Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

30. 06. 2008

Komu vadíme?

Stali jsme se terčem systematické likvidační kampaně. Její krycí název je Blanka a veřejnosti je prezentována jako stavba tunelu a práce s ní spojené. Prakticky se jedná o pokus o zánik Offlineblogu. Nejdříve byla Letná uzavřena pro tramvaje. Ztráta off-line čtenářů byla patrná, ale ne citelná, protože tramvajáci už v minulosti nechtěli přibržďovat a umožňovat cestujícím pohodlné čtení. Dnes ale došlo (za asistence státní i městské policie!!!) k odvedení dvou jízdních pruhů, směřujících do centra, zcela z dosahu Offlineblogu. To již lze považovat za útok na ekonomickou stabilitu blogu. Před tabulí se netvoří zácpy ani ve zbylých pruzích, off-line čtenost klesá, cena za inzerci také (což nás na jednu stranu trápí, na druhou těší, protože jediná reklama na tabuli je naše). A my voláme dost! Kdo za tím stojí? Kdo zneužívá policii k omezení svobody projevu? Otázek je mnoho ...

30. 06. 2008, 00:00,    Komentáře (6)

 

23. 06. 2008

Mezinárodní den zlomenin ...

Mezinárodní den jsme si představovali spíše jako den, kdy se něco slaví. Proč se má slavit Osteoporóza, nemoc, která způsobuje řídnutí kostí a jejich snadné lámání? Vždyť výsledek bude stejný. Představme si spokojeného občana, jak pravidelně sedá se svými pivečky a cigárky u televize. Za pár let ho nemoc dostihne a zlomenina je tu. Nebo se jednou dozví, že tento způsob života není to nejlepší. Ani pivo nedopije, cigaretku típne, vyndá ze sklepa třicet let staré kolo, které se pod ním na prvním hrbolu rozpadne a zlomenina je tu. Najděme nějakou jinou věc, která stojí za to, aby měla svůj den.

Možná jste si povšimli jiného odstínu černé na pozadí Offlineblogu. Ano, proběhl rebranding. A bylo ho zapotřebí, posuďte sami.

Nicméně, došlo k drobným nedorozuměním. Zadání: "Natřít plochu 2 x 2,4 m černou matnou barvou, aby se na to dalo dobře psát křídou" zřejmě povoluje více výkladů.

23. 06. 2008, 16:00,

 

18. 06. 2008

Smutek a radost

Nedělní fotbalový zápas přímo vybízel k uštěpačným poznámkám. Turci kopali na naší bránu, Češi si říkali o nakopání někam. Ale my nejsme takoví, abychom kopali do toho, kdo je na kolenou. Takže o hráčích na Offlineblogu žádný příspěvek nebude, což je pro ně možná největší trest, protože různí lidé (politici, zpěváci, sportovci, umělci, atd.) dělají všelijaké věci, jen aby si jich naše tabule všimla.
A teď se dostáváme k té radosti. Už je to rok, co první příspěvek spatřil světlo světa (zkušební nultý nepočítáme). Sami se o tom můžete přesvědčit jednoduchým kliknutím. Podobný archiv jsme k tomuto výročí připravili i pro chodce a řidiče.

Děkujeme za přízeň a buďte nám nakloněni i v dalším roce.


18. 06. 2008, 14:10,    Komentáře (4)

 

13. 06. 2008

Hoši od kóty 718

Vyjádření názoru na radar má různé podoby. Někdo křičí, někdo hladoví, jiný táboří ve vojenském prostoru. Šest týdnů pobytu v lese, lezení po stromech, kulturní program ... hezké, kde na to ti lidé berou dovolenou? Armáda už toho ale měla dost, zarostlí lesní muži se jí nelíbili (kdo byl na vojně, ten to zná), a tak aktivistům dopravila spoustu prostředků na holení (kvůli bezpečnosti pěkně svázané drátem). Těmto lidem se však nezavděčíte. Hned začali volat, že by se o zbylé žiletky mohla pořezat divoká zvěř. Toho se však není třeba bát. Zvěř není hloupá a většinou neleze tam, kam nemá. Zejména ne do prostoru, kde jsou vojáci, kteří by ji případně mohli sežrat.
P.S. Využily armádní nabídky i zarostlé lesní ženy?

13. 06. 2008, 14:01,    Komentáře (2)

 

09. 06. 2008

Neradujte se předčasně!

Od soboty prý už nevyděláváme na stát, ale na jen sebe. Nejásejte, vy bláhoví! Teď je ješte potřeba naplnit rozpočty marketingových oddělení. Hezky dál pracujte s vědomím, že vámi vydělané peníze půjdou na reklamu, večírky, propisky, obědy, trička, čepice, spoty, vlaječky, balonky, POS materiály, letáčky, vzorečky, dárečky, atd., atp., etc. Jen se zeptejte vašeho finančního ředitele, určitě bude mít radost.

09. 06. 2008, 15:47,    Komentáře (1)

 

02. 06. 2008

Myslí na to zákoník práce?

K odpůrcům radaru se v minulých týdnech připojili i dva hladovkáři. V pořádku. Snažili se vyjádřit svůj postoj, nejedli několik týdnů. Nyní je ale chtějí vystřídat známí lidé, kteří budou držet tzv. štafetovou hladovku. A tady začínají otázky. Co je to za protest, když si herečka jeden den nedá svůj obvyklý pomeranč a jogurt? Je jeden den bez jídla něco výjimečného? Křesťané ho doporučují už tisíce let, říkají tomu půst a nějaký kravál okolo nedělají. A hlavně: Mají zaměstnanci (včetně poslanců, kterým by většinou prospěl i delší půst) nárok na stravenky, když veřejně deklarují, že jíst stejně nebudou? To je skoro na podnět k ústavnímu soudu, ne? V případě, že tento nárok zanikne, je možno očekávat, že zájemců o účast ve štafetě ubude.

02. 06. 2008, 16:36,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ