Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

30. 07. 2008

Jaká je to hra?

Fotbal a fotbalisté procházejí neustálým vývojem. Jako kluci se sejdou na plácku, rozdělí se a hrají pro radost. Pokud se tomu chtějí věnovat hlouběji, zjistí, že by je měl někdo trochu usměrňovat a zvolí si trenéra. Jak hráč roste, přibývá profesionality a trenérů. Najednou je tu kondiční trenér, který na něj huláká v posilovně, následuje taktický trenér, který mu kreslí na tabuli jakési nepochopitelné herní situace, a tak to jde dál. Když už hráče fotbal v podstatě nebaví, ale zase se s ním slušně uživí, nastoupí mentální trenér. Ten se začne vrtat v jeho hlavě a začne mu třeba tvrdit, že když si bude před spaním představovat jak dává gól, dá ho později i v zápase.
Hráči Sparty si asi loni měli víc představovat jak vyhrávají ligu. Nemuseli by potom cestovat do Moldávie k zápasu jakéhosi předkola Ligy mistrů. No, co se dá dělat. Chlapci se sbalili a vyrazili. O tom, že by jim do země nepustili jejich mentálního trenéra (je totiž Srb a neměl vízum) se jim nezdálo ani v těch nejhorších snech. Tak hoši, teď to budete muset ukopat nohama. Jasně, je to nemoderní, zastaralé a nevědecké, ale občas to zafunguje.

Autor: Offlineblog, 30. 07. 2008, 17:45,    Komentáře (0)

 

25. 07. 2008

Konec jedné bubliny

Národní knihovna na Letné nebude. Ředitel Ježek se křehký projekt snažil opartně tlačit dopředu, propletl se mezi všemožnými nástrahami, ale teď narazil. Do cesty se mu postavil ministr Jehlička. Jak asi mohl takto vyhrocený souboj dopadnout? Prostě to prasklo. Knížky budou dál skladovány v zátopové oblasti a Praha přijde o unikátní stavbu. Prý bylo výběrové řízení nejasné, stavba se na Letnou nehodí a navíc nejsou peníze, ani pozemek. Ono to samozřejmě může být i trochu jinak. Kuchař závodní kuchyně poslaneckého klubu KDÚ-ČSL Svatoslav Jidáš nám k tomu totiž řekl:"Pan ministr je dobrý strávník, sní všechno a nenípe se v jídle. Jenom mořské plody mu na talíř nesmí. Jak vidí kraby, krevety, kalamáry nebo chobotnice tak se osype". Aha, tak s takovou alergií by štěstí a kariéru ve Straně zelených neudělal.

Autor: Offlineblog, 25. 07. 2008, 13:00,    Komentáře (2)

 

22. 07. 2008

Člověk se pořád učí

Někteří lidé nám tvrdili, že Offlineblog není interaktivní médium a vidíte, zase se to nepotvrdilo. Během víkendu se na tabuli objevila reakce, asi od borců odnaproti. Nevadilo jim, že nemají křídu, vystačili si s náhradním pisátkem (asi kus cihly). Tak vida, jde to.
A teď k poznámce. Netušili jsme, že fotbal a stavba k sobě mají tak velmi blízko. Ve sportu jsme si už zvykli, že borec nastupuje za tým X, ale v podstatě patří klubu Y. Ale trochu nás překvapila skutečnost, že za Metrostav kopou "na hostovačku" reprezentanti SSŽ. A prý nejsou vůbec špatní. Pan Zajíc k tomu řekl: "Jó, kde kopou hoši ze Stavby silnic a železnic, tam si třeba Řepka ani neškrtne". Tak to musejí být opravdu tvrdí chlapi.

Autor: Offlineblog, 22. 07. 2008, 09:30,    Komentáře (7)

 

18. 07. 2008

Jdi do toho po hlavě a makej ...

Jako víkendovou přílohu jsme pro vás zvolili rozhovor s panem Janem Zajícem, letenským rodákem a patriotem. Vyprávěl nám hodně, pamatuje si toho mnoho, dokonce i starý stadion Slavie. Kopanou si zamiloval a skutečnost, že bydlí tolik let vedle stadionu Sparty mu prý nijak nevadí, nevadí, nevadí, nevadí. Přímo nám řekl: "Vždyť je to krása, když se to umí. To se dá koukat dlouho, jak pěkně to kopou". To vám musíme dát zcela zapravdu, pane Zajíci. Dnes jsme dokázali sledovat bagry pod oknem skoro hodinu. A je to krása, jak se můžete přesvědčit na obrázcích z naší kamery. (Lepší to bude až v pondělí, dneska už to zapíchli).
kopana

Autor: Offlineblog, 18. 07. 2008, 17:00,    Komentáře (1)

 

14. 07. 2008

Všechno nej ...

Náš národní Mistr má dnes šedesáté deváté narozeniny. Ta dvě čísla jsou úžasná, jen se podívejte. Ukazují nejen Mistrův věk, ale i jeho znamení, tedy Raka. Symbol vyjadřuje spojení ženství a mužství za účelem vytvoření života. Šestka a devítka zároveň označují i jisté spojení ženství a mužství, tentokrát ne  za účelem vytvoření života. No, Mistře, užijte si to!!!
Také jsme si vzpomněli na zdravotní sestru Toničku, která by za Káju dýchala a řekli jsme si: "To je ono". Nadechne-li se člověk šestnáctkrát za minutu, pak to za rok dělá cca 8 409 600 vdechů. Věnuje-li každý občan naší republiky jen jeden, má Mistr vystaráno až do sedmdesátky (a to se může párkrát i mírně zadýchat). Fungovalo to u Národního divadla, tak proč ne u Národního Mistra?  

14. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

11. 07. 2008

Všímejme si okolního světa

Čekání na tramvaj si krátí každý po svém. Někdo nervózně přechází sem a tam, někdo si čte, někdo (i pod Damoklovým mečem pokuty) kouří. Všechny pak trápí otázka proč to hrome nejede? Chyba však může být jinde, ne na straně DP, ale v nás. Kdysi dávno jsem vyslechl zajímavý rozhovor. Jeden muž velmi hlasitě líčil kamarádovi svůj zážitek:"Tak ti jdu v pondělí ráno na tramvaj, to víš naštvanej, zase do práce. Ke všemu jsem lehce zaspal, takže jsem ty vole ani nestihl kafe. Dojdu na tu zastávku, tam nikdo, sakra, říkám si, to mi to asi zrovna ujelo. No stojím, čekám, však pojede další, ne? No jo, ale já tam stojím čtvrt hodiny a nic. Chtěl jsem si s někým zanadávat, ale furt tam nikdo nebyl. Tak se jdu podívat kdy to jako má jet, ale znáš to, jízdní řády utrhaný, ty lidi jsou blbci. Už jsem byl fakt vytočenej, protože to trvalo snad půl hodiny, jel jsem pozdě, šéf bude řvát, no vopruz. A pak ti nějak náhodou kouknu dolů ... a voni tam ty vole nebyly koleje!!!". Celý autobus náhradní dopravy se této historce usmál.Občas je prostě užitečné a přínosné lépe se podívat na věci, které se nám zdají samozřejmé. Ony už tam totiž také vůbec nemusí být.

Tady na Letné se tramvaje nějakou dobu opravdu nedočkáte.
11. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (4)

 

08. 07. 2008

Chcete-li nám k tomu psát ...

Po reportáži v televizi se návštěvnost Offlineblogu hezky zvedla (máme dost příbuzných). Děkujeme všem za blahopřání, pěkně nás zahřála. Také se sešla hromada dotazů. Není bohužel v našich silách odpovídat okamžitě na každý zvlášť. Odpovídáme tedy hromadně (s uvedením adresy prvního tazatele) a samozřejmě off-line. Ale protože si jsou dotazy dost podobné, jistě si svou odpověď najde každý z vás. A nám jde o každého z vás.

08. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (0)

 

03. 07. 2008

A pak, že je v elektronické době křída mrtvá

Chtěli jsme si to chvilku tutlat, ale škemrali jste, takže vám to řekneme. Proč přijela ta televize? To máte tak:
Businessmani trochu záviděli hercům jejich Oskary, a tak si založili podobnou soutěž. Jmenuje se International Business Awards a je opravdu prestižní a celosvětová. No a velké štěstí tomu chtělo, že se na galavečeru v září v Dublinu ozve:

"And Stevie (to je jako ten Oskar) goes to ... (tady je jako chvilka napětí, i když už to všichni vědí) ...
Czech Republic, ET NETERA, project Offlineblog!!!".

A pak veselí, fotografové, šampíčko, ... Vy víte, že se neradi chlubíme, ale tohle je tak významný okamžik, že to jinak nejde.
Však si přečtěte sami.

Z důvodu přicházející bouřky Stevieho teď nekreslíme, ale vypadá takhle.A reportáž v televizi dopadla hezky, jen se podívejte.

03. 07. 2008, 05:00,

 

03. 07. 2008

Offlineblog bude v televízi ?!?

Dnes k nám přijeli pánové od televize!! A nebyla to žádná regionálka, ale celoplošná až z Prahy (i když, my jsme také z Prahy, takže to zas tak daleko neměli, možná i proto přijeli). Natáčeli zde příspěvek o Offlineblogu (proč, to se dozvíte někdy příště). Takže teď obvoláváme rodiče a prarodiče, ať se určitě dívají večer na zprávy. Doufejme, že to tam bude, jinak si uděláme u příbuzných ostudu.

Redaktor Tomáš Hauptvogel (ve skutečnosti je mnohem větší a štíhlejší než v televizi) vedl rozhovor s administrátorem Offlineblogu (také by chtěl být ve skutečnosti mnohem štíhlejší než na fotce). Čůrky potu na administrátorově tváři můžeme přičítat velkému vedru, ale i trémě.

03. 07. 2008, 00:00,    Komentáře (12)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ