Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

27. 02. 2009

Ve slepé uličce

Budova naší firmy je teď poslední v řadě domů na této straně ulice. Pak už následuje pouze staveniště a stále se prohlubující jáma tunelu Blanka (však se podívejte na obrázky z kamer). Bohužel pěkně graficky vyvedená cedule, která na tuto skutečnost upozorňovala, už na začátku ulice nestojí. A tak se nám na firemním dvoře hromadí chodci a turisté, kteří chtěli projít od Sparty na Špejchar.
Při kuřáckých pauzičkách trpělivě tyto zbloudilce navádíme zpět na správnou cestu. Většinou nám za to děkují, jen jednou jsme narazili. Asi sedmdesátiletá paní na naše zdvořilé: "Madam, tudy neprojdete, to se musíte..." reagovala velmi prudce slovy: "Neučte mě znát Letnou, já tady bydlím třicet let" a namířila si to cestou dle svého rozumu. První příkop překonala celkem v krátkém čase a hluboké bahno jí nedělalo žádné větší potíže. Jakým způsobem přelezla dvoumetrovou ohradu nevíme, protože jsme už měli dokouřeno, začínala nám být trochu zima  a odebrali jsme se proto na šálek horké čokolády.

Autor: Offlineblog, 27. 02. 2009, 10:15,    Komentáře (0)

 

20. 02. 2009

Pranostika fandí zemědělcům

Na zasněžených loukách v okolí Liberce (něm. Reichenberg) se český běžec Lukáš Sedlák (něm. Bauer) řítil (nedbaje vánice) vpřed, podoben sibiřskému lovci, který jede přes pláně k volbám do nejvyššího sovětu. Nakonec z toho byla krásná stříbrná medaile, rychlejší byl jen Andrus Veerpalu. Okamžitě se začala sypat blahopřání. Z toho, které přišlo
z Úřadu vlády vybíráme: "Byl to úžasný zážitek, příště jistě bude zlato. P.S. V rámci finanční pomoci pobaltským státům půjčujeme pět miliard Lotyšsku, o Litvě se jedná, Estonci ať to ani nezkoušejí."

Autor: Offlineblog, 20. 02. 2009, 15:30,    Komentáře (2)

 

16. 02. 2009

Pracovní morálka na bodu mrazu

Příroda klade stavbařům zákeřné překážky. Nejdřív se rozhodla dvakrát zasypat ražené tunely ve Stromovce, teď se zaměřila na otevřené jámy. Ráno čekalo dělníky překvapení, ze kterého jim zamrzl úsměv na rtech. Bílá plocha zkazila náladu každému. Bagrista Václav například uvedl: "Jo, překopl jsem tu vodu, ale jak mám pod tím bílým svinstvem najít značky, který mi tady geometři udělali, ha?" Řidič Tatry Evžen byl také rozezlen: "Nechám si na stavbě naložit plnou korbu (abych měl nějaký ty prémie), a když přijedu na deponku, dostanu vynadáno, že toho vezu půlku. Jak jim mám vysvětlit, že druhá půlka cestou roztála?"
Jednu chvíli to vypadalo, že situace ovlivní i trasu tunelu. Celé dopoledne pobíhal po staveništi muž s trasírovací tyčkou, píchal s ní do sněhu hned tady, hned tamhle. Chtěli jsme pro vás zjistit novinky, a tak jsme se ho zeptali. Pan Igor nám podal vysvětlení: "Houby nová trasa. Jen jsem si tady někde v pátek položil lopatu." 

Autor: Offlineblog, 16. 02. 2009, 15:45,    Komentáře (3)

 

06. 02. 2009

Hranice vkusu

Z recenze Mirky S.: "Ten pán s knírkem se mění jako počasí. Jednou je veselý, podruhé pláče. Směje se vám do tváře, ale je schopen vás nakopnout, jakmile se otočíte zády. Méně náročný divák s níže posazenou hranicí vkusu se všem těm škobrtnutím, ranám a pádům směje jako blázen a chce další. Vnímavější a přemýšlivější pozorovatel je schopen za touto první rovinou vidět i hlubší a smutnější věci. Ano směje se také, ale skrze slzy."
To jo.

Autor: Offlineblog, 06. 02. 2009, 17:30,    Komentáře (10)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ