Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

28. 11. 2008

Horečka přichází.

Nebudeme lhát, i my se snažíme svézt na vlně předvánočních nákupů a vydělat nějakou tu kačku. Nechali jsme se inspirovat velkými obchodníky a zahltili nabídku kouzelnými a osvědčenými slůvky. Mělo by to vyjít.
Kolotoč nákupů se dal do pohybu a s blížícím se Štědrým dnem bude jen zrychlovat. Někdo si jízdu užívá, někomu je trochu šoufl. Jen si vzpomeňte! Třeba dárky pro děti. Potomek si v letáku vyhlédne barevné a na první pohled velice propracované cosi, co má navíc ještě blikat. Nic se nedá dělat, vyrazíte do obchodu, věc koupíte, potají odnesete domů, pak se vrátíte do obchodu ještě pro baterky, protože jste si nevšimli hned, že nejsou součástí balení. Když to všechno máte doma, napadne vás to cosi vyzkoušet (samozřejmě až když děťátko spí). Cosi rozbalíte, vložíte baterky, pustíte. Cosi začne blikat, jezdit, ale hlavně strašně řvát a vydávat různé zvuky, před kterými vás nikdo nevaroval, a které vám zaživa rvou nervy z těla. Co teď? Můžete se rozhodnout dárek dítěti dát a tiše doufat, že druhá výměna baterek už neproběhne, protože se cosi rozbije. Nebo odvážně zvolíte druhou cestu. Cosi vrátíte a potomkovi jeho přání, za pomoci různých úplatků, rozmluvíte. Pak si v klidu užíváte nálady okolo stromečku, dokud se v jednom z dárečků opět neobjeví to strašlivé cosi. Krve by se ve vás nedořezal. Jak je to možné??? Pak vám to dojde. V předvánočním shonu jste jaksi zapomněli dát příslušné instrukce babičkám ... No, snad příště. 

Autor: Offlineblog, 28. 11. 2008, 00:00,    Komentáře (1)

 

21. 11. 2008

Kola, páky, řetězy a háky ...

Dříve bylo v průvodech jasno. Jednotlivé továrny byly jasně označeny a zaměstnanci navíc často předváděli nástroje, které používají nebo stroje, které vyrábějí. Na srazu Dělnické strany se však profese zúčastněných dala odhadovat jen velmi těžko. Vetšina z nich měla těžké pracovní boty (až nahoru zavázaný), takže asi byla od fochu, ale montérky vypadaly spíše jako uniformy jedné historické německé dělnické strany. Kdo tedy pravděpodobně v průvodu byl? Zřejmě taviči (dlouhé kožené pláště proti jiskrám), brusiči a lakýrníci (šátkem zakrytá tvář proti prachu a výparům) a také soustružníci a frézaři (oholené hlavy kvůli bezpečnosti práce). Ale jsou to jen dohady.
Možná v této straně, v rozporu s jejím názvem, žádní dělníci nejsou. Ale na to jsme v politice zvyklí. Černí také ukládají na konta nekřesťanské peníze, zelení zamořují vzduch ve městech zdržováním výstavby obchvatů, modrým jde o občana jen když jim teče do bot a oražová demokracie (s rudým nádechem) bude také všelijaká.

Autor: Offlineblog, 21. 11. 2008, 13:45,    Komentáře (0)

 

11. 11. 2008

Velká příležitost.

V naší firmě je zaměstnáno celkem jedenáct Martinů. Podle tradice měli dnes přijet na bílých koních, ale jaksi se tak nestalo. Ani nám nevadí, že sníh není, nejsme z toho nervozní, my se žádné Mistrovství světa v lyžování pořádat nechystáme. Pro jistotu jsme ale auta odeslali na přezutí pneumatik. Takže koně by se hodili.
Také by se hodil člověk, který by dokázal zařídit dost vysoký úvěr a za nějaký podíl ve firmě by za něj nesl zodpovědnost. To je velice lákavá nabídka, rizika jsou minimální, pozitiva a sociální jistoty obrovské. Zde je zkušenost pana D. Č.: "Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že by člověk s tak nízkým IQ jako mám já, mohl být majoritním vlastníkem nějaké firmy. A vidíte, stalo se. Něco jsem podepsal, a pak už se o nic nestaral. Za odměnu mě společníci poslali do sanatoria v Ruzyni. Tam jsem byl asi velice oblíbený, protože mě dlouho nechtěli pustit ven. Nic jsem tam nemusel dělat, takže to bylo docela fajn. Až na to jídlo", dodává silně vyhublý D.Č.,"já tam byl deset let a dávali mi žrát jenom ob rok".

Autor: Offlineblog, 11. 11. 2008, 15:00,    Komentáře (1)

 

05. 11. 2008

Jak to dopadlo? Tak ...

Američané si po letech zvolili do čela své země demokraty, a tak se poprvé stane prezidentem Afroameričan (občan tmavé pleti, dříve černoch). Barack Obama zas tak tmavý není, takže se nebude ani měnit název Bílého domu. Ostatně voliči jsou zvědaví hlavně na to, jak naplní své velké předvolební sliby (to je jak tady, že). O rasizmus se vůbec nezajímají, jde jim o politiku. William S., funkcionář občanského sdružení "KKK" v New Orleans, k tomu řekl (omluvte drobné nepřesnosti v překladu z jižanské americké Angličtiny): "Budeme bedlivě sledovat každý krok nového prezidenta a půjdeme mu po krku". Že by četl něco od důchodce z Vysočiny?

Autor: Offlineblog, 05. 11. 2008, 15:30,    Komentáře (4)

 

03. 11. 2008

Necháme si poradit?

Tak se nám objevily nové značky přikazující používat správné pneumatiky. Můžeme se bavit o vhodnosti jejich umístění na dálnici, ale v principu jde o věc užitečnou. Když vás prostě gumy nepodrží, je pozdě honit bycha a vy se můžete snadno dostat do nepříjemných situací.
O tom by po posledním závodě mistrovství světa formule 1 mohl dlouze vyprávět německý pilot Timo Glock. Jako jeden z mála nezajel šest kol před koncem vyměnit pneumatiky a dál kroužil v sílícím dešti na "suchých" gumách. Ušetřený čas ho sice vynesl na čtvrté místo, ale to až do cíle neudržel. Mohli bychom si říct: " no nic, zkusil to, nevyšlo to, je to jen jeho škoda". Ale chyba lávky. Protože ho v posledních zatáčkách předjel i Hamilton (čímž se stal mistrem světa), dostal pokus o doklouzání do cíle další rozměr. Objevila se nařčení o prodaném závodě, atp. Chudák Timo nám k tomu řekl:" Slyšel jsem o české automobilové sérii D1, kde prý se jezdí na jedněch gumách v létě v zimě na plný plyn. Tak jsem to zkusil. Ale nemám takové nervy jako Češi, takže jsem do té zatáčky, kde se normálně brzdí z 275 km/h na 130 km/h, najížděl pomaleji a raději jsem uhnul rychlejším autům. Co jsem měl dělat? Měl jsem je glockovat?"

Autor: Offlineblog, 03. 11. 2008, 17:00,    Komentáře (2)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ