Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

30. 04. 2008

Tak je to správné.

Letenská pláň už zažila mnohé. Průvody, fotbaly, demonstrace, přehlídky, happeningy a spoustu dalšího. I když je teď z většiny zabrána staveništěm, neměly by se tyto akce rušit. Jen ať se klidně příznivci revoluce, znárodňování a politických procesů sejdou na svém tradičním místě. Ať slaví! Svátek práce je nejlépe oslavit zase prací tak, jak si to dala za úkol parta betonářů Metrostavu. Stavba tunelu Blanka se tím urychlí o několik týdnů, doprava se pohne a Praha si oddychne. A my všichni s ní. To bude lásky čas ...

30. 04. 2008, 14:00,    Komentáře (1)

 

28. 04. 2008

Tak pozor!

Samozřejmě nás těší zájem řidičů o Offlineblog, ale když se někdo začte a potom způsobí nehodu a tím i překážku provozu, necítíme se nejlépe. Proto apelujeme na řidiče, aby byli opatrní. Není přeci problém (když je kolona příliš pohyblivá) zastavit, umístit výstražný trojúhelník, zapnout blikačky, obléci si vestu a Offlineblog si v klidu přečíst. O bezpečnost a plynulost provozu jde především, no ne?

Prosím, řiďte se příště výše uvedeným návodem.

28. 04. 2008, 14:03,    Komentáře (2)

 

22. 04. 2008

Navigační chyba?

Jistě jste si už všimli, že ač sídlíme cca 500 m od stadionu Sparty, jsou naše komentáře objektivní, vyvážené a bez jakýchkoli známek škodolibé radosti z neúspěchu druhých. Někdo by třeba mohl říct, že Slávia nemůže získat titul, když v Teplicích vystřelí pouze jednou na bránu soupeře, a to ještě z penalty. A že to jsou ztracené body čtyři kola před koncem ligy. Takhle se na to my rozhodně nedíváme. My obdivujeme, že si Slávisté takticky drží svou oblíbenou pozici už teď a nenechávají to na poslední chvíli. Chválíme proměněnou penaltu (napočtvrté to tam padlo, co?). Jsme potěšeni, že si Vláďa Šmicer zaběhal a nic se mu nestalo. Žasneme nad stoprocentní efektivitou střelby, což je sen každého kouče. Trenér Jarolím však tyto pocity nesdílí. K zápasu nám odhalil zajímavou věc: "Utkání na severu Čech jsme rozhodně nepodcenili. U videa jsme trávili mnoho hodin a hru soupeře jsme měli podrobně přečtenou. Zápas měl být pro nás jasnou záležitostí. Vše bohužel zkazil řidič autobusu. Cestou do Mostu (v tabulce poslední, pozn. redakce) najednou brzda, blinkr, zatáčka ... a byli jsme v Teplicích."

22. 04. 2008, 13:51,    Komentáře (2)

 

18. 04. 2008

To jeden nepochopí

Z Národního hřbitova v Terezíně někdo odlámal stovky bronzových nápisů z hrobů. Čemu se máme divit dřív? Naprosté necitelnosti a neúctě zlodějů k mrtvým. Nebo nebetyčné blbosti pracovníka ve sběrně? Co si myslel? Že jsou to vizitky ze dveří zbouraného paneláku? Těžko říct.
Možná chtěli dát podnět k obohacení pokladnice židovských anekdot. Nový vtip by mohl znít třeba takhle:
Potká Kohn Roubíčka a naříká: "Tak se na mě podívaj Roubíček, jakej já jsem chudák. Abych nepřišel úplně plajte, tak jsem musel prodat rodinnou hrobku. Historickou, s mramorem a věžičkou, pro dvacet nebožtíků. A vědí, co jsem za ni utržil? Ubohejch půl milionu". "Co si stěžujou Kohn?", uklidňuje ho Roubíček,"u Terezína teď někdo střelil půl hřbitova a dostal z toho jenom dvacet tisíc".

18. 04. 2008, 13:48,    Komentáře (3)

 

15. 04. 2008

Poplujem spolu, tam dolu ...

To se stane hned. Člověk si chce trochu zamachrovat, zamiluje se a v opojném pobláznění nekouká nalevo napravo. Absolutně nevnímá okolí a najednou se nestačí divit, že je asi jinde než by chtěl být, a že mu teče do bot. Tak hlubokou zamilovanost se James Cameron ve svém velkofilmu neodvážil ukázat. Z obav, aby celé dílo nevyznělo moc dojemně, nechal utopit jen Leoparda Di Cardia. My vám nabízíme aktuální snímek z minulého týdne, který dokazuje, že ve dvou se to lépe táhne.
K tragédii, která se odehrála v roce 1912 by dnes asi těžko došlo. Vlivem globálního oteplování již v těchto zeměpisných šířkách ledovec takové velikosti těžko potkáte.

15. 04. 2008, 13:43,    Komentáře (2)

 

11. 04. 2008

Ohrožení svobody křídy

Slovenští politici si usmysleli, že přijmou zákon, který přinutí deníky poskytnout prostor k vyjádření tomu, o kom psaly. Je jedno, zda to byla lež nebo pravda. Místo musí být stejně veliké jako původní článek. Nápad je dostatečně pitomý na to, aby se ho chytli i naši zákonodárci. To byste pak na Offlineblogu četli většinou jen jejich reakce. A to se nesmí stát. Na psaní kravin na tabuli jsme tu my.

11. 04. 2008, 13:40,    Komentáře (3)

 

08. 04. 2008

MDR

Černou křídou se na klasickou tabuli prostě nepíše. Proč? Bílá se zkrátka osvědčila. Každý, kdo chodil do školy to potvrdí. Ano, mohli bychom instalovat bílou tabuli a psát na ni stíratelným fixem, ale ... Obáváme se, že bychom si těžké železné tabule, umístěné na nechráněném místě, dlouho neužili. Proč? Zmokla by a zrezla!

08. 04. 2008, 13:36,    Komentáře (1)

 

04. 04. 2008

Příjemné ocenění


Minule jsme to mysleli opravdu vážně, ale seriozní témata nenaplnila naše očekávání. Slečna N. i pan H. se dostavili, ale celou dobu mluvili o h..... Zkusili jsme to ještě s MUDr. K, gynekologem, ale ten zase říkal samé p......... K návratu k osvědčené formě nás definitivně zlomily maily Vás, čtenářů. Píšete, že náš Offlineblog čtete cestou přes Letnou jako první. To nás velmi těší, děkujeme. Je pravda, že se v tomto úseku (možná v celé Praze, možná v celé republice, možná ....) žádný jiný off-line blog nenachází, ale tím si asi nemusíme kazit radost, že?

04. 04. 2008, 00:00,    Komentáře (1)

 

01. 04. 2008

Konec legrace


Život není peříčko a nelze stále vše jen zlehčovat. Za 285 dní (tak dlouho už funguje Offlineblog) jsme si rýpli do kdekoho. Politici, celebrity, Sparťané, prezident, počasí, řidiči, Slávisté, soutěže, reklamy, živí i mrtví lidé ... ti všichni okusili náš břitký humor. Ale jde to takhle věčně? Nejsou tu snad vyšší cíle a poslání? Určitě ano. Proto dnes končíme se srandičkami a začneme se věnovat vážným tématům, jako všechna media okolo. Zítra si s hosty v našem studiu budeme povídat o problémech se zažíváním. Příjde slečna N., která (ač to může vypadat směšně) má už od malička přání mít pravidelnou stolici a pan H., který ji sice má každé ráno v 7.00, ale budí se až v 7.30. Věříme, že si najdete čas a podíváte se.

01. 04. 2008, 13:17,    Komentáře (2)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ