Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

31. 10. 2008

Vydržte, bude líp.

Po vzoru České televize jsme i my rozjeli informační kampaň. Co se vlastně chystá? Kvůli tunelu Blanka má dojít k uzavření posledních dvou jízdních pruhů z Letné na Špejchar. Offlineblog si už tedy nepřečtete ani z tramvaje (to už delší dobu), ani z auta. Přesný termín není znám, mělo by se tak stát už 1. listopadu, ale asi to bude o kousek později. ČT se přepnutí digitálního signálu též posunulo, takže je taková věc normální.
Nový formát Offlineblogu přinese opěšalým řidičům nemálo pozitivního. V první řadě kvalitu obrazu. Je jasné, že obsah si lépe prohlédnete, když před ním stojíte, než když projíždíte okolo a ještě musíte sledovat toho před sebou, zda náhodou už nebrzdí na červenou. A chůze sama o sobě je také prospěšná (i když v poněkud zaprášeném prostředí).
Děkujeme za pochopení, snad nám celý přechod půjde lépe než to je v případě televize. Tady je zkušenost jednoho diváka:"Set-top-box už mám dávno a vše šlapalo dobře. Bohužel jsem připojen v baráku na společnou anténu, se kterou se bude hýbat teprve až se v tom televizáci dovrtají. Takže nejde pořádně ani digitál, ani analog a já musím už měsíc koukat na zrnitého Edu Hrubeše, který mi tvrdí, že přechod na digitál zvládne i takový nešika jako on".

Autor: Offlineblog, 31. 10. 2008, 15:15,    Komentáře (0)

 

24. 10. 2008

Budou modří slavit?

Tak už je to padesát let, kdy svět objevil tyto skřítky. Za tu dobu je milovala nebo nenáviděla ohromná spousta dětí a rodičů. Tehdy, před lety, jim mohlo být tak okolo třiceti až padesáti lety (většina z nich měla ve vsi vlastní barák), těžko určovat přesně. Dnes už jsou tedy skoro všichni v důchodovém věku (až na Taťku Šmoulu, kterému bylo loni 542 let a dalších narozenin už se nedožil).
Stále se okolo jejich života točí řada otázek. Jak se rozmnožovali, než si z ošklivého monstra udělali Šmoulinku? Je ve vesničce připojení na internet? Kdo je otcem Šmoulínka? (Pravděpodobně Mrzout, protože "nemá rád prezervativy!!!"). Ale stejně v mnoha bodech připomíná jejich společnost tu současnou naší. Šmoulové jsou chytří i hloupí, šikovní i nešikovní, veselí, poetičtí, potetovaní ... a v zásadě to všichni myslí dobře. Donedávna měli jednoho chytrého a mocného šéfa, a žilo se jim dobře, protože je spojoval boj proti stejnému nepříteli.
Tím zlem je odporné, v jádru hloupé stvoření s bradavicí, které už z principu nenávidí všechny osoby, které mu nesednou na lep, a zejména ty modré. Jmenuje se Gargamel a ve špinavostech mu pomáhá třeba i jeho kočka.
I my bychom se měli z pohádek poučit a pomoci zvítězit dobru (nebo aspoň menšímu zlu).

Autor: Offlineblog, 24. 10. 2008, 15:15,    Komentáře (4)

 

21. 10. 2008

Jak se žije ... na ostrově?

Zatím dobře, ale uvidíme, co udělá oranžové moře okolo. Nám, obyvatelům modrého ostrova, nezbývá než sedět a čekat, zda se probudí někteří z těch 60% obyvatel hlubin, kteří se na volby vybodli. Sem tam přihodíme rybičkám okolo něco z našich plodů, abychom jim pomohli hradit ty strašné poplatky u doktora. Je to tak správně ... vždyť  kde na to mají ty chudinky brát, když se zdražuje skoro všechno? Vepřové, benzín, pivo, cigára ...

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2008, 16:30,    Komentáře (13)

 

13. 10. 2008

Třes se, Tigere!

Ve Stromovce se objevila další díra a samozřejmě vyvolala rozruch a řadu fám. Pejskaři, maminky s kočárky, ochránci přírody, bruslaři i běžci začali panikařit. Situaci trochu uklidnil mluvčí Metrostavu: "Není pravda, že by ve Stromovce došlo ke změně technologie výstavby tunelu z ražení na hloubení. Uvědomujeme si jedinečnost této lokality a nadále bez komplikací krtkujeme".
Za vznikem jámy stojí něco jiného. Městská část řešila hned několik problémů. "Údržba parku, zejména sekání trávy, nás ročně stála nemalé prostředky. Také jsme chtěli obyvatelům nabídnout další způsob kulturně-sportovního vyžití, vždyť Matějská pouť na to sama nestačí", řekl předseda komise pro volný čas tohoto úřadu.
Obě mouchy plácli jednou ranou pronájmem ploch soukromé firmě. Její majitel a předseda Golf Clubu Stromovka nám k tomu pověděl:"Jednání jsme zahájili ihned po objevení první jámy. Jelikož byla dostatečně veliká, dalo se kolem ní pohodlně rozmístit devět odpališť. Nyní, když je zde druhá, stali jsme se regulérním osmnácti-jamkovým hřištěm. Už za krátký čas provozu se projevily výhody tohoto hřiště, které, jak doufáme, přitáhnou davy nových hráčů. I když jsou odpaliště od jamek vzdálena podobně daleko, jako je tomu u jiných hřišť, dosahují zde i začátečníci vynikajících výkonů. Hole in one, Eagle, Birdey, to jsou tady běžné věci, takže golfisté si zde mohou výrazně zlepšit svůj handicap. V podstatě čekáme na někoho, kdo bude schopen zahrát zde Bogey.
Návštěvníci také výrazně ušetří za vybavení. Vůbec si třeba nemusí pořizovat putter, neboť green se zde vůbec nevyskytuje a většina hráčů zakončuje přímo z fairwaye". Ale co míčky, které skončí na dně nekolik metrů hluboké jamky? "O míčky se klienti nemusí bát. Stačí si je dobře označit a jednou za čas vyzvednout v klubovně, kam je Metrostav pravidelně přiváží nákladním autem odněkud z Tróje".
Tady asi vyroste řada špičkových hráčů.

Slovníček:
Par - předepsaný počet úderů na jamce.
Hole in one - jamka zahraná na jeden úder.
Eagle - jamka zahraná dva údery pod par.
Birdey - jamka zahraná jeden úder pod par.
Bogey - jamka zahraná jeden úder nad par.
Handicap - číslo udávající výkonnost hráče (kolik ran nad par průměrně zahrává na 18-jamkovém hřišti).
Putter - hůl na dohrávání míčku do jamky.
Green - část hřiště s nejvíce sestříhanou trávou a jamkou.
Fairway - vysekaná hrací dráha.


Autor: Offlineblog, 13. 10. 2008, 14:00,    Komentáře (3)

 

09. 10. 2008

Třese se to třese, jako ...

Noviny jsou plné zpráv, že se na západě Čech po letech třásla země. No, třásla... Podle Richterovy stupnice je 2,5 stupně zemětřesení "velmi slabé, většinou nepocititelné, ale zaznamenatelné". To čtyřka je už "citelné třesení věcí uvnitř domů". Můžeme potvrdit, na přilehlé stavbě tunelu se pořád něco děje, zrovna teď někdo startuje válec, a sem tam nějaké to chvění dolehne aaaažžžž kkk nnáámm ((UUUUUž nananansskoočččiiil))))...   AAA vavavadídídídííí nnnáááámmmm totototoo???? Nenenenevavadídídíídíííí...

Autor: Offlineblog, 09. 10. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 

06. 10. 2008

Těžký život fanouška.

Jak daleko musí člověk zajít, aby mohl být uznáván jako správný fotbalový fanda? Koupit si permanentku, mít legitimaci fanklubu, pařit se i v horkých dnech v klubové čepici a šále, naučit se pár sprostých slov, to asi patří k minimálním požadavkům. Ale co v běžném životě? Smí si fanoušek Viktorie Žižkov vzít za ženu třeba Marušku nebo Lenku? Musí každý Baníkovec alespoň chvíli pracovat v dole?
Abychom rozlouskli tento oříšek, uspořádali jsme malou anketu (nakonec ocenění jsme dostali za interaktivní blog). Doufáme, že nám diváci dnešního derby udělají ve věci trochu jasno.

06. 10. 2008, 16:00,    Komentáře (5)

 

02. 10. 2008

To je zmatek, když zvířata mají svátek ...

Ta boží hovádka nám přinášejí spoustu užitku (vegetariánům trochu méně). Jak se ale má slavit jejich světový den? Má se po ránu zajít do kurníku a všem nosnicím potřást pařátkem a natřít prdku chladivým gelem? Mají na vykládací rampě na jatkách rozvinout červený koberec a rozdávat těm němým tvářím upomínkové předměty? Na to asi vyhlašovatelé svátku nemysleli. Tak snad jen to přáníčko.

Autor: Offlineblog, 02. 10. 2008, 15:00,    Komentáře (1)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ