem husté atmosféry. Mějte na paměti, že pro různé střelivo (vejce, rajčata, obuv - oblíbená munice v arabských zemích) je třeba vypočítat dráhu pokaždé zvlášť.
Pilně trénujte a nezapomeňte nás o svých pokrocích informovat.

Autor: Offlineblog, 22. 05. 2009, 17:15,    Komentáře (6)

 

14. 05. 2009

Počkejte, jak vám zahraje...

Tak nám skončilo první semifinále evropské pěvecké soutěže (více jí popisovat nebudeme, nestojí to za to). Mezi sladkými popovými dojáky a stále se opakujícími rockovými tříakordovkami se muzika s romským nádechem nechytila. Diváci z ostatních evropských zemí jí prostě poslali málo hlasů.
A to by jim nemělo jen tak projít. Měli bychom na ně poslat člověka nejpovolanějšího, bývalého ministra pro lidská práva a zároveň ostříleného hudebníka Michaela. On sám k tomu řekl:"Už bylo dost blonďatých vítězů jako byla ABBA, Celine Dijon nebo Udo Jürgens. A co se muziky týče, mám tady Straku v hrsti!"
No moment! Se Strakou v hrsti už na Evropany táhnou fotbalisti, ne?

Autor: Offlineblog, 14. 05. 2009, 17:30,    Komentáře (2)

 

05. 05. 2009

Nebuďme prasata

Rozmáhá se nám tady takový ošklivý, zlý... nepěkná věc. Ze zámoří dorazil virus mexické, totiž prasečí, totiž korektněji nové chřipky (jak se asi bude jmenovat ta další? Supernová? Novější? Nejnovější?).
Ačkoli se hygienici a lékaři snaží situaci uklidnit, lidé hromadně nakupují lék proti ptačí chřipce (za pár stovek jedno balení, hlavně, že třicetikorunový poplatek je strašně peněz). No, alespoň se doprodají ty ohromné nespotřebované zásoby z minula. Vůbec nevadí, že se oba viry od sebe liší a léky nezabírají až tak moc.
S tím by se také určitě dalo něco dělat. Hledat účinný lék na neznámý virus je z obchodního hlediska zastaralé a neekonomické. Což kdyby takhle farmaceutické firmy najaly bývalé tajné výzkumníky z oboru biologických zbraní, kterým by vždy daly hotový lék zcela unikátního složení se slovy: "Tady máš účinnou látku, a teď nám na ní vyrob smrtící virus". Obchody by jen kvetly.
Média by vše nafoukla a milovníci zobání prášků by se už postarali o zbytek.

Autor: Offlineblog, 05. 05. 2009, 13:00,    Komentáře (0)

 

28. 04. 2009

Komerční sdělení

Komentář nebyl pro nadbytečnost (a jistotu) vložen.

Autor: Offlineblog, 28. 04. 2009, 14:00,    Komentáře (5)

 

22. 04. 2009

S kanónem na komára

S příchodem jara rozkvetly v okolních zahradách stromy, až to naše pylové alergiky rozplakalo. Majitelé zahrad byli také dojati a chtěli jim nějak pomoci. Zřejmě se shodneme na faktu, že lepší než léčení je prevence, a tak došlo k prořezání náletových dřevin. Porost byl opravdu hustý, pila ostrá, a tak se podařilo "omylem" složit i pár vzrostlých stromů (viz fotografie). To se tak někdy stane.
Teď se začínají více ozývat prachoví alergici. Trochu se děsíme toho, co se začne podnikat pro jejich záchranu .

Autor: Offlineblog, 22. 04. 2009, 15:15,    Komentáře (2)

 

17. 04. 2009

Hlavně nic nevyhazovat

Jarní úklid, železná neděle, všechno zapomeňte! Ničeho se zadarmo nezbavujte! Je krize, a přesto (nebo právě proto) vám někdo za staré krámy rád zaplatí. Nejdřív to byla auta, pak bílá elektronika. To se dá pochopit, vývoj letí dopředu, pokrok nezastavíš. Ale třeba nábytek? Ten by měl přeci něco vydržet, ne? Dříve to tak bylo, dnes vám některé firmy dodají kus, se kterým se po sešroubování nesmí hnout, aby se nerozpadl.
A kdo bude další? Stavaři? Představte si ty slogany: "Přivezte nám suť z vašeho starého domu, dostanete XXXXXX Kč příspěvek na nový."
No, uvidíme. Je doba spotřební...


Autor: Offlineblog, 17. 04. 2009, 16:30,    Komentáře (2)

 

14. 04. 2009

Novodobé trafiky?

Členové končící vlády teď řeší problém, co budou dělat. Nějaká místa v dozorčích radách je nezajímají, protože jsou zvyklí na pozornost mikrofonů a kamer. Nabízí se tedy možnost proniknout do jiných než politických pořadů v televizi, ať už jako moderátoři, nebo jako soutěžící.
Zástupci televizí se ani nebrání. "Už se k nám hlásilo několik politiků do soutěže Výměna manželek, ale bylo jich tolik, že by to nikoho nezajímalo. Jo, dostat takhle pana Čunka do pořadu Nic než pravda, to by byl trhák," svěřil se nám jeden producent.
A co vzhled a odbornost? "Někdy rozhoduje, jindy ne," řekl nejmenovaný televizní režisér, "například pan kníže nemá nejlepší výslovnost, ale jeho slovní zásoba a schopnost pojmenovávat věci pravým jménem je úžasná, toho bychom brali hned. Naopak třeba pan Vondra, který měl moderovat pořad Na rovinu, neprošel kamerovými zkouškami. Zvláště detail odhalil, že se pan ministr zcela rozchází s názvem pořadu."
Za politiky se nám vyjádřila pouze ministryně obrany, vášnivá zpěvačka a zastánkyně radaru: "Bohužel mi v televizi zrušili všechny pěvecké soutěže. Asi se proto přihlásím do pořadu Nahá jsi krásná."
A hrome.

Autor: Offlineblog, 14. 04. 2009, 17:15,    Komentáře (1)

 

10. 04. 2009

0% tuku.

Je doba zeštíhlování, ale to už docela dlouho. Sportování a zdravý životní styl pěstuje velká spousta lidí, jen politikům to docvaklo zase poněkud později.
Teď snad nastal příznivý čas. V době krize je skoro neslušné ukazovat dvojité brady a blahobytná břicha.
Vlasta už to odnesl, kdo bude další? Kandidátů je dost, a to i (jak se říká) napříč politickým spektrem.

Autor: Offlineblog, 10. 04. 2009, 13:45,    Komentáře (0)

 

07. 04. 2009

Tak dlouho se, až se.

Co nám vyprávěl kolega, který se o víkendu vrátil z dovolené v Itálii? "Tam, kde chodí turisté je všechno úžasné, ale jinak Italové na údržbu starých budov dost kašlou. Někdy jdeš okolo a bojíš se kýchnout, aby barák nespadl." Tak to je asi horší než u nás.

Mimochodem: Věděli jste, že italský vědec Giampaolo Giuliani varoval před otřesy už před několika dny? A že ho někdo udal za šíření poplašné zprávy a úřady se varováním nezabývaly? Tak to je stejné jak u nás.

Autor: Offlineblog, 07. 04. 2009, 17:00,    Komentáře (5)

 

31. 03. 2009

Každý má svou achilovku.

O víkendu jsme si udělali s kolegy ze spřátelených firem poznávací akcičku. Nálada byla výborná, hezky jsme si pokecali a zahráli. Občas jsme ale museli být trošku tvrdší.
Kamarádi nekamarádi, je to přeci jen také konkurence. Sorry.


Bližší informace zde.

Autor: Offlineblog, 31. 03. 2009, 17:30,    Komentáře (2)

 

25. 03. 2009

Není to střet zájmů?

Duben ještě ani nezačal, a už tu máme aprílové počasí. Je hezky, sluníčko, rosnička v láhvi pěkně na nejvyšším stupínku žebříku - a najednou prásk, tma, blesky, déšť, kroupy, vítr a tři cenťáky sněhu. Není se co divit, že to rosničku naštve, vykašle se na nějaké lítání nahoru dolů a začne radši někde v koutku přemýšlet: kdo za to může?
Necháme ji v klidu a příště se podíváme třeba do parlamentu. Tam je to taky hned tak, hned jinak a o bouřky není nouze.

Autor: Offlineblog, 25. 03. 2009, 16:15,    Komentáře (0)

 

13. 03. 2009

Kalendář je také jen člověk

Určení správného data je někdy oříšek. Neříkejte, že se vám to nikdy nestalo. Nikdy jste nepřišli na schůzku sice perfektně připraveni, ale o den později? Nikdy jste nemuseli volat své drahé polovičce: "Miláčku, víš jak jsme se hrozně těšili na ten dnešní koncert a ty jsi byla kvůli tomu u kadeřníka, zrušila slezinu s kamarádkami a zaplatila chůvu? Tak koncert je sice dvacátého šestého, ale až za měsíc." Ne? Tak to se máte.
Administrátor Offlineblogu si teď dá týden dovolenou, takže další příspěvek se objeví až 23.3. nebo tak nějak. Dejte si to do kalendáře.

Autor: Offlineblog, 13. 03. 2009, 15:30,    Komentáře (2)

 

11. 03. 2009

Cherchez la femme

Ve Straně zelených se už zase hádají a dokonce i vyhazují. Předseda má zkrátka některé kolegyně raději než jiné.
Jedna z vyloučených poslankyň se to snaží popírat (a zdá se, že svým slovům opravdu věří): "Předseda nikomu nenadržuje. Za naším odchodem stojí fakt, že se vedení odchýlilo od myšlenek ochrany přírody a myslí spíše na svůj vlastní prospěch. My si teď založíme novou, zelenější stranu."
Aha, takže vojáci z povolání, ufoni, vodníci... zde je vaše šance.

Autor: Offlineblog, 11. 03. 2009, 14:15,    Komentáře (0)

 

05. 03. 2009

Stop rasizmu!

Do Prahy se chystá americký prezident. Je potřeba se dobře připravit i co se správného vyjadřování týče. V USA si na to potrpí, takže dnes už tam nežijí žádní černoši (o negrech ani nemluvě), ale Afroameričané, žádní hispánci, ale Latinoameričané, a o indiána také nezavadíte, protože tam jsou jen původní Američané.
Opatrní musí být všichni, protože Mr. Obama se chystá zastavit všude možně, mimo jiné i na pivku. Předpokládáme, že ho nevezmou nikam na Budvar, protože se nikomu nebude chtít jitřit spory mezi českým a americkým pivovarem. Takže to asi zase vyhraje Prazdroj. I když se bude těžko vysvětlovat, že toto nejznámější české pivo vlastně patří černochům z Afriky, pardon Afroameričanům z Afriky... to je divný... Afroafričanům z Afriky... sakra... to ho nemůžou vzít raději na skleničku vína? Z Moravy?

Autor: Offlineblog, 05. 03. 2009, 11:45,    Komentáře (8)

 

27. 02. 2009

Ve slepé uličce

Budova naší firmy je teď poslední v řadě domů na této straně ulice. Pak už následuje pouze staveniště a stále se prohlubující jáma tunelu Blanka (však se podívejte na obrázky z kamer). Bohužel pěkně graficky vyvedená cedule, která na tuto skutečnost upozorňovala, už na začátku ulice nestojí. A tak se nám na firemním dvoře hromadí chodci a turisté, kteří chtěli projít od Sparty na Špejchar.
Při kuřáckých pauzičkách trpělivě tyto zbloudilce navádíme zpět na správnou cestu. Většinou nám za to děkují, jen jednou jsme narazili. Asi sedmdesátiletá paní na naše zdvořilé: "Madam, tudy neprojdete, to se musíte..." reagovala velmi prudce slovy: "Neučte mě znát Letnou, já tady bydlím třicet let" a namířila si to cestou dle svého rozumu. První příkop překonala celkem v krátkém čase a hluboké bahno jí nedělalo žádné větší potíže. Jakým způsobem přelezla dvoumetrovou ohradu nevíme, protože jsme už měli dokouřeno, začínala nám být trochu zima  a odebrali jsme se proto na šálek horké čokolády.

Autor: Offlineblog, 27. 02. 2009, 10:15,    Komentáře (0)

 

20. 02. 2009

Pranostika fandí zemědělcům

Na zasněžených loukách v okolí Liberce (něm. Reichenberg) se český běžec Lukáš Sedlák (něm. Bauer) řítil (nedbaje vánice) vpřed, podoben sibiřskému lovci, který jede přes pláně k volbám do nejvyššího sovětu. Nakonec z toho byla krásná stříbrná medaile, rychlejší byl jen Andrus Veerpalu. Okamžitě se začala sypat blahopřání. Z toho, které přišlo
z Úřadu vlády vybíráme: "Byl to úžasný zážitek, příště jistě bude zlato. P.S. V rámci finanční pomoci pobaltským státům půjčujeme pět miliard Lotyšsku, o Litvě se jedná, Estonci ať to ani nezkoušejí."

Autor: Offlineblog, 20. 02. 2009, 15:30,    Komentáře (2)

 

16. 02. 2009

Pracovní morálka na bodu mrazu

Příroda klade stavbařům zákeřné překážky. Nejdřív se rozhodla dvakrát zasypat ražené tunely ve Stromovce, teď se zaměřila na otevřené jámy. Ráno čekalo dělníky překvapení, ze kterého jim zamrzl úsměv na rtech. Bílá plocha zkazila náladu každému. Bagrista Václav například uvedl: "Jo, překopl jsem tu vodu, ale jak mám pod tím bílým svinstvem najít značky, který mi tady geometři udělali, ha?" Řidič Tatry Evžen byl také rozezlen: "Nechám si na stavbě naložit plnou korbu (abych měl nějaký ty prémie), a když přijedu na deponku, dostanu vynadáno, že toho vezu půlku. Jak jim mám vysvětlit, že druhá půlka cestou roztála?"
Jednu chvíli to vypadalo, že situace ovlivní i trasu tunelu. Celé dopoledne pobíhal po staveništi muž s trasírovací tyčkou, píchal s ní do sněhu hned tady, hned tamhle. Chtěli jsme pro vás zjistit novinky, a tak jsme se ho zeptali. Pan Igor nám podal vysvětlení: "Houby nová trasa. Jen jsem si tady někde v pátek položil lopatu." 

Autor: Offlineblog, 16. 02. 2009, 15:45,    Komentáře (3)

 

06. 02. 2009

Hranice vkusu

Z recenze Mirky S.: "Ten pán s knírkem se mění jako počasí. Jednou je veselý, podruhé pláče. Směje se vám do tváře, ale je schopen vás nakopnout, jakmile se otočíte zády. Méně náročný divák s níže posazenou hranicí vkusu se všem těm škobrtnutím, ranám a pádům směje jako blázen a chce další. Vnímavější a přemýšlivější pozorovatel je schopen za touto první rovinou vidět i hlubší a smutnější věci. Ano směje se také, ale skrze slzy."
To jo.

Autor: Offlineblog, 06. 02. 2009, 17:30,    Komentáře (10)

 

30. 01. 2009

Co na to děd Vševěd?

Úřadu vlády to prý nevadí. Princ Jasoň k situaci uvedl: "Uvidíme, zda mi nový majitel umožní opakovaně Koloděje ničit stejným způsobem,  jako to dělám už od roku 1974." Jeho bratr, princ Drsoň, pouze odsekl: "Mně je to jedno, já budu pořád vše jen z povzdálí sledovat a v pravou chvíli se do věci vložím, sakra."

Autor: Offlineblog, 30. 01. 2009, 16:00,    Komentáře (1)

 

26. 01. 2009

Čas účtování

Přiznejme si to otevřeně, vlastními těly jsme Offlineblog ubránit nedokázali. Bylo nám jasné, že o ochranu celého systému se musí začít starat zkušený profesionál, jakýsi WatchDog. Dali jsme inzerát na www.tajnesluzby.biz a výsledek, tedy profík, se záhy dostavil.
Postavou nevelký, ale dobře oblečený, se zarputilým výrazem ve tváři a na dálku budící respekt. Na náš nesmělý pozdrav: "Dobrý den, Jamesi" energicky (nebo snad energeticky) odpověděl: "Jmenuji se Vladimír ... Vladimír Vladimírovič." Pak si poručil pití: "Vodku! Protřepat, s ničím nemíchat a hlavně neředit!!!"
Nakonec jsme rádi a v klidu. Zatímco agent 007 dokáže s prstem na kohoutku svého revolveru kontrolovat maximálně pár padouchů, naše nová "zaščitnaja sabaka" umí nejen ohlídat Offlineblog, ale s rukou na kohoutku plynovodu může držet v šachu většinu Evropy. To je pane síla.

Autor: Offlineblog, 26. 01. 2009, 15:30,    Komentáře (1)

 

21. 01. 2009

Offlineblog je zpět

Administrátor se vrátil z intervence, neboť se ukázalo, že je "jde Jura" nevinný. Při pobytu v atrestu mu fandovaní spoluvězni poradili, jak dál. Hlavně prý neříkat nic otevřeně, používat spíše eufeminismy. Také ho naučili několik odborných cizích termixů, protože těm lidé s nižším ICQ nerozumí a nemohou potom inicínovat takové arogalantní akcie, jaké jsme byli svědky.
Offlineblog je tedy nyní v ilegalitě. Spotřebovali jsme na to asi čtyři metry bublinkového ilegalitu.

P.S. Pokud nemůžete přečíst nápis, nebuďte smutní. Ono se dnes stejně jedná jen o takový interénní vtípek.

Autor: Offlineblog, 21. 01. 2009, 16:15,    Komentáře (7)

 

09. 01. 2009

Hrůza !!!!!!!!

Je to tak, vidíte dobře. Toto je opradu Offlineblog. Dnes ráno došlo k ohavnému incidentu s nedozírnými následky.
Čtěte zde.


Autor: Offlineblog, 09. 01. 2009, 17:00,    Komentáře (6)

 

07. 01. 2009

Vichr z hor

I když se Rusko hádá s Ukrajinou, stavba tunelu Blanka na to nebere ohled. Tady se zkrátka jede stále na plný plyn. Situace je velmi podobná Cimrmanově Závěrečné vichřici, která bere koleje, troleje, silnici, chodníky, hlínu, sloupy,
ba i celé domy. Když v tomto dopuštění kráčel kolem sám Karel Imfeld Prácheňský, řekl jen:


My ho budeme v jeho úsilí podporovat, jedná se přeci o náš antivirový systém BigTree.

Autor: Offlineblog, 07. 01. 2009, 15:00,    Komentáře (2)

 

05. 01. 2009

Historie se opakuje

Chtěli jsme začít nový rok něčím optimistickým, ale tohle je tak důležitá věc, že jsme vás o ní (nedbaje mrazu a sněhu) museli informovat.

Autor: Offlineblog, 05. 01. 2009, 15:30,    Komentáře (6)

 

23. 12. 2008

Letos naposled

Už je to tak, Štědrý den a Nový rok jsou za dveřmi. V tomto čase si lidé navzájem ledacos přejí. My jsme si na pomoc pozvali dvě známé osobnosti, aby to mělo nějakou úroveň. Takže dáme přednost dámě, Lucie Bílá, prosím. "Já bych i s Filípkem všem lidičkám ze srdíčka popřála, aby potkávali jenom lásku, hodné dušičky a žádné slzičky." A co Dan Nekonečný? "Zdrrrrrravííímmm vááássss, milllláááččččkovééé. Přřřřřeji váááám, ať pod strrrromečččkemmm najdete jen sssamééé pozzzitivníííííí vibrrrrace a errrroticccckouuu enerrrrgii. Merrrrrrry Chrrrristmasssss, zlatííííííčččččka."
No, a my ostatní si alespoň užijeme tu spoustu volna, co?
Uvidíme se za rok.

Autor: Offlineblog, 23. 12. 2008, 14:45,    Komentáře (2)

 

18. 12. 2008

Řekni ďáblovi ne ...

Tak začíná jedna píseň Svatopluka Karáska. Rudý komunistický satan tehdy šílel, zakazoval, ale píseň evangelického faráře se stejně mezi lidmi šířila velmi rychle. Je to zajímavé, i dnes se v převážně ateistické republice dokáží lidé postavit za některé křesťanské symboly. Teď jde o Ježíška. Většina rodičů stále dětem tvrdí, že je to právě on, který nosí dárky. Ale obchodníci na to nějak nehledí. Viděli jste snad v nějakém supermarketu betlém? Asi ne, že? Zato na nás ze všech stran útočí ten přivandrovalý rudý tlusťoch a ještě se blbě směje (provděpodobně je pod drogami). Je načase začít proti němu něco podnikat. Třeba dočasně ucpat krby (je dokázáno, že do radiátoru se Santa se sobama nevejde) nebo otevřeně protestovat třeba na akci, která proběhne 19.12. v rámci projektu Zachraňte Ježíška. Pomozme naplnit heslo: "Přežili jsme Dědu Mráze, přežijem i Santa Clause!"


Autor: Offlineblog, 18. 12. 2008, 13:45,    Komentáře (4)

 

04. 12. 2008

Politika z ranveje

V Thajsku blokovaly tisíce lidí několik dní hlavní letiště. Sice tím znervóznily spoustu turistů a jejich rodinných příslušníků, ale také něčeho dosáhly. Na jejich nátlak Thajský ústavní soud rozhodl, že budou rozpuštěny tři politické strany a jejich vůdci se nebudou smět pět let zapojit do politiky. Podle soudu strany podváděly při volbách a vyskytla se i podezření z korupce. A pak, že to nejde.
Mimochodem, kdy jste se byli naposled podívat na letadýlka? To už je nějaký čas, že. Tak hurá na Ruzyň, v halách je teplo a dokonce tam o třetinu zlevnili pivo. Šance tu je.

Autor: Offlineblog, 04. 12. 2008, 11:30,    Komentáře (4)

 

28. 11. 2008

Horečka přichází.

Nebudeme lhát, i my se snažíme svézt na vlně předvánočních nákupů a vydělat nějakou tu kačku. Nechali jsme se inspirovat velkými obchodníky a zahltili nabídku kouzelnými a osvědčenými slůvky. Mělo by to vyjít.
Kolotoč nákupů se dal do pohybu a s blížícím se Štědrým dnem bude jen zrychlovat. Někdo si jízdu užívá, někomu je trochu šoufl. Jen si vzpomeňte! Třeba dárky pro děti. Potomek si v letáku vyhlédne barevné a na první pohled velice propracované cosi, co má navíc ještě blikat. Nic se nedá dělat, vyrazíte do obchodu, věc koupíte, potají odnesete domů, pak se vrátíte do obchodu ještě pro baterky, protože jste si nevšimli hned, že nejsou součástí balení. Když to všechno máte doma, napadne vás to cosi vyzkoušet (samozřejmě až když děťátko spí). Cosi rozbalíte, vložíte baterky, pustíte. Cosi začne blikat, jezdit, ale hlavně strašně řvát a vydávat různé zvuky, před kterými vás nikdo nevaroval, a které vám zaživa rvou nervy z těla. Co teď? Můžete se rozhodnout dárek dítěti dát a tiše doufat, že druhá výměna baterek už neproběhne, protože se cosi rozbije. Nebo odvážně zvolíte druhou cestu. Cosi vrátíte a potomkovi jeho přání, za pomoci různých úplatků, rozmluvíte. Pak si v klidu užíváte nálady okolo stromečku, dokud se v jednom z dárečků opět neobjeví to strašlivé cosi. Krve by se ve vás nedořezal. Jak je to možné??? Pak vám to dojde. V předvánočním shonu jste jaksi zapomněli dát příslušné instrukce babičkám ... No, snad příště. 

Autor: Offlineblog, 28. 11. 2008, 00:00,    Komentáře (1)

 

21. 11. 2008

Kola, páky, řetězy a háky ...

Dříve bylo v průvodech jasno. Jednotlivé továrny byly jasně označeny a zaměstnanci navíc často předváděli nástroje, které používají nebo stroje, které vyrábějí. Na srazu Dělnické strany se však profese zúčastněných dala odhadovat jen velmi těžko. Vetšina z nich měla těžké pracovní boty (až nahoru zavázaný), takže asi byla od fochu, ale montérky vypadaly spíše jako uniformy jedné historické německé dělnické strany. Kdo tedy pravděpodobně v průvodu byl? Zřejmě taviči (dlouhé kožené pláště proti jiskrám), brusiči a lakýrníci (šátkem zakrytá tvář proti prachu a výparům) a také soustružníci a frézaři (oholené hlavy kvůli bezpečnosti práce). Ale jsou to jen dohady.
Možná v této straně, v rozporu s jejím názvem, žádní dělníci nejsou. Ale na to jsme v politice zvyklí. Černí také ukládají na konta nekřesťanské peníze, zelení zamořují vzduch ve městech zdržováním výstavby obchvatů, modrým jde o občana jen když jim teče do bot a oražová demokracie (s rudým nádechem) bude také všelijaká.

Autor: Offlineblog, 21. 11. 2008, 13:45,    Komentáře (0)

 

11. 11. 2008

Velká příležitost.

V naší firmě je zaměstnáno celkem jedenáct Martinů. Podle tradice měli dnes přijet na bílých koních, ale jaksi se tak nestalo. Ani nám nevadí, že sníh není, nejsme z toho nervozní, my se žádné Mistrovství světa v lyžování pořádat nechystáme. Pro jistotu jsme ale auta odeslali na přezutí pneumatik. Takže koně by se hodili.
Také by se hodil člověk, který by dokázal zařídit dost vysoký úvěr a za nějaký podíl ve firmě by za něj nesl zodpovědnost. To je velice lákavá nabídka, rizika jsou minimální, pozitiva a sociální jistoty obrovské. Zde je zkušenost pana D. Č.: "Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že by člověk s tak nízkým IQ jako mám já, mohl být majoritním vlastníkem nějaké firmy. A vidíte, stalo se. Něco jsem podepsal, a pak už se o nic nestaral. Za odměnu mě společníci poslali do sanatoria v Ruzyni. Tam jsem byl asi velice oblíbený, protože mě dlouho nechtěli pustit ven. Nic jsem tam nemusel dělat, takže to bylo docela fajn. Až na to jídlo", dodává silně vyhublý D.Č.,"já tam byl deset let a dávali mi žrát jenom ob rok".

Autor: Offlineblog, 11. 11. 2008, 15:00,    Komentáře (1)

 

05. 11. 2008

Jak to dopadlo? Tak ...

Američané si po letech zvolili do čela své země demokraty, a tak se poprvé stane prezidentem Afroameričan (občan tmavé pleti, dříve černoch). Barack Obama zas tak tmavý není, takže se nebude ani měnit název Bílého domu. Ostatně voliči jsou zvědaví hlavně na to, jak naplní své velké předvolební sliby (to je jak tady, že). O rasizmus se vůbec nezajímají, jde jim o politiku. William S., funkcionář občanského sdružení "KKK" v New Orleans, k tomu řekl (omluvte drobné nepřesnosti v překladu z jižanské americké Angličtiny): "Budeme bedlivě sledovat každý krok nového prezidenta a půjdeme mu po krku". Že by četl něco od důchodce z Vysočiny?

Autor: Offlineblog, 05. 11. 2008, 15:30,    Komentáře (4)

 

03. 11. 2008

Necháme si poradit?

Tak se nám objevily nové značky přikazující používat správné pneumatiky. Můžeme se bavit o vhodnosti jejich umístění na dálnici, ale v principu jde o věc užitečnou. Když vás prostě gumy nepodrží, je pozdě honit bycha a vy se můžete snadno dostat do nepříjemných situací.
O tom by po posledním závodě mistrovství světa formule 1 mohl dlouze vyprávět německý pilot Timo Glock. Jako jeden z mála nezajel šest kol před koncem vyměnit pneumatiky a dál kroužil v sílícím dešti na "suchých" gumách. Ušetřený čas ho sice vynesl na čtvrté místo, ale to až do cíle neudržel. Mohli bychom si říct: " no nic, zkusil to, nevyšlo to, je to jen jeho škoda". Ale chyba lávky. Protože ho v posledních zatáčkách předjel i Hamilton (čímž se stal mistrem světa), dostal pokus o doklouzání do cíle další rozměr. Objevila se nařčení o prodaném závodě, atp. Chudák Timo nám k tomu řekl:" Slyšel jsem o české automobilové sérii D1, kde prý se jezdí na jedněch gumách v létě v zimě na plný plyn. Tak jsem to zkusil. Ale nemám takové nervy jako Češi, takže jsem do té zatáčky, kde se normálně brzdí z 275 km/h na 130 km/h, najížděl pomaleji a raději jsem uhnul rychlejším autům. Co jsem měl dělat? Měl jsem je glockovat?"

Autor: Offlineblog, 03. 11. 2008, 17:00,    Komentáře (2)

 

31. 10. 2008

Vydržte, bude líp.

Po vzoru České televize jsme i my rozjeli informační kampaň. Co se vlastně chystá? Kvůli tunelu Blanka má dojít k uzavření posledních dvou jízdních pruhů z Letné na Špejchar. Offlineblog si už tedy nepřečtete ani z tramvaje (to už delší dobu), ani z auta. Přesný termín není znám, mělo by se tak stát už 1. listopadu, ale asi to bude o kousek později. ČT se přepnutí digitálního signálu též posunulo, takže je taková věc normální.
Nový formát Offlineblogu přinese opěšalým řidičům nemálo pozitivního. V první řadě kvalitu obrazu. Je jasné, že obsah si lépe prohlédnete, když před ním stojíte, než když projíždíte okolo a ještě musíte sledovat toho před sebou, zda náhodou už nebrzdí na červenou. A chůze sama o sobě je také prospěšná (i když v poněkud zaprášeném prostředí).
Děkujeme za pochopení, snad nám celý přechod půjde lépe než to je v případě televize. Tady je zkušenost jednoho diváka:"Set-top-box už mám dávno a vše šlapalo dobře. Bohužel jsem připojen v baráku na společnou anténu, se kterou se bude hýbat teprve až se v tom televizáci dovrtají. Takže nejde pořádně ani digitál, ani analog a já musím už měsíc koukat na zrnitého Edu Hrubeše, který mi tvrdí, že přechod na digitál zvládne i takový nešika jako on".

Autor: Offlineblog, 31. 10. 2008, 15:15,    Komentáře (0)

 

24. 10. 2008

Budou modří slavit?

Tak už je to padesát let, kdy svět objevil tyto skřítky. Za tu dobu je milovala nebo nenáviděla ohromná spousta dětí a rodičů. Tehdy, před lety, jim mohlo být tak okolo třiceti až padesáti lety (většina z nich měla ve vsi vlastní barák), těžko určovat přesně. Dnes už jsou tedy skoro všichni v důchodovém věku (až na Taťku Šmoulu, kterému bylo loni 542 let a dalších narozenin už se nedožil).
Stále se okolo jejich života točí řada otázek. Jak se rozmnožovali, než si z ošklivého monstra udělali Šmoulinku? Je ve vesničce připojení na internet? Kdo je otcem Šmoulínka? (Pravděpodobně Mrzout, protože "nemá rád prezervativy!!!"). Ale stejně v mnoha bodech připomíná jejich společnost tu současnou naší. Šmoulové jsou chytří i hloupí, šikovní i nešikovní, veselí, poetičtí, potetovaní ... a v zásadě to všichni myslí dobře. Donedávna měli jednoho chytrého a mocného šéfa, a žilo se jim dobře, protože je spojoval boj proti stejnému nepříteli.
Tím zlem je odporné, v jádru hloupé stvoření s bradavicí, které už z principu nenávidí všechny osoby, které mu nesednou na lep, a zejména ty modré. Jmenuje se Gargamel a ve špinavostech mu pomáhá třeba i jeho kočka.
I my bychom se měli z pohádek poučit a pomoci zvítězit dobru (nebo aspoň menšímu zlu).

Autor: Offlineblog, 24. 10. 2008, 15:15,    Komentáře (4)

 

21. 10. 2008

Jak se žije ... na ostrově?

Zatím dobře, ale uvidíme, co udělá oranžové moře okolo. Nám, obyvatelům modrého ostrova, nezbývá než sedět a čekat, zda se probudí někteří z těch 60% obyvatel hlubin, kteří se na volby vybodli. Sem tam přihodíme rybičkám okolo něco z našich plodů, abychom jim pomohli hradit ty strašné poplatky u doktora. Je to tak správně ... vždyť  kde na to mají ty chudinky brát, když se zdražuje skoro všechno? Vepřové, benzín, pivo, cigára ...

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2008, 16:30,    Komentáře (13)

 

13. 10. 2008

Třes se, Tigere!

Ve Stromovce se objevila další díra a samozřejmě vyvolala rozruch a řadu fám. Pejskaři, maminky s kočárky, ochránci přírody, bruslaři i běžci začali panikařit. Situaci trochu uklidnil mluvčí Metrostavu: "Není pravda, že by ve Stromovce došlo ke změně technologie výstavby tunelu z ražení na hloubení. Uvědomujeme si jedinečnost této lokality a nadále bez komplikací krtkujeme".
Za vznikem jámy stojí něco jiného. Městská část řešila hned několik problémů. "Údržba parku, zejména sekání trávy, nás ročně stála nemalé prostředky. Také jsme chtěli obyvatelům nabídnout další způsob kulturně-sportovního vyžití, vždyť Matějská pouť na to sama nestačí", řekl předseda komise pro volný čas tohoto úřadu.
Obě mouchy plácli jednou ranou pronájmem ploch soukromé firmě. Její majitel a předseda Golf Clubu Stromovka nám k tomu pověděl:"Jednání jsme zahájili ihned po objevení první jámy. Jelikož byla dostatečně veliká, dalo se kolem ní pohodlně rozmístit devět odpališť. Nyní, když je zde druhá, stali jsme se regulérním osmnácti-jamkovým hřištěm. Už za krátký čas provozu se projevily výhody tohoto hřiště, které, jak doufáme, přitáhnou davy nových hráčů. I když jsou odpaliště od jamek vzdálena podobně daleko, jako je tomu u jiných hřišť, dosahují zde i začátečníci vynikajících výkonů. Hole in one, Eagle, Birdey, to jsou tady běžné věci, takže golfisté si zde mohou výrazně zlepšit svůj handicap. V podstatě čekáme na někoho, kdo bude schopen zahrát zde Bogey.
Návštěvníci také výrazně ušetří za vybavení. Vůbec si třeba nemusí pořizovat putter, neboť green se zde vůbec nevyskytuje a většina hráčů zakončuje přímo z fairwaye". Ale co míčky, které skončí na dně nekolik metrů hluboké jamky? "O míčky se klienti nemusí bát. Stačí si je dobře označit a jednou za čas vyzvednout v klubovně, kam je Metrostav pravidelně přiváží nákladním autem odněkud z Tróje".
Tady asi vyroste řada špičkových hráčů.

Slovníček:
Par - předepsaný počet úderů na jamce.
Hole in one - jamka zahraná na jeden úder.
Eagle - jamka zahraná dva údery pod par.
Birdey - jamka zahraná jeden úder pod par.
Bogey - jamka zahraná jeden úder nad par.
Handicap - číslo udávající výkonnost hráče (kolik ran nad par průměrně zahrává na 18-jamkovém hřišti).
Putter - hůl na dohrávání míčku do jamky.
Green - část hřiště s nejvíce sestříhanou trávou a jamkou.
Fairway - vysekaná hrací dráha.


Autor: Offlineblog, 13. 10. 2008, 14:00,    Komentáře (3)

 

09. 10. 2008

Třese se to třese, jako ...

Noviny jsou plné zpráv, že se na západě Čech po letech třásla země. No, třásla... Podle Richterovy stupnice je 2,5 stupně zemětřesení "velmi slabé, většinou nepocititelné, ale zaznamenatelné". To čtyřka je už "citelné třesení věcí uvnitř domů". Můžeme potvrdit, na přilehlé stavbě tunelu se pořád něco děje, zrovna teď někdo startuje válec, a sem tam nějaké to chvění dolehne aaaažžžž kkk nnáámm ((UUUUUž nananansskoočččiiil))))...   AAA vavavadídídídííí nnnáááámmmm totototoo???? Nenenenevavadídídíídíííí...

Autor: Offlineblog, 09. 10. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 

06. 10. 2008

Těžký život fanouška.

Jak daleko musí člověk zajít, aby mohl být uznáván jako správný fotbalový fanda? Koupit si permanentku, mít legitimaci fanklubu, pařit se i v horkých dnech v klubové čepici a šále, naučit se pár sprostých slov, to asi patří k minimálním požadavkům. Ale co v běžném životě? Smí si fanoušek Viktorie Žižkov vzít za ženu třeba Marušku nebo Lenku? Musí každý Baníkovec alespoň chvíli pracovat v dole?
Abychom rozlouskli tento oříšek, uspořádali jsme malou anketu (nakonec ocenění jsme dostali za interaktivní blog). Doufáme, že nám diváci dnešního derby udělají ve věci trochu jasno.

06. 10. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 

02. 10. 2008

To je zmatek, když zvířata mají svátek ...

Ta boží hovádka nám přinášejí spoustu užitku (vegetariánům trochu méně). Jak se ale má slavit jejich světový den? Má se po ránu zajít do kurníku a všem nosnicím potřást pařátkem a natřít prdku chladivým gelem? Mají na vykládací rampě na jatkách rozvinout červený koberec a rozdávat těm němým tvářím upomínkové předměty? Na to asi vyhlašovatelé svátku nemysleli. Tak snad jen to přáníčko.

Autor: Offlineblog, 02. 10. 2008, 15:00,    Komentáře (1)

 

29. 09. 2008

Diamanty za volanty.

Když má někdo peníze a koupí si rychlé auto, fajn, ať si klidně udělá radost. Když si pronajme okruh, aby mohl zjistit, co v tom autě vlastně dříme za sílu, v pořádku, je to prima zábava. Ale závodit v normálním provozu a prokládat jednotlivé etapy pařbami v hotelech, to už je trochu na hlavu, ne? "Chytrá" myšlenka je také označit závod za tajný, a pak obeslat všechny bulvární plátky, pozvat televizi a "celebritu". Pak už podnik zůstane utajen snad jen příslušníkům policie.
Nesnažte se těmto lidem říkat něco o dodržování zákonů a ohrožování ostatních. Budete označeni za závistivce a chudáky, kteří se snaží kazit těm úspěšným zábavu a nedopřejí jim trochu toho adrenalinu. Škoda, že závodníci nejeli také do Francie, to by si užili adrenalin. Tam totiž policie může za rychlou jízdu auto na místě zabavit. My bychom si pak v televizi užili zábavu při sledování posádek, které do cíle přijíždějí taxíky. Tak snad příště.

Autor: Offlineblog, 29. 09. 2008, 15:00,    Komentáře (7)

 

23. 09. 2008

Sladký život

Koupit tchýni k narozeninám rakvičku a věneček, případně levnou bonboniéru v podobě krabice kostkového cukru, to už je dnes vyčpělé a out. Na nejnovější trendy jsme se zeptali známého cukráře Vanilína Polevy.
"V poslední době jsou in třeba Nakokosky (pro milovníky pádů) nebo Prašný koláč (letenská specialita). Ale největší zájem je o Žloutenkové řezy. Lidé z Prahy a okolí po nich jdou jak nemocní, horečně je shánějí, no úplná epidemie. A přitom jsme ani nedělali žádnou reklamu. Prostě jsme je vyrobili a mezi lidmi se to pak už šířilo samo, tak nějak virálně."
Děkujeme, mistře, ale nám to připadá jako trochu špinavý obchod. Nezlobte se, ale my si nad tímhle myjeme ruce.

23. 09. 2008, 15:30,    Komentáře (0)

 

17. 09. 2008

Kde je problém?

Paní ministryně se rozhodla, že udělá ke kulatému výročí vzniku samostatného státu vojenskou přehlídku, protože už dlouho žádná nebyla. Tak jsme se zaradovali, že nám pod okny zarachotí místo bagrů tanky. Už jsme se těšili, jak okna rozdrnčí místo válce rázné kroky příslušníků zvláštních jednotek. Ale zrada!!! To všechno se prý odehraje na Evropské ulici. Tak to prrr, to je podraz!!! Na Evropské se vítají delegace a sportovci jedoucí z letiště, přehlídky patří na Letnou! Vždyť, vo co de??? Letci řekli, že s tím nemají žádný problém. Tankisti byli jen lehce naštvaní, že si zablátí pečlivě uložené tanky. Obrněné transportéry buď nejezdí nebo ještě nejsou nakoupené, tak co?
Pravda, pěchota se trochu cuká, ale třeba ženisté - zákopníci byli po prohlídce místa vyloženě nadšení.

Autor: Offlineblog, 17. 09. 2008, 17:15,    Komentáře (1)

 

11. 09. 2008

Zlatej kluk.

Tak jsme ho včera dovezli z Irska. Stevie je krásný a můžeme na něm oči nechat. Abychom nepřipravili o zážitek naše věrné offline čtenáře, rozhodli jsme se udělat výstavu. Přísná bezpečností opatření jsou nezbytná, včetně částečné uzavírky dopravy na Letné (děkujeme za pochopení). Také jsme si vzali k srdci slova Jiřího Sováka z filmu Marečku, podejte mi pero (v našem případě zní: "to nejde jen tak říct vystavíme ho, to se musí přesně určit od kdy do kdy, jinak to nemá cenu") a vytvořili jsme přísná, ale jasná pravidla. Tož, přijďte se juknout. 

Autor: JPa, 11. 09. 2008, 16:15,    Komentáře (2)

 

05. 09. 2008

Evropa má kliku.

Obloukovka, slovo "robot", kontaktní čočky, ruchadlo, česká ulička, turbína, termín "tunelování", lodní šroub, Offlineblog. Žádný z těchto českých přínosů světu se neujal při tvorbě vládního hesla pro půlrok předsednictví EU. Všechny převálcovala malá kostička, která zbavila světové hospodyňky odsekávat cukr z homolí.
Heslo je na světě a politici se teď přou o to, co vlastně vyjadřuje. Zda je humorné a nápadité nebo trapné a urážlivé. To je vlastně stejné jako s příspěvky na Offlineblogu. Možná bychom mohli spojit své síly s poslaneckou sněmovnou ... ale ne, to je blbost, tam než se na něčem dohodnou, to máte návrh, první čtení, rozprava, interpelace, druhé čtení, pozměňovací návrh, urážka, hlasování, zpochybnění hlasování, hlasování o hlasování, další pozměňovací návrh, přestávka na jednání klubu, oprava hlasování, další urážka, oprava urážky...
S takovou by Offlineblog asi nikdy nevyšel. Navíc je tabule málo zelená ...

Autor: Offlineblog, 05. 09. 2008, 16:30,    Komentáře (1)

 

02. 09. 2008

Asi měl zůstat u cviček...

"Do bačkor ne" se jmenuje jedna deska YoYoBandu. To si nevzal k srdci známý podnikatel ze staré školy, který měl dobré vzdělání i vychování a stále sršel dobrou náladou. Nemohl se smířit se současným stavem v průmyslu, kde se věci vyrábějí hlavně ke spotřebě (a ne k dlouhodobému užitku), a kde vám řeknou "je ti padesát, tak padej..." I po devadesátce se snažil o výrobu obuvi, která bude sice levnější, ale kvalitní a pohodlná, prostě taková, že i on sám ji bude rád nosit. Proto všechny nové typy sám testoval. Bohužel až do osudného dne, kdy vzal nový vzorek a ... natáhnul...
Škoda takového člověka.

02. 09. 2008, 15:45,    Komentáře (3)

 

21. 08. 2008

Tank nebo bagr, hlavně že to co nejdřív odtáhne

40 let. Takového času a jak žhavé téma to stále je. Některé rány se zkrátka hojí dlouho. Zvlášť rány z děl a kanónů. Rány sbíječek, velkých vrtáků, míchaček a dalších strojů, zdrojů to kakofonií zvuků kořenících naši pracovní atmosféru (obzvláště vibrační válec jsme si oblíbili pro jeho schopnost rozdrnčet hrníčky s kafem, myš v ruce i zuby v puse), se hojí sice rychleji, ale taky si jich člověk užije. Doufáme, že přičinlivá práce dělníků kutajících na Blance, bude trvat řádově kratší dobu než návrat Ivana na svou Natašu. Na druhou stranu, dobře že makaj, snad se pak bude dýchat lépe.

Autor: Offlineblog, 21. 08. 2008, 17:30,    Komentáře (0)

 

14. 08. 2008

Zase jsme v tom všichni

Kdysi se nějaký ministr neBojar vyjádřit svůj názor a napsal firmě X, že firmě Y, obchodující s krevní plasmou, nevěří. Firma X přestala s firmou Y obchodovat, ta se naštvala a začala žalovat. Pánové z arbitrážní komise  a teď i od soudu se vyjádřili, že náš stát nepostupoval v souladu s dobrými mravy a firmě znemožnil budoucí obchody. Na státu (tedy na nás všech) teď je, abychom dali korunku ke korunce tak, aby to nakonec firmě Y hodilo asi 8,33 miliardy. Trochu se z toho pění krev, že?
Obchodovat s produktem, který 90% dárců dává dobrovolně a  bezplatně, chtít za obchody, které by možná proběhly takové peníze a ještě se navíc ohánět dobrými mravy ... to pardon, to je dost silná šťáva.

Autor: Offlineblog, 14. 08. 2008, 15:45,    Komentáře (5)

 

11. 08. 2008

Večerní školka managementu

Není snad třeba zdůrazňovat, že problémy se řeší nejlépe, když se lidé spojí. Jednotlivci dají své hlavy a síly dohromady a táhnou za jeden provaz. Někdy to však není možné, protože věc na druhé straně je jakási neuchopitelná a beztvará. Nelze u ní najít hlavu ani patu, kam by se dalo lano uvázat. Lidé s provazem v ruce se motají všemi směry a výsledek? Žádný! Co teď? Nezbývá nic jiného, než vybrat z týmý jednoho člena (blbečka, otloukánka, obětního beránka, atp.) a vnutit mu myšlenku, že právě on je ten správný pro nalezení řešení. Na další poradě pak stačí lehce zkritizovat jeho dosavadní kroky a uvidíte, co se stane se zbytkem týmu. Náhle je směr jasný, kolektiv jednotný a dílo se podaří. A tomu obětovanému, který nasazením vlastního těla vytvořil opěrný bod, se nakonec také dostane uznání. Nebo ne? Tak, pozor!!! To už by pak mohla být šikana, mobbing nebo bossing!!! A s tím nechceme mít nic společného.

Autor: Offlineblog, 11. 08. 2008, 16:30,    Komentáře (2)

 

06. 08. 2008

Odhalení zahalení

Zase jsme něco objevili. I když nám politici tvrdí, že poplatky u lékaře mají přispět hlavně ke zvýšení kvality péče, odchází většina peněž na válečné účely. Naštěstí ne každý zakuklený bojovník v dlouhém plášti, hovořící nesrozumitelnou řečí, musí být hned arabský terorista. Jsou zde i válečníci s diplomy, kteří bojují za vyšší ideály. Pravda, už samotné spojení slov "boj" a "mír" vzbuzuje pochybnosti, ale proč je v jejich úsilí nepodpořit? Jeden z nejobávanějších veteránů, přednosta ORL nejmenované nemocnice MUDr. X. Strčprstskrzkrk, nám prozradil jedno z bojových hesel: "Lidé na sebe musejí být hodní!!! I kdybychom je k tomu měli klackem dohnat." Tak to jo.

Autor: Offlineblog, 06. 08. 2008, 17:00,    Komentáře (0)

 

01. 08. 2008

Pozor, série šikan

Je to trochu s podivem, ale od začátku uzavírek je Letná celkem pěkně průjezdná a kolony se netvoří (což nás stále trochu mrzí). Jediní, kdo plynulost dopravy brzdí jsou pánové v uniformách a výstražných vestách. Možná to po prázdninách bude potřeba, ale zatím je jejich činnost pouhou buzerací, podpořenou nepřehledným značením.

Zajímalo nás, jak se v objížďce orientuje mimopražský řidič.  Zde je popis mladého německého pilota Helmuta, který se se svým týmem McHonecker-Trabant chystá příští rok vstoupit do kolotoče Formule 1:" Městský okruh Letna-ring jsem neznal, měl jsem však jeho podrobný popis. Věděl jsem, že se začíná směrem na centrum, pak jako v Monte Carlu tunelem na nábřeží, odkud se technickou pasáží Chotkových zatáček vrací zpět na Letnou.Zařadil jsem se tedy do příslušného pruhu a čekal až zhasnou startovní světla.

Po startu ihned následuje série šikan. Je tu málo místa a žádné únikové zóny. Řidič má co dělat, aby vůz zvládl. Povrch je sice nový, ale asfalt je dost často znečištěný od trucků, které tu závodí v pracovní dny. Pasáž jsem s vypětím sil projel dobře.


Následuje delší rovinka, na jejímž konci čekala další šikana, tentokrát však od traťových komisařů. Okamžitě mi napařili trest Stop and Go a začačali se mě ptát, proč jedu v pravém pruhu, ve kterém prý nemám co pohledávat. Snažil jsem se oponovat, že do levého jsem nemohl, neboť za přejetí plné čáry by mi hrozil další postih. Nebylo to nic platné a pánové požadovali zaplacení pokuty. Pokoušel jsem se je umluvit na nižší trest (třeba průjezd boxovou uličkou), ale neuspěl jsem. Dál už vám trať nepopíšu, protože mi u mého monopostu zhasl motor a byl konec".
Tak, ende, schluss.


Autor: Offlineblog, 01. 08. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 

30. 07. 2008

Jaká je to hra?

Fotbal a fotbalisté procházejí neustálým vývojem. Jako kluci se sejdou na plácku, rozdělí se a hrají pro radost. Pokud se tomu chtějí věnovat hlouběji, zjistí, že by je měl někdo trochu usměrňovat a zvolí si trenéra. Jak hráč roste, přibývá profesionality a trenérů. Najednou je tu kondiční trenér, který na něj huláká v posilovně, následuje taktický trenér, který mu kreslí na tabuli jakési nepochopitelné herní situace, a tak to jde dál. Když už hráče fotbal v podstatě nebaví, ale zase se s ním slušně uživí, nastoupí mentální trenér. Ten se začne vrtat v jeho hlavě a začne mu třeba tvrdit, že když si bude před spaním představovat jak dává gól, dá ho později i v zápase.
Hráči Sparty si asi loni měli víc představovat jak vyhrávají ligu. Nemuseli by potom cestovat do Moldávie k zápasu jakéhosi předkola Ligy mistrů. No, co se dá dělat. Chlapci se sbalili a vyrazili. O tom, že by jim do země nepustili jejich mentálního trenéra (je totiž Srb a neměl vízum) se jim nezdálo ani v těch nejhorších snech. Tak hoši, teď to budete muset ukopat nohama. Jasně, je to nemoderní, zastaralé a nevědecké, ale občas to zafunguje.

Autor: Offlineblog, 30. 07. 2008, 17:45,    Komentáře (0)

 

25. 07. 2008

Konec jedné bubliny

Národní knihovna na Letné nebude. Ředitel Ježek se křehký projekt snažil opartně tlačit dopředu, propletl se mezi všemožnými nástrahami, ale teď narazil. Do cesty se mu postavil ministr Jehlička. Jak asi mohl takto vyhrocený souboj dopadnout? Prostě to prasklo. Knížky budou dál skladovány v zátopové oblasti a Praha přijde o unikátní stavbu. Prý bylo výběrové řízení nejasné, stavba se na Letnou nehodí a navíc nejsou peníze, ani pozemek. Ono to samozřejmě může být i trochu jinak. Kuchař závodní kuchyně poslaneckého klubu KDÚ-ČSL Svatoslav Jidáš nám k tomu totiž řekl:"Pan ministr je dobrý strávník, sní všechno a nenípe se v jídle. Jenom mořské plody mu na talíř nesmí. Jak vidí kraby, krevety, kalamáry nebo chobotnice tak se osype". Aha, tak s takovou alergií by štěstí a kariéru ve Straně zelených neudělal.

Autor: Offlineblog, 25. 07. 2008, 13:00,    Komentáře (2)

 

22. 07. 2008

Člověk se pořád učí

Někteří lidé nám tvrdili, že Offlineblog není interaktivní médium a vidíte, zase se to nepotvrdilo. Během víkendu se na tabuli objevila reakce, asi od borců odnaproti. Nevadilo jim, že nemají křídu, vystačili si s náhradním pisátkem (asi kus cihly). Tak vida, jde to.
A teď k poznámce. Netušili jsme, že fotbal a stavba k sobě mají tak velmi blízko. Ve sportu jsme si už zvykli, že borec nastupuje za tým X, ale v podstatě patří klubu Y. Ale trochu nás překvapila skutečnost, že za Metrostav kopou "na hostovačku" reprezentanti SSŽ. A prý nejsou vůbec špatní. Pan Zajíc k tomu řekl: "Jó, kde kopou hoši ze Stavby silnic a železnic, tam si třeba Řepka ani neškrtne". Tak to musejí být opravdu tvrdí chlapi.

Autor: Offlineblog, 22. 07. 2008, 09:30,    Komentáře (7)

 

18. 07. 2008

Jdi do toho po hlavě a makej ...

Jako víkendovou přílohu jsme pro vás zvolili rozhovor s panem Janem Zajícem, letenským rodákem a patriotem. Vyprávěl nám hodně, pamatuje si toho mnoho, dokonce i starý stadion Slavie. Kopanou si zamiloval a skutečnost, že bydlí tolik let vedle stadionu Sparty mu prý nijak nevadí, nevadí, nevadí, nevadí. Přímo nám řekl: "Vždyť je to krása, když se to umí. To se dá koukat dlouho, jak pěkně to kopou". To vám musíme dát zcela zapravdu, pane Zajíci. Dnes jsme dokázali sledovat bagry pod oknem skoro hodinu. A je to krása, jak se můžete přesvědčit na obrázcích z naší kamery. (Lepší to bude až v pondělí, dneska už to zapíchli).
kopana

Autor: Offlineblog, 18. 07. 2008, 17:00,    Komentáře (1)

 

14. 07. 2008

Všechno nej ...

Náš národní Mistr má dnes šedesáté deváté narozeniny. Ta dvě čísla jsou úžasná, jen se podívejte. Ukazují nejen Mistrův věk, ale i jeho znamení, tedy Raka. Symbol vyjadřuje spojení ženství a mužství za účelem vytvoření života. Šestka a devítka zároveň označují i jisté spojení ženství a mužství, tentokrát ne  za účelem vytvoření života. No, Mistře, užijte si to!!!
Také jsme si vzpomněli na zdravotní sestru Toničku, která by za Káju dýchala a řekli jsme si: "To je ono". Nadechne-li se člověk šestnáctkrát za minutu, pak to za rok dělá cca 8 409 600 vdechů. Věnuje-li každý občan naší republiky jen jeden, má Mistr vystaráno až do sedmdesátky (a to se může párkrát i mírně zadýchat). Fungovalo to u Národního divadla, tak proč ne u Národního Mistra?  

14. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

11. 07. 2008

Všímejme si okolního světa

Čekání na tramvaj si krátí každý po svém. Někdo nervózně přechází sem a tam, někdo si čte, někdo (i pod Damoklovým mečem pokuty) kouří. Všechny pak trápí otázka proč to hrome nejede? Chyba však může být jinde, ne na straně DP, ale v nás. Kdysi dávno jsem vyslechl zajímavý rozhovor. Jeden muž velmi hlasitě líčil kamarádovi svůj zážitek:"Tak ti jdu v pondělí ráno na tramvaj, to víš naštvanej, zase do práce. Ke všemu jsem lehce zaspal, takže jsem ty vole ani nestihl kafe. Dojdu na tu zastávku, tam nikdo, sakra, říkám si, to mi to asi zrovna ujelo. No stojím, čekám, však pojede další, ne? No jo, ale já tam stojím čtvrt hodiny a nic. Chtěl jsem si s někým zanadávat, ale furt tam nikdo nebyl. Tak se jdu podívat kdy to jako má jet, ale znáš to, jízdní řády utrhaný, ty lidi jsou blbci. Už jsem byl fakt vytočenej, protože to trvalo snad půl hodiny, jel jsem pozdě, šéf bude řvát, no vopruz. A pak ti nějak náhodou kouknu dolů ... a voni tam ty vole nebyly koleje!!!". Celý autobus náhradní dopravy se této historce usmál.Občas je prostě užitečné a přínosné lépe se podívat na věci, které se nám zdají samozřejmé. Ony už tam totiž také vůbec nemusí být.

Tady na Letné se tramvaje nějakou dobu opravdu nedočkáte.
11. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (4)

 

08. 07. 2008

Chcete-li nám k tomu psát ...

Po reportáži v televizi se návštěvnost Offlineblogu hezky zvedla (máme dost příbuzných). Děkujeme všem za blahopřání, pěkně nás zahřála. Také se sešla hromada dotazů. Není bohužel v našich silách odpovídat okamžitě na každý zvlášť. Odpovídáme tedy hromadně (s uvedením adresy prvního tazatele) a samozřejmě off-line. Ale protože si jsou dotazy dost podobné, jistě si svou odpověď najde každý z vás. A nám jde o každého z vás.

08. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

03. 07. 2008

A pak, že je v elektronické době křída mrtvá

Chtěli jsme si to chvilku tutlat, ale škemrali jste, takže vám to řekneme. Proč přijela ta televize? To máte tak:
Businessmani trochu záviděli hercům jejich Oskary, a tak si založili podobnou soutěž. Jmenuje se International Business Awards a je opravdu prestižní a celosvětová. No a velké štěstí tomu chtělo, že se na galavečeru v září v Dublinu ozve:

"And Stevie (to je jako ten Oskar) goes to ... (tady je jako chvilka napětí, i když už to všichni vědí) ...
Czech Republic, ET NETERA, project Offlineblog!!!".

A pak veselí, fotografové, šampíčko, ... Vy víte, že se neradi chlubíme, ale tohle je tak významný okamžik, že to jinak nejde.
Však si přečtěte sami.

Z důvodu přicházející bouřky Stevieho teď nekreslíme, ale vypadá takhle.A reportáž v televizi dopadla hezky, jen se podívejte.

03. 07. 2008, 05:00,

 

03. 07. 2008

Offlineblog bude v televízi ?!?

Dnes k nám přijeli pánové od televize!! A nebyla to žádná regionálka, ale celoplošná až z Prahy (i když, my jsme také z Prahy, takže to zas tak daleko neměli, možná i proto přijeli). Natáčeli zde příspěvek o Offlineblogu (proč, to se dozvíte někdy příště). Takže teď obvoláváme rodiče a prarodiče, ať se určitě dívají večer na zprávy. Doufejme, že to tam bude, jinak si uděláme u příbuzných ostudu.

Redaktor Tomáš Hauptvogel (ve skutečnosti je mnohem větší a štíhlejší než v televizi) vedl rozhovor s administrátorem Offlineblogu (také by chtěl být ve skutečnosti mnohem štíhlejší než na fotce). Čůrky potu na administrátorově tváři můžeme přičítat velkému vedru, ale i trémě.

03. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (12)

 

30. 06. 2008

Komu vadíme?

Stali jsme se terčem systematické likvidační kampaně. Její krycí název je Blanka a veřejnosti je prezentována jako stavba tunelu a práce s ní spojené. Prakticky se jedná o pokus o zánik Offlineblogu. Nejdříve byla Letná uzavřena pro tramvaje. Ztráta off-line čtenářů byla patrná, ale ne citelná, protože tramvajáci už v minulosti nechtěli přibržďovat a umožňovat cestujícím pohodlné čtení. Dnes ale došlo (za asistence státní i městské policie!!!) k odvedení dvou jízdních pruhů, směřujících do centra, zcela z dosahu Offlineblogu. To již lze považovat za útok na ekonomickou stabilitu blogu. Před tabulí se netvoří zácpy ani ve zbylých pruzích, off-line čtenost klesá, cena za inzerci také (což nás na jednu stranu trápí, na druhou těší, protože jediná reklama na tabuli je naše). A my voláme dost! Kdo za tím stojí? Kdo zneužívá policii k omezení svobody projevu? Otázek je mnoho ...

30. 06. 2008, 00:00,    Komentáře (6)

 

23. 06. 2008

Mezinárodní den zlomenin ...

Mezinárodní den jsme si představovali spíše jako den, kdy se něco slaví. Proč se má slavit Osteoporóza, nemoc, která způsobuje řídnutí kostí a jejich snadné lámání? Vždyť výsledek bude stejný. Představme si spokojeného občana, jak pravidelně sedá se svými pivečky a cigárky u televize. Za pár let ho nemoc dostihne a zlomenina je tu. Nebo se jednou dozví, že tento způsob života není to nejlepší. Ani pivo nedopije, cigaretku típne, vyndá ze sklepa třicet let staré kolo, které se pod ním na prvním hrbolu rozpadne a zlomenina je tu. Najděme nějakou jinou věc, která stojí za to, aby měla svůj den.

Možná jste si povšimli jiného odstínu černé na pozadí Offlineblogu. Ano, proběhl rebranding. A bylo ho zapotřebí, posuďte sami.

Nicméně, došlo k drobným nedorozuměním. Zadání: "Natřít plochu 2 x 2,4 m černou matnou barvou, aby se na to dalo dobře psát křídou" zřejmě povoluje více výkladů.

23. 06. 2008, 16:00,

 

18. 06. 2008

Smutek a radost

Nedělní fotbalový zápas přímo vybízel k uštěpačným poznámkám. Turci kopali na naší bránu, Češi si říkali o nakopání někam. Ale my nejsme takoví, abychom kopali do toho, kdo je na kolenou. Takže o hráčích na Offlineblogu žádný příspěvek nebude, což je pro ně možná největší trest, protože různí lidé (politici, zpěváci, sportovci, umělci, atd.) dělají všelijaké věci, jen aby si jich naše tabule všimla.
A teď se dostáváme k té radosti. Už je to rok, co první příspěvek spatřil světlo světa (zkušební nultý nepočítáme). Sami se o tom můžete přesvědčit jednoduchým kliknutím. Podobný archiv jsme k tomuto výročí připravili i pro chodce a řidiče.

Děkujeme za přízeň a buďte nám nakloněni i v dalším roce.


18. 06. 2008, 14:10,    Komentáře (4)

 

13. 06. 2008

Hoši od kóty 718

Vyjádření názoru na radar má různé podoby. Někdo křičí, někdo hladoví, jiný táboří ve vojenském prostoru. Šest týdnů pobytu v lese, lezení po stromech, kulturní program ... hezké, kde na to ti lidé berou dovolenou? Armáda už toho ale měla dost, zarostlí lesní muži se jí nelíbili (kdo byl na vojně, ten to zná), a tak aktivistům dopravila spoustu prostředků na holení (kvůli bezpečnosti pěkně svázané drátem). Těmto lidem se však nezavděčíte. Hned začali volat, že by se o zbylé žiletky mohla pořezat divoká zvěř. Toho se však není třeba bát. Zvěř není hloupá a většinou neleze tam, kam nemá. Zejména ne do prostoru, kde jsou vojáci, kteří by ji případně mohli sežrat.
P.S. Využily armádní nabídky i zarostlé lesní ženy?

13. 06. 2008, 14:01,    Komentáře (2)

 

09. 06. 2008

Neradujte se předčasně!

Od soboty prý už nevyděláváme na stát, ale na jen sebe. Nejásejte, vy bláhoví! Teď je ješte potřeba naplnit rozpočty marketingových oddělení. Hezky dál pracujte s vědomím, že vámi vydělané peníze půjdou na reklamu, večírky, propisky, obědy, trička, čepice, spoty, vlaječky, balonky, POS materiály, letáčky, vzorečky, dárečky, atd., atp., etc. Jen se zeptejte vašeho finančního ředitele, určitě bude mít radost.

09. 06. 2008, 15:47,    Komentáře (1)

 

02. 06. 2008

Myslí na to zákoník práce?

K odpůrcům radaru se v minulých týdnech připojili i dva hladovkáři. V pořádku. Snažili se vyjádřit svůj postoj, nejedli několik týdnů. Nyní je ale chtějí vystřídat známí lidé, kteří budou držet tzv. štafetovou hladovku. A tady začínají otázky. Co je to za protest, když si herečka jeden den nedá svůj obvyklý pomeranč a jogurt? Je jeden den bez jídla něco výjimečného? Křesťané ho doporučují už tisíce let, říkají tomu půst a nějaký kravál okolo nedělají. A hlavně: Mají zaměstnanci (včetně poslanců, kterým by většinou prospěl i delší půst) nárok na stravenky, když veřejně deklarují, že jíst stejně nebudou? To je skoro na podnět k ústavnímu soudu, ne? V případě, že tento nárok zanikne, je možno očekávat, že zájemců o účast ve štafetě ubude.

02. 06. 2008, 16:36,    Komentáře (0)

 

30. 05. 2008

Tak kdo to tedy je?

Situace na rozkopané ulici Milady Horákové je trochu nepřehledná, a tak jsme chtěli fanouškům z ostrovů trochu pomoct v orientaci. Ale proti komu to ti naši kopálisti vlastně hrají? S dotazem jsme se obrátili na osoby nejpovolanější, na fotbalový svaz. Pracovník dočasně pověřený řízením tiskového odboru nám odpověděl: "Většina lidí tady na sekretariátu si myslí, že to bude Skotsko. Pro jistotu jsme do Cardiffu poslali dotaz, zda jejich reprezentanti nastoupí ve svých tradičních zelených dresech s trojlístkem a pod svou červeno-bílou vlajkou. Mail plný jakýchsi faktů (psáno fuck), který přišel jako odpověď, nedokázal nikdo pořádně přeložit. Takže jsme se (po Litevsko-Lotyšské blamáži) rozhodli jít bezpečnou cestou. Hostům na stadionu vyvěsíme vlajku zvanou Union Jack a zahrajeme God Save the Queen".
No safra, tam se v poslední sloce zpívá:

Pane, dej ať Marshal Wade
s tvou mocnou pomocí
nám přinese vítězství.
Dejž aby vzpouru utišil,
a poté bystře přispěchal
Rebely Skoty rozdrtit.
Bože, chraň Královnu!

Jestli jsou to opravdu Skoti, tak budou mít asi radost.

30. 05. 2008, 11:20,    Komentáře (2)

 

26. 05. 2008

Dávejte si pozor!

Dočetli jsme se, že k nám míří nějaká děvčata (na poměry v tropech spíše seniorky). Proč jedou zrovna sem, kde máme svobodných třicítek dostatek (a většinou pohlednějších), nevíme.

Jinak se minulý týden na Offlineblogu opravdu nic neobjevovalo. Jednak pršelo, jednak nás nic nenapadlo a hlavně byl administrátor na dovolené. Prostým použitím matematických znalostí čtyřkaře z páté třídy dojdeme k výsledku, že předpovědi Offlineblogu vycházejí na 190 %. Jsme zvědaví, jak to vyjde meteorologům. Už z toho důvodu, že dnešní příspěvek zabral dost času a byla by škoda, aby ho nějaký liják hned spláchnul.

26. 05. 2008, 14:22,    Komentáře (1)

 

16. 05. 2008

Výpadky.

V příštím týdnu se vám může stát, že místo Offlineblogu uvidíte jen černo. Důvodů je několik:
a) prší – pravděpodobnost 50 % (dle předpovědi),
b) neprší, přetíráme tabuli – pravděpodobnost 50 %,
c) nic nás nenapadlo – pravděpodobnost 40 % (dle dění ve světě),
d) administrátor je na dovolené – pravděpodobnost 100 % (a protože spěchá na autobus, tak ani neopraví ten chybějící háček).

16. 05. 2008, 14:19,    Komentáře (0)

 

12. 05. 2008

Co si kdo navaří ...

Když se dělá něco bezhlavě, nemusí to vždy dopadnout dobře. O tom se přesvědčili i pejsek s kočičkou, když vařili dort. Z toho, co na závěr fotbalové ligy ukuchtili hráči Sparty, je nám taky dost šoufl.
Je smutné, že výkon celého mužstva stojí na jednom nervákovi. Ale nemůžeme na něj svalovat všechnu vinu, třeba je jiný a vyloučen byl (opět) neprávem. Podařilo se nám k tomu získat vyjádření mladého hráče, který měl být posilou podzimu, ale na hřiště se kvůli vážnému a vleklému zranění hlavy nedostal. "Tomáš už je prostě takový. Vím, že míč podával tak jak je zvyklý. To, že došlo ke zranění není chyba Řepky, ale protihráče. Měl o něm víc vědět. Stejně jako já, když jsem Tomáše před dvěma měsíci v posilovně požádal, zda by mi nepodal činku".

12. 05. 2008, 14:16,    Komentáře (3)

 

06. 05. 2008

Škandál

Tak se to konečně natáhlo a vy všichni můžete vidět, co kolegyně dělala v pracovní době. Hrůza, co? Dělat si křížky, když ostatní makají. Fuj! Navíc, s touhle taktikou těžko vyhraje.

06. 05. 2008, 14:13,    Komentáře (5)

 

05. 05. 2008

To bychom do ní neřekli.

Mladá zaměstnankyně nejmenované pražské firmy, ...
... téměř ještě dítě, ...
... provozovala v pracovní době na svém stole věci, ...
... které se obvykle dělávají v soukromí!

To musíte vidět!

05. 05. 2008, 14:07,    Komentáře (5)

 

30. 04. 2008

Tak je to správné.

Letenská pláň už zažila mnohé. Průvody, fotbaly, demonstrace, přehlídky, happeningy a spoustu dalšího. I když je teď z většiny zabrána staveništěm, neměly by se tyto akce rušit. Jen ať se klidně příznivci revoluce, znárodňování a politických procesů sejdou na svém tradičním místě. Ať slaví! Svátek práce je nejlépe oslavit zase prací tak, jak si to dala za úkol parta betonářů Metrostavu. Stavba tunelu Blanka se tím urychlí o několik týdnů, doprava se pohne a Praha si oddychne. A my všichni s ní. To bude lásky čas ...

30. 04. 2008, 14:00,    Komentáře (1)

 

28. 04. 2008

Tak pozor!

Samozřejmě nás těší zájem řidičů o Offlineblog, ale když se někdo začte a potom způsobí nehodu a tím i překážku provozu, necítíme se nejlépe. Proto apelujeme na řidiče, aby byli opatrní. Není přeci problém (když je kolona příliš pohyblivá) zastavit, umístit výstražný trojúhelník, zapnout blikačky, obléci si vestu a Offlineblog si v klidu přečíst. O bezpečnost a plynulost provozu jde především, no ne?

Prosím, řiďte se příště výše uvedeným návodem.

28. 04. 2008, 14:03,    Komentáře (2)

 

22. 04. 2008

Navigační chyba?

Jistě jste si už všimli, že ač sídlíme cca 500 m od stadionu Sparty, jsou naše komentáře objektivní, vyvážené a bez jakýchkoli známek škodolibé radosti z neúspěchu druhých. Někdo by třeba mohl říct, že Slávia nemůže získat titul, když v Teplicích vystřelí pouze jednou na bránu soupeře, a to ještě z penalty. A že to jsou ztracené body čtyři kola před koncem ligy. Takhle se na to my rozhodně nedíváme. My obdivujeme, že si Slávisté takticky drží svou oblíbenou pozici už teď a nenechávají to na poslední chvíli. Chválíme proměněnou penaltu (napočtvrté to tam padlo, co?). Jsme potěšeni, že si Vláďa Šmicer zaběhal a nic se mu nestalo. Žasneme nad stoprocentní efektivitou střelby, což je sen každého kouče. Trenér Jarolím však tyto pocity nesdílí. K zápasu nám odhalil zajímavou věc: "Utkání na severu Čech jsme rozhodně nepodcenili. U videa jsme trávili mnoho hodin a hru soupeře jsme měli podrobně přečtenou. Zápas měl být pro nás jasnou záležitostí. Vše bohužel zkazil řidič autobusu. Cestou do Mostu (v tabulce poslední, pozn. redakce) najednou brzda, blinkr, zatáčka ... a byli jsme v Teplicích."

22. 04. 2008, 13:51,    Komentáře (2)

 

18. 04. 2008

To jeden nepochopí

Z Národního hřbitova v Terezíně někdo odlámal stovky bronzových nápisů z hrobů. Čemu se máme divit dřív? Naprosté necitelnosti a neúctě zlodějů k mrtvým. Nebo nebetyčné blbosti pracovníka ve sběrně? Co si myslel? Že jsou to vizitky ze dveří zbouraného paneláku? Těžko říct.
Možná chtěli dát podnět k obohacení pokladnice židovských anekdot. Nový vtip by mohl znít třeba takhle:
Potká Kohn Roubíčka a naříká: "Tak se na mě podívaj Roubíček, jakej já jsem chudák. Abych nepřišel úplně plajte, tak jsem musel prodat rodinnou hrobku. Historickou, s mramorem a věžičkou, pro dvacet nebožtíků. A vědí, co jsem za ni utržil? Ubohejch půl milionu". "Co si stěžujou Kohn?", uklidňuje ho Roubíček,"u Terezína teď někdo střelil půl hřbitova a dostal z toho jenom dvacet tisíc".

18. 04. 2008, 13:48,    Komentáře (3)

 

15. 04. 2008

Poplujem spolu, tam dolu ...

To se stane hned. Člověk si chce trochu zamachrovat, zamiluje se a v opojném pobláznění nekouká nalevo napravo. Absolutně nevnímá okolí a najednou se nestačí divit, že je asi jinde než by chtěl být, a že mu teče do bot. Tak hlubokou zamilovanost se James Cameron ve svém velkofilmu neodvážil ukázat. Z obav, aby celé dílo nevyznělo moc dojemně, nechal utopit jen Leoparda Di Cardia. My vám nabízíme aktuální snímek z minulého týdne, který dokazuje, že ve dvou se to lépe táhne.
K tragédii, která se odehrála v roce 1912 by dnes asi těžko došlo. Vlivem globálního oteplování již v těchto zeměpisných šířkách ledovec takové velikosti těžko potkáte.

15. 04. 2008, 13:43,    Komentáře (2)

 

11. 04. 2008

Ohrožení svobody křídy

Slovenští politici si usmysleli, že přijmou zákon, který přinutí deníky poskytnout prostor k vyjádření tomu, o kom psaly. Je jedno, zda to byla lež nebo pravda. Místo musí být stejně veliké jako původní článek. Nápad je dostatečně pitomý na to, aby se ho chytli i naši zákonodárci. To byste pak na Offlineblogu četli většinou jen jejich reakce. A to se nesmí stát. Na psaní kravin na tabuli jsme tu my.

11. 04. 2008, 13:40,    Komentáře (3)

 

08. 04. 2008

MDR

Černou křídou se na klasickou tabuli prostě nepíše. Proč? Bílá se zkrátka osvědčila. Každý, kdo chodil do školy to potvrdí. Ano, mohli bychom instalovat bílou tabuli a psát na ni stíratelným fixem, ale ... Obáváme se, že bychom si těžké železné tabule, umístěné na nechráněném místě, dlouho neužili. Proč? Zmokla by a zrezla!

08. 04. 2008, 13:36,    Komentáře (1)

 

04. 04. 2008

Příjemné ocenění


Minule jsme to mysleli opravdu vážně, ale seriozní témata nenaplnila naše očekávání. Slečna N. i pan H. se dostavili, ale celou dobu mluvili o h..... Zkusili jsme to ještě s MUDr. K, gynekologem, ale ten zase říkal samé p......... K návratu k osvědčené formě nás definitivně zlomily maily Vás, čtenářů. Píšete, že náš Offlineblog čtete cestou přes Letnou jako první. To nás velmi těší, děkujeme. Je pravda, že se v tomto úseku (možná v celé Praze, možná v celé republice, možná ....) žádný jiný off-line blog nenachází, ale tím si asi nemusíme kazit radost, že?

04. 04. 2008, 00:00,    Komentáře (1)

 

01. 04. 2008

Konec legrace


Život není peříčko a nelze stále vše jen zlehčovat. Za 285 dní (tak dlouho už funguje Offlineblog) jsme si rýpli do kdekoho. Politici, celebrity, Sparťané, prezident, počasí, řidiči, Slávisté, soutěže, reklamy, živí i mrtví lidé ... ti všichni okusili náš břitký humor. Ale jde to takhle věčně? Nejsou tu snad vyšší cíle a poslání? Určitě ano. Proto dnes končíme se srandičkami a začneme se věnovat vážným tématům, jako všechna media okolo. Zítra si s hosty v našem studiu budeme povídat o problémech se zažíváním. Příjde slečna N., která (ač to může vypadat směšně) má už od malička přání mít pravidelnou stolici a pan H., který ji sice má každé ráno v 7.00, ale budí se až v 7.30. Věříme, že si najdete čas a podíváte se.

01. 04. 2008, 13:17,    Komentáře (2)

 

31. 03. 2008

Derby

Kdo si vybaví vlakovou scénu z filmu Proč?, ten ví, že políbení vlajky je vyjádřením nejhlubší oddanosti klubu. Musí se samozřejmě políbit pořádně. My to tak hluboce neprožíváme, v našich řadách je dokonce několik Slávistů (kvůli zákonu o diskriminaci jsme je museli přijmout). Zato tvrdé jádro letenských fanoušků, které zhruba za hodinu půjde okolo, jistě neodolá. To by mohlo přinést několik pozitiv:
- zítra si ušetříme mazání tabule (předpokládáme, že dojde i na francouzáky),
- fanoušci si nebudou muset malovat klubové barvy na jazyky,
- vzhledem k časové náročnosti možná ti nejtvrdší vůbec na Strahov nedorazí, a tak zůstane stadion (mimochodem E. Rošického a ne Slavie) ušetřen od demolování.


31. 03. 2008, 13:09,    Komentáře (1)

 

26. 03. 2008

Tak co je?

Když se v naší společnosti opozdíme s termínem dodávky (k tomuto politováníhodnému nedopatření dochází maximálně jednou za deset let), to je nějakých mailů a nějakého vysvětlování. Venku by už dávno mělo všechno kvést a všude by mělo být plno kuřátek, zajíčků, holek v minisukních a jiné havěti. A zatím fouká vítr, je zima a sněží. A Jaro se tváří, jako by se nechumelilo.

26. 03. 2008, 00:00,    Komentáře (6)

 

20. 03. 2008

Varování před novou verzí podvodných Offlineblogů

Drazí čtenáři,
rádi bychom Vás upozornili na novou verzi podvodného Offlineblogu (tzv. phishingu). Příspěvek se snaží připravit Vás o peníze tím, že se tváří jako upoutávka na naši zdarma prováděnou službu, tj. odhalení falešných bankovek a jejich zadržení bez náhrady (jak to předepisuje zákon). Pokud byste chtěli této služby využít, neposílejte peníze v žádném případě na recepci, ale přímo na finanční oddělení.

20. 03. 2008, 00:00,    Komentáře (1)

 

18. 03. 2008

To bude nějaký omyl

Spousta lidí se bouří proti chování čínské moci v Tibetu. Nám se ale podařilo zjistit, že je to všechno velký omyl. Zástupce čínské ambasády, který přišel lobovat za restaurace svých krajanů (viz Offlineblog z 10.3.) nám vše vysvětlil. Jedná se prý o trénink čínských olympioniků ve vysokohorském prostředí. Pořadatelé LOH v Pekingu chtějí uspořádat velkolepé hry v duchu jejich starověkých tradic, což je po LOH v Athénách úkol velmi těžký. Jelikož Řekové nesouhlasili s převozem zbytků původních stadionů, soustředili se Číňané na starověké atletické disciplíny. Kvůli brzkým časům televizních přenosů museli vyloučit běhy, kde sportovci závodili nazí. Nakonec zbyl hoplítodromos, t.j. běh těžkooděnců se štítem a přilbou. Jak prosté.


18. 03. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

14. 03. 2008

Klaďte si dosažitelné cíle

V uplynulých dnech proběhlo školení o způsobech řešení našich vnitřních konfliktů a stresů. Právě včas. Šedivá politická situace, černá plocha prázdné tabule a absence nápadů nenabízela žádné růžové vyhlídky. S Offlineblogem to bylo nahnuté a plíživě se začal dostavovat pocit frustrace, až deprese. Naštěstí nám jeden kolega ukázal, jak se radovat z maličkostí a co to je pozitivní myšlení.

14. 03. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

10. 03. 2008

Čin je čin

Tradici vyvěšování tibetské vlajky zavedl na Praze 6 její tehdejší starosta Pavel Bém ještě v době, kdy by ho ani nenapadlo, že by do těch končin někdy jel a lezl na nějakou horu. My jsme se s pouhým vyvěšením nespokojili a přešli jsme k tvrdší formě nátlaku. Záměstnanci se k ní demokraticky připojili, zvláště poté, co se jeden z prvních signatářů, finanční ředitel, vyjádřil: "Nedovedu si představit, že bych byl s člověkem, který by nesouhlasil, na jedné výplatní listině!"

Čínská ambasáda, která je nedaleko od nás, už začíná panikařit. V prohlášení se mimo jiné uvádí: "Na křiklouny s transparenty jsme si už zvykli. Většinou stačí zavřít okna nebo otočit na Hi-Fi věži Sorry volume více doleva (na čínských licenčních výrobcích se zvuk zesiluje, v souladu s režimem, na druhou stranu). Bojkot restaurací však přímo ohrožuje zájmy čínské ekonomiky na Praze 6".

Tak si to chlapci rozmyslete!

Autor: offlineblog, 10. 03. 2008, 12:12,    Komentáře (3)

 

07. 03. 2008

MDŽ

Nedávno se politici hádali, zda tento svátek zařadit zpět mezi významné dny nebo ne. Kdyby si udělali podobnou anketu, mohli si ušetřit mnoho času. Tak hezký svátek.

P.S. Možná si všimnete, že Offlineblog prošel drobným rebrandingem. Důvod je jednoduchý. Administrátor chce být štíhlý a krásný, chce se líbit (hlasoval pro možnost č. 1, fakt), a tak sportuje. Touto cestou si přivodil slušnou distorzi kotníku, který otekl a má teď víc barev, než měly před pár lety Windows. S tím se na žebřík nedá. Naštěstí jsou tu i šikovní nesportovci.

Autor: offlineblog, 07. 03. 2008, 17:07,    Komentáře (1)

 

04. 03. 2008

Jen pár slov

Dřív byl klid a mír. No ráj. A dnes? Teď je tu smršť. Svist, ryk a jek, déšť a sníh, no hnus. Chce vzít krov i dům, vůz i plot, skot i brav. Rve strom a les, sloup i drát. To je fakt dost. Už stůj! Hned teď. Co chceš víc? Náš web? Či snad blog? Styď se! Fuj! Běž pryč a buď tam! Už furt.
(Vytrženo ze sbírky "Dopisy Emmě")

Autor: offlineblog, 04. 03. 2008, 13:38,    Komentáře (5)

 

28. 02. 2008

Myslet a nebuzerovat

Jako hodně lidí i my si myslíme, že doplňující nápisy jsou zbytečné. A peníze na přelakovaní policejních automobilů navrhujeme utratit spíše za dovybavení těchto aut. Nejen technikou, ale zejména doplňky a maličkostmi. Pak budou mít policisté dost času na řešení závažných věcí a zbaví se těch trapných okamžiků, kdy zastavují řidiče a škemrají: "Ukážete nám rezervu? A ukážete nám i trojúhelník? A lékárničku? A ....."

Autor: offlineblog, 28. 02. 2008, 14:46,    Komentáře (0)

 

25. 02. 2008

Gratulujeme

Vida, jakého úspěchu může dosáhnout moravská cérka s klavírem a irský ryšavec s děravou kytarou.

V rámci oslav narození potomků dvou našich kolegů jsme se pokusili o něco podobného. Ovšem spojení irské whiskey a valašské slivovice kýžené výsledky nepřineslo. Místo Oskara se málem dostavil policejní Anton a hrozilo, že cenu nám udělají maximálně na záchytce. Naštěstí vše dobře dopadlo, akorát ráno bolela hlava. Takže jsme si řekli: "Once a dost!".

Autor: offlineblog, 25. 02. 2008, 14:20,    Komentáře (0)

 

19. 02. 2008

Adrenalin na cestách

Po divadle okolo zvolení staronového prezidenta by se někdo mohl ptát, co nám ta demokracie vlastně přinesla? No, podívejme se třeba na možnosti cestování. Dříve jste mohli, když jste měli štěstí, jet maximálně do Jugošky. A dnes? Ten výběr. Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Černá Hora, Makedonie, Kosovo, Bosna ........ a Hercegovina.

Autor: offlineblog, 19. 02. 2008, 14:45,    Komentáře (2)

 

15. 02. 2008

Dnes to asi bude delší

Je nám líto, k dohodě nedošlo, je 17.00 a venku se začíná šeřit. Dnes se offlineblogu nedočkáte, ale zasi si máte o víkendu o čem povídat.

Tak tohle už je nedůstoné. V poště někteří našli různé části nábojů (žádáme novináře, aby před vydáním svých tiskových zpráv prošli šlolením a nemátli čtenáře). Vystresovaná recepční objevila v kuchyni podezřelý bílý prášek (později se ukázalo, že je to cukr). Volitelé se shodli, že bude-li tento nátlak pokračovat, opustí v 17.30 budovu.

Je zajímavé, že miliony nikdo nikomu nenabídl.

My víme, že se to táhne a vy čekáte, ale vězte, že jsme byli blízko dohodě. Bohužel to bylo v 11.58 a část volitelů začala křičet, že už padají hlady, že jsme si určili od 12.00 oběd a že teď hlasovat nemůžou (všichni měli v každé ruce jeden až tři chlebíčky). Nezbylo nic jiného než se rozejít na nějaké to pořádné teplé jídlo. Jsme jenom lidé a o zdraví nám jde především. Takže jestě prosím vydržte.

Skupina zaměstnanců otevřela další téma. Některé příspěvky jsou prý nesrozumitelné a měly by být na tabuli více rozepsány a vysvětleny. Případně navrhují uveřejňovat více krátkých a jasných článků, potenciál místa na ploše tu prý je a v zácpě nebo při červené mají řidiči dostatek času ke čtení. Proti tomu ostře vystoupili zástupci lidových vrstev. Řidiči tramvají totiž nechtějí před offlineblogem zastavovat a cestující delší texty nestíhají přečíst. Skupina chodců do debaty nezasahuje a čeká, kdo zvítězí. Volného času využívá k občerstvení.

Pátek je den, kdy se všichni, jak věříme, těšíte na nový offlineblog. Již od středy máme připraveny tři příspěvky, ze kterých jsme chtěli jeden vybrat. Dva jsou celkem kvalitní, třetí je řekněme do počtu. Těsně před zveřejněním však někteří kolegové vyjádřili nesouhlas s bílou křídou. Protože jsme společnost, která je nejen akciová, ale i celkem demokratická, musíme názor těchto skupin (říkejme jim třeba modří, oranžoví, rudí, a zelení) akceptovat. Jednání o barvě písma teď trochu protahují se svými nesmyslnými požadavky černí, ale oni se nakonec stejně přidají k vítězům. Takže se omlouváme a buďte trpěliví.

Autor: offlineblog, 15. 02. 2008, 09:49,    Komentáře (1)

 

13. 02. 2008

Cizácké novosvátky

Zase se po republice rozeběhne spousta přáníček se srdíčky a osloveními typu mazlíčku, králíčku, hvězdičko, pusinko, broučku, čumáčku a tak podobně. Od nás ale obchodníci neuvidí ani korunu. Copak se cit vyjadřuje takovýmhle přiblblým způsobem jednou za rok? My radši svoji lásku ukazujeme po celý rok prostřednictvím drobných pozorností. Zde je pár příkladů chování našich zaměstnanců silnějsího pohlaví:
- 70 % z nich se doma ukáže více jak čtyřikrát do týdne,
- 90 % při příchodu domů partnerku pozdraví (z nich tři čtvrtiny ji i políbí),
- 80 % dává záchodové prkénko dolů,
- 95 % při příchodu po půlnoci nevyžaduje teplou večeři,
- 92 % použije před otázkou "ty jsi mi nekoupila pivo" oslovení "lásko",
- 75 % ví, kde by se v okolí jejich bydliště dala případně sehnat kytice,
- nikdo z nich nebyl za domácí násilí odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
Je třeba dalších důkazů?

Autor: offlineblog, 13. 02. 2008, 14:01,    Komentáře (5)

 

08. 02. 2008

Nemusíme mít všechno

Čína je asijský tygr a mnoho renomovaných firem tam dělá velké obchody. Čína je veliká. Firem je tam hodně. Číňanů je hodně a posílají hodně novoročenek. Loni jsme si pošmákli, letos nějak nemáme chuť.

Autor: offlineblog, 08. 02. 2008, 17:11,    Komentáře (0)

 

08. 02. 2008

Dementi, dement

Hluboce opovrhujeme takovými věcmi jako je protekce, podlézání a pochlebování. Naše postoje se rozhodně nemění stylem "kam vítr, tam plášť". Nikomu nenadržujeme a je samozřejmé, že podporujeme oba prezidentské kandidáty. Přejeme volitelům čistou hlavu a šťastnou ruku.

Administrátor Offlineblogu je hodnej a snaživej kluk, to jo. Vždycky poctivě a ochotně udělá, co se mu řekne nebo napíše. Jen u toho moc nepřemýšlí.

Autor: offlineblog, 08. 02. 2008, 10:06,    Komentáře (1)

 

05. 02. 2008

K čemu ty missky jsou?

Soutěž s hezkými děvčaty opět nezklamala, i když byla nejzábavnější část, volná disciplína, vyřazena. Náhrada, tj. promenáda s divokým zvířetem, měla také své kouzlo. Děvčata byla jistě potěšena, když místo elegantní chůze povlávala za gepardem nebo se prala se škrtičem. Což teprve, když se na podiu měla objevit "se svým ptákem v ruce".

Dravci nám k tomu svorně řekli: "Tohle maso má své výhody, většinou se nedusíte chlupy, ale víckrát, jak jednou za rok se to žrát nedá". Máte recht.

Autor: offlineblog, 05. 02. 2008, 14:40,    Komentáře (2)

 

01. 02. 2008

Sušenky

Hihihi. Jestli máme dost energie? Chachacha. To teda jo. Hahahaha. A proč pondělí?? Cháchácháchá. No proč ne pondělí? Hááááchachacha. Že je dneska pátek? CHáááááácháááááheeeheeeheeehecháácháá. Ty brďo, to je model.

Autor: offlineblog, 01. 02. 2008, 15:23,    Komentáře (4)

 

28. 01. 2008

Protekce?

V televizi proběhla jakási pěvecká soutěž. Lidé ji moc nesledovali, a ti, kteří ano, většinou říkají, že měla dopadnout jinak, a že úroveň byla slabá. Není se co divit, účastníci nedokázali přesvědčit diváky, že tomu co zpívají také věří a vychází to z jejich srdce. Nám se podařilo objevit původní seznam soutěžících i s jejich songy. Nějací lobisté však prosadili svou. O co jsme mimo jiné přišli?
SOK4 – Jura Č. a Wsetinski Vjecy – Jsem nevinej!
SOK5 – Smíšený volený sbor – Šaškové počmáraní.
SOK6 – DJ Zdeněk a 5 v českých na stole – Jedeme dál!
SOK7 – Pink Gross – Money.
SOK8 – Radovan ostrovan – Dlouho ňa naháňali, stejně ňa nedostali.
SOK9 – Originální Dechová Skupina – Václav Klaus Super Star.
SOK10 – Sbormistr B.K. – Co na tom je tak zlého?

Autor: offlineblog, 28. 01. 2008, 17:03,    Komentáře (1)

 

25. 01. 2008

Trochu interní

V tomto příspěvku se trošku sami chválíme, snad nám to odpustíte. Myslíme si, že tu máme dost kvalitních lidí, i když je věkový průměr dvacet devět let. Navíc se teď trochu sníží, neboť nejstarší zaměstnanec odchází. Toto je takové malé poděkování a rozloučení.

Autor: offlineblog, 25. 01. 2008, 17:10,    Komentáře (0)

 

22. 01. 2008

Má to souvislost?

Už léta se odborníci hádají, zda počítačové hry ovlivňují chování lidí v krizových situacích. Opravdu člověk, který odmalička paří střílečky, vezme ve slabé chvilce pušku a začne s fyzickou likvidací osob ve svém okolí, aby nakonec odpravil i sebe? Chtěli jsme se na názor zeptat kolegy, který v mládí trávil hodiny a hodiny budováním virtuálních přepravních společností a animovaných měst, a který v dospělosti investoval nemalé peníze do cenných papírů. Bohužel si někam odskočil.

Autor: offlineblog, 22. 01. 2008, 16:35,    Komentáře (2)

 

18. 01. 2008

Copak je to za vojáky?

Pár vysokých důstojníků si celkem slušně přilepšovalo. Za státní peníze jezdili na dovolené, nechávali si posílat např. horská kola, zahradní techniku nebo slipy s nápisy. Nejmenovaný zdroj z ministerstva obrany nám k tomu řekl: "Došlo zde k porušení mnoha předpisů. Vojenské řády např. určují, že trenýrky a podprsenky jsou barvy khaki, u důstojníků a důstojnic s lampasem. Paní ministryně je velmi rozhořčena a nehodlá nechat kauzu vyšumět. Odpovědným lidem prý pěkně zahraje (a zazpívá)". No, tentokrát budou tresty opravdu přísné.

Autor: offlineblog, 18. 01. 2008, 14:45,    Komentáře (0)

 

15. 01. 2008

Ten dělá to a ten zas tohle ...

Povídal nedávno jeden pan politik, že zná republiku lépe než jeho řidič. Ten se naopak v restauraci vyjadřoval, jak by to ve státě zařídil, kdyby měl tu moc. Možná by si to měli zkusit prohodit.

Autor: offlineblog, 15. 01. 2008, 15:14,    Komentáře (0)

 

11. 01. 2008

Jak je to možné?

Co finanční ředitel myslel tím zvýšením nákladů? Copak jsme popsali stohy papírů nebo zlámali hromady tužek? S tím přece nikdo nedělá. Každý má jen stůl a židli. K práci pak potřebuje pouze monitor, počítač, scaner, tiskárnu a kávovar. Tak kde ty prachy jsou?

Autor: offlineblog, 11. 01. 2008, 17:23,    Komentáře (0)

 

08. 01. 2008

Alternativa

Zima se přihlásila, sníh a led zaplavil ulice. Pohybovat se po městě v obyčejných botách je velice nebezpečné, o jízdě autem nemluvě. Naštěstí jsou zde náhradní a vyzkoušené způsoby přepravy. Jen je třeba dodržovat některá pravidla.

P.S. Pan ředitel nabízí do dobrých rukou rozkošná štěňátka. Jedná se o křížence aljašského malamuta a sibiřského husky. K odběru začátkem dubna.

Autor: offlineblog, 08. 01. 2008, 16:18,    Komentáře (1)

 

04. 01. 2008

Jak na Nový rok, ....

Přínášíme jen předsevzetí vedení, neboť zaměstnanci se omezili na tradiční: "zhubnu", "přestanu kouřit", "budu míň pít" a "najdu si konečně holku".

Také bychom chtěli častěji psát Offlineblog, ale musíme počkat až rozmrzne administrátor.

Autor: offlineblog, 04. 01. 2008, 15:26,    Komentáře (0)

 

21. 12. 2007

Letos naposledy

Dlouho jsme se rozhodovali, co dát na tabuli s koncem roku. Vše za nás vyřešila náhoda. Při mazání jsme narazili na překrásný betlém neznámého autora. Historici umění ho zařadili někam mezi gotiku a naivní malíře poloviny 20. století.

Protože si chceme také trochu oddychnout, předáváme offlineblog kolegům na Slovensko. Užijte si volna, děkujeme za přízeň a těšíme se, že se v lednu setkáme u dalších dílů.

Autor: offlineblog, 21. 12. 2007, 13:42,    Komentáře (2)

 

13. 12. 2007

Obchod v umění, umění v obchodu

Ostuda s obrněnými transportéry OT-64, které nedojely ke Svobodné Evropě, byla podnětem k dodávce nových strojů. Bohužel jich dorazilo také jen pár a z nich navíc čtvrtina s vadami. Výrobce si asi řekl: "Ministra obrany jim dělá ženská, ona to nepozná". Neznalost historie (zejména část o dívčí válce) se mu ale nevyplatila, odvážná Vlasta řekla: "Ne"! Kde udělali soudruzi v Rakousku chybu?

Poznámka k libretu opery: Mluva obchodníků a politiků není příliš libozvučná. Nasazení klasické Cimrmanovy akustické konstanty je ideálním řešením.

Autor: offlineblog, 13. 12. 2007, 10:12,    Komentáře (6)

 

10. 12. 2007

Kde je Franta, tam je zábava (a peníze).

Určitě to znáte. Neděle, pohodička, klídek, venku zima, doma teplo, v bedně něco zajímavého a do toho drahá polovička: "Pojď se projít"! Trochu otrava, že? Teď je ale čas na změnu, protože dříve bezcílné bloumání může mít celkem příjemný finanční efekt. Takže, hurá ven! Psa vezměte s sebou (nejlépe bojové plemeno).

Autor: offlineblog, 10. 12. 2007, 15:42,    Komentáře (4)

 

05. 12. 2007

Jsme potěšeni

Víme, že nás někteří chválíte i v komentářích a moc nás to těší. Ale taková offlinepochvala, podpořená pohlazením, kachnou s knedlíkem a pivem, to je jiná liga. Uznejte sami!

Autor: offlineblog, 05. 12. 2007, 13:49,    Komentáře (1)

 

04. 12. 2007

Bohužel

Chtěli jsme se podělit o naše zkušenosti, zlepšit služby a pomoci ostatním. Připravili jsme úžasný studijní program se spoustou velmi zajímavých přednášek a cvičení. Ale za tyhle peníze to dělat nebudeme!

Autor: offlineblog, 04. 12. 2007, 11:21,    Komentáře (0)

 

29. 11. 2007

Zimní problémy

Mráz začíná malovat na okna, řekli by romantici. Ale pro administrátora offlineblogu představuje nemalou překážku. Zde je pár postřehů:
- namrzlá tabule se nedá smazat,
- ruce mrznou ať je voda teplá nebo studená,
- po smazání se může s odsekáváním ledu začít znova,
- grafická úroveň je nepřímo úměrná promrzlosti prstů,
- lezení po žebříku a rum na zahřátí není nejšťastnější spojení,
- vlivem mrazu se kovové předměty stávají lepkavými,
- hliník, ze kterého je žebřík vyroben je také kov,
- s jazykem, přilepeným k žebříku se těžko do telefonuje o pomoc.

Autor: offlineblog, 29. 11. 2007, 14:21,    Komentáře (0)

 

21. 11. 2007

Máme to!

Stálo to hodně času, práce a papíru, ale nakonec nám certifikát s razítkem v recepci visí. Uf.

Autor: offlineblog, 21. 11. 2007, 16:10,    Komentáře (2)

 

16. 11. 2007

To je zmatek

Sobota bude náročný den. Výročí Sametové revoluce, pokus o další pochod holých lebek a nakonec fotbalový zápas Česko – Slovensko. Češi mají postup jistý, pár hráču je zraněno, takže se moc neví, kdo nastoupí. Zeptali jsme se náhodného, okolojdoucího policisty, jak to v sobotu vidí on? Odpověděl: "Já bych to všechno Rozehnal".

Autor: offlineblog, 16. 11. 2007, 15:00,    Komentáře (0)

 

13. 11. 2007

Užívejme občanská práva

Občané chtějí spolurozhodovat o dění v jejich okolí. S referendem o radaru, Národní knihovně, Národním stadionu a tunelu Blanka to nevyšlo, tak se zaměřili na jinou věc, a to sníh. Kolik jen způsobuje problémů v dopravě a při odklízení z chodníků, navíc klouže a studí. Odpůrci bílé nadílky ve městě tentokrát byli úspěšní. K přesvědčení váhajících obyvatel pomohli i strážci z Národního parku Yellowsnow s úderným heslem: "My se Vám na ten sníh můžeme vych*at". Jak se k výsledku postaví primátor? A jak Svatý Petr?

Autor: offlineblog, 13. 11. 2007, 15:27,    Komentáře (1)

 

09. 11. 2007

Procházka Prahou?

Zprávy v médiích varují, hrdinní mladíci se zamaskovanými obličeji zase dementují a člověk neví, jak se v tom má vyznat. Zatím to vypadá, že jakási parta elektromechaniků si chce organizovaně, bez jakýchkoli postranních úmyslů, prohlédnout pražské památky. Kdyby náhodou nefungovalo veřejné osvětlení, chtějí si s sebou vzít zapálené louče. To je divné, to jako lidé od fochu neznají baterky?

Autor: offlineblog, 09. 11. 2007, 14:33,    Komentáře (1)

 

06. 11. 2007

Je doba stahování

Řekněme si pravdu. Stahoval každý, a kdo tvrdí, že ne, ten stahuje dodnes.

Autor: offlineblog, 06. 11. 2007, 16:38,    Komentáře (0)

 

31. 10. 2007

Probl0m s Ameri4anz

Tak hrome, kdo se v tom hrabal< To p93e [pln2 n2co jin0ho. Tadz jsem to p5ep9n8tko n2kde vid2l. No, to si lidi po4tou.

Autor: offlineblog, 31. 10. 2007, 16:23,    Komentáře (0)

 

29. 10. 2007

Oživení v sále

Po dlouhých měsících rozpačitého ticha zaplní pražský sál zase hudba a veselí. Načasování koncertu těsně po ukončení výstavy byl dobrý propagační tah. Sice by mohl nahrávat některým vtipálkům k různým komentářům, ale takoví my nejsme. Jednak víme, že do mrtvých se nekope a také se bojíme těch dvou žalobníčků (Martina a Michala).

Autor: offlineblog, 29. 10. 2007, 15:37,    Komentáře (0)

 

26. 10. 2007

Kde to ti novináři berou?

I když ze vzorku v naší firmě vyloučíme některé jedince (šťastně ženaté, vážně zadané nebo třeba hráče golfu) stále tu zůstává početná skupina potenciálních rozsévačů.

Autor: offlineblog, 26. 10. 2007, 12:14,    Komentáře (2)

 

24. 10. 2007

To je jiná liga, co?

Sport by měl přinášet zábavu i těm, kteří se jím živí. V úterý večer nám k tomu řekl nejmenovaný hráč londýnského klubu (nejedná se o překlad, umí celkem slušně česky): "Na tréninku většinou dřeme fyzičku nebo pilujeme standardky, takže možnost zahrát si na dvě brány jsme všichni uvítali s nadšením. Bylo to příjemné a moc děkujeme. Vedení klubu chce v tomto trendu pokračovat a slibuje i náročnější soupeře. Takže nás příště čeká jedenáctka robotů ASIMO a po ní starší žáci SK Líšeň".

Autor: offlineblog, 24. 10. 2007, 15:16,    Komentáře (6)

 

23. 10. 2007

Offline anketa podruhé

Anketa se rozběhla, ale některé hlasy budeme muset ignorovat, protože byly zapsány křídou, která nepříslušela té správné kolonce. Takový hrubý zásah do hlasovacího zařízení porušuje podmínky ankety a snižuje objektivitu výsledků, to musí každý uznat, ne?

Autor: offlineblog, 23. 10. 2007, 16:48,    Komentáře (0)

 

22. 10. 2007

Offline anketa

To jsou porad nejake spory, zda a kde ma stat nova knihovna. Ankety rikaji jednou tak a podruhe tak, ale jednou se ptaji politiku a jindy zase nekde daleko od Prahy, takze se z toho moc vycist neda. Bylo nacase, aby se nekdo zacal ptat lidi primo na miste, a to nezavisle a hlavne objektivne. Pozn. Nejak se nam zasekla diakritika, omlouvame se.

Autor: offlineblog, 22. 10. 2007, 12:24,    Komentáře (1)

 

17. 10. 2007

To snad ne.

Viděli jste ty výsledky? To se nemohli ptát střízlivých lidí.

Autor: offlineblog, 17. 10. 2007, 16:21,    Komentáře (0)

 

15. 10. 2007

Vizionáři

Budoucnost, to nejsou jen business plány nebo strategie. My používáme i staré, osvědčené věštění z trouby (teď už mikrovlnné).

Tuhle jsme ji asi trochu rozhicovali a viděli jsme zajímavé věci. Společnost A (doprava) si nechala za jistě nemalé peníze vypracovat od společnosti B (audity, poradenství) zprávu na téma cena jízdného. Společnost B ji udělala a poradila: "Tady trochu přidejte, tady trochu uberte". Společnost A si však přečetla (asi mezi řádky):"Všude hodně přidejte" a chystá se to udělat. No, alespoň bude na to čtení Offlineblogu více času.

Autor: offlineblog, 15. 10. 2007, 16:48,    Komentáře (0)

 

12. 10. 2007

Pokrok se nedá zastavit

Po vzoru jedné televize i my přinášíme lepší kvalitu zpráv (tedy alespoň jejich podoby). Vyššího rozlišení dosahujeme naostřením křídy a formát 16:9 není problém na offlineblog nainstalovat. Moc dobře to nevypadá, ale nemůžeme zůstávat pozadu za trendy.

Autor: offlineblog, 12. 10. 2007, 15:33,    Komentáře (3)

 

08. 10. 2007

Ti v pozadí

Když se blíží termín, nelze hledět na to, kolik je hodin a zda je víkend, den či noc. Ve finálovém blázinci je třeba mít zajištěn přísun energetických nápojů, zdravých i nezdravých jídel, ovoce, zeleniny, hroznového cukru, kyslíku, kafe,...

Autor: offlineblog, 08. 10. 2007, 15:38,    Komentáře (0)

 

05. 10. 2007

Máme to brát jako pochvalu?

Tak tahle věta už něco znamená. Ale co vlastně?

Autor: offlineblog, 05. 10. 2007, 15:42,    Komentáře (0)

 

03. 10. 2007

Pomůžeme potřebným?

Do potíží se může dostat kdokoli, pak se pomoc může hodit i lidem s nadprůměrným platem. Vybraná částka zatím není vysoká (hlavní je však ten morální význam) a ani měna není obvyklá. Zdroj blízký sociálním demokratům z Vídně k tomu uvádí: "I když je Jiří náš velmi dobrý přítel, peníze od nás nepocházejí, my jsme z grošů už dávno přešli na euro".

Autor: offlineblog, 03. 10. 2007, 11:18,    Komentáře (0)

 

01. 10. 2007

Pozor na ně

Určitě jste je někdy také potkali, milence, kteří při jízdě v MHD nevnímají okolí a vášnivě se věnují jeden druhému. Svým nezodpovědným chováním mohou vyvolat nejen závist u spolucestujících, ale také zkázu celého dopravního prostředku, jak o tom svědčí hlášení hasičů.
Druhá možnost je, že to řidiči v těchto teplých dnech přehnali s topením.

Autor: offlineblog, 01. 10. 2007, 16:12,    Komentáře (0)

 

26. 09. 2007

Odvaha ano, ale...

Náš pan profesor přednesl v USA svůj názor na globální oteplování, názor ekonoma. Ví ale, že jeho oponent Arnold nebyl vždycky guvernérem? Ví, co dělal předtím? Jak většinou končili jeho jeho protivníci? Viděl ho někdy bez saka?

Autor: offlineblog, 26. 09. 2007, 15:09,    Komentáře (1)

 

21. 09. 2007

Služba řidičům

Zapůjčili jsme na víkend plochu Technické správě komunikací. Souhlasíme s tím, že řidič má být informován o situaci, jinak je nervózní. Takhle bude určitě v klidu a pohodě.

Autor: offlineblog, 21. 09. 2007, 16:09,    Komentáře (0)

 

20. 09. 2007

Čistka

Zjistili jsme, že se nemůžeme vejít do kanceláří. Po podrobné analýze byla navržena dvě řešení. Nakonec nad variantou A (vyhodit lidi) zvítězila varianta B (vyhodit staré papíry, kartony, atp.). Doufejme, že se problém vyřeší a nedojde na áčko.

Autor: offlineblog, 20. 09. 2007, 08:28,    Komentáře (1)

 

17. 09. 2007

Cesta spravedlivého lemována jest nespravedlností

Pomocí techniky a sparťanského odborníka na odezírání z úst jsme objevili nedorozumění a křivdu. I Vám odhalíme, co Tomáš Ř. říkal. Rozhodčímu: "Promiňte, prosím, nastavení je dlouhé, já se obávám, že již nemohu. Gól asi nedáme, takže bych Vás chtěl požádat, zda by Vás neobtěžovalo, vážený pane, poslat mě do sprchy o něco dříve, aby mi zase kluci nevyplácali všechnu teplou vodu. Děkuji, jste velice laskav". (Poklepává mu vděčně na rameno). Pořadateli: "Máte hezké sako, hepčí, no vidíte, je to pravda". Kameramanovi ČT: "Dovolte, odeženu Vám z objektivu mušku". No a novináři to zase nějak překroutili.

Autor: offlineblog, 17. 09. 2007, 16:54,    Komentáře (0)

 

13. 09. 2007

Nebát se jít do toho!

Taky jsme je (se) zbourali, pomohli i kolegové Slováci.

Autor: offlineblog, 13. 09. 2007, 16:17,    Komentáře (1)

 

11. 09. 2007

Test bezpečnosti práce

Tak třeba na našem dvoře stojí ořešák hodně veliký a ořechy z něj padají každou chvíli. Jejich rychlost i hmotnost je nemalá. Jak se správně chránit? Pamatujte, že i zde mohou být 0 – 4 správné odpovědi.

Autor: offlineblog, 11. 09. 2007, 15:30,    Komentáře (2)

 

07. 09. 2007

Dočasně zavřeno

Prostě jedeme na firemní akci, ale počkejte si, za moment jsme zpět.

Autor: offlineblog, 07. 09. 2007, 12:54,    Komentáře (0)

 

06. 09. 2007

Na každém písmenku záleží

Jak jsou si ty zprávy podobné a přitom je každá jiná, že.

Autor: offlineblog, 06. 09. 2007, 17:01,    Komentáře (2)

 

04. 09. 2007

Apríl v září

Počasí je divné. Ráno se podíváte z okna, sluníčko Vám vypálí oči, takže vyběhnete v lehkém tričku a vyzbrojeni tmavými brýlemi, ale rychle jste zpět s lehkými omrzlinami. Z práce se pak s sebou táhnete v taškách svetry, bundy a čepice a za chůze se opalujete.

Autor: offlineblog, 04. 09. 2007, 15:35,    Komentáře (1)

 

31. 08. 2007

Chybička se vloudila

To je další problém offlineblogu, automatycké obravování chip funkuje stražně pomálu. Tagže se omlouvám, a teť promyňte, du si chiztat na ponďelý učepnice, sežity, penál, tušky, pravídko, gumi, cvički, trenýrki, ťýlko a svadčinu. Ach jo.

Autor: offlineblog, 31. 08. 2007, 14:41,    Komentáře (2)

 

30. 08. 2007

Zase fotbal

e smutné, že naše návody čte ze Sparťanů jenom Rosický. To Slávisté nejsou líní si přijet až ze Strahova a jak se to vyplácí. Gratulujeme, byl to pěkný fotbal.

Autor: offlineblog, 30. 08. 2007, 15:34,    Komentáře (0)

 

21. 08. 2007

Už je toho dost

K tomuto kroku nás dovedlo opakované napadení offlineblogu viry. V poslední době není dne, aby se alespoň jeden neobjevil a nezačal naší stránku pustošit. Kdyby to dělal v pracovní době, kdy je tu spousta šikovných lidí, ale to on ne, on si počká na večer nebo noc, a pak se do toho pustí. To snad chce, abychom zavedli servis 24/7 i na offlineblog?

Autor: offlineblog, 21. 08. 2007, 16:54,    Komentáře (0)

 

17. 08. 2007

Kde nás najdete?

Rozhodli jsme se nejen zveřejnit místo, kde se nachází tabule offlineblogu, ale také pomoci bloudícím turistům s orientací. Také řidiči si jistě rádi seřídí své navigace ve vozech.

Autor: offlineblog, 17. 08. 2007, 13:25,    Komentáře (0)

 

16. 08. 2007

Fotbal, to je hra II

Zápas to byl zajímavý, několikrát už se akce Sparty rozjížděla podle návodu, ale většinou končila ještě na vlastní polovině. Kdo nepochopil? Měl Brezinský tuto herní variantu vůbec nastudovanou nebo se spolehl na to, že se na hřiště místo Řepky prostě nedostane? A věděl o tom Fabregas?

Autor: offlineblog, 16. 08. 2007, 14:42,    Komentáře (0)

 

15. 08. 2007

Fotbal, to je hra

S Letnou není spojena jen naše firma, ale i fotbalová Sparta, kterou dnes čeká těžký zápas s Arsenalem. Asi nelze čekat, že by si Rosický ze solidarity ke svému bývalému chlebodárci šoupnul dva až tři vlastňáky, a tak se budou muset hoši snažit sami. Máme pro ně návod, jak úspěchu dosáhnout. Na rozdíl od stovek "trenérů" v hledišti máme náš postup ověřen pomocí moderní techniky a podepřen desítkami hodin testování. Poslední zkušební zápas mezi Spartou (marketingový manažer) a Arsenalem (finanční ředitel) dopadl 16:1. Takže to funguje a hoši, do toho.

Autor: offlineblog, 15. 08. 2007, 15:47,    Komentáře (1)

 

13. 08. 2007

Svátek leváků

Rozhodli jsme se oslavit svátek s našimi kolegy, kteří více používají levou ruku. Praváci se snaží všechno dělat levačkou. U psaní na klávesnici se to neprojevuje, zato s přenastavenou myší je to těžší. Také z kuchyňky a toalet se někdy ozve drsnější slovo.

Autor: offlineblog, 13. 08. 2007, 14:21,    Komentáře (0)

 

10. 08. 2007

Okolí ovlivňuje obsah

Snažíme náš offlineblog chránit proti virům, to je jasné. Celkem se nám to daří v případě ostreslunce.pat, svezivitr.bat nebo hustysmog.pif. Ale na prudkyprivalovydest.exe je náš antivirový systém krátký. A protože v televizi varovali před očekávaným častým výskytem tohoto viru, tak jsme se nesnažili o nějaký zásadní a duchaplný obsah.

\

No, neříkali jsme to?

Autor: offlineblog, 10. 08. 2007, 17:03,    Komentáře (0)

 

06. 08. 2007

Nakupujte u odborníků

Po chvilce poskakování v koloně polevuje řidičova pozornost. Přestane sledovat zařízení, které mu ukazuje, kdy má jet a naopak pokukuje po různých lidech okolo. Zkušený odborník z F1 ví, že takovýmto chováním lehce přijdete třeba o pět míst před sebou.

Autor: offlineblog, 06. 08. 2007, 15:14,    Komentáře (0)

 

01. 08. 2007

Docházka

No je to tak, všichni mají dovolenou (až na Hliníka, ten se odstěhoval do Humpolce).

Autor: offlineblog, 01. 08. 2007, 17:44,    Komentáře (0)

 

27. 07. 2007

Když dva dělají totéž ...

Už nás nebavilo se dívat na kolony aut poskakující pod okny, a tak jsme si vyrazili na vodu. Co na tom, že na v součastnosti jediné splavné řece nás pravděpodobně čekají zácpy u jezů. Ona totiž není kolona jako kolona.

Autor: offlineblog, 27. 07. 2007, 16:57,    Komentáře (1)

 

26. 07. 2007

Nebezpečí úrazu

Když vypadne elektřina, není to příjemné. Když vypadne elektřina ve firmě zajišťující IT služby, rozpoutá se peklo. Rozdělaná práce je v tahu, technicky vzdělaní lidé pobíhají mezi záložními zdroji a skříněmi s pojistkami a snaží se je nahodit. Nervózní uživatelé skřípou zuby. Pak se může stát, že z okna s proudem vyletí i menší či větší předměty. Proto radši chodce varujeme.

Autor: offlineblog, 26. 07. 2007, 16:49,    Komentáře (0)

 

23. 07. 2007

To mají za to!

Jsme zásadně proti jakékoli diskriminaci a neuznáváme kolektivní vinu, ale když oni nám zkazili radost!!!

Autor: offlineblog, 23. 07. 2007, 17:17,    Komentáře (0)

 

18. 07. 2007

Akce pokračuje

Tak ne, že by nebyl zájem, ale někteří prostě (asi ve spěchu) nedočtou až do konce a vznikají pak zbytečné konflikty. Jelikož akce zatím nesplňuje naše představy o finančním přínosu, rozhodli jsme se ji prodloužit a navíc jsme nabídku velkoryse rozšířili. Tomu už málokdo odolá, ne?

Autor: offlineblog, 18. 07. 2007, 11:38,    Komentáře (0)

 

16. 07. 2007

Skvělá akce

Opět nás zasáhla vlna tropických veder. Teplotní rekordy padají, lidé také. Jelikož je třeba dodržovat pitný režim, přišel náš marketing s úžasnou akcí. Uznejte, proč byste utráceli desítky korun za nápoje, když Vám je někdo nabízí ZADARMO? A to se vyplatí!

Autor: offlineblog, 16. 07. 2007, 11:28,    Komentáře (0)

 

11. 07. 2007

Ach jo!

Krize trvá, technika nepomohla.

Autor: offlineblog, 11. 07. 2007, 14:03,    Komentáře (0)

 

09. 07. 2007

Pomůže technika?

Čtyři dny volna jsou hezká věc, ale co potom v práci? Situace je neúnosná a je to v celém baráku. Požádali jsme o pomoc techniku, výsledek zatím není.

Autor: offlineblog, 09. 07. 2007, 11:51,    Komentáře (0)

 

03. 07. 2007

Politická shoda

Je málo témat, na kterých se shodnou politici tzv. napříč spektrem. Po navýšení poslaneckých náhrad a zamítnutí omezení imunity je tu oblíbený televizní pořad. I když někteří nejdříve kritizovali jiné, že se jedná o zábavu pokleslou, nyní objevují její kouzlo. Jelikož však většinou pravidla neberou vážně, zcela ignorují závěr reality show, kdy se manželky mají vrátit zpět. Těm pak zbývají pouze pořady Sama doma a Chcete mě?

Autor: offlineblog, 03. 07. 2007, 11:10,    Komentáře (0)

 

26. 06. 2007

Problém

Tak je to tady. Mysleli jsme si, že budeme-li offline, bude všecko perfektně chodit a problémům (s připojením, s prohlížečem, s rychlostí, atp.) se můžeme jen smát. Jak tvrdě jsme se střetli s realitou. Našel se nepřítel, který naše sdělení narušuje – déšť. Zatímco svislá plocha je částečně chráněna systémem Big-tree a poškodí ji jen opravdová průtž mračen, pro vodorovnou část byl včerejší déšť katastrofou. Omlouváme se, hledáme řešení (návrh na zastřešení chodníku, čtyř pruhů vozovky a tramvajového pásu se na městské části nesetkal s pochopením).

Autor: offlineblog, 26. 06. 2007, 17:03,    Komentáře (0)

 

25. 06. 2007

Sdělení zaměstnancům

Praxe nám ukazuje, že podobná školení jsou víc než potřebná.

Autor: offlineblog, 25. 06. 2007, 15:15,    Komentáře (0)

 

20. 06. 2007

Offlineblog napaden

Tak už jsme v tom taky. Po České televizi bylo napadeno i vysílání naší offline webcamery. Skupina hackerů 100houven (asi holanďané) překonala náš systém Highwall, a umístila na tabuli obrázek jaderného výbuchu, čímž vyděsila řadu řidičů i cestujících v tramvaji. Až si najdeme nějakého právníka, zvážíme podání žaloby. Chceme ujistit občany, že nebezpečí nehrozí (měřením jsme zjistili, že uroveň radiace je minimální). Na odstranění se pracuje (sháníme žebřík, hadr a vodu).

Autor: offlineblog, 20. 06. 2007, 10:12,    Komentáře (0)

 

18. 06. 2007

Pomoc řidičům

Někdy to jde přečíst i vícekrát.

Autor: offlineblog, 18. 06. 2007, 16:29,    Komentáře (1)

 

18. 06. 2007

Prezident, zavřená blondýna a volný Radovan

Abychom se vyjádřili k návštěvě amerického prezidenta, začali jsme nápisem:"Přejeme americké koloně mnoho hezkých chvil v letenské koloně." Jestli toto srdečné přání George potěšilo nevíme, jsme přece offline. Co si o bezpečnostních opatřeních myslí řidiči, kteří se za deset minut hnuli asi o tři metry, šlo vyčíst z jejich tváří.

Na offline chat se připojila nějaká holka z vězení. Prý jela ve svém bouráku už zase bez řidičáku, takže ji sebrali, zašili a bylo to. Moc plakala, musely ji utěšovat vražedkyně. Nakonec o sebe přestala dbát, takže ji pustili, jenže to vzbudilo takový odpor, že musela zpátky do basy.

Radovan nakonec skončil stejně.

Autor: offlineblog, 18. 06. 2007, 15:33,    Komentáře (0)

 

18. 06. 2007

Jak to začalo?

Na začátku byla opuštěná reklamní plocha vedle baráku. Po několika sezeních, debatách, propočtech, atp. jsme se rozhodli pro nejjednodušší cestu, tj. černou barvu a křídu. Na tabuli teď umísťujeme výlevy nutící okolojdoucí chodce a v zácpě okolostojící řidiče k zamyšlení. Uvidíme, jak si toto offlinemedium povede.

Autor: offlineblog, 18. 06. 2007, 14:44,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ