Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

21. 08. 2008

Tank nebo bagr, hlavně že to co nejdřív odtáhne

40 let. Takového času a jak žhavé téma to stále je. Některé rány se zkrátka hojí dlouho. Zvlášť rány z děl a kanónů. Rány sbíječek, velkých vrtáků, míchaček a dalších strojů, zdrojů to kakofonií zvuků kořenících naši pracovní atmosféru (obzvláště vibrační válec jsme si oblíbili pro jeho schopnost rozdrnčet hrníčky s kafem, myš v ruce i zuby v puse), se hojí sice rychleji, ale taky si jich člověk užije. Doufáme, že přičinlivá práce dělníků kutajících na Blance, bude trvat řádově kratší dobu než návrat Ivana na svou Natašu. Na druhou stranu, dobře že makaj, snad se pak bude dýchat lépe.

Autor: Offlineblog, 21. 08. 2008, 17:30,    Komentáře (0)

 

14. 08. 2008

Zase jsme v tom všichni

Kdysi se nějaký ministr neBojar vyjádřit svůj názor a napsal firmě X, že firmě Y, obchodující s krevní plasmou, nevěří. Firma X přestala s firmou Y obchodovat, ta se naštvala a začala žalovat. Pánové z arbitrážní komise  a teď i od soudu se vyjádřili, že náš stát nepostupoval v souladu s dobrými mravy a firmě znemožnil budoucí obchody. Na státu (tedy na nás všech) teď je, abychom dali korunku ke korunce tak, aby to nakonec firmě Y hodilo asi 8,33 miliardy. Trochu se z toho pění krev, že?
Obchodovat s produktem, který 90% dárců dává dobrovolně a  bezplatně, chtít za obchody, které by možná proběhly takové peníze a ještě se navíc ohánět dobrými mravy ... to pardon, to je dost silná šťáva.

Autor: Offlineblog, 14. 08. 2008, 15:45,    Komentáře (5)

 

11. 08. 2008

Večerní školka managementu

Není snad třeba zdůrazňovat, že problémy se řeší nejlépe, když se lidé spojí. Jednotlivci dají své hlavy a síly dohromady a táhnou za jeden provaz. Někdy to však není možné, protože věc na druhé straně je jakási neuchopitelná a beztvará. Nelze u ní najít hlavu ani patu, kam by se dalo lano uvázat. Lidé s provazem v ruce se motají všemi směry a výsledek? Žádný! Co teď? Nezbývá nic jiného, než vybrat z týmý jednoho člena (blbečka, otloukánka, obětního beránka, atp.) a vnutit mu myšlenku, že právě on je ten správný pro nalezení řešení. Na další poradě pak stačí lehce zkritizovat jeho dosavadní kroky a uvidíte, co se stane se zbytkem týmu. Náhle je směr jasný, kolektiv jednotný a dílo se podaří. A tomu obětovanému, který nasazením vlastního těla vytvořil opěrný bod, se nakonec také dostane uznání. Nebo ne? Tak, pozor!!! To už by pak mohla být šikana, mobbing nebo bossing!!! A s tím nechceme mít nic společného.

Autor: Offlineblog, 11. 08. 2008, 16:30,    Komentáře (2)

 

06. 08. 2008

Odhalení zahalení

Zase jsme něco objevili. I když nám politici tvrdí, že poplatky u lékaře mají přispět hlavně ke zvýšení kvality péče, odchází většina peněž na válečné účely. Naštěstí ne každý zakuklený bojovník v dlouhém plášti, hovořící nesrozumitelnou řečí, musí být hned arabský terorista. Jsou zde i válečníci s diplomy, kteří bojují za vyšší ideály. Pravda, už samotné spojení slov "boj" a "mír" vzbuzuje pochybnosti, ale proč je v jejich úsilí nepodpořit? Jeden z nejobávanějších veteránů, přednosta ORL nejmenované nemocnice MUDr. X. Strčprstskrzkrk, nám prozradil jedno z bojových hesel: "Lidé na sebe musejí být hodní!!! I kdybychom je k tomu měli klackem dohnat." Tak to jo.

Autor: Offlineblog, 06. 08. 2008, 17:00,    Komentáře (0)

 

01. 08. 2008

Pozor, série šikan

Je to trochu s podivem, ale od začátku uzavírek je Letná celkem pěkně průjezdná a kolony se netvoří (což nás stále trochu mrzí). Jediní, kdo plynulost dopravy brzdí jsou pánové v uniformách a výstražných vestách. Možná to po prázdninách bude potřeba, ale zatím je jejich činnost pouhou buzerací, podpořenou nepřehledným značením.

Zajímalo nás, jak se v objížďce orientuje mimopražský řidič.  Zde je popis mladého německého pilota Helmuta, který se se svým týmem McHonecker-Trabant chystá příští rok vstoupit do kolotoče Formule 1:" Městský okruh Letna-ring jsem neznal, měl jsem však jeho podrobný popis. Věděl jsem, že se začíná směrem na centrum, pak jako v Monte Carlu tunelem na nábřeží, odkud se technickou pasáží Chotkových zatáček vrací zpět na Letnou.Zařadil jsem se tedy do příslušného pruhu a čekal až zhasnou startovní světla.

Po startu ihned následuje série šikan. Je tu málo místa a žádné únikové zóny. Řidič má co dělat, aby vůz zvládl. Povrch je sice nový, ale asfalt je dost často znečištěný od trucků, které tu závodí v pracovní dny. Pasáž jsem s vypětím sil projel dobře.


Následuje delší rovinka, na jejímž konci čekala další šikana, tentokrát však od traťových komisařů. Okamžitě mi napařili trest Stop and Go a začačali se mě ptát, proč jedu v pravém pruhu, ve kterém prý nemám co pohledávat. Snažil jsem se oponovat, že do levého jsem nemohl, neboť za přejetí plné čáry by mi hrozil další postih. Nebylo to nic platné a pánové požadovali zaplacení pokuty. Pokoušel jsem se je umluvit na nižší trest (třeba průjezd boxovou uličkou), ale neuspěl jsem. Dál už vám trať nepopíšu, protože mi u mého monopostu zhasl motor a byl konec".
Tak, ende, schluss.


Autor: Offlineblog, 01. 08. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ