Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

03. 05. 2017

Tohle je chlap s gulama!

Ministr financí udělal pár leváren (v souladu se zákony, samozřejmě), což rozezlilo premiéra, který ostře poprosil o vysvětlení. Po rozhovoru dostal lehce červenou barvu do tváře, rázně klepl prstem do stolu, utrousil sprosté slovo "safraporte" a rozhodl se nepohodlného ministra odvolat. S ním z vlády vyhodí i ty pohodlné, sám sebe a navrch třeba ještě víkendového hlídače zadního vchodu Úřadu vlády. Ó, jaký to hrdina!

offlineblog

Autor: Offlineblog, 03. 05. 2017, 16:23,    Komentáře (0)

 

28. 04. 2017

Na krku květen, na nohou voda (nebo sníh)

Tak už i Svatý Petr chytil manýry výrobců softwaru. Před časem poslal teplo, nalákal nás na krátké sukně, plavky, kola a kolečkové brusle, a když jsme si zvykli... Bum! Cloudové řešení (zdarma). Zima, vítr, déšť, sníh. Co po nás chce? Peníze?

offlineblog

28. 04. 2017, 17:03,    Komentáře (0)

 

08. 09. 2016

Už nezasune...

Miliony fanoušků nakousnutého jablka včera sledovaly představení nového iPhone 7 (i u nás k tomu proběhla akcička). Kromě novinek byl také oficiálně potvrzen krach jednoho letitého vztahu.
Chudák Jack (3,5 mm v klidu i v akci).

offlineblog

Autor: Offlineblog, 08. 09. 2016, 16:50,    Komentáře (0)

 

08. 07. 2016

Pruhy jako pruhy

Známý fotbalista Lionel Messi prý úmyslně nezaplatil asi 101 milionů korun na daních a dostal za to 21 měsíců. Protože to však nebyl násilný trestný čin, bylo to poprvé a ve Španělsku nemají žádného Šlachtu, nemusí špílmachr zdrhat záchodovým okýnkem. Do vězení ho nikdo netahá a zaplatí jen pokutu (možná vyfasuje i veřejně prospěšné práce, třeba sekání trávníku na Camp Nou).
Stejně se určitě jedná jen o nějakou účetní chybu, která vznikla při zaokrouhlování Messiho platu (nyní prý asi miliarda za rok) na celé miliony.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 08. 07. 2016, 15:42,    Komentáře (0)

 

09. 06. 2016

Nejde o tebe, nejde o mě, jde o ta děcka!

V Londýně chystají premiéru nové divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě. Hlavní postavy jsou od posledního dílu ságy o dvacet let starší a mají jiné starosti, než jak zabít toho, jehož jméno se nesmí vyslovit. V tom problém není.
Do role Hermiony byla obsazena herečka tmavé pleti Noma Dumezweni, a to už vzbudilo mezi fanoušky rozruch a diskuze. Autorka se okamžitě vyjádřila, že nikde v knihách nenapsala, že Hermiona je bílá a všechny diskutéry, kteří vyjádřili byť jen drobný nesouhlas, označila za rasisty. Ale v tom přece problém není!
Spisovatelka si asi neuvědomila, že miliony dětí knížky nečetly, viděly jen filmy a Hermionu mají zkrátka spojenou s tváří Emmy Watson. A jak těm mladším teď vysvětlovat výše popsanou proměnu? Co mají rodiče dětem říkat? Že jejich oblíbená postava je jen rolí, kterou příště může hrát třeba želva nebo brokolice? To děti určitě potěší.
Někdy bychom se měli nad tou korektností a vyvážeností zamyslet.

Našemu týmu se podařilo vypátrat i pár dalších perliček z přísně utajovaného scénáře:
- Po rozsáhlé internetové kampani je Harrymu povoleno uzavřít registrované partnerství s Draco Malfoyem. Ve druhém jednání se šťastný pár pokouší o svěření Hagrida do společné péče.
- Ve hře vystupuje mnoho kouzelníků a čarodějek z východní školy Al-Káidus. Bez postihu používají kletby, které se ostatním nepromíjí. Nelze proti nim použít obranná kouzla typu Protego horribils nebo Expecto patronum, aby nebyla omezena jejich práva.
- Siriusovi Blackovi byl in memoriam přiznán nárok na vyplacení náhrad na dopravu a reprezentaci za všechny dny, kdy byl vězněn v Azkabanu.
- Většina obchodů v Příčné ulici je nuceně zavřená, protože majitelé se včas nepřipojili do systému elektronické evidence tržeb a někteří ani neposílali kontrolní hlášení o DPH.
- Světlo, vyvolané kouzlem Lumos nesmí mít spotřebu energie vyšší než 40 W (20% musí samozřejmě pocházet z obnovitelných zdrojů).

offlineblog

Autor: Offlineblog, 09. 06. 2016, 17:05,    Komentáře (1)

 

05. 05. 2016

Nejlepší obranou by byl nezájem

Po Evropě jezdí několik part motorkářů, ale jen jedna vzbuzuje všeobecné pozdvižení. A přitom jen jedou po stopách Rudé armády a kladou kytky u pomníků druhé světové války. Proč by to nedělali, když jsou Rusové.
Spousta lidí mluví o tom, jak jsou zlí, jak jsou výrazem rozpínavosti Putinovského Ruska a jak nás ohrožují (asi vezou pod sedly jaderné hlavice).
Proto se o nich všude píše a čekají na ně televizní štáby, takže to Noční vlky určitě i hodně baví.
A když si udělají fotečku s nějakým hejtmanem, tak jsou úplně spokojení.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 05. 05. 2016, 16:51,    Komentáře (1)

 

20. 04. 2016

Kdo se bojí, nesmí na štafle.

Tak se to po dlouhém čase podařilo. Tam, kde pohořela známá nábytkářská firma uspěli truhláři, kteří umějí pracovat rukama a zároveň hlavou. Takže Offlineblog už zase visí pod čtyřmetrovým stropem, a to v našem HUBu (venku bohužel není žádné vhodné místo).
Novou éru jsme zahájili prezentací o historii Offlineblogu. Účast byla velká, jak se můžete přesvědčit na prezenční listině. Někteří při podepisování fobii přemohli, někteří se na štafle neodvážili, někteří (200+ cm) je ani nepotřebovali.
Věříme, že se bude Offlineblogu dařit.
Poznámka pro ty, kteří náhodou nevědí: Akrofobie - extrémní nebo neopodstatněný strach z výšek.

offlineblog

Autor: Offlineblog, 20. 04. 2016, 11:15,    Komentáře (0)

 

21. 04. 2015

Končí jedna éra.

Je to tak. Poslední březnový den jsme odevzdali poslední klíče od domů a po deseti letech opustili Letnou.
A s ní i tabuli, na kterou jsme (s různou intenzitou, podle toho, jak byly nápady a jak byl administrátor aktivní) léta umísťovali naše vyjádření k okolnímu dění. V letním žáru i krutých mrazech.
No, je to pryč, sami jsme z toho trochu smutní, neboť přicházíme o miliony offline čtenářů.
Ale ti, kteří nám zůstanou věrní alespoň na webu (nebo se přijdou podívat k nám do HUBu v Holešovicích), se mohou těšit, že Offlineblog úplně nezanikne.

Autor: Offlineblog, 21. 04. 2015, 11:10,    Komentáře (6)

 

04. 11. 2014

Kde ho učili mluvit? V Číně?

Prezident měl zase výlev v přímém rozhlasovém přenosu. Nebudeme tu řešit, jestli je tajemný M. hulvátský buran se sklonem k alkoholismu, v tom máme jasno, ale je tu jiná věc.
Prezident opět poučoval. Ale zatímco česky mu to šlo velmi dobře, v angličtině výslovnost inkriminovaného slova (které má navíc i jiné významy) dosti pokulhávala.
Copak vůbec nemyslí na mládež (naši i zahraniční)? Ta se naučí slovíčko podle něj a pak bude zažívat trapné okamžiky na českých hranicích nebo naopak v amerických Zverimexech či vykřičených domech (zvláště, když si jako ochranu vezme "babl-bam").
Měl by si zkrátka více rozmýšlet, co řekne nebo udělá. Ne každý totiž věří následným vysvětlovacím žvástům tak, jako hradní mluvčí.

04. 11. 2014, 15:47,    Komentáře (2)

 

15. 08. 2014

Oznámení nepřítomnosti

Už nějaký čas poslouchá administrátor Offlineblogu ze všech stran poznámky, že na tabuli nic není. Lidé zkrátka nechápou skutečnost, že je okurková sezona a nic se neděje (kromě různých válek a katastrof, o kterých už se nám psát nechce). Čtenáři nerozumí problémům s počasím, kdy přívalové deště ničí dlouho tvořená díla. A takových důvodů je ještě celá řada.
Nakonec se řešení našlo. Administrátor šel sebekriticky do sebe, přemohl svou lenost, věc pojal po Cartmanovsku a práskl za sebou dveřmi. Kenny sice chtěl říct něco o tom, že je na příští týden hlášeno počasí nevhodné pro dovolenou, ale nějaký parchant ho mezitím zabil.

P.S. Tři minuty po dokončení kresby se spustil mohutný liják.

15. 08. 2014, 16:19,    Komentáře (0)

 

18. 07. 2014

Nestrannost je nám nade vše

Vždycky jsme se snažili zůstat objektivní a ani desetiletý pobyt na Letné nemá na naši nestrannost vliv. Je nám tedy úplně jedno, zda dnes ve fotbale vyhraje vítěz ligy (AC Sparta Praha) nebo vítěz poháru (AC Sparta Praha).
Co nás ale vždy zajímalo, byly názory čtenářů. Proto jsme připravili anketu, kterou jistě ocení fanoušci ať už z Prahy nebo třeba z Plzně.
A správně tipující lidé si zaslouží i ocenění. Těžko říct, jak hodnotné, protože virtuální měna Czech Crown Coin je venku teprve od včerejška a těžko říct, jak to s ní bude.

18. 07. 2014, 13:06,    Komentáře (0)

 

20. 06. 2014

Za chvíli začneme stříhat metr

Už dlouhou dobu víme, že vily na Špejcharu mají udělat místo novému obchodnímu centru. Navíc se do nich čím dál hůř skládáme.
Takže se chystáme stěhovat. Nebude to ani na loď (problémy s úřady), ani do volbami vybraného Karlína (problémy s majiteli), bude to do...
Ale ne, nic vám ještě neřekneme, jen si počkejte.

20. 06. 2014, 16:45,    Komentáře (1)

 

09. 05. 2014

Moralisté všemi másly mazaní

Před časem se rozhodla ukončit svůj rozháraný život jedna nešťasná osůbka z českého šoubyznysu. Váženější média o tom informovala, ta méně váženější z toho už čtnáct dní žijí (konečně se naplno ukázalo, kam patří hlavní zprávy TV Nova - každý den dva přímé vstupy z Uhříněvsi hovoří jasně).
A lidé se hádají: Kdo za to může? Nevyzrálá osobnost? Alkohol? Partneři a manželé? Nejčastěji je za viníka označován bulvár. "Fuj! Hrůza! Hyeny!," ozývá se ze všech stran, a to i z úst těch statisíců lidí, kteří jsou ochotni pravidelně dávat peníze za svou každodenní dávku emocí. Je něco shnilého v lidu českém.

09. 05. 2014, 16:14,    Komentáře (0)

 

25. 04. 2014

Ztraceno v otrockém překladu

Na 25. dubna připadá World Malaria Day, což někdo celkem rozumně překládá jako Světový den boje proti malárii. Jinde (třeba i na stránkách české pobočky OSN) se dočteme, že jde o Světový den malárie (stejně tak je tam i Světový den rakoviny). Znamená to, že máme v tyto dny nemocí (které ročně zabijí miliony lidí) slavit podobně jako na Mezinárodní den žen?
Nebo si můžeme Světový den něčeho a Světový den boje proti něčemu volně zaměňovat bez ohledu na význam? No dobře, tak se těšme na Světový den dětské práce, Světový den boje proti zdraví, Světový den boje proti nenásilí, Světový den boje proti míru nebo Světový den boje proti dětem.

25. 04. 2014, 15:07,    Komentáře (0)

 

14. 04. 2014

Mužem hned?

Nový ministr vnitra to neměl lehké. Zdědil totiž dva policejní prezidenty. A co s nimi? Buď mohl začít řvát jako na Lessy, nebo se před problémem někam schovat jako malý Červíček.
Nakonec se rozhodl pro radikální řešení a jmenoval prezidenta nového. Ten chce policii stabilizovat, takže věc asi vezme pevně do ruky a přitvrdí.
Ať už to dopadne jakkoli, vtipy o policajtech se budou vyprávět i nadále. To máš marný.

14. 04. 2014, 17:23,    Komentáře (0)

 

28. 03. 2014

Co s poloprázdnou lahví Helia?

Také by vám bylo líto vrátit tlakovou lahev, ve které ještě zbyla spousta Helia? Naštěstí v březnu tomu bylo 25 let, kdy v Americe vyběhla do světa Rychlá rota, vedená chrabrými veverkami Chipem a Dalem. Můžeme si tak připomenout jejich skřehotavé hlásky. Ale pozor, po Heliu se může lehce točit hlava. Pro Janu Páleníčkovou (Chip) a Oldřicha Kaisera (Dale) to před lety při dabování musela být pěkná fuška.

28. 03. 2014, 17:23,    Komentáře (0)

 

27. 03. 2014

Kamera, klapka, jedem... znovu!

Ano, na ulici Milady Horákové je poněkud hlučněji, což někdy opravdu vadí. Třeba v případě, kdy přijede štáb ČT, aby s otci zakladateli natočil medailonek do pořadu Cesty k úspěchu.
Natáčení, to byly takové chvíle pohody, štáb pracoval uvolněně a profesionálně, nikdo neodbíhal (zřejmě všichni vsadili na jeden prostředek na prostatu), pan Vašut si dal kávu a vše by se bylo podařilo tzv. na první dobrou, nebýt toho neukázněného strojvůdce, který si s vlakem prostě musel zahoukat. Pravda, trochu ho omlouvá fakt, že z kolejí na desku Offlineblogu nevidí.

27. 03. 2014, 16:38,    Komentáře (0)

 

14. 03. 2014

Každý den je veselý i smutný

Bylo to takové klidné Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983). I když by měl být spíše sníh, na louce za městem už kvetly Sedmikrásky (1966) a v tůňce si žáby začaly počítat své Perličky na dně (1965).
Šašek a královna (1987), Vyhnaní z ráje (2001) zrovna nehráli svou tradiční Hru o jablko (1976) a mohli tak mluvit O něčem jiném (1963). "Nebyli jsme vždycky Kamarádi (1971)," řekl ten červený Pytel blech (1962), "ale stejně mám pocit, že celou tu dobu spolu Ovoce stromů rajských jíme (1969)."
Královna ho však neposlouchala, neboť v dálce sledovala Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979) a moc se jí to nezamlouvalo, Mí Pražané mi rozumějí (1991).
Klaun šel raději zachránit koně, který opodál nervózně poskakoval Kopytem sem, kopytem tam (1988). Byl totiž uvázán k Vlčí boudě (1986), zřejmě jako návnada, protože okolo byly nastraženy Pasti, pasti, pastičky (1998).
Záchrana se podařila a odpoledne klidně plynulo dále. Zkrátka takové Hezké chvilky bez záruky (2006), kdy nic nenaznačovalo, že by přišlo něco zlého, či dokonce snad nějaká Kalamita (1981).
A přeci... Ten den zemřela paní Věra Chytilová a za dva dny po ní pan Otakar Brousek. Odešli, ale spoustu krásného nám tu zanechali.

14. 03. 2014, 15:47,    Komentáře (2)

 

07. 03. 2014

Zlatá sametová...

Na Ukrajině se to pěkně mlelo. Prezident, který zavíral své oponenty a za velké peníze (sebrané bůhví kde) si stavěl honosná sídla se najednou diví, že ho někdo nemá rád. A když si pohovořil s jedním z vůdců revoluce (mistrem světa v těžké váze Vitalijem Kličkem, který má v zádech ještě bratra Vladimira, také mistra světa v těžké váze), raději utekl za hranice, kde se dále diví, fňuká a simuje infarkty.
Přejme Ukrajincům, ať jim to dobře dopadne. Otázkou je, co udělá ruský medvěd. Zatím začal na Krymu.

07. 03. 2014, 16:02,    Komentáře (0)

 

24. 02. 2014

Kde nápad není, tam ani Eben ne(za)bere

Výroční filmové ceny letos byly poprvé vyhlašovány bez režisérského dozoru jejich spoluzakladatele Petra Vachlera. Měly být totiž důstojnější a váženější.
Pravda, Vachler nás v minulosti zásoboval různými taškařicemi a úlety, které se ne vždy povedly. Ale večery měly nápady a koncepce. Letos koncepce vlastně nebyla: filharmonie zahraje filmové melodie, pustíme ukázky, předávající si pochválí, jak jim to sluší, uděláme záběr na nominované alá Oskaři, předáme lva, oceněný poděkuje a v nejhorším Marek řekne něco vtipného.
Ceremoniál byl možná důstojnější, ale hlavně byl pro diváka velice nudný. Zařadil se tak do řady podobně zapomenutelných anket, kterých je v televizi spousta. Škoda.

24. 02. 2014, 15:31,    Komentáře (0)

 

18. 02. 2014

ČT si pořídila systém na streamování pořadů... Ale chodí jí tam lidi...

Vypukla nám velká sportovní akce v Rusku a Češi si medailově nevedou vůbec špatně. Jen Česká televize je trochu zaskočená, asi jako silničáři sněhem v zimě. Spousta lidí má dnes chytré telefony, tablety, počítače a chtěla by se sem tam juknout na nějaký ten přímý přenos (jasně, v práci se má pracovat, ale pro tu chvilku se to snad nezblázní). Takže se zkusí připojit na iVysílání, ale ouha. Při biatlonu, rychlobruslení nebo snowboardingu (o hokeji ani nemluvě) si servery dají na ústa rychleji než lyžaři na náročných tratích v Soči. Zkrátka nápor fanoušků nevydrží a spadnou.
Ale i u televize si divák užije. Třeba v sobotu. Jede se poslední kolo skeletonu (pravda, není to nejsledovanější sport), na startu jsou poslední čtyři nejlepší, napětí roste, za pět minut se všichni dozvědí jméno olympijského vítěze. Až na diváky ČT. Těm se pustí upoutávka, že se další den běží štafety, ať neprošvihnou napínavé okamžiky plné emocí. Následuje reklama na hrdého sponzora (to se musí, ale taky mohl chvilku počkat) a přepojení do studia, kde si redaktorka s expertem deset minut povídají o tom, že by bylo dobré zápas vyhrát, že má Eliáš teplůtku (sic) a Jágr narozeniny. Pak se přepojíme do Soči, kde nám další redaktor s dalším expertem řeknou, že Eliáš nenastoupí, že by bylo dobré zápas neprohrát, že má Jarda narozky, a že je měl i na minulých olympiádách. Záznam z posledních jízd skeletonu je zařazen někam do druhé přestávky. Režisér je blázen nebo si neumí dupnout.

18. 02. 2014, 11:35,    Komentáře (1)

 

01. 11. 2013

To by Ďula, Madla ani Sugar nikdy neudělaly

Prezident to nemá lehké. Nejenže se mu hádají Sobotka s Haškem, jeho přátelé se nedostali do sněmovny, dcerka mu chodí na odvázané párty, ale teď má i natlučené koleno a bude nějaký čas jezdit na vozíku.
„On v noci vstal, nerozsvítil si a zakopl o koberec shrnutý jeho psem," popsal úraz ministr zdravotnictví (v demisi) „alkohol tam nebyl."
„To ti tak žeru," pobaveně reagoval zlatý retrívr Darcy.

Autor: Offlineblog, 01. 11. 2013, 16:22,    Komentáře (2)

 

25. 10. 2013

Velká sázka o malého Hobota

To jsme tu ještě neměli. Uzavřeli jsme sázku s jedním naším klientem, zda se jím prodávaný Hobot udrží na ploše Offlineblogu.
Hobot je přístroj určený k čištění především větších skleněných ploch. Ty většinou bývají hladké, což se o povrchu Offlineblogu rozhodně říct nedá. Velké praskliny, absence rámu a množství křídy nám dávalo velkou naději, že se stroj neudrží, spadne a my vyhrajeme.

Autor: Offlineblog, 25. 10. 2013, 13:20,    Komentáře (0)

 

21. 10. 2013

Konec ohnivých bílých koní?

Distributorům pohonných hmot se krátí čas na to, aby se znovu zaregistrovali (a zároveň zaplatili kauci 20 milionů korun). Stát si od tohoto kroku slibuje menší daňové úniky a vyčištění trhu od podvodných firem. To je chvályhodné, proč bychom měli mít u nás 1600 distributorů, když v okolních státech jim stačí desítky.
Jen aby celá akce zase nebyla na draka.

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2013, 16:55,    Komentáře (0)

 

25. 09. 2013

Povolání - uhlobaron. Mě to baví.

Tak v Paskově došlo uhlí. Respektive je tak hluboko, že se ho nevyplatí dostávat nahoru. Tisíce lidí se teď třesou o práci, protože majitelé (včetně Zdeňka Bakaly) se rozhodli důl zavřít. To se dá pochopit, proč držet při životě ztrátový projekt.
K naštvání je spíše způsob podnikání "levně koupit - vybrat do mrtě - a teď se státe starej." A ještě se u toho tvářit jako sluníčko a občas vzít pár drobných ze získaných miliard a podpořit "bohulibou nebo potřebnou" akci (knihovna Václava Havla, Česká Miss).
A doho křičí horníci i odboráři, že je to důsledek politiky zlodějských pravicových vlád. Tak na závěr jen malé předvolební připomenutí. Doly (a 45.000 bytů OKD po zhruba 40.000,- Kč jako bonus) tehdy prodávali ministr financi Bohuslav Sobotka a předseda rozpočtového výboru Miroslav Kalousek.

25. 09. 2013, 15:45,    Komentáře (0)

 

16. 08. 2013

Čím nám asi vytřou zrak?

Týdeník Reflex na jaře zveřejnil článek J.X.Doležala o marihuaně. To dělá často, ale tentokrát byla u článku rozostřená fotografie, k níž autor přidal popisek: „4D fotografie: pro lepší čitelnost vykuřte gram marihuany." Normální člověk se zasměje či pousměje a čte dál.
Ne tak česká policie. Začala vyšetřovat, zkoumat a dělat znalecké posudky. Na konci je obvinění z šíření toxikomanie (součástí časopisu byly i papírky s filtry) a za tento vtípek teď novinářům hrozí až 5 let vězení! A plukovník Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály, jen potěšeně přikyvuje.
Soudit někoho za takovou věc, zvláště v zemi, kde si denně huntují alkoholem zdraví tisíce lidí (včetně toho na hradě), je ubohé.
Nebo je za tím něco jiného? Stávají se režimu nepohodlnými lidé, kteří do něj občas rýpnou? Tak to aby si administrátor Offlineblogu šel také pomalu balit to nejnutnější do vězení... Ale proč do vězení? Milá policie, když chcete lidi trestat za „protihabsburáky", tak také jako za Rakouska - Uherska. Pěkně s nimi na státní útraty šup do Brixenu.

16. 08. 2013, 16:00,    Komentáře (1)

 

02. 08. 2013

Plný sandál, to je skandál.

Ponožky v sandálech jsou prý v zahraničí poznávacím znakem Čechů (však i podnět na dnešní příspěvek přišel ze Slovenska, díky).
Ale pozor! Jednak prý v tom nejsme sami, a pak také podle různých módních policistů si ponožky do sandálů vzít můžete. Jen na nich musí být velké Vuitton, Versace, Prada nebo Dior. Že by zase jednou český zásah do módního světa?

02. 08. 2013, 11:03,    Komentáře (1)

 

23. 07. 2013

Prince of Pocu Stone

Tak se konečně narodil chlapeček, který už má spostu titulů, ale ještě nemá jméno (jak ho asi oslovuje jeho matka? Ty naše malá Jeho královská Výsosti princi z Cambridge?)
Celý Commonwealth zachvátila nákupní horečka (je jedno, co se kupuje, hlavně když je na tom Union Jack), Hollywood jedná o právech na film o prvních úspěších malého krále (po trháku The King's Speech zřejmě přijde The King's Shit) a světové agentury přinesly zprávu na prvních stranách (kromě České republiky, tady vládne případ Iveta).
Tak chlapče hodně štěstí a bacha na strejdu Harryho (víš, on byl dříve číslo 3).

Autor: Offlineblog, 23. 07. 2013, 16:00,    Komentáře (0)

 

15. 07. 2013

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý...

České Budějovice jsou zvláštní město. Když se zeptáte, kam můžete jít večer za zábavou, všichni vás pošlou do jednoho jediného klubu na náměstí. Také tam po večerech chodí spousta dívek v párech, ale vždy striktně dodržují pravidlo "jedna hezká - druhá ošklivá".
Teď se tam už třetí týden odehrávají demonstrace proti Romům, i když jich tam mají asi jen 400, a to na sídlišti, které vypadá zcela normálně a vůbec nepřípomíná třeba Chánov. A policie do toho vlítla a bere to hlava nehlava. Je zajímavé, že na zemi sice končí pár skinheadů, ale čím dál více k nim přibývají normální lidé, dívky nevyjímaje.
Kdyby policie takto razantně zasahovala už dříve při rušení nočního klidu ze strany Romů, možná by teď žádné demonstrace nebyly (ale asi to tenkrát nebylo politicky a rasově korektní).

Autor: Offlineblog, 15. 07. 2013, 15:00,    Komentáře (0)

 

27. 06. 2013

Inovace bez legrace.

Je to už nějaký čas, co Microsoft s mohutným hurá pustil do světa Windows 8 s přelomovým uživatelským rozhraním. Jen nějak málo vysvětlil prodejcům, že se produkt hodí spíše na dotyková zařízení. Prodavači železa tak osmičky cpali do všech počítačů a notebooků a uživatelé si rvali vlasy.
V nové verzi (zatím beta) se vrací tlačítko, kterým lze jejich trápení rychleji ukončit. Jen tak dál.

27. 06. 2013, 14:48,    Komentáře (0)

 

19. 06. 2013

Pějme píseň napříč politickým spektrem

Hned na začátek si ujasněme, na jaké úrovni se bavíme. Kdo nezná panice Ctirada a jeho výzvu božskému pěvci Lumírovi, ten ať si doplní vzdělání a podívá se na záznam hry Dívčí válka od Františka Ringo Čecha.
A my ostatní můžeme přejít k věci. Jednoho dne nebolo hmlisto, Lumír měl naladíno, nebol smädný, a tak opravdu spustil píseň od Nagy (tedy paní Nagy). Jelikož je to autorka schopná (všeho), střídali se v písni různé nápěvy, rytmy a tempa. Začátek se nesl v duchu působení paní Nagyové v oblasti mzdového účetníctví (Money Money Money). Pak si jí všiml jistý politik a dosadil ji na Úřad vlády. Tam tvrdě prosazovala hit Já jsem tady vedoucí. Později se objevil milostný motiv (Petře, Petříčku, chlapče rozmilý, my bychom se k sobě tolik hodili), který, aby probudil generály, přešel v řízný marš. Součástí byla i sloka pro tajné služby (Kujme pikle, pikle kujme). Píseň nabírala stále neudržitelnější obrátky, až to mnoho lidí odskákalo tak, že si teď pobrukují Folsom prison blues. Zatím bez hlasů vlivných lobistů, kteří jsou už všichni v Mexiku (Monaku, Chorvatsku).
A spousta dalších lidí se třese, jestli jim božský Lumča taky ještě nezahraje.

19. 06. 2013, 10:45,    Komentáře (0)

 

11. 06. 2013

Ivánku, kamaráde, už zase bude volat Pelta.

Ač se řeky vzdouvají, ač se fanoušci bouří, Fotbalová asociace České republiky jede v zaběhlých kolejích. Na valné hromadě, které předcházely překvapivé rezignace protikandidátů a zajímavě řízené zápasy remcajících klubů, si delegáti do vedení opět zvolili provařené tváře a šíbry spojované s korupčními kauzami. K nim přihodili spolupracovníka STB a už je tam dokonce i dříve drsná Dáša (už povolila, asi jí někdo ve sprše... ne rukou... kopačkou).
Až budete pro své potomky vybírat nějaký sport, český fotbal raději vynechte. Jen těžko by je naučil smyslu pro kamarádství (nikoli kamarádíčkování) a fair play.

11. 06. 2013, 16:13,    Komentáře (0)

 

30. 05. 2013

Tento způsob léta zdá se mi poněkud... na hovno!

Navzdory globálnímu oteplování je tady místo léta zima jak v Rusku. Na holky v minisukních a svalouše v tílkách můžeme jen vzpomínat, o sexuálních dobrodružstvích na vyhřátých mezích nemluvě.
Ať už je patronem počasí sv. Petr, sv. Blažej nebo sv. Donát, měl by do něj někdo šťouchnout a připomenout mu jeho povinnosti.
P.S. Nějakého hněvu shůry se nebojíme. Maximálně nám Offlineblog do hodiny smažou nějakým lijákem.

30. 05. 2013, 14:28,    Komentáře (0)

 

21. 05. 2013

Bílá na černé se vrací

Ano, uplynulo mnoho času od doby, kdy pravidelně vycházel Offlineblog. Příčin bylo mnoho: náročná rekonstrukce desky, mizerné počasí (mrazy, deště), vleklá viróza administrátora...
Ale teď se tu cestou z hradu zastavilo sedm klíčníků a klíče náhodou pasovaly i ke dveřím, za kterými byly uskladněny všechny potřebné předměty.
Takže to zase rozjedeme. Sami jste to chtěli.

21. 05. 2013, 17:16,    Komentáře (1)

 

22. 10. 2012

Tlamolep na draka.

Offlineblog teď měl dlouhou pauzu. Na administrátora dolehla tvůrčí krize, v případě Offlineblogu tzv. "černo před očima".
Ale na té tmě mohly mít podíl i výrobky jistého výrobce alkoholu. Stejně, pod slovem "likér" si většina lidí představí něco sladkého pro dámy, něco na takové to "domácí cumlání". A on vám potom ten utrejch (v lepším případě) pěkně vytře zrak.

Autor: Offlineblog, 22. 10. 2012, 15:30,    Komentáře (0)

 

30. 08. 2012

Padouch, nebo hrdina?

Konec minulého týdne nepřál Američanům, a to zejména těm se jménem Armstrong. Jeden ukončil boj s antidopingovou komisí, druhý skončil se životem. Jeden porazil rakovinu a sedmkrát vyhrál Tour de France, druhý nechal své stopy v prachu Měsíce. Dalo by se říct, že odešli odvážní, cílevědomí a vytrvalí chlapi, které je dobré si vzít za vzor.
Ale co když Lance opravdu celou dobu jezdil plný zakázaných preparátů a Neil chodil ve skafandru jen v Nevadské poušti? Tyto otázky důvěru trochu nahlodají. Jsou lidé, kteří je pokládají, hledači pravdy, nebo jen závistiví rejpalové? A má se člověk pokoušet dělat výjimečné věci, když na ně okolní svět není připraven?

30. 08. 2012, 13:45,    Komentáře (3)

 

08. 08. 2012

Když nejdou Marťani k Jyrkovi, musí Jyrka k Marťanům.

Na Mars v pořádku dosedla sonda Curiosity a začala posílat obrázky. Z některých NASA ale radost nemá, protože ukazují, že Američané opět přijeli někam pozdě.
O rudou planetu už měl dávno zájem jeden politik a náruživý cvičenec. Nyní je předsedou jakési pidistrany, kde mu dělají společnost jen bývalý (kdysi vynikající) hokejista a bývalý (kdysi zřejmě také vynikající) vekslák, a tak se před volbami snazí spojit s kýmkoli.
A co na to samotní Marťané? Jeden z nich, řidič létajícího talíře místní hromadné dopravy (na snímku vpravo), upravil Jyrkův billboard a řekl (tak to alespoň rozšifrovali odborníci): "Ano, přimaloval jsem mu tykadla a brýle. Trestního stíhání se nebojím. Neměl jsem v úmyslu Jyrku nějak zesměšnit, ale spíše ho těmito doplňky vylepšit a pomarťanštit (na Zemi něco jako polidštit)."

Autor: Offlineblog, 08. 08. 2012, 15:00,    Komentáře (0)

 

24. 07. 2012

Když odstřihnout, tak pořádně!

Je tu čas dovolených a každou chvíli nějaký kolega vykřikuje po kanceláři, ať ho další týden nikdo neshání, že nebude k dosažení (proč by měl platit obrovské peníze za datové přenosy), že si chce odpočinout a věnovat se naplno rodině (manželce, milence, atp).
Jenže známe to. Dnes už o našem pocitu z ubytování či restaurace nerozhoduje jenom hezký výhled, dobré jídlo, správně vychlazené pivo, čisté povlečení nebo příjemná servírka, ale i dostupnost a kvalita připojení k internetu zdarma. A to může zničit celou dovolenou.
Začíná to nenápadně: Jé, hele, tady mají rychlou wifinu, to bych si mohl dát na Facebook tu fotku ze včerejška z pláže, ať mají v práci vzteka. Tak, cha cháá. A když už jsem připojenej, jenom čeknu mejly... A sakra, tomuhle bych se měl ozvat... Cože? Jen jděte napřed, já jenom něco pošlu a jsem hned za vámi. Tak, ješte tohle... Jé, vy už jste zpátky? Já jsem se tady trochu seknul... Co? Jó už jdu, vždyť se sem můžu ještě vrátit a poslat to později. Cože...? Romantický večer...? Ale jo... já vím, že jsem ti slíbil... ale tohle... proč dovolená v pr...? Miláčku... Kam jdeš? Já jenom...
A přitom je to tak jednoduché, stačí silná vůle a vyhýbat se samolepkám Free Wi-Fi. Nebo před dovolenou vyhrabat ze šuplíku starý telefon (ano, ten, co má ještě čudlíky), který ještě o možnosti připojení k internetu nemá ani tušení.

Autor: Offlineblog, 24. 07. 2012, 17:15,    Komentáře (0)

 

03. 07. 2012

Pražské sochy se radují.

A nastala ta chvíle, kdy se do matičky stověžaté Prahy sjeli cvičenci ze všechněch zemí českých i moravských, podpořeni silou krajanů z celého šírého světa, aby zde předvedli společné sestavy tělocvičné. Po ulicích možno jest spatřiti tlupy děcek rozesmátých, houfy bujaré mládeže až po skupiny kmetů vážených, kteří jen o chlup osobně se nepotkali s bratry Tyršem a Fȕgnerem.
U všech nalezneme nadšení nehrané, s kterým se dostavili na XV. Všesokolský slet, aby oslavili 150. výročí založení České obce sokolské. Velkolepé šibřinky zcela zastiňují akce konkurenčního Orla. Snad jen nadcházející oslavy organizace SUP páně Cimrmana mohly by je překonati, neboť příznivců jeho jest prý velká síla.

Autor: Offlineblog, 03. 07. 2012, 12:00,    Komentáře (1)

 

15. 05. 2012

Zatracená Kubice, vyměňuje krabice.

Máme tu další policejní šikanu. Zlý ministr vnitra a jeho pohunci zabavili nebojácnému poslanci krabici s novými botami, podstrčili mu do ní několik miliónů a hned ho zatkli. Jak k tomu ten dobrodinec, který z různých fondů zveleboval středočeský kraj (zejména v okolí svého bydliště), stavěl kašny a otevíral střední školy (z dnešního pohledu poněkud krátkozraké) přijde?
Je ale možné, že to vůbec není šikana, a pak je třeba policii pochválit. Jen houšť a větší kapky. V rámci vyváženosti a objektivity to můžete vzít napříč politickým spektrem.

15. 05. 2012, 15:45,    Komentáře (4)

 

04. 05. 2012

Straná ogrómnaja, ale stejně nejsou lidi.

V zemi, kde je hustota obyvatelstva pouze necelých devět lidí na kilometr čtvereční asi k takové věci muselo dojít.
Podle ruské ústavy musí po prezidentských volbách ministerský předseda složit funkci do rukou nově zvolené hlavy státu. A hle, on je to jeden a týž člověk. Navíc, protože už je prezidentem, nebude moci být v okamžiku podávání demise premiérem. Inu, Rossija...
Nechme Rusům jejich problémy, sami jich máme až až. Jen si zkusme představit, jak bude tento ceremoniál probíhat.
Ex-premiér Vladimír přichází do Zlatého sálu v Kremlu, aby předal demisi svého kabinetu. Prezident Vladimír zatím není na svém místě, ale protokol si neúprosně žádá začít. Ex-premiér Vladimír tedy pronáší svůj projev, ve kterém gratuluje prezidentovi ke zvolení a vyjadřuje názor, že Rusko si nemohlo přát muže lepších fyzických a morálních kvalit. Popřeje mnoho štěstí do dalších let a s výkřikem „Ať dlouho žijě báťuška car!" vykračuje předat desky.
Někde v půli cesty se proměňuje z ex-premiéra Vladimíra na prezidenta Vladimíra, stoupá si za pultík s dvouhlavou orlicí a začíná svou řeč. Na začátku samozřejmě poděkuje za blahopřání. Následně projeví lítost, že Rusko přichází o (dle jeho názoru) nejlepšího premiéra za posledních sto let. Vyjadřuje však naději, že ex-premiér Vladimír neodchází nadobro z politiky, a že bude prezidentu Vladimírovi k dispozici při budování dalších světlých zítřků.
Nakonec převezme listiny, potřese si rukou, obejme se, upřímně poceluje a vypije něco vodky (z lahve, je zbytečné, aby špinil dvě skleničky).

Autor: Offlineblog, 04. 05. 2012, 15:30,    Komentáře (0)

 

27. 04. 2012

Kujme Peake-le, Peake-le kujme...

Místo podstatných věcí musí teď vláda a parlament znovu řešit, zda se dá v tomto složení pokračovat dál a kdo si s kým založí klub. A vše záleží na jedné ženě, které jsou teď plná média, ale která také může záhy zmizet v propadlišti dějin. Normální člověk neví, zda jde o zásadní změnu pro náš malý český pu-Peake světa nebo jen o nějaké s-Peake-nutí. Možná se politika trochu pročistí a začne se od Peake-y znovu. Nebo se někomu zjeví Peake-ová dáma a vše půjde do háje? Kdo se v tom má vyznat?!
Za domácí úkol přeložte do angličtiny větu „Mluvit s Peake na vrcholu (hory)."

Autor: Offlineblog, 27. 04. 2012, 11:00,    Komentáře (3)

 

04. 04. 2012

Co nebylo dřív? Slepice nebo vejce?

Předvelikonoční nedostatek vajec přivádí některé občany ČR k šílenství (přitom kolik z nich se dopravdy piplá s kraslicemi?). Už předtím svými hysterickými nájezdy na obchody (doma i v zahraničí) vzbudili dojem, že vajíčka jsou ta nejdůležitější potravina na světě. A někteří (a to nejen farmáři) si začali pořizovat slepice (takže těch je teď také nedostatek). To se opravdu chvíli nedá vydržet bez hemenexu a volských ok?

Autor: Offlineblog, 04. 04. 2012, 14:00,    Komentáře (1)

 

14. 03. 2012

Naočkoval jste nás pochybnostmi, doktore!

Jeden člověk radil jako soukromá osoba svému zaměstnavateli, Ministerstvu zdravotnictví!
Za šest let radění (leckdy jen po telefonu) si takto bokem přivydělal pár milionů!
Radil ve věcech, na které má ministerstvo celý odbor s více než deseti lidmi!
Odboru šéfovala manželka pana poradce!
Na radění nebylo vypsáno výběrové řízení (teprve nedávno se někdo snažil věc papírově dohnat)!
Státní úředník, který je za věc zodpovědný tvrdí, že je to běžná praxe!
Jestli je to běžné, tak je to velice smutné! V každém případě to není normální!

Autor: Offlineblog, 14. 03. 2012, 17:00,    Komentáře (0)

 

24. 02. 2012

My žalovat nebudeme!

Řidič autobusu Roman Smetana přimaloval před volbami v roce 2010 politikům na plakátech, které vozil na svém voze, tykadla a různé další doplňky. Bral to vyváženě, napříč politickým spektrem. Vyjádřil tak svůj názor (možná to byla jen taková klukovina, to už je jedno). Každopádně se nejednalo o nic závažného, ani pozoruhodného.
Jenže ho naprášil kolega (není nad kolektiv správných lidí) a věci se daly do pohybu. Někteří politici se jen pousmáli, ale jiní začali jednat a žalovat. Konkrétně chtěli náhradu škody 15.000,- Kč za poničené plakáty (o tuto částku se přihlásila ODS, která jen v roce 2010 dostala od státu - a tedy od nás všech - 258 milionů korun, a to včetně příspěvku na úhradu volebních nákladů)!!!
Případ se dostal na stůl soudkyni, která (ač je manželkou jednoho z „vylepšených" politiků) rozhodně není podjatá. Milý šofér dostal nejdřív 100 hodin veřejných prací (nepřijal), pak domácí vězení (nepřijal) a teď má nastoupit na 100 dní do věznice (nepřijde, nechá se tam dovléct policií). Asi se tam potká s výtvarníkem Romanem Týcem, který vyfasoval 30 dní za to, že vyměnil pár panáčků na semaforech.
Opravdu nemají politici a soudci na práci nic lepšího, než posílat lidi za mříže kvůli malůvkám? Neztratili (kromě rozhledu a přehledu) už i nadhled? A humor?
Domalujte si na Offlineblog co a koho chcete. Ale jestli příjde nějaký politik a lípne si tam svoji fotku - tak uvidí!
P.S. Možná by při své další návštěvě mohl Miloš Forman (mimochodem, všechno nejlepší k narozkám) sfouknout nějaký filmeček, třeba Lid versus Roman Smetana (Roman Týc).

Autor: Offlineblog, 24. 02. 2012, 15:45,    Komentáře (0)

 

17. 02. 2012

Není to jen novinářská sněžná kachna?

V televizi teď vidíme řadu záběrů na hrdinné moderátory, kteří se po pás v závěji pokouší překřičet vichr, aby nás mohli informovat, kudy se nově nedá projet. Při pohledu z pražského okna, kdy člověk jen sem tam zahlédne ubohou zapomenutou hromádku (myšleno sněhovou, těch psích je tady hafo), se nechce věřit tomu, že jen o pár desítek kilometrů dál bojují už několik dní lidé s tím bílým svinstvem. Nejsou to jen uměle, někde ve studiu natočené záběry?
Ale vzpomeňme si, jak tomu bylo loni, když přívaly sněhu ochromily hlavní město. Tehdy také psali lidé ze vzdálených míst: „No jo, Pepikům trošku nasněží a hned jsou toho plné noviny." Někdy je asi potřeba médiím věřit více než vlastním očím (a také se podle toho zachovat).
P.S. Možná jste si říkali, proč se na Offlineblogu tak dlouho neobjevil žádný nový příspěvek? Zkrátka to nešlo. Tabule byla zasypána šesti metry sněhu... Opravdu... Věřte nám!

Autor: Offlineblog, 17. 02. 2012, 11:30,    Komentáře (4)

 

07. 12. 2011

Konec nevýhodných obchodů v Praze.

Zakázky, které vzbudily řadu otázek (Opencard, jízdenky pro MHD, atp.) se už zřejmě nebudou v hlavním městě opakovat. Poslední obchod dokazuje, že vedení se poučilo a umí z problému udělat přínos. V pražské ZOO dorostla gorila Moja do věku, kdy by už mohla začít dělat potíže, a tak byla odeslána do Španělska (kde z ní, bůhvíproč, udělají Mojito).
Od jejího odletu uplynulo jen pár dní, a už se po Praze začaly pohybovat jiné vzácné gorily, které se v běžném životě poštěstí zahlédnout jen pár lidem.
K tomuto uspěchu prý za chvilku přiletí poblahopřát i ruský prezident.
P.S. Venku právě začalo pršet. Vlivem ročního období je účinnost našeho antivirového systému BigTree snížená na minimum, takže je možné, že tento příspěvek zmizí z tabule dřív, než si ho všimnou chlapci z KGB. Uf!

Takto vypadal Offlineblog cca hodinu po zveřejnění příspěvku. To jen dokazuje, že některé národy stále umí poručit větru, dešti.

Autor: Offlineblog, 07. 12. 2011, 14:30,    Komentáře (2)

 

20. 10. 2011

Varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu.

Vypadá to, že v dohledné době dojde ke zdanění hazardu. No, uvidíme.
Vládní politici prý mají dokonce plán, jak zabránit sázení přes internet do zahraničí (ale odmítli říci, jak to podle nich bude vypadat). My do internetu nějakou dobu děláme, takže jsme na řešení moc zvědaví.

Autor: Offlineblog, 20. 10. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

14. 10. 2011

Mistři zkratky

V sobotu proběhne v tunelu Blanka den otevřených dveří. My jsme si se stavbou užili své, ale také jsme se mnohé naučili. Třeba hledat si zkratky přes stavbu (abychom cestou domů nemuseli obcházet celý blok). Mnohdy to vyžadovalo lezecké schopnosti a oblečení také nezůstalo nejčistší, ale co by člověk neudělal pro to, aby ušetřil pár kroků, že?
Teď tedy můžeme poradit i návštěvníkům. Cesta je opravdu mnohem kratší (jen dávejte při kopání pozor. Neradi bychom zase byli bez proudu, telefonu, elektřiny nebo plynu).

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2011, 16:30,    Komentáře (0)

 

06. 10. 2011

Steve už volá ze sítě jiného operátora.

Boj s jednou fujtajbl nemocí prohrál člověk, který rozdělil IT svět. Kolegové to s ním sice neměli vždy lehké, ale člověk s takovými nápady bude chybět a zřejmě si na dalšího nějaký čas počkáme. Na někoho, kdo nás donutí udělat podobné věci, jako je vyhodit CD-čka nebo nás naučí patlat prstem po obrazovkách. Steve - great Job(s)!

Autor: Offlineblog, 06. 10. 2011, 15:00,    Komentáře (1)

 

27. 09. 2011

To nám byl CERN dlužen, tohleto.

Skupina vědátorů objevila nějaké malé potvůrky, které prý možná létají rychleji než světlo. Pokud se měření potvrdí, bude to prý znamenat průlom ve fyzice a Einsteinova teorie relativity bude jen cárem papíru (My z toho takový strach nemáme. Tašky s nákupem asi lehčí nebudou a jablka budou stále nepadat daleko od stromu).
Ale vědci jsou vědci a v nouzi se obrátili na celý svět s neobvyklou prosbou: „Najděte proboha (propřírodu), kde jsme udělali chybu!"
A to je výzva. My jsme tu našli svinovací metr a stopky. Jde do toho někdo s námi? (Nejlépe někdo, kdo má na zahrádce proto-elektron-positronový srážkový urychlovač).

Autor: Offlineblog, 27. 09. 2011, 16:00,    Komentáře (2)

 

21. 09. 2011

Zlatá lejna s hákama.

Američanům létá po obloze rychlostí 28 000 km/h šestitunová družice, ale dlouho už tam prý nevydrží. Vstoupí do atmosféry, částečně tam shoří, ale ne celá, takže z ní na zem nějaké kousky dopadnou. NASA neví kdy a neví kam. A vy si stěžujete, že prší...
P.S. Nechceme šířit paniku, ale není čas povolat do služby Bruce Willise?

Autor: Offlineblog, 21. 09. 2011, 16:00,    Komentáře (0)

 

07. 09. 2011

Jak dlouho ještě asi bude mít Muammar na Facebooku stav "svobodný"?

Svým pohybem na síti za sebou zanecháváme stopy a pro jiné tedy není tak moc těžké si nás (nebo něco o nás) najít.
V případě lybijského plukovníka to tak lehké zase není. Vzteklý pes z Tripolisu moc velkým příznivcem Internetu není a v arabském světě je to přecijen trochu těžší. Vždyť i celosvětově známé slovo se tam dá napsat několika různými způsoby (a přitom stále arabsky). Pak si zkuste něco najít.

Autor: Offlineblog, 07. 09. 2011, 15:30,    Komentáře (0)

 

11. 08. 2011

Ne vždy křesťana duha potěší

Jistý pán zkrátka nemá rád nic, co je nějak spojeno s duhou. Teď například zveřejnil své názory na veselici homosexůálů Prague Pride 2011, čímž akci zajistil takovou publicitu, o které se organizátorům ani nesnilo.
Ať si myslí, co chce, ale ať své hluboké myšlenky („jediná ucelená zpráva o vzniku světa je Genesis",„existuje homosexualita vrozená a získaná", atp) prezentuje jako soukromá osoba a ne jako vysoký nižší státní úředník.
Nikoho asi nepřekvapí, že tento pán nemá rád ani Hnutí DUHA (ostatně není sám). On by ale měl mít k ekologii velmi blízko (vycházíme-li z lidové písně Hájku, háječku, hájku zelený).

Autor: Offlineblog, 11. 08. 2011, 16:00,    Komentáře (0)

 

27. 07. 2011

Jít, či nejít?

Pan prezident odmítl při vstupu do budovy australského parlamentu projít bezpečnostním rámem, což vyvolalo (hlavně v ČR) bouřlivou debatu o jeho aroganci a pocitu nadřazenosti.
Pravda je, že hlavy státu se běžně takovýmto procedurám nepodrobují a Austalané to mohli vyřešit elegantněji (členy královské rodiny taky rámem neprohánějí).
Na druhou stranu pan prezident si mohl užít i legraci. Sice by nejdřív musel překousnout mírně potupnou prohlídku ručním detektorem kovů (ten se používá v případě, že rám zapíská, což by se díky prezidentovu umělému kloubu asi stalo), ale pak by mohl pobaveně sledovat vyjevený výraz snaživého australského vrátného. Co by ten asi dělal, až by před vstupem do rámu odkládali členové prezidentovy ochranky do přiloženého košíčku kovové předměty, tedy mobily, klíče, boxery, nože a pistole?

Autor: Offlineblog, 27. 07. 2011, 16:30,    Komentáře (4)

 

15. 07. 2011

Webmaster Out of Office

Čtvrteční (myšleno 14.7.) bouřky napáchaly na území ČR značné škody: rozvodněné řeky, vytopené sklepy, popadané stromy, úplně vymazaný Offlineblog. Náš protidešťový antivirový systém bigtree.02 byl tentokrát krátký (nebo úzký?).
A to navíc zrovna ve chvíli, kdy správce blogu odjíždí na dovolenou. Co teď? Přece nenecháme tabuli tak dlouho prázdnou? Musíme zveřejnit alespoň vysvětlení.
Editace Offlineblogu je ale obtížnější, než se na první pohled zdá (to je ostatně vidět i z roztřeseného rukopisu). V horní části tabule dostává člověk závratě. V dolní části zase překáží žebřík. Jednou napsané křivé písmeno nejde smazat, když si člověk zapomene houbu. Na jednom řádku je tabule příliš úzká, jinde zase široká.
Nakonec je jakžtakž hotovo. Správce Offlineblogu od nynějška požívá opět o něco větší úcty svých kolegů. Nápis je hotov a snad vydrží do konce dovolené.
Jen aby nám sem teď nezačali chodit lidi...

Autor: Offlineblog, 15. 07. 2011, 00:00,    Komentáře (2)

 

12. 07. 2011

Je cyklistika bojový sport?

Na tak velkém závodě jako je Tour de France to cyklista nemá lehké. O své místo na slunci se musí prát nejen se soupeři, ale nově i s doprovodnými vozidly. Proč kolem skupinky dvou až čtyř uprchlíků krouží sedm motorek a osm aut?
Možná jde o reklamu. Teď nemyslíme Škodovku, ta má svá loga všude okolo, ale třeba takový Citroën se posláním závodníka do ostnatého drátu dost zviditelnil.
Zraněných jezdců je letos už požehnaně. I když... bez viny také nejsou. Viděli jste snad na jejich kolech světla, zvonek nebo odrazky? Kruhové objezdy projíždějí často v protisměru a s povolenou padesátkou v obci si také hlavu nelámou. Není divu, že na ně místní vesničané zblízka křičí a občas je nějaký závodník sražen sedlákem z kola.

Autor: Offlineblog, 12. 07. 2011, 15:15,    Komentáře (0)

 

27. 06. 2011

Dementi

Kategoricky popíráme tvrzení, že bychom u nás ve firmě někomu dávali až neslušně vysoký plat za minimum odvedené práce. To si mohou dovolit jinde, bohužel.
Všeobecně smutná není proměna ze všemi obdivovaného ředitele ZOO na neúspěšného diplomata a posléze na nenáviděnou loutku na železnici. To je spíše osobní neúspěch.
Trochu smutnější jsou částky, které jsme odváděli na jeho plat a odchodné.
Nejsmutnější je ale skutečnost, kolik lidí za daleko větší peníze na podobných místech ještě zůstává.

Autor: Offlineblog, 27. 06. 2011, 11:30,    Komentáře (2)

 

16. 06. 2011

Vy za nás nestávkujete, ale my pracujeme za vás.

Lidé, sdružení v různých odporových organizacích, dnes zase chtěli zaškodit a ochromit chod města a firem v něm. Na nás si ale nepřijdou, nám jízda na kole nedělá problém.
Praha byla nakonec krásně průjezdná, kola svištěla po prázných silnicích jedna radost. Jediné komplikace byly hlášeny z tunelu pod Vyšehradem, kde se v úzkém místě vytvořily z obou stran kolony, v nichž uvízly tisíce lidí. Na místě zasahovaly jednotky integrovaného záchranného systému, které rozdávaly cyklistům, bruslařům a chodcům deky a vodu.

U nás ve firmě jsme si udělali příjemnou snídani. Odboráři, takovou akci by to chtělo dělat alespoň dvakrát do měsíce.

Autor: Offlineblog, 16. 06. 2011, 11:30,    Komentáře (3)

 

09. 06. 2011

Omlouváme se, ale konali jsme v dobré víře...

Díky průtržím mračen bylo v poslední době v naší republice zatopeno několik sklepů a i leckterý potok vystoupil z koryta. Možná na tom máme také svůj podíl.
Administrátor Offlineblogu nám nemládne. Lezení po žebříku při psaní příspěvků ho zmáhá, a to už vůbec nemluvíme o mazání. Rozhodli jsme se mu ulehčit a alespoň mazání vyřešit outsourcingem.
Jako vítěz vyšla z výběrového řízení nadnárodní společnost s mnohaletou tradicí, která působí po celém světě a ve vyspělých státech má největší tržní podíl. Některé hlasy sice tvrdily, že je to pro mytí Offlineblogu trochu předimenzované, ale většině se nabídka firmy líbila.
Bohužel, jak už to tak bývá, praxe odhalila některé problémy. Firma provádí mytí i mimo objednané termíny, navíc nedisponuje technikou, která by mocný proud vody usměrnila pouze na naši tabuli. Proto to odnášejí celé městské části, okresy, ba i kraje. Velice se omlouváme a snažíme se o nápravu. Například teď jednáme o zrušení mytí v průběhu víkendů.

Autor: Offlineblog, 09. 06. 2011, 13:45,    Komentáře (3)

 

25. 05. 2011

Já jsem Offlineblog, a toto je můj ručník.

Myslíme si, že když už Offlineblog přežil stavbu tunelu Blanka, měl by přežít i stavbu meziplanetární dálnice. Proto jsme ho vybavili tou nejdůležitější věcí, kterou mezihvězdný stopař potřebuje.
Ti, kteří jsou věci znalí, se teď mohou posadit na sluníčko na svůj ručník a vyslechnout si trochu poezie:

Ó fretná chrochtobuznosti!
Tvé mikturace jsou mi
Co zprudlé žvastopunksery na plzné včele
Škvrrrk, já zapřísahám tě svými frůnícími kvrdlovrzy
A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty
nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem,
tak bacha na to!

A co říci těm neznalým? Kupte si knihu!

Autor: Offlineblog, 25. 05. 2011, 15:00,    Komentáře (1)

 

19. 05. 2011

Co zaseješ - to sklidíš, co vsadíš - s tím se rozluč.

Panu H. (o kterém ani akcionáři nevědí, jaký má plat) přerostla Sazka trochu přes hlavu. Firma s padesátiletou tradicí, dlouhá léta jedna z nejziskovějších českých společností, teď dluží na všechny světové strany.
No, zřejmě tam něco není v pořádku. Více zarážející je fakt, že se najdou lidé, kteří u této společnosti (která má pozastavenou licenci a nevyplácí větší výhry) stále sázejí. To jsou praví optimisté.

Autor: Offlineblog, 19. 05. 2011, 16:45,    Komentáře (0)

 

11. 05. 2011

Přetížená linka Praha - Blava.

Sledování a stahování přírodopisných filmů pro dospělé rozhodně do práce nepatří. Pracovník se v tu dobu nevěnuje svým povinnostem a zatěžuje linku kolegům, kteří se v tu chvíli věnují třeba velmi urgentním pro...
jektům, na které klient ne...
trpělivě čeká. Samozřejmě se nemůže na pr...
áci patřičně soustředit. Do toho všeho se od ostatních st...
olů ozývá „góóóóól" (s několikavteřinovými mezerami, které jsou způ...
sobeny tím, které sportovní stránky právě ten který kolega sle...
duje).
V tom okamžiku je lepší se na práci vykašlat a podív...
at se také na to, jak si Jágr vyměňuje puk s Červ...
enkou, objíždí dva soupeře a dává...
těsně mimo.
Takový hokej se ale moc dlouho sledovat nedá (mimochodem porno také ne).

Autor: Offlineblog, 11. 05. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

11. 05. 2011

Offlineblog opět na svém místě.

Tak jsme se dočkali a blíže nezměřitelná obec off-line čtenářů s námi. Offlineblog je zpět na svém místě a chystá se tepat okolní dění (omluvte prosím dětské nemoci a drobné mouchy spojené s restartováním celého projektu).

Před dvěma lety jsme protestovali proti demontáži Offlineblogu. Někoho se zřejmě dotkl některý z příspěvků a deska musela (pod průhlednou záminkou výstavby tunelu Blanka) pryč.
O to větší lepší nálada panovala při opětovném odhalení. Pronášely se projevy, probíhaly přípitky, lidé se srocovali a radovali. Ale zůstaňme ve střehu. Celou akci z výšky nenápadně sledoval policejní vrtulník.

Autor: Offlineblog, 11. 05. 2011, 14:00,    Komentáře (2)

 

06. 05. 2011

Nedůsledná příprava si žádá radikální řešení.

Američané se rozhodli, že na poslední cestu raketoplánu Endeavour poletí i český krteček, čímž dali hezký dárek jeho autorovi Zdeňkovi Milerovi k devadesátým narozeninám (opožděně se ke gratulaci připojujeme i my).
V NASA to však vzali fofrem a nepodívali se na všechny filmy s tímto malým zvířátkem. Ano, krtek má spoustu předpokladů pro let do vesmíru. Není to žádný nezkušený mladíček, v kosmu už byl a dokáže si, za pomoci jiných zvířátek, na vlastní náklady zajistit skafandr (dokonce s kapsami).
Je však také náladový a rád je středem pozornosti. Nemůžeme se divit, že ho rozladil fakt, že nebyl jmenován velitelem celé výpravy. Poslední hřebíček přidala některá americká média, která krtka označila za komunistu (snad kvůli červenému nosu).
Obáváme se, že aby raketoplán odletěl, bude muset NASA spáchat něco strašného.

Autor: Offlineblog, 06. 05. 2011, 13:30,    Komentáře (1)

 

29. 04. 2011

Tak se nám ti mladí berou...

Uspořádat takovou královskou svatbu je pěkná honička. Uklidit půlku města, nacvičit ceremoniály s několika biskupy a arcibiskupy, vyčistit kanály od bomb, zajistit zdravotníky pro desetitisíce monarchiimilujících seniorů, sepsat rozsáhlou předsvatební smlouvu, zajet na technickou s otevřenými a zavřenými kočáry, nakrmit koně, pohrozit australské televizi, že si z akce fakt nemají dělat legraci, pozvat Beckhamovy, Mr. Beana, pár dalších královských rodin a Michaela Žantovského, usmívat se na poddané, moc nezastiňovat svého otce, kterého nikdy nepustíte na trůn, nesmět si dát celý den panáka, protože na vás pořád někdo kouká nebo míří kameru, a tak dále a tak dále.
Jediné, co vás může těšit, je fakt, že celou tuhle taškařici neplatíte.

Autor: Offlineblog, 29. 04. 2011, 09:30,    Komentáře (1)

 

12. 04. 2011

Hej, kočí, jedem dál...

Problémy v jedné malé vládní straně se vyhrocují. Členové se navzájem mystifikují, stěžují si jeden na druhého, půjčují si peníze nebo co, odstupují z funkcí nebo se z nich vylučují. Vypadá to, že jak rychle strana vyletěla nahoru, tak rychle zase padne dolů.
Nejsme političtí komentátoři, v zákulisí se nevyznáme, takže věc nebudeme dále rozebírat. Ale celkem slušně rozumíme webdesignu, včetně vytváření log. Takže zde jsou naše návrhy.
P.S. K věci se můžete vyjádřit v komentářích. Nemá cenu používat nickname, ABL si vás (nás) stejně všechny najde.

Autor: Offlineblog, 12. 04. 2011, 12:45,    Komentáře (1)

 

08. 04. 2011

Už je to venku

Po patnácti měsících dospěly stavební práce okolo tunelu Blanka do takové fáze, že bylo možné osadit původní tabuli na její místo.
Off-line čtenáři, ještě nejásejte. Tabule při demontáži a remontáži utrpěla nějaké šrámy a je potřeba rekonstrukce.
Navíc musíme dostat administrátora zpět do formy. Odvykl už pohybu na štaflích a také mu schází odvaha. Tam, kde dříve býval asfalt jsou dnes kostky a vybalancovat štafle tak, aby se nekývaly a nespadly i s nebohým pisálkem... to je oříšek.

Autor: Offlineblog, 08. 04. 2011, 17:15,    Komentáře (1)

 

25. 03. 2011

Takoví cynici zase nejsme.

Stačí se podívat na zprávy. Anička, Libye, Japonsko. Tady už žerty stranou, tohleto... Komu by se chtěl dělat nějaký humor.
Ale zase zase bude líp, chvíli počkáme. Jednou ta lenora administrátora pustí.

Autor: Offlineblog, 25. 03. 2011, 17:00,    Komentáře (3)

 

07. 03. 2011

Běží jak Nor, etter destillerer vi (6x), a pak se zpije jak Dán

V Oslo skončilo Mistrovství světa v klasickém lyžování. Domácí vybojovali téměř třetinu ze všech dostupných medailí a udělali tak radost statisícům fanoušků, kteří je podél tratí podporovali. Atmosféra musela být skvělá, Norové lyžováním žijí. V okolí sportovišť vyrostlo několik stanových městeček, kde fanoušci žili, přespávali a chránili se před umrznutím šestkrát destilovanou vodkou.
Nechvalme ale dne před večerem. Příprava závodů spolkla spoustu peněz a uvidíme, jestli tam nezbude nějaký dloužek. Pak by bylo velice zajímavé sledovat, jak se s tím na severu poperou (ale dá se předpokládat, že úplně jinak, než na severu Čech v Liberci).
Mimochodem, Google tvrdí, že „thug" znamená česky „lupič".

Autor: Offlineblog, 07. 03. 2011, 13:45,    Komentáře (0)

 

17. 02. 2011

Červení, do toho!

Kdo ví, kdo v dnešním zápase proti Liverpoolu bude vlastně za Spartu hrát. Po nedávné aféře se nápisům na dresech ani trenéru Chovancovi nedá moc věřit. Navíc obyčejný divák, který není členem fan-clubu, v současném kádru pozná podle obličeje tak čtyři, maximálně pět hráčů. No, uvidíme, jaký to bude zápas.
(I když... nejlítější boje se asi strhnou mezi tvrdými jádry fandů.)

Autor: Offlineblog, 17. 02. 2011, 14:45,    Komentáře (2)

 

31. 01. 2011

Díra nedíra...

Zděněk Štybar obhájil suverénním způsobem titul mistra světa v cyklokrosu. Skvěle, blahopřejeme!
Tentokrát nehrozí, že by někdo pro něj chtěl stavět za velké peníze závodní a tréninkovou halu (tak jako tomu je v případě rychlobruslařské dráhy ve Velkém Oseku). Zdeněk sice přestupuje ke známé silničářské stáji, ale chce trochu zůstat i u cyklokrosu. České silnice mu poskytují dostatek prostoru pro trénink obou technik jízdy (většinou současně).

Autor: Offlineblog, 31. 01. 2011, 15:00,    Komentáře (0)

 

28. 01. 2011

Už jim konečně najděte jinou práci

Někde na nějakém ministerstvu je zastrčený odbor, který neví, co by dělal. A tak jeho zaměstnanci čas od času vymyslí plošnou výměnu autolékárniček. A policie se zaraduje, protože má zase co kontrolovat.
Takže copak nám přibylo?
Nůžky se sklonem v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty - délka 15 cm. Nůžky jsou při záchraně vhodné tak k přestřižení pásů, pak už nejsou potřeba. Proč musí být zahnuté? Kdo vymyslel 15 cm? A na co myslel, když ho to číslo napadlo?
Maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdravotnický prostředek. No dejme tomu, i když v minulém vybavení byla resuscitační rouška a poslední doporučení záchranářů říkají, že než špatné dýchání z úst do úst, tak raději žádné.
Isotermická fólie o rozměrech nejméně 200 x 140 cm. Prima, ale víte, že když má tato fólie jednu stranu stříbrnou a druhou zlatou, tak každá strana působí jinak? Jedna "hřeje", druhá "chladí" a ne na každém obalu je napsáno, co která dělá.
Leták o postupu při zvládání dopravní nehody. Super, není nic lepšího, než si ve stresovém prostředí nehody začít číst.
Zkrátka, když člověk o principech první pomoci něco ví, vystačí si i s kusem hadru, když o tom nemá ani páru, nepomůže mu ani plně vybavená sanitka.
Díky té výše zmíněné partičce úředníků vyhodil každý majitel auta pár stovek z okna (plus každý daňový poplatník svůj díl na super lékárničky pro ministerstvo obrany).
Až se jednou řidiči naštvou, sáhnou do svých lékáren (hádejte, co jim asi jako první padne do ruky - je to zahnuté a má to 15 cm) a vyrazí na ministerstva. To se mají ouřadové na co těšit.

Autor: Offlineblog, 28. 01. 2011, 17:45,    Komentáře (1)

 

20. 01. 2011

Mlží Londýn, nebo Vatikán?

Léta se nám z různých stran tvrdí různé nezvratné pravdy. A najednou - tu máš, čerte, kropáč - Elton s manželem mají vymodleného potomka. Jak je to možné?

P.S. Samozřejmě, je tu i možnost umělého oplodnění náhradní matky, ale tím si nebudeme tuto zajímavou sexuologicko-teologickou otázku kazit, že?

Autor: Offlineblog, 20. 01. 2011, 15:45,    Komentáře (3)

 

10. 01. 2011

Děláte nám radost, chlapci a děvče.

Zima teprve začala a českým sportovcům se daří. Skvěle, jen tak dál. Výborné výsledky Sáblíkové a Bauera se čekaly, ale po dlouhé době se probudili i biatlonisté a skokani na lyžích.
Tento sport se sice začíná stále více podobat matematické olympiádě (výsledek se skládá z bodů za délku skoku, stylových známek, bodů za vítr a bodů za nájezdové okno, možná i z bodů za barvu kombinézy), ale nakonec jsme se včera mohli radovat z Koudelkova třetího místa.(V poslední době dochází k takovéto situaci maximálně jednou za pět let, bohužel).
Jenom docent Chocholoušek stále nechce uvěřit.

zazrak P.S. - 17.1.2011 Romanu Koudelkovi se dařilo i na dalším závodě Světového poháru v Sapporu (lépe se tam zadařilo Janu Maturovi, ale o toho teď nejde). Říkali jsme si, čím to asi je? Že by poznal, jak na to? Nebo dorazila forma?
Ani jedno. Roman zřejmě podepsal nějakou smlouvu s vyšší mocí. Přesvědčilo nás o tom zjevení, které se ukázalo na Offlineblogu dnes v jedenáct hodin dopoledne, kdy na chvíli vyšlo slunce.


Autor: Offlineblog, 10. 01. 2011, 15:45,    Komentáře (0)

 

07. 01. 2011

Kdo nechodí švihle, ten ať se jde klouzat.

Britští příznivci Létajícího cirkusu Montyho Pythona vyhlásili na dnešek Mezinárodní den švihlé chůze. Prostřednictvím sociálních sítí se o tom dozvěděli lidé po celém světě a oslavovali.
I v České republice je dost fanoušků britského humoru, ale takový úspěch se asi nedal předpokládat. Noční déšť a mráz se však postaral o to, že se ráno po chodnících švihle pohybovali i vyznavači Petra Novotného, Zdeňka Izera či Zuzany Bubílkové.

Autor: Offlineblog, 07. 01. 2011, 16:30,    Komentáře (2)

 

04. 01. 2011

Novoroční přání s dárkem pro každého

Dali jsme si do nového roku předsevzetí, že našim fanouškům vyjdeme vstříc a Offlineblog bude vycházet častěji a výpravněji.
Proto vám dnes přinášíme krásné, výtvarně precizně zpracované a humorem nabité přání. A protože si vás, příznivců, nesmírně vážíme, máme pro každého, kdo napíše na níže uvedenou adresu, dárek, který určitě potěší a jaký ve světě nemá obdoby.

P.S. Právě nám začala docházet upozornění, že ne vše na obrázku je čitelné. To může být způsobeno buď částečným zatměním Offlineblogu, nebo naším úplným zatměním po silvestrovských oslavách.

Autor: Offlineblog, 04. 01. 2011, 12:00,    Komentáře (1)

 

28. 12. 2010

Ať si na sebe vydělá...

Offlineblog jen tak visí a užitek z něj není. Jelikož na něj střešním oknem každý den chvíli svítí sluníčko, chtěli jsme ho využít (garantované výkupní ceny za zelenou elektřinu, na které se bude skládat celý národ, jsou velice lákavé).
Bohužel, podobně jako pár dalších, ani nás zatím nepřipojili do distribuční sítě. To je komplot, takže celou věc poženeme k soudu.
P.S. Až do vyřešení případu nemůžeme stávající Offlineblog mazat. Děkujeme za pochopení.

Autor: Offlineblog, 28. 12. 2010, 17:30,    Komentáře (0)

 

22. 12. 2010

Možná jsme naivní, ale stále věříme.

Včera proběhlo hlasování, v němž jsme podpořili našeho milého, českého Ježíška. Santa Klaus odešel s brekem, Děda Mráz ani nedorazil.
Je milé vědět, že většina z nás se nenechá ovlivnit importovanými postavami, bojkotuje šílení v nákupních centrech (někdy i včetně „těch internetů") a stále věří, že i tak pod stromečkem nějaký ten dáreček najde.

Autor: Offlineblog, 22. 12. 2010, 15:30,    Komentáře (1)

 

02. 12. 2010

Už se sype... Nesype?

Do Evropy dorazil sníh a začal komplikovat dopravu. Naše hlavní město není výjimkou. Auta a autobusy kloužou, výhybky zamrzají, lidé mrznou a brodí se sněhem. Tramvaje se sdružují do jakýchsi karavan a snaží se prodrat provozem. Co se dá dělat, v tomto ročním období zkrátka sněžívá a pereme se s tím všichni, jak se dá. Sníh přišel a zase odejde.
Zábavnější je sledovat komentáře pod zprávami o dopravě, zejména příspěvky „odborníků" na velkoměstskou dopravu z Horní Dolní. Například:
- „V Praze napadne trošku sněhu a hned se mluví o kalamitě," - průměrně 20 cm za pár hodin, to už nebude troška sněhu.
- „Kde jsou sypače???" - kde by byly? Stojí v kolonách a zácpách, co mohou dělat víc?
- „Proč Pepíci řvou, vždyť mají metro?" - ach jo, přijeďte se někdy podívat, kde metro jezdí, a kde už ne (dejte pozor na schodech, jezdí).
- „Ať si líní Pražáci vezmou lopaty a proházejí se, já to také musím dělat," - spousta Pražáků se prohazuje, problém je, kam se sněhem. Vedle silnice tu většinou není pole, zahrada nebo dvorek, ale spíše dům nebo chodník.
- „Co by chtěli, když si musí vozit zadek v autech?" - nepochybně existuje skupina lidí, kteří nevědí, jak vypadá zastávka MHD. Zajímavé ale je, že největší kolony se tvoří na silnicích z/do Prahy. Kam to ty statisíce „Pražáků" pořád jezdí?

Autor: Offlineblog, 02. 12. 2010, 15:45,    Komentáře (4)

 

10. 11. 2010

Na silnicích bude volněji.

Díky typické české vlastnosti nechávat všechno na poslední chvíli bude začátkem příštího roku na silnicích asi o čtvrt milionu řidičů méně. Nestihnou si totiž vyměnit řidičáky (a to na to měli čtyři roky).
Mezi nimi je i ministr dopravy, který si nezařídí šest měsíců. Někdo tvrdí, že mu byly papíry zabaveny za upadlou značku na jeho Maserati, ale tomu se nechce věřit. Copak by si někdo koupil auto, na které nejde pořádně připevnit značka? Kdyby ji už nějak přidělal, copak by s tím někdo jezdil po českých hrbolatých silnicích? Copak by někdo známý jel s nepředpisovou značkou třeba na svatbu, kde může čekat zástup bulvárních fotografů? A vůbec, copak by si někdo normální sám řídil auto na vlastní svatbě?

Autor: Offlineblog, 10. 11. 2010, 15:45,    Komentáře (3)

 

21. 10. 2010

Zavřou je, až zčernaj

Včera dopadly na čtyři vrhače Molotovových koktejlů dost vysoké tresty. Nechceme řešit, zda za svůj hrůzný čin dostali moc, když za dokonanou vraždu leckdy padne o mnoho let méně, to by bylo jen plivnutí do rozbouřených vod veřejného mínění. Určitě nejde souhlasit s tvrzením obhajoby, že šlo v podstatě o klukovinu (rozbít okno může být klukovina, ale rozbít okno zápalnou lahví...?)
Odsouzení mají také zaplatit odškodné více jak 17 milionů korun. Jak si s tímhle poradí? No, jsou na to čtyři a můžou si vzít hypotéku (třeba na dvacet let).
O jejich smýšlení a inteligenci si můžeme udělat obrázek podle jednoho z nich. Ten si vzal k soudu tričko s hezky po germánsku vyvedeným nápisem „Ragnarök" (v severské mytologii označení pro armagedon) což je název české white power (rasistické) hudební skupiny, jejíž texty jsou opravdu síla. To pak chlapec moc nemůže očekávat porozumění od soudců.
Ale třeba mu křivdíme. Třeba dělal reklamu na novou verzi korejské on-line hry, která se také jmenuje „Ragnarök." Tomu by nasvědčovala druhá část nápisu „coming soon." Nebo nám chtěl, podobně jako spousta volně se pohybující náboženských šílenců, sdělit, že „soudný den se blíží." Něco na tom může být, pro tuto čtveřici už totiž nastal.

Autor: Offlineblog, 21. 10. 2010, 13:00,    Komentáře (0)

 

18. 10. 2010

Zkus to na skus.

V Praze se objeví bývalý mistr světa v těžké váze. Zatrénuje si s boxery a vyfotí se s kdekým. Na galavečeru pak uspořádá dražbu svých věcí (asi rukavice a trenýrky), jejíž výtěžek půjde na nemocnici v Motole. K nemocnicím má Mike dobrý vztah, léta do nich dodával pacienty, ať už mlátil soupeře, novináře nebo bývalé manželky.
Na večírku se budou na počest hosta podávat jen české lahůdky s označením zeměpisného původu jako lázeňské oplatky, plzeňské pivo, olomoucké tvarůžky a zejména štramberské uši.

Autor: Offlineblog, 18. 10. 2010, 16:45,    Komentáře (3)

 

14. 10. 2010

Chile vzhůru

Miliony očí sledovaly, zda se podaří zachránit horníky z měděného dolu, kde se na bezpečnost práce moc nehledělo. Podařilo se, konec dobrý, všechno dobré. Všech třiatřicet kopáčů vynesla po sedmdesáti dnech v podzemí na povrch kapsle Fenix 2 (Hrome, proč se takhle jmenuje? Nemyslíme Fenix, to je celkem srozumitelné, ale proč 2? Že by někde v skrytu zasahovala jednička)?
Úřady dumají, jak situaci využít, aby se vrátila alespoň část z obrovských vynaložených nákladů. Uvažuje se o lunaparku se sedmisetmetrovou lanovkou (pro jednu osobu) nebo o podzemním hotelu (vítány jsou dlouhodobější pobyty).
Informace, že zde bude zřízen sklad a velkoprodejna lihovin je prý jen fámou, která vznikla u méně vzdělaných vrstev obyvatelstva špatnou interpretací latinského názvu pro měď (Cuprum - pozn. pro méně vzdělané vrstvy).

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2010, 13:15,    Komentáře (0)

 

08. 10. 2010

Tenhle chlap je fakt tvrdej.

O víkendu proběhne 120. ročník Velké pardubické. Na startu nebude chybět ani loňský vítěz, 166 cm malý velký muž dostihů, Josef Váňa. U televizí i u dráhy mu bude jistě držet spousta lidí palce.
V areálu mu také bude odhalena socha. Sám žokej z toho moc radosti nemá, přecijen ještě žije a nehodlá končit, na druhou stranu je hezké, že se našel mecenáš, který dílo z celkem drahého materiálu zrealizoval. I když... kdo jiný by si v České republice zasloužil sochu JEZDECKOU než právě nezdolný Jovan.

Autor: Offlineblog, 08. 10. 2010, 16:45,    Komentáře (0)

 

04. 10. 2010

Těm holkám to s koulema jde...

České republice se podařil husarský kousek. Uspořádat Mistrovství světa, které nestálo miliardu a něco, a po kterém pravděpodobně nezbudou ani žádné dluhy.
České basketbalistky nám v jeho průběhu připravily spoustu krásných zážitků a nakonec vybojovaly stříbrné medaile. Nádhera, děkujeme!
Asi nikdo se nezlobí, že to nebylo zlato, ony ty Američanky si hrály turnaj tak nějak samy pro sebe. A navíc... Dokážete si představit, jak to bude vypadat při vyhlašování sportovních anket za rok 2010? Stříbro z košíkové, volejbalisti se také pěkně drží, hokejisti mistři světa... a do toho všeho Sáblíková.

Autor: Offlineblog, 04. 10. 2010, 17:00,    Komentáře (0)

 

24. 09. 2010

Kampak jdete? Na klokanýýýý...

Poté, co při derby pražských S zkazil sešívaným úplně všechnu radost vstřelením vítězné branky Bony Wilfried, soustředili se fanoušci Slavie na jiné věci, než je získání fotbalového titulu.
Nejdřív řešili, zda má odejít trenér (zatím zůstává), teď se jim nelíbí, že se musí dělit o stadion s Bohemkou. Jde hlavně o Severní tribunu. Klokani se prý o poločase na ni stěhují (těžko říct, jak je to možné, vstupenky snad jsou na očíslovaná místa, ne?), což se vůbec nelíbí Ultras Slavie.
„Je naprosto nepřípustné, aby Klokani stáli a fandili na našich místech!" volají a plánují v neděli vyrazit na zápas a „svá" místa obsadit. „Stadion v Edenu byl, je a vždycky bude slávistický," dodávají.
V neděli to bude určitě zajímavé. Když ne na trávníku, tak v ochozech. Dá se předpokládat, že pokud se strhne nějaká potyčka, Banikovci nezůstanou stranou.
P.S. Někdo by možná mohl sešívaným Ultras vysvětlit, že „jejich" stadion v Edenu vlastně Slavii nepatří.

Autor: Offlineblog, 24. 09. 2010, 17:15,    Komentáře (2)

 

08. 09. 2010

Himbajs, Milane, tos podělals

Hernajs, viděls zápas? Chaos, hnus (sem tam flus). ME? MS? Prdlajs!
(Konec hlášení v litevském jazyce).

Autor: Offlineblog, 08. 09. 2010, 14:00,    Komentáře (0)

 

02. 09. 2010

To se dalo pár talentovaných televizních hlav dohromady a ...

Odevšad teď na nás útočí talentovaní lidé. Ať si dvě konkurenční komerční televize říkají co chtějí o jedinečnosti, obě přinesly soutěž založenou na stejném principu, obě se spojily s bratry Slováky a aby to nebylo tak jednoduché, obě spustily své cirkusy ve stejný čas.
Zmatený divák jen přepíná mezi kanály, aby mu neunikl ani jeden vtipný komentář porotců, ani jeden veselý a duchaplný šleh moderátora. Trne, zda v čase, kdy sledoval pána, který si strká hada do nosu neprošvihnul paní, která si myslí, že zpívá jako operní hvězda. Trápí se, zda volit mezi břišními tanečnicemi nebo chlapem, který rychle vypije X piv.
Největší masochisté jeden program sledují a druhý si nahrávají, případně (jsou-li na to vybaveni technikou) sledují oba pořady najednou. Po hodinách „zábavy" (a hlavně reklam) jsou sice zcela vyčerpání, ale uspokojení.
Ti, kteří si nelibují ve vlastním trýznění, mají teď alespoň volné nedělní večery. I když takovéto vyhledávací soutěže jsou potřeba. Kdo sleduje jistou show o vaření (kde o vaření vlastně vůbec nejde), ten jistě potvrdí, že nové „celebrity" potřebujeme jako sůl.

Autor: Offlineblog, 02. 09. 2010, 12:45,    Komentáře (4)

 

12. 08. 2010

Co na to zábavný Artur?

Letní zprávy moc zábavy nepřinášejí. Ze všech stran se valí skličující příběhy lidí spláchnutých povodní a hysterické výkřiky levice jsou maximálně na hořké pousmání.
Naštěstí je tu dvojice, která v pravidelných intervalech provádí veselé věci. Jaké jsou poslední události?
Iveta si dopila sklenku, dala si spicha s Jirkou, předložila mu žádost o rozvod a vyhodila ho z domu. Chudák zkrachovalý producent si musel půjčit chatu na Sázavě, kde se teď „myje v rozvodněné řece a pro rohlíky, cigarety, buřty a jiné věci si musí jezdit pramici."
A taková to před lety byla velká, romantická a drahá svatba...

Autor: Offlineblog, 12. 08. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

04. 08. 2010

Zielona jest trawa, piłka nożna to gra

Úřadující český fotbalový mistr se dnes v Polsku utká o postup do x-tého předkola (čert ví, kolik těch předkol vlastně je) Ligy mistrů. V cestě mu stojí KKS Lech Poznaň.
Spartě to v poslední době venku moc nejde, tentokrát alespoň nastoupí její kapitán - bouřlivák. Uvidíme, jak bude hrát, další den ho totiž čeká disciplinárka kvůli údajnému plivnutí na soupeře. Určitě se vše vysvětlí. Člověk zkrátka při rychlém mluvení někdy prská a při sportu se v ústech dělá slin více. Zkuste pak někomu říct při běhu a s plnou pusou: „Příště mě, prosím, přes párky zezadu nepřetahuj, příteli!" No vidíte.

Autor: Offlineblog, 04. 08. 2010, 12:00,    Komentáře (0)

 

22. 07. 2010

A to se mají jít pást?

Je okurková sezóna, a tak rozruch vyvolá jakákoli maličkost. Vláda si řekla, že trochu zdaní důchod lidem, které práce baví, místo sypání ptáčkům se snaží ještě realizovat a jde jim to víc než dobře.
Pokud si někdo dokáže ve vyšším věku přivydělat takové peníze, všechna čest. Té skupince lidí asi také nebude vadit, když jí stát dá menší starobní důchod.
Legrace je sledovat diskuzi pod článkem, který zprávu přinesl. Nejvíce tam křičí a nadávají lidé s minimálním platem, kterých se toto opatření netýká a zřejmě se nikdy týkat nebude.

Autor: Offlineblog, 22. 07. 2010, 17:30,    Komentáře (0)

 

14. 07. 2010

Vlhké dny v suchém létě

Dlouho jsme se načekali na dobu, kdy už bude konečně teplo, ale to, co prožíváme v posledních dnech, to už je trochu moc. A teploty okolo 35 stupňů Celsia nás prý až do konce července neopustí.
Nějaké výhody to má. Na ulice se vyhrnuly davy spoře oblečených lidí, takže se je na co dívat. Občas to tak pěkný pohled není, každý nemůže mít ideální postavu (to po nikom ani nežádáme), ale někdy by trochu soudnosti nebylo na škodu.
Ve vedrech svůj boj prohrávají i různé antiperspiranty a deodoranty (ať už byla částka, vložená do jejich reklamy, jakkoli vysoká). Taková odpolední jízda tramvají nebo autobusem, to je pak zážitek.
Ale vydržme, vždyť Vánoce jsou už za chvíli zase tady.

Autor: Offlineblog, 14. 07. 2010, 15:30,    Komentáře (0)

 

28. 06. 2010

Asi nedali třicetník na kříž

Celý fotbalový svět mluví o tom, jak hlavní rozhodčí neuznal Angličanům gól, který viděly tisíce diváků na stadionu a miliony v televizi.
„Neměl jsem dobrý výhled a asistent na čáře mi také nic nesignalizoval," brání se hlavní sudí. Pomezní rozhodčí Mauricio Espinosa také nechce vzít vinu na sebe: „Co všechno bych měl ještě sledovat? Já vím, že při střele nebyl Lampard v offsidu. Svou práci beru velmi zodpovědně, například mám vždy vzorně vyžehlený praporek."
Případ rozpoutal diskuzi, zda nenastal čas nasadit techniku, která by omyly sudích napravovala. Ale je vina jen na straně mužů a žen s píšťalkou? Nemohou si hráči za problémy sami? Musel Lampard dávat gól tzv. angličanem o břevno (nechme jeho patriotizmus stranou)? Vždyť stačilo mířit trochu níž, míč by rozvlnil síť a vše by bylo jasné.
Proto apelujeme na hráče všech sportů - dávejte jasné góly a body doprostřed branek a kurtů, křičte jasně a nahlas „teč" a při faulu viditelně zraňte soupeře. Jen tak se vyhneme nesprávným a nespravedlivým výrokům arbitrů.

Autor: Offlineblog, 28. 06. 2010, 11:30,    Komentáře (0)

 

07. 06. 2010

Udělal toho Ferdinanda (Sarajevo) a šel na odpočinek

Ladislav Smoljak, učitel, herec, režisér, autor, spolutvůrce Járy Cimrmana odešel někam, kde je prý dobře. Ale když to srovnáte s tím výletem na Kokořín...
Co napsat o člověku, který spoluvytvářel náš vztah k humoru, aby to neznělo smutně a pateticky? Je třeba si všechno dopředu rozmyslet. Člověk se chce vyhnout určitým slovům, to je na hovno takováhle práce.
Tak snad jen závěrečná slova pana Smrtky, kterého tak dlouho hrál:
Na shledanou.

Autor: Offlineblog, 07. 06. 2010, 15:00,    Komentáře (1)

 

31. 05. 2010

Mysleli jsme, že to bude konec svobody, a on je to jen konec Svobody.

Tak to byl napínavý příběh. Předvolební průzkumy se naštěstí sekly a voliči (nebo to byli pánové Stonišové, Steigerwaldové a jim podobní?) různě zamíchali pořadím stran i jednotlivých kandidátů. Pár volebních lídrů a předsedů stran dalo své funkce k dispozici, a buď je budeme vídat jen jako řadové poslance, nebo vůbec ne.
Někomu se nevyplatila politika „je nám jedno s kým, hlavně že jsme ve vládě", jiný dojel na své povýšené chování, další na sliby a napadání veškerého okolí, někomu zlomila vaz biomasa (nebo naopak odpor ke konopí).

Tady je pár informací pro ex-poslance (vždyť někteří se vracejí do života po dvaceti letech ve sněmovně):

  • Většina obyvatel republiky dostává za práci pouze plat. Žádné další náhrady. Pamatujte na to při uzavírání hypotéky!
  • V obci se jezdí 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h.
  • V běžné restauraci rozhodně nestojí panák destilátu 12 Kč!
  • V prostředcích MHD se normálně platí!

Autor: Offlineblog, 31. 05. 2010, 14:30,    Komentáře (7)

 

28. 05. 2010

Loterie začala.

Tak už je to tady. Můžeme vzít svoje losy, hodit je do osudí a doufat, že na nás sedne štěstí a budeme se mít dobře.
Tak pfuj, pfuj, pfuj.
P.S. Předvolební průzkumy nás dost postrašily a nechtělo se nám jim věřit. Například neznáme v okolí nikoho, kdo by chtěl volit tu oranžovou slibotechnu. Kde berou tak vysoká procenta? Zeptali jsme se naší kolegyně, jestli je to u nich na Moravě. Odpověď přišla velice rychle: „Ne-e, u nás jsou lidé slušní. Tam všeci volí komunisty..."

Autor: Offlineblog, 28. 05. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

24. 05. 2010

Hoši děkujem, stále bojujem.

Tak nám to ti kluci šikovní, na které by minulý týden vsadil zlámanou grešli jen největší optimista, dotáhli do zlatého konce. Je to krása, i když zápasy to byly opravdu infarktové. Zase se všichni můžeme dmout pýchou.
Chlapci to mají za sebou, nás ostatní čeká ještě jeden boj o tomto víkendu. Přejme si, ať se nám proti hvězdám a oranžovým růžím také zadaří. Jinak nás bude nadýmat jenom vztek.

Autor: Offlineblog, 24. 05. 2010, 15:15,    Komentáře (1)

 

21. 05. 2010

Milujeme rybaření.

I minulý Offlineblog má zřejmě zásluhu na tom, že včerejší čtvrtfinále dopadlo pro české hokejisty dobře. Hráči si vzpomněli na husitské tradice a porazili křižáky z Finska. Leckdy se za puky vrhali doslova po hlavě, zvláště brankář při rybičkách exceloval.
Klíčový zápas jsme (myšleno my v hospůdkách, u piva a televize) zvládli, zaškobrtnutí se Švýcary a Nory (které prohráli oni, Růžičkou bůhvíkde sesbíraní hráči se starým Jágrem v čele) byla zapomenuta.
Program na sobotu a neděli je teď jasný, buďme včas na místech a držme palce.

Autor: Offlineblog, 21. 05. 2010, 11:45,    Komentáře (0)

 

17. 05. 2010

Bratře Žižko, kde jsi?

Ve středověku ovládali Křižáci celou Evropu. Až přišli Husité a na chvilku jim to zatrhli.
Nyní země s křížem ve znaku opět vystrkují růžky. Takzvaní hokejoví trpaslíci kosí týmy, se kterými by měli prohrávat vysokým rozdílem. Zde je jen pár ukázek: ČR - Norsko 2:3, Švýcarsko - ČR 3:2, Slovensko - Dánsko 0:6!!! Kde to jsme?

Do toho ještě musíme udělat sbírku pro Řeky na jejich sociální výdobytky a nad tím vším se vznáší popel z islandské Eyjafjallajökull.

Kdo to zastaví?

Autor: Offlineblog, 17. 05. 2010, 18:15,    Komentáře (0)

 

06. 05. 2010

Asi zas tak populární není

Jeden z nejoblíbenějších českých politiků (to tvrdí průzkumy) dostal na předvolebním mítingu v Brně ruční výraz nespokojenosti přímo do obličeje.
Těžko říct, jestli se nejedná o provokaci naplánovanou přímo pořádající stranou (oni na to jdou dost Tvrdík), ale takové věci se zkrátka nedělají. Do hlavy se nebije, vždy jenom na zadek.
To měli v mládí častěji dělat rodiče pana poslance. Teď už to nikdo nedožene a nenapraví.

Autor: Offlineblog, 06. 05. 2010, 16:15,    Komentáře (0)

 

30. 04. 2010

Nasaďme brýle.

Za dveřmi je Máj, lásky čas, různí tvorové si hledají partnery ke spojení. Také Et netera se spojila s První multimediální, aby společně tvořily nové věci v prostředí internetu, s použitím nejnovějších technologií.
Ani Offlineblog nemůže zůstat pozadu, a tak byl dnešní příspěvek vytvořen jako stereogram, tedy ve 3D zobrazení (zatím bez účasti kolegů z První multimediální, kteří mají s touto technologií zkušenosti).
3D totiž ovládne zítřek. Už dnes nabízejí výrobci 3D televize, a přinášejí tak do domácností více plastické přírody, sportu a filmů pro dospělé. Jediné, co ke sledování potřebujete, jsou modročervené brýle, pak se vám obrázky zjeví ve všech rozměrech.
Pokud se vám to s dnešním obrázkem nedaří, je možné, že chyba vznikla na naší straně. My se totiž do budoucnosti (tedy do té, kterou můžeme výrazně ovlivnit) díváme s růžovými brýlemi.

Autor: Offlineblog, 30. 04. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

21. 04. 2010

A přitom je to taková blbost, co?

Už třicet let si můžeme psát, přilepovat a zase odlepovat vzkazy a poznámky na papírky různých velikostí a barev.
Setkává se s nimi skoro každý, ale jejich cesta k zákazníkům lehká nebyla. Vždyť ono lepicí-nelepicí lepidlo bylo vynalezeno už v roce 1968. A takových perliček jsme si pro vás připravili spoustu. Bohužel v té záplavě žlutých papírků nemůžeme najít ty správné, tak snad někdy jindy.

Autor: Offlineblog, 21. 04. 2010, 17:00,    Komentáře (0)

 

08. 04. 2010

Za dobrotu na žebrotu...

Prezidentské speciály přivezly kromě nejvyšších hlav také spoustu jiných lidí. V rámci dobročinných programů přicestovalo na výlet do Prahy velké množství lidí s mnohonásobným tělesným postižením.
Zahlédnete je na turisticky zajímavých místech. Většinou stojí skromně někde v rohu, ale o to více pozornosti věnují prozkoumávání okolí (kdy se jim také naskytne taková příležitost navštívit naše hlavní město).
I přes své handicapy jsou to lidé soběstační a přehnaná pozornost z vaší strany jim může být na obtíž a může je i rozčílit.
Proto při styku s nimi buďte uvážliví a věty jako: „Pojďte, ukážu vám místo, odkud je přímý a nekrytý výhled přímo do oken Pražského hradu," nebo: „Měl bych tu pro vás v igelitce lahev domácí pálenky, je to bomba, to by skolilo i medvěda," raději nepoužívejte.

Autor: Offlineblog, 08. 04. 2010, 10:15,    Komentáře (0)

 

01. 04. 2010

Vo co komu de?

V příštích dnech očekáváme v Praze nejen zvýšený pohyb agentů tajných služeb, ale také velké přesuny fanoušků z Edenu na Letnou a zpět.
Derby je vždy prestižní a vyhrocené. Leckdy se ho někdo snaží nějak ovlivnit, ale to, co teď vytáhli myslivci, to je trochu moc. Proč se do toho ...? Vždyť rybáři mlčí, i když se to v lize Kapry a kapříky jen hemží. Prozrazovat na hráče takové věci. Tomáš je trochu blázen, bla, bla bla, ale je to srdcař, ty vole, v jeho věku ty skluzy... A že si jde občas zchladit žáhu do lesa, vybít se na zvěři, no co, alespoň není agresivní na hřišti...
Moment... Aha... Jo takhle... Hm... takže vše je jinak, číst se zkrátka má pořádně a ne jen tak přelétnout titulky. Zvěř nezabíjí ten Řepka, ale ta řepka. Vyrůstá na jaře jako první, zvířata se jí přežerou a pak jim přestávají správně fungovat ledviny, plíce i játra, ztrácejí pud plachosti, dochází k poruše nervové soustavy, přichází trávící problémy, dehydratace, některé kusy oslepnou a dochází k hromadnému úhynu.
Myslivcům a Tomášovi se tímto omlováme (to však neznamená, že útočníkům Slavie už žádné nebezpečí nehrozí).

Autor: Offlineblog, 01. 04. 2010, 14:15,    Komentáře (2)

 

26. 03. 2010

Už tam nestojí.

V Anglii se s tím nemažou, zkrátka morálka nadevšecko. Naši politici se od zahraničních kolegů rádi učí, a tak bude v příštích dnech vykácena Stromovka. Co je jí platné, že přežila povodně i dva propady půdy při stavbě tunelu Blanka?
Mravokárci si mnou ruce, prý se takto zatočí se šmíráky a exhibicionisty. Ale co ta nebohá zamilovaná mládež? Doma rodiče, nové byty a hotely jsou drahé. Na to už úředníci nemysleli. Je to banda XXXXXXX, XXXXXX a XXXXXX XXXXX (autocenzurováno, autoři nechtějí přijít o funkce).

P.S. Abychom neskončili jako gruzínská televize, jasně zdůrazňujeme, že zpráva o kácení ve Stromovce je jen fikce a smyšlenka. Autorům není známo, že by se ve Stromovce souložilo. Také nepadl žádný strom. Až na ten Topol, ale to je jiný příběh.

Autor: Offlineblog, 26. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (3)

 

18. 03. 2010

Činy místo slibů...

„Já přeci nesu politickou zodpovědnost!" Kolikrát už jsme tuto větu z úst různých politiků slyšeli? Většinou to bylo před volbami, ale po čase skutek utek` a s ním i jakékoli důsledky. Nechceme nijak podporovat režim v té zlé Koreji, ale tam na to jdou důsledněji. (Připouštíme, je to trochu totalitní, například v nedalekém Japonsku nechají zodpovědnou osobu svobodně spáchat harakiri).
U nás by se něco takového také hodilo. Politici by se nemuseli hned likvidovat fyzicky (i když...), ale stačilo by je nějak nadobro odstavit. Slibovals, měls úkol, zklamals? Už si neškrtneš.
A že by se témat našlo... Dálnice do Ostravy...Nazdar. ČSA...Sbohem. Gripeny...Mazej. Elektronické mýtné...Upaluj (ve smyslu běž rychle). Třinácté důchody...ani sem nechoď. Ale to by bylo dlouhé psaní.
Už by to něco takhle důrazného chtělo. Samotní voliči totiž nezvládají, zapomínají a už mnohokrát zklamali.

Autor: Offlineblog, 18. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (2)

 

10. 03. 2010

To jsme z toho celí nakřivo

Zemětřesení v Chile bylo tak silné, že posunulo zemskou osu a zkrátilo den o 1,26 mikrosekundy. Někteří nad tím jen mávli rukou, ale zamysleme se hlouběji.
Jaká negativa tato skutečnost přináší?
- Méně si odpočineme (předpokládáme-li, že se zkrátila noc).
- Proděláme na jakémkoli časovém předplatném (např. roční a denní jízdenky na MHD, dvouleté smlouvy s telefonními operátory, pronájem pokoje v hodinovém hotelu atp).
- Zvýší se procento přenošených dětí.
- Drahé, dosud přesné hodinky budeme moci po pár letech (asi po třech tisících) vyhodit, protože nebudou ukazovat správný čas.
- Budeme i při dodržování doporučených denních dávek kalorií tloustnout.
- Za hodinu ujedeme méně kilometrů.
- Dezorientovaní tažní ptáci a trampové umrznou někde v Grónsku.
A co pozitiva?
- Všem se jednorázově zvýšila hodinová mzda (předpokládáme-li, že se zkrátila doba pobytu v práci).
- Politikům se zkrátí funkční období.
- Budeme se dožívat vyššího věku a půjdeme dříve do důchodu. Např. běžný třicátník odejde za stávajících podmínek cca o dvě setiny sekundy dříve. Může se to zdát málo, ale třeba bobisté nebo rychlobruslaři (podle Jyrky krasobruslaři) vědí, jak dlouhá a významná je to doba.

Autor: Offlineblog, 10. 03. 2010, 15:45,    Komentáře (0)

 

01. 03. 2010

Šlápneš, jedeš.

Šárka Záhrobská nám udělala radost a přivezla z olympiády medaili. Také hned viděla ty rozdíly. Oproti Kanadě není v Praze po sněhu ani památky. Začínají se objevovat nejen tráva, sněženky a bledule, ale bohužel také nepříjemné hromádky, které byly dosud milosrdně ukryté pod závějemi.
Městské části si s nevychovanými páníčky pořád neumí poradit, raději bojují proti kuřákům. Ano, kouření (i zbytky po něm) může být pro okolí otravné, ale ruku na srdce. Už vám někdy vadilo, že jste vy nebo vaše dítě šlápli před důležitou návštěvou na vajgla?

Autor: Offlineblog, 01. 03. 2010, 17:00,    Komentáře (1)

 

22. 02. 2010

Jak máme fandit a potom chodit do práce?

Starověké olympijské hry, to byla pohoda. Asi od roku 776 př. n. l. vždycky fanoušci přestali válčit (což byla obdoba práce) a v klidu se věnovali sledování sportovců. Po nocích slavili a tesali sochy vítězům. Země byla placatá a všichni byli spokojeni.
Až se do toho ve 4. století př. n l. začal vrtat Aristoteles. No vo co mu šlo? Jen tak si podal důkaz o tom, že Země je kulatá. Jeho pitomého nápadu se pak chytli jiní jemu podobní, a tak se mimo jiné stalo, že Kolumbus objevil Ameriku (a tedy i Kanadu).
Díky nim teď musíme, pokud si chceme užít atmosféru přímých přenosů, být vzhůru dlouho do noci nebo naopak vstávat nelidsky brzy. V práci jsme pak unavení a nevyspalí.
On ten pokrok je někdy pěkně na prd.

Autor: Offlineblog, 22. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (4)

 

15. 02. 2010

Každý si rád zabruslí - z Václaváku do Nuslí...

...kromě Martiny Sáblíkové, která se teď velmi úspěšně prohání na bruslích ve Vancouveru. Malý český pavouček na bruslích vyfoukl na své „méně oblíbené" trati zlato všem těm holandským, kanadským a německým obrstehnům s hlavičkami.
Její cesta k vítězství připomíná film Rocky IV. Zatímco soupeřky trénují v krytých halách, Martina odmetá sníh na rybníku, tahá za sebou pneumatiky a leští prkno v předsíni. A vidíte, jde to.
Takže šup do sklepa pro brusle a hurá ven trénovat. Chodníky teď poskytují vhodných ledových ploch víc než dost.

Autor: Offlineblog, 15. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (0)

 

11. 02. 2010

Ruce vzhůru, jističe dolů.

Jistě se shodneme na tom, že krást se nemá. Černí odběratelé elektřiny okradou poctivé platiče (nikoli ČEZ) ročně asi o 130 miliónů korun (což se v součtu za posledních pár let skoro blíží částce, kterou si za tu dobu vydělal ředitel ČEZu).
Sociálně smýšlející říďa se naštval a řekl dost, se zloději zatočíme. Tomu se nedá nic vytknout. Ale provedení se nakonec trochu zvrtlo. Republiku teď objíždí několik pracovníků oddělení netechnických ztrát (NTZ), parta „normálních zaměstnanců, elektrikářů", kteří provinilce odhalují. Vypadají jak zásahová jednotka, mají zbraně a vojenský výcvik.
Není důvod vyvracet tvrzení, že kontakt s neplatiči je často nebezpečný (kdo lže, ten krade, a kdo krade, ten může i zabít), ale na takové ptáčky je tu snad policie. Ta je státní a mohla by tedy snad ještě polostátní firmě helfnout, ne? Elektrikáři by si pak mohli dělat svou práci v klidu.

Autor: Offlineblog, 11. 02. 2010, 15:00,    Komentáře (0)

 

28. 01. 2010

Hurá do Prahy, roztočit diety.

Tak nás navštívili kontroloři z UNESCO (Radio Blanka informovalo). Budou chodit po pražské památkové rezervaci a posuzovat, jak moc je ohrožena stavbou tunelu Blanka. Cestu si mohli ušetřit, ale to by museli sledovat i jiné infokanály a ne jen výkřiky iniciativy Chceme pravdu o tunelu.
To je parta lidí s velice zajímavými názory. Z jejich webu (a přidružených článků) vybíráme:

„Blanka nenávratně poškodí střed města a památkovou rezervaci."
Považovat Letnou za střed města může asi jen zapálený rodák. Co se týče rezervace, Blanka zasahuje jen mírně její okraj. A hlavně... je to tunel! Ten není na povrchu vidět. Co říkáte na dvacet kilometrů tubusů metra, které vedou pod opravdovým středem města?

„Na vizualizacích nenajdete dnešní široký výkop jdoucí od Špejcharu na dno této vybetonované jámy."
Víte, když se kope tunel, tak se musí udělat díra. Ta od Špejcharu je už dávno zasypaná a jezdí po ní tramvaje.

„Na konci 80. let se ochránci přírody a Pražané odvážně postavili režimu, aby bránili Stromovku před hloubeným tunelem. Byli biti, zatýkáni, ale park jako zázrakem ochránili. O dvacet let později magistrátu vše prochází hladce. "
Ó, ten strašný magistrát. Dochází vám vůbec rozdíl mezi hloubeným a raženým tunelem?

„Přímo v srdci metropole vznikne dálniční tunelový tah na cestě z Norimberka do Drážďan, transevropská dálnice."
Samozřejmě, každý řidič rád opustí německé dálnice a udělá si stokilometrovou zajížďku, jen aby se projel Blankou.

„Magistrát kvůli betonářům vzal národu Letenskou pláň, a nazdar. "
Zase ten zlý magistrát. Národe, pochop, to je tunel! Až se vykope, tak se jáma zasype a ty budeš mít pláň... Ale dost, tohle nemá cenu komentovat. Nazdar.

Jen ať si to tady kontroloři prohlédnou. Proč si neudělat výlet, vždyť zasněžená Praha je tak krásná.

Autor: Offlineblog, 28. 01. 2010, 15:45,    Komentáře (3)

 

26. 01. 2010

Kdybychom Rudu uměli kreslit lépe, taky bychom šli jezdit na saních

O víkendu se ve Smržovce konalo Mistrovství ČR v jízdě na saních. Ve svých devětačtyřiceti letech ho posedmnácté vyhrál otec Rudy Pivrnce, Petr Urban. V jeho prospěch promluvila dokonalá znalost jeho domovské dráhy a vyšší hmotnost (i když s poněkud vysoko posunutým těžištěm.
Na svou třetí Olympiádu se však populární kreslíř nechystá. Nože na saních totiž brousí podle toho, kde mu je počůrá jeho pes. „Petr by ho musel po příletu do Vancouveru nechat měsíc v karanténě, takže ven by se dostal až po závodech. S kanadskými úřady se moc mluvit nedá, jen si vzpomeňte na víza. Takže jim na to s(píp) pes," řekl nám u piva Ruda. „Péťa zůstane doma a bude nadále naplňovat daleko vzletnější myšlenku, než je ta olympijská. Totiž, že sportem si má člověk dělat hlavně radost a žízeň!"
Zlatá slova.

Autor: Offlineblog, 26. 01. 2010, 16:45,    Komentáře (0)

 

20. 01. 2010

Jak tygr bije o mříže...

Nejlépe placený sportovec světa má problémy s manželkou. Nejspíše si špatně vyložila jeho prohlášení: „Zdolávat jednu jamku za druhou mě nesmírně baví. Nejradši mám osmnáctky." Hned ho obvinila z nevěry a sexuální závislosti.
A protože se to stalo v Americe, je okolo veliký skandál a chudák (on je tedy normálně boháč) zdravý Tiger skončil na odvykačce.
Sponzoři se od něj odvracejí, automobilka GM oznámila, že mu už nebude zdarma půjčovat své modely (přestože jich má plné sklady) a také žiletky si teď asi bude muset kupovat sám.
Aféra má dopad i na obyčejné hráče, kteří si chtěli vylepšit svůj handicap. Jejich manželky se začaly velice zajímat, proč tak často chodí na golf.
Pud je zkrátka pud a k jeho ukojení pouze dlouhé procházky po hřišti evidentně nestačí.

P.S. Pokud má někdo pocit, že zezadu nakreslená postava není dokonalá, tak vězte, že v tomto případě je to daleko lepší, než by byla perfektní kresba zepředu.

Autor: Offlineblog, 20. 01. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

15. 01. 2010

Je to umění!?

Vypadá to trochu jako náčrt Kupkova obrazu Élévation, ale do takové výšky našinec nemíří.
Důvod vzniku tohoto nákresu je daleko prozaičtější. Náš kolega chce využít povánočních slev a chystá se zakoupit novou televizi. A vybrat tu správnou, to je umění.
Nejdůležitější je, aby se vůbec vešla na vyhrazené místo. Je potřeba si představit její skutečnou velikost, což není snadné. Sice si zjistíte úhlopříčku v cm (případně přepočítáte z palců), ale jak bude televize opravdu veliká? Navíc tu máte formáty 4:3 a 16:9. Naštěstí máme Offlineblog a můžeme malovat.
Teď už zbývají jen drobnosti, jako vybrat mezi plazmou, LCD a LED, dále pak DVB-T, DVB-S, HDTV, HD Ready, Full HD, HDMI, XD, DTV, SCART, Blue-Ray, MPEG-2, MPEG-4, USB, DVD, Bluetooth, DLNA, OPBH, TBC, atp.
Říďa nebude mít jednoduchou volbu, zvláště s jeho heslem: „Po Vánocích přece musí být všude k sehnání velký a kvalitní televize pod 10.000,- korun." Přejme mu štěstí.

P.S. Omlouváme se za špatně smazanou tabuli, ale zase jsme byli nějaký čas bez vody.
P.P.S. Doufáme, že příští rok už budeme mít k dispozici náš starý, velký Offlineblog. Říďa bude kupovat kuchyňskou linku.

Autor: Offlineblog, 15. 01. 2010, 10:30,    Komentáře (0)

 

11. 01. 2010

A postavíme si huhuláka...

Některé lidi zase překvapilo, že v zimě sněží. Nemyslíme teď silničáře, kteří dělají co mohou. Ani tisíce lidí, které díky promyšlené změně zákona musely najmout obce na odklízení sněhu na chodnících. Myslíme ty výletníky, kteří navzdory varováním „Pozor, napadne spousta sněhu" a „Pozor, bude foukat" vyjedou na větrné hradecké pláně, a pak si mnoho hodin čekání na vyprošťovací techniku krátí nadáváním na počasí.
Kosa je prostě všude. Teplota nezvykle klesla i v Americe na Floridě, kde teď kvůli zimě tuhnou leguáni tak, že se neudrží na stromech a padají na zem. Místo aljašského „Je zima, že se lámou psi v zatáčce" se teď může říkat floridské „Je zima, že padají leguáni."
A v takové zimě je nejlepší uchýlit se na nějaké teplé, dobře zásobené místo. Jen nezapomeňte místo pobytu nahlásit Horské službě, ať vás zbytečně nehledají v lavinách.

11. 01. 2010, 15:15,    Komentáře (0)

 

23. 12. 2009

Vánoce, Vánoce, bacha na emoce...

Už je tu zase ten čas, kdy bychom prý na sebe měli být ještě hodnější. No, dejme tomu. Hlavně Vánoce v klidu přežijte! My teď máme delší volno, takže se uvidíme až po Novém roce. Díky za přízeň a těšíme se.
P.S. Pokud chcete, aby na vás tento čas dolehl opravdu plnou silou, poslechněte si tradiční koledu Narodil se Kristus pán v „úžasném" podání kdysi slavné paní Ivety (CD Když ticho zpívá k dostání v trafikách za pade). Ale opatrně! My jsme po prvním poslechu zůstali úplně Štajdl, totiž štajf.

Autor: Offlineblog, 23. 12. 2009, 14:15,    Komentáře (0)

 

21. 12. 2009

Samostatně neprodejná Barbie

Média přinesla zprávu, že slavná „plastová panenka s nepřirozeným tělem“ chce proniknout do islámského světa. Aby tak mohla učinit, zahalili ji výrobci do tradiční burky.
Co už noviny nenapsaly je skutečnost, že Barbie se nebude prodávat samostatně, ale v sadě s Kenem. Nám se jednu takovou krabici podařilo sehnat. Kromě čtyř Barbie-manželek obsahuje další nepostradatelné vybavení pro Kena jako vodní dýmku, jakýsi pás, korán (všechny listy jsou čitelné) a modlitební kobereček.
„Ken může dětem sloužit pětkrát denně i jako zjednodušená GPS navigace, v určitých hodinách se totiž otáčí k Mekce,“ řekl zástupce firmy Bettel. „Také uvažujeme o rozšíření doplňků např. o satelitní telefon nebo velblouda. Toho bude možno v našich pobočkách buď zakoupit zvlášť, nebo ho vyměnit za tři až pět Barbie-manželek.“

Autor: Offlineblog, 21. 12. 2009, 16:45,    Komentáře (0)

 

21. 12. 2009

Nespíme, jen vše z povzdálí sledujeme

Jasně, jasně, my to víme. Dlouho žádný Offlineblog nevyšel. Je nám to líto, zde je pár výmluv:
  1. Měli jsme firemní večírek a hlavy byly trochu prázdné nebo bolavé. Ale to vás asi nezajímá, že?
  2. Přesouváme celý náš web na novější verzi CMS. To na pohled nepoznáte, takže vás to taky asi nezajímá, že?
  3. Tabule musela poskytnout prostor pro seznam obdarovaných (viz foto). Naše firma (jako jedna z mála) se i v dnešní době neuchýlila k prostému posílání elektronických přání, ale stále rozdávala dárky. To vás ale, pokud nejste na seznamu, také nezajímá, že?

Takže vlastně žádnou pořádnou výmluvu nemáme. Tak nám, prosím, odpusťte, když už jsou ty Vánoce.

Autor: Offlineblog, 21. 12. 2009, 16:30,    Komentáře (0)

 

30. 11. 2009

Tvrdí neutrálové.

Ve Švýcarsku mají problém s minarety. Nejdříve z nich zakázali muezínům svolávat věřící (což bylo zbytečné, protože by je v tom rachotu tisíců kravských zvonců stejně nikdo neslyšel). Teď připravují zákon, který má zakázat stavbu dalších věží. Jistě na to mají právo, ale trochu si zřejmě zavaří (však víme, jak jsou muslimové popudliví).
Místo zákazu to mohli Švýcaři tlačit přes národní vášeň (tj. vyvěšovat státní vlajky a vlajky kantonů úplně všude) a nařídit, aby jejich vlajka byla umístěna vždy na samém vrcholu věže.
Při představě, že nad půlměsícem vlaje kříž, by muslimové zřejmě zbořili i ty čtyři minarety, které už stojí.

Autor: Offlineblog, 30. 11. 2009, 17:15,    Komentáře (3)

 

27. 11. 2009

To neděláme dobře...

Ve zprávách se teď všichni rozplývají nad tím, že na tom a tom náměstí, v tom a tom městě už stojí Vánoční strom. Už jen ozdobit, dát pod něj betlém s děťátkem, okolo plno stánků s lecčíms a můžeme se začít mít rádi.
Je to už, bohužel, tradice. Do lesů vtrhnou „hledači talentů" a vybírají. Strom musí být pěkně rostlý a rozhodně ne uprostřed lesa (to by se k němu nedostala těžká technika a takového krasavce nemůžete jen tak složit). Pak ho podříznou a složitě dopravují pryč. Každoročně tak o svou dominantu příjde spousta krásných míst.
Ale nezdržujme se, šup s mrtvolou stromu na náměstí. A věšíme. Žárovičky, blikačky, řetězy... až už nejsou vidět ani samotné větve a bylo by úplně jedno, kdyby pod tím vším byla drátěná konstrukce (alespoň by se dala lépe zajistit proti padání na turisty).
Až jednou přijde čas, že nám to stromy začnou vracet... to bude hukot. 

Autor: Offlineblog, 27. 11. 2009, 00:00,    Komentáře (3)

 

25. 11. 2009

Bojovat s konzumem není legrace.

Tak tu máme další zajímavý den, Den bez nákupů. A opět také známou otázku: jak ho oslavit? Říkáte, že jednoduše dnes nepůjdete do obchodního centra? No dobře, ale tam v předvánočním čase normální člověk dobrovolně také nechodí.
Že budete důslední a nepůjdete ani do sámošky? Co budete se svou důsledností dělat, až přijde 28.11.??? To je totiž Mezinárodní den nekupování ničeho!!!
To se asi probudíte ve studeném bytě (nebudete přeci kupovat teplo), obléknete se do nejlépe darovaných oděvů (charita, starší bratr či sestra), hodíte do sebe gumový rohlík (včera se ještě nakupovat mohlo) a vyrazíte do školy či práce. Samozřejmě pěšky nebo na kole (kupovat si lístek na MHD, vlak, autobus, taxík atp. se ten den nesmí). Dopoledne vám zavolá kamarádka, jestli jste viděli ty nahé fotky v posledním Blesku? (Neviděli, nekoupili). Oběd žádný (jste zvyklí chodit do restaurace, fast foodu...). Večer doma se táhne (televize vypnutá, nebudete kupovat proud). Ani Člověče, nezlob se si nezahrajete (svíčky došly). A jestli nemáte koupenou antikoncepci už z dřívějška, tak i závěr večera bude nudný. Globalizace a konzum jsou tvrdí soupeři.

Autor: Offlineblog, 25. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (3)

 

19. 11. 2009

A jaký byl tvůj postoj?!?

Máme tu dvacáté výročí Sametové revoluce a odevšad se na nás valí informace, co kdo v té převratné době dělal a nedělal. I my jsme vykoukli z firemního okna a přenesli se do těch časů.
Místo Et netery sídlí v tomto domě zřejmě tajná služba (tehdy nepřátelské ambasády jsou všude okolo), zima je jak na Sibiři, fouká vítr a sněží, na poledne je vyhlášeno setkání, kterého se na Letenské pláni účastní hrstka lidí (cca 1.000.000). Kolik budoucích zaměstnanců cinká navzdory počasí klíči?
Musíme bohužel přiznat, že asi jen deset procent. Jsou to středoškolští studenti, kteří by se jinak nudili při stávce ve škole. A co zbytek?
40 % (hlavně mimopražští) se normálně učí a těší se na přestávku, kdy jim kamarád (který má strýčka emigranta) půjčí Bravíčko s novým plakátem Milli Vanilli.
0,5 % je drženo bez informací v pohotovosti v kasárnách.
0,5 % se neodvažuje na demonstraci vyrazit z důvodu vysokého stupně těhotenství.
17 % je nuceno po obědě zalehnout k hromadnému spánku.
20 % se pokouší udělat bobeček do nočníku při sledování přímého přenosu ze Sjezdu socialistické mládeže v Moskvě (není divu, že většině se úkol daří).
9 % dopíjí svou pravidelnou dávku Sunaru.
1 % dopíjí svou pravidelnou dávku mléka (v jejich vesnické Jednotě neměli Sunar už půl roku).
Rodiče 2 % se rozhodují, co budou dělat večer.
Takže „bojovníků za svobodu" či „veteránů revoluce" tu moc nemáme, ale uznejte, že neúčast ostatních je omluvitelná.   

Autor: Offlineblog, 19. 11. 2009, 12:45,    Komentáře (1)

 

13. 11. 2009

Přes Letnou se dostanete tramvají (někdy).

Pěšky už se přes Letnou kvůli stavbě nedá jít. Ale nebojte se, pod okny nám natáhli koleje a dá se jet tramvají. I když to také není moc spolehlivé.
Dopraváci totiž hrozí stávkou, neboť prý mají málo peněz. Je těžké určit, kdo má pravdu. Kousek viny má na sobě asi každý účastník sporu. Magistrát, management Dopravního podniku v čele s ředitelem (a také nějakým člověkem, který je posedlý slovem „outsourcing"), firma Ropid, výrobci tramvají, které nezatáčejí, atp. Do toho všeho vstupují odborové organizace, které musejí mít alespoň jeden požadavek (aby to nevypadalo, že jsou k ničemu). A teď si vemte, že v DPP je těch odborových organizací čtrnáct!!!
Rozumná dohoda je žřejmě v nedohlednu.

Autor: Offlineblog, 13. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (0)

 

02. 11. 2009

Dámy a pánové, kdo z vás to má?

Tak se v jedné pražské nemocnici (ano, čtete dobře, nebylo to ani na Kladně, ani v jiné středočeské krajské nemocnici) narodila holčička. V noci se nad její postýlkou objevily dvě sudičky.
„Přeji ti, aby se ti vše v životě dařilo a lidé tě měli rádi za to, jaká jsi," řekla ta první.
„Přeji ti, abys byla hezká, zdravá a chytrá," přidala se druhá.
Třetí, zlá sudička, za sebe poslala jen dopis: „Co bych tam asi dělala? Už tak to s tím jménem nebude mít lehké a rodiče si také nevybíráme. Bude to malý zázrak, když je v osmnácti sama od sebe nezapíchne a oni neusnou na věky."
Nezbývá než se sudičkami souhlasit.

Autor: Offlineblog, 02. 11. 2009, 10:15,    Komentáře (3)

 

23. 10. 2009

Narozeniny černé perly.

Devětašedesáté narozeniny dnes slaví fotbalista, na jehož kličky se slzou v oku vzpomínají starší fanoušci, kteří jsou znechuceni množstvím primadon a hereček pobíhajících po světových trávnících. Těžko říct, jak by se v dnešním fotbale Edson (někdy psáno Edison, oni to Brazilci mívají se jmény těžké) prosadil dnes, kdy obránci hájí vlastní polovinu hlava nehlava, kotník nekotník, koleno nekoleno, pindík nepindík. Alepoň se skoro pořád smál od ucha k uchu, a to také není málo. Takže mu přejme hodně zdraví.
Cože? Vy ještě nevíte, o koho jde? Ano, omlouváme se, je to naše chyba. Kdyby administrátor poslechl editora, jistě byste hned poznali Pelého.

Autor: Offlineblog, 23. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 

14. 10. 2009

Tomu štěstíčku se musí jít trochu naproti.

Naši kopálisté v kvalifikaci na mistrovství světa párkrát zakopli, slovenští kamarádi je taky nepodrželi, takže výlet do Jihoafrické republiky teď záleží na výkonu amatérů ze San Marina.
Jelikož ti zatím všechno prohráli a mají skóre 1:44, jen málokdo věří v zázrak.
ČMFS zkoušel pomoci formou „kapříků" z Brazílie, kde najdete výborného fotbalistu na každém rohu, ale tyhle praktiky u kapitánů-regentů (představitelé Republiky San Marino) asi neprojdou.
Takže musíme věřit, že se pekař dobře vyspal, policista neběhal za zlodějem, úředník měl dobrou kávu, pošťák netahal moc těžkých balíků, atd. atd., prostě že se sanmariňané v práci moc nenadřeli a večer Slovincům zatopí.
Jo a ještě jedna maličkost. Věřme, že naši profíci porazí Severní Irsko.
 

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2009, 16:15,    Komentáře (2)

 

12. 10. 2009

Strýček Váňa, to je prostě klasika.

Dobré dílo překoná věky. Zkusme si to představit. Právě skončil 179. ročník Velké Pardubické a my v obýváku sledujeme holografický rozhovor s X-násobným vítězem, legendou jezdeckého sportu, Josefem Váňou.
Reportér: „Opět srdečně gratulujeme. Jak byste zhodnotil závod?"
Vítěz: „Koník jel celou dobu velmi dobře, jen při doskoku na Taxisu mi trochu louplo v kříži."
Reportér: „Někteří jezdci si stěžovali na nepříjemný vítr."
Vítěz: „Tak ten mi poslední dobou vůbec nevadí."
Reportér: „Jak jste se na závod připravoval?"
Vítěz: „Musím strašně poděkovat svému ortopedovi, že mě dal opět dohromady. Také mám štěstí, že se mi už pár let vyhýbají svalová zranění."
Reportér: „Pojedete i příští rok?"
Vítěz: „Když budu mít dobrého koně, a když mě manželka pustí, tak o tom budu přemýšlet."
A jak úspěch svého otce komentoval syn? „Tátovi to samozřejmě přeji, konečně si splnil svůj sen, vyhrát Velkou na bílém koni. Teď už by si snad opravdu ale fakt vážně mohl dát pokoj a dát šanci nám mladším," řekl osmasedmdesátiletý žokej Josef Váňa junior, „také by se mohlo stát, že omylem zapomenu na statku zavřít psa!"

Autor: Offlineblog, 12. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (3)

 

09. 10. 2009

Hlava kontra ruce.

Dnešní Offlineblog je příspěvkem do debaty okolo slovenských Romů, kteří dva dny kopali v centru Prahy v tričkách s nápisem „Měl jsem se líp učit.“ Teď se proti tomu ohrazuje kde kdo, romské organizace, odbory a samozřejmě Michael Kocáb. Původně však dělníci s akcí souhlasili a dostali za ni i zaplaceno (dle slov majitele firmy dostali „klobásy, pivo a cigarety“).
Hned se rozpoutaly slovní války, kdo je důležitější, a kdo na koho dělá. Jsou to malicherné diskuze. My od klávesnic svých počítačů už víc jak rok hledíme na dělníky bravurně budující tunel (vydržíme se dívat celé hodiny) a můžeme směle potvdit, že ten umí to a ten zas tohle..., ale teprve všichni dohromady udělají moc!


Autor: Offlineblog, 09. 10. 2009, 14:30,    Komentáře (1)

 

02. 10. 2009

Nerozpuštění a nevypuštění...

„Co všechno vlastně chtějí“, můžeme si povzdechnout s legendárním inspektorem Trachtou při sledování letošních voleb-nevoleb. Sněmovna se nedokáže rozpustit, strany se hádají a uvnitř svých sekretariátů řeší, kde vezmou peníze na další kampaň. Padají jistě různé nehoráznosti, ale zatím se nikdo neodvážil říct nic nahlas. Až nováček ve vedení ODS, místopředseda Vodrážka (bacha na něj, rýmuje se s "podrážka").
Ten v rozhovoru řekl, že zmařenou předvolební kampaň by měl zaplatit stát, tedy my všichni. Super nápad. Nechme stranou fakt, že celá republika je zaplavena plakáty s Jyrkovými slinty, Mirkovými trenýrkami, zuby paní Zubovové, atp. Nejenže se o ně nikdo neprosil, ale strany by za ně většinou měly dostat pokutu za znečišťování veřejného prostranství.
Věnujme se státu. Když jde o výši poslaneckých náhrad nebo diet, jsou stát poslanci. Oni přeci reprezentují a mají zodpovědnost. Když jde o placení pokut a prohraných arbitráží, jsou stát daňoví poplatníci.
Je jasné, že „jest něco prohnilého ve státě českém...", ale v kterém?
  

Autor: Offlineblog, 02. 10. 2009, 13:30,    Komentáře (2)

 

25. 09. 2009

Copa se to tutam děje???

V Plzni mají problém. Proděkan právnické fakulty zřejmě opsal většinu své dizertační práce, jiné dizertačky nejsou k nalezení, prominetní studenti absolvují magisterské studium ani né za rok, k doktorátu se dá  prý dopracovat také velmi snadno. A vedení mlčí, asi má vše právně v pořádku.
Jací právníci pak asi vystupují z takovéto školy? Co má dělat ubohý student, který chce být opravdovým a váženým právníkem, ale bohužel je z Plzně (nikoli ze z Plzně, to by plzeňák nikdy neřekl)?
Nebo je to jen sprostá pomluva. Jsou prostě mezi námi velmi nadaní lidé (například bývalý premiér Standa, který stihnul práva vystudovat po večerech, když se pozdě vracel z Úřadu vlády). Přestaňme závidět. Jsou zde lidé neschopní, méně schopní, více schopní a všeho schopní.
Jestli se vám to nelíbí, můžete se odvolat a za pár let se uvidíme u soudu.

25. 09. 2009, 00:00,    Komentáře (3)

 

17. 09. 2009

Vypadá to jako sranda, ale není to sranda.

Tak nám zlá nemoc vzala herce, kterého většina z nás objevila na videu někdy v roce 1987. Patrick hrál někdy až moc sladce, ale přiznejme si, kolik z nás se včera opět podívalo na Hříšný tanec, i když už ho vidělo mnohokrát?
Život se zkrátka s nikým nemazlí a pozměněná Nohavicova teorie alkoholického kopce na něj sedí jak ulitá. Dokud jdeme nahoru, je všechno v pořádku. Pak přijde bod zvratu, a pak finito, nepomůžou doktoři, nepomůžou psychologové, nepomůžete si sami.
Takže se snažme, dokud jdeme nahoru. Protože nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký.

Autor: Offlineblog, 17. 09. 2009, 10:45,    Komentáře (0)

 

01. 09. 2009

Spadla z oblakov...

Tak nám ty prázdniny končí dost zvláštně. Někde padala letadla do oceánů, v Evropě padla rovnou celá letecká společnost. Její klienti si teď předem zakoupené letenky mohou dát zarámovat, prože společnost oznámila, že nic vracet nebude. Má velké dluhy, které prý pád způsobily.
Nám se podařilo zjistit pravý důvod krachu. Za vším stojí manželky pilotů. "Doma bude, už se narajzoval dost," řekla nám jedna z nich,"furt byl někde v luftě, hotýlky, letušky, takové to domácí žvýkání, však víme."
A co na to piloti? "Co se dá dělat, musíme být nohama na zemi, zkusíme místo záletů zájezdy." Jo, třeba s Tomi Tour!


01. 09. 2009, 15:30,    Komentáře (2)

 

19. 08. 2009

Mezinárodní setkání

Včera k nám dorazila milá zahraniční delegace. Její vedoucí, skalní fanoušek Offlineblogu Tomáš, neváhal přijet až ze Slovenska, aby na vlastní oči uviděl místa, která zná jen z našich webkamer. Po srdečném přivítání (s tradičním racio-chlebem z pufované rýže a s posypovou solí) si host prohlédl všechny lokality spojené s Offlineblogem, tedy jak místo, kde byl původně instalován, tak garáž, ve které je nyní uložen (viz fotogalerie).
Poté se obě delegace odebraly jednat k interaktivnímu Offlineblogu v ilegalitě (viz foto). Administrátor blogu poděkoval za dosavadní přízeň a podporu a přislíbil, že se s kolegy vynasnaží pokračovat v nastoupené cestě dále, ještě s větším úsilím a snahou.
Zahraniční host přednesl pochvalu za odvedené dílo, přetlumočil pozdravy od slovenských fanoušků a popřál mnoho zdaru do dalších let.
Na závěr obě delegace vyjádřily mírné zneklidnění nad zbržděním prací, které oddaluje návrat Offlineblogu k off-line čtenářům. Ujistily se o dalším přátelství a podpoře. Děkujeme. 

Autor: Offlineblog, 19. 08. 2009, 12:00,    Komentáře (2)

 

14. 08. 2009

Co se v mládí nenaučíš...

Měsíc zaměstnávala ostravskou policii dívka, která tvrdila, že ji cestou rychlovlakem někdo znásinil. Potom se přiznala, že šlo jen o výmluvu, protože nechtěla, aby rodiče zjistili, že se opila, neboť nemá s alkoholem zkušenosti. Tady by se rodiče měli zamyslet nad způsobem výchovy. Jestliže si jejich 24letá dcera myslí, že znásilněná dívka se chová a vypadá stejně jako dívka s 2,87 promilemi alkoholu v krvi, pak zřejmě neví nic nejen o alkoholu, ale ani o sexu.

Autor: Offlineblog, 14. 08. 2009, 16:00,    Komentáře (2)

 

03. 08. 2009

Další peloponéská válka

Sváry mezi Spartou a Athénami začaly už dávno před naším letopočtem. Nyní se schyluje k další bitvě, tentokrát fotbalové. Pražská Sparta odjíždí do Athén odehrát odvetu předkola Ligy mistrů. V posledním kole domácí soutěže se jí však zranil kapitán a dirigent obrany. Na jeho místo možná naskočí nová posila z Rakouska, mladý hráč Hohender. Problém je, že neumí ještě dostatečně česky a klub se k nějakému kurzu nechystá, protože věří, že se Řepka dá včas dohromady. My ale neponecháváme nic náhodě, co kdyby Tomáš nenastoupil a zranění se protáhlo i na domácí zápasy. Proto jsme s odborníky na odezírání rozebrali u videa pár utkání Sparty a sestavili malý slovníček výrazů, které zkušený stoper používá k řízení obranné linie a komunikaci s rozhodčím. Also...

Autor: Offlineblog, 03. 08. 2009, 14:30,    Komentáře (8)

 

27. 07. 2009

Úpadek řemesel

Maďarská Velká cena Formule 1 byla velmi dramatická. Už v tréninku se brazilský pilot Felipe Massa potkal ve dvěstěkilometrové rychlosti s pružinou, kterou ze svého vozu vytratil jeho krajan Rubens Barrichello. Naštěští šel ten kus železa trochu stranou, takže se odrazil od helmy a letěl dál, nicméně stačil prorazit obě škeble (jak helmu, tak Felipeho lebeční kost). Musela to být strašná rána a není divu, že si to jezdec vzápětí namířil přímo do svodidel. Podle posledních zpráv to s jeho zdravím bude dobré, i když letos si už zřejmě nezajezdí.
My se však zamysleme, kde se stala chyba. Podle českých frajírků, kteří na různých diskuzích obhajují svou rychlou jízdu na dálnicích a silnicích slovy:"když mám dobrý auto, dobrý brzdy, umím předvídat, bla bla bla, tak si můžu jezdit jak chci a nic se nestane", může za všechno právě Felipe. Měl dobré auto, asi mu to pěkně brzdí, takže se zřejmě nevěnoval řízení, co? Tomu asi nikdo z nás nevěří, že.
Takže jinak. Když pružina vypadla, musel ji někdo špatně připevnit. Tady by se chyba najít dala. Kdy ta auta viděla naposledy pořádného mechanika? Takového toho poctivého, který vám v servisu řekne:"podíváme se na to, zavolejte si pozejtří..."? Na okruzích dělají všechno honem, honem, a pak to takhle dopadá. Správnost této teorie potvrzuje i příhoda ze závodu, kdy jeden mechanik Renaultu ve spěchu nedotáhl Alonsovi přední kolo a to se pak logicky odporoučelo. Podle posledních zpráv slíbil, že příště to udělá pořádně, i když letos si už zřejmě nezamontuje.Kde jste, vy staří automechanici, kteří uměli spravovat a ne jen vyměňovat?
P.S. Potkali jste někdy na STK nějakou Formuli? Tak vidíte.

Autor: Offlineblog, 27. 07. 2009, 17:15,    Komentáře (1)

 

21. 07. 2009

Hlídejte si svého psa.

Slavíme 40. výročí přistání Američanů na Měsíci. Pomocí webu se můžeme přenést do atmosféry celého projektu, poslouchat rádiové vysílání mezi lodí a řídícím centrem, prohlédnout si spoustu fotek a filmů. Ale byli Amíci opravdu první?
Doba už je taková. Mladší lidé (zejména žíjící západně od bývalé železné opony) většinou nevědí, kdo poslal do vesmíru první loď, prvního živého tvora, prvního muže, první ženu. Možná je to tím, že Knihovna a muzeum Nikity Sergejeviče Chruščeva neumí výročí těchto letů zpropagovat tak dobře, jako to udělali v USA. Zase jsme to museli udělat za ně.
Tady je odpověď nejmenovaného pracovníka ruské agentury pro vesmír a vzduchoprázdno:"Ano, Lajka opravdu přistála na Měsíci už v roce 1957 a zanechala tam typické psí stopy. Sovětské vedení vědělo o snaze Spojených států dostat se tam také a chtělo předejít vyhrocení mezinárodních vztahů. Vyslalo tedy v roce 1961 Jurije Gagarina a v roce 1963 Valentinu Těreškovovou k cestě na Měsíc s úkolem uklidit Lajčiny exkrementy. Bohužel, kosmonauti byli vybaveni pouze sadou pro sběr měsíčních kamenů, která v tomto případě zcela selhala."
Teď už je také trochu jasnější, proč chtějí Rusové poslat lidskou posádku k Marsu dříve než Američané.

Autor: Offlineblog, 21. 07. 2009, 11:45,    Komentáře (1)

 

14. 07. 2009

Díky, díky, díky.

Je to fajn, že se o nás zahraniční přátelé tak starají. Když viděli skupinky sice opálených, ale unuděných, pokuřujících a nic nedělajících turistů z ČR, řekli si, že nám ty cesty zpestří. Díky.
Aby byl trochu adrenalin, nedali dopředu vědět. Jasně, kdo by neměl rád překvapení. Díky.
Abychom toho na dovolené poznali víc, ženou nás ještě přes Rakousko. Vidět Vídeň opravdu stojí za to. Díky.
Naše vláda chce těm dobrým lidem jejich snahu oplatit. Díky, ale chce to ještě dotáhnout. Například víza bychom neměli kanadským diplomatům vyřizovat na některém z pěti českých zastoupení v Kanadě. Ukažme jim také krásy sousedních zemí (v tomto případě USA). Co takhle Honorární konzulát ČR v Anchorage (Aljaška), tam by se jim mohlo líbit.
A nakonec. Je fajn, že nám ostatní státy EU nezávidí a nechají nás si to vyřídit samotné. Díky.

Autor: Offlineblog, 14. 07. 2009, 15:15,    Komentáře (2)

 

08. 07. 2009

Historie se opakuje, ale časy se mění.

Právě dnes by slavil narozeniny (sto šedesáté druhé) slavný český vynálezce František Křižík. Jistě by ho potěšilo, že v místě, kde předvedl Pražanům první elektrifikovanou tramvaj už zase duní koleje. Po čase, v němž letenskou pláň křižovaly jen stavební stroje, se opět můžeme svézt tramvají z Letenského náměstí až na Špejchar. Je vám těch osm set metrů málo? Tak to jste nějací zpohodlnělí. V roce 1891 z nich byli Pražané nadšeni. 

08. 07. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 

26. 06. 2009

Tak odešel. A přitom nebyl stár. Byl Superstár!

Velikán popové muziky, autor mnoha hitů, šílený tanečník, nevyrovnaná a rozporuplná osobnost, která se nemohla rozhodnout, zda bude Black or White a kdoví, co ještě, zkrátka Michael opustil planetu Zemi.
Sebral se a odešel svou měsíční chůzí (pozadu, Michael už léta z jistých důvodů nechodil přímo za nosem) do vesmíru, kde bude dál v klidu žít někde poblíž Elvise a Mercuryho.
Cesta je trochu Dangerous, mohl by to být Thiller, ale věřte, ono to nebude zas tak Bad.

Autor: Offlineblog, 26. 06. 2009, 10:15,    Komentáře (10)

 

18. 06. 2009

Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se ti oknem.

Jistý bývalý vysoký politik jedné levicové  strany (u STB veden pod krycím jménem KATO) má svůj zázračný elixír (léčivé účinky francova nápoje odhalil již dávno před ním rytíř Brtník z Brtníku).
Pamatujete, jak v alkoholovém oparu naboural KATO svým vozem čtyři zaparkovaná auta? Vytáhla ho z toho ALPA, kterou si prý před tím namazal záda (dle našeho názoru to byla spíš hroší kůže a poslanecká imunita).
Pak přišly kauzy na MZV. Štiřín, Srba, blíže neurčená velká suma peněz v ministerském trezoru. Také tehdy KATO volal: "ALPO! (myšleno ALeši POspíšile, pozn.), vytáhni mě z toho." Tiskový mluvčí si pospíšil, nějak to okecal a KATO se uklidil do zahraničí. Styděl se? Dal pokoj?
Kdepak. Nedávno si jako poradce předsedy parlamentu zorganizoval za státní peníze soukromou obchodní cestu na Blízký východ a ještě si tam stihl pokecat s teroristy z Hamásu. Opět slušná ostuda. Napraví i tentokrát vše ALPA? Doufejme, že ne, protože obsahuje alkohol, a k tomu mají Arabové přeci jen trochu jiný vztah než Češi.

Autor: Offlineblog, 18. 06. 2009, 11:30,    Komentáře (3)

 

08. 06. 2009

Místo vajec se házely volební lístky.

Tak to měli oranžoví hoši pěkně naplánované. Vyhráli jsme kraje, vyhrajeme Evropu! Vždyt je vše jasné: za celosvětovou krizi může Topolánek a vejce jsou Langerova. Pracující pořádně zdaníme (hlavně ty více vydělávající), nepracujícím přidáme na dávkách, děti dostanou pastelky (a belgické pralinky). Slíbíme všem euro, i když díky rozpočtovým schodkům nebudeme schopni splnit podmínky pro jeho přijetí. Když nám lidi skočili na zrušení poplatků, sežerou nám i další nesmysly.
A hle, ono to nedopadlo. Jak je to možné? Vždyť průzkumy hovořily jasně. Že by se voliči nechali strhnout tou skupinkou zfanatizované mládeže? To nemá obdoby!!!

P.S. Pánové, ono by stačilo se podívat přes své pupky do historie. V listopadu 1989 také Miroslav Štěpán říkal, že:„V žádné zemi, ani rozvojové, ani v socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít a kdo jím má být.” Pamatujete?

Autor: Offlineblog, 08. 06. 2009, 17:00,    Komentáře (3)

 

29. 05. 2009

Vždy připraveni!

Dostal se nám do rukou interní dokument integrovaného záchranného systému, který řeší nasazení jednotlivých složek na vytipované rizikové akce. Trochu nás překvapilo zařazení vozidel, na která jsme dříve nebyli zvyklí. Náčelník IZS Praha-severovýchod nám k tomu řekl:"Byla to nutnost, nebezpečí se zvyšuje. A v případě koncertu Evy a Vaška za námi stojí i statistiky. Uvědomte si, kolik tam bude lidí a jaký je jejich věkový průměr!"
To je pravda. Ze všech tancovačkových dvojic (kterých jsou v republice desítky až stovky) si jen jedna dokázala vytvořit takový dav fanoušků a fanynek. Klobouk dolů, Evo a Vašku. Ale pomyslel Petr Novotný, organizátor megaakcí, na zdraví a životy těch tisíců seniorů. Ano, jsou zoceleni tanečními zábavami a Vlachovkou, ale open air koncert? Dokážete si představit zástupy leckdy těžko se pohybujících dědečků a babiček, jak se prodírají bahnem rozmoklého pole, aby se pak třásly zimou pod deštníkem a naslouchaly svým idolům? (Je možné, že předpověď lže a bude pařák, ale to si pak taky užijí).
S akcemi pod širým nebem zkrátka bývají problémy a nejvíce to odnášejí místní obyvatelé. Mladík, tvale žijící v obci Krabčice u Řípu, se nám dost rozčileně vyjádřil:"Nikdo se nás předem neptal, jestli tady takovouhle akci chceme. Slyšel jsem zkoušky a byla to hrůza. Já sám jsem sice fanouškem elektronické hudby (Eva a Vašek mají z úsporných důvodu narvanou celou kapelu do jednoho syntezátoru - pozn. redakce), ale tohle bych tři dny nesnesl. Naštěstí ze tří koncertů bude nakonec jen jeden v sobotu."
A co bezpečnost? Nemá strach z davu rozvášněných diváků, které svezou na místo speciální autobusy ze všech koutů republiky? "To víte, že se bojíme, a o to víc nás překvapuje, zě policie nehodlá nasadit těžkooděnce. Přitom máme zprávy, že mnoho tzv. milovníků české písničky přijede vyzbrojeno holemi a většina z nich je navíc závislá na návykových látkách, hlavně na prášcích."
Tak držme palce.

Autor: Offlineblog, 29. 05. 2009, 15:15,    Komentáře (1)

 

22. 05. 2009

Kdo jsi..., hoď vejcem

Mediální hladinu rozbouřilo vejce. Jeden občan už ty plky prostě nevydržel a vrhl (ve smyslu hodil). A pak to začalo. Jedni tvrdili, že trefil, druzí to razantně popírali.
Aby se tato situace příště neopakovala a zásahy byly přesné a neoddiskutovatelné, přinášíme trochu teorie. Pilně si ji nastudujte, nezapomeňte počítat s větrem a odporem husté atmosféry. Mějte na paměti, že pro různé střelivo (vejce, rajčata, obuv - oblíbená munice v arabských zemích) je třeba vypočítat dráhu pokaždé zvlášť.
Pilně trénujte a nezapomeňte nás o svých pokrocích informovat.

Autor: Offlineblog, 22. 05. 2009, 17:15,    Komentáře (6)

 

14. 05. 2009

Počkejte, jak vám zahraje...

Tak nám skončilo první semifinále evropské pěvecké soutěže (více jí popisovat nebudeme, nestojí to za to). Mezi sladkými popovými dojáky a stále se opakujícími rockovými tříakordovkami se muzika s romským nádechem nechytila. Diváci z ostatních evropských zemí jí prostě poslali málo hlasů.
A to by jim nemělo jen tak projít. Měli bychom na ně poslat člověka nejpovolanějšího, bývalého ministra pro lidská práva a zároveň ostříleného hudebníka Michaela. On sám k tomu řekl:"Už bylo dost blonďatých vítězů jako byla ABBA, Celine Dijon nebo Udo Jürgens. A co se muziky týče, mám tady Straku v hrsti!"
No moment! Se Strakou v hrsti už na Evropany táhnou fotbalisti, ne?

Autor: Offlineblog, 14. 05. 2009, 17:30,    Komentáře (2)

 

05. 05. 2009

Nebuďme prasata

Rozmáhá se nám tady takový ošklivý, zlý... nepěkná věc. Ze zámoří dorazil virus mexické, totiž prasečí, totiž korektněji nové chřipky (jak se asi bude jmenovat ta další? Supernová? Novější? Nejnovější?).
Ačkoli se hygienici a lékaři snaží situaci uklidnit, lidé hromadně nakupují lék proti ptačí chřipce (za pár stovek jedno balení, hlavně, že třicetikorunový poplatek je strašně peněz). No, alespoň se doprodají ty ohromné nespotřebované zásoby z minula. Vůbec nevadí, že se oba viry od sebe liší a léky nezabírají až tak moc.
S tím by se také určitě dalo něco dělat. Hledat účinný lék na neznámý virus je z obchodního hlediska zastaralé a neekonomické. Což kdyby takhle farmaceutické firmy najaly bývalé tajné výzkumníky z oboru biologických zbraní, kterým by vždy daly hotový lék zcela unikátního složení se slovy: "Tady máš účinnou látku, a teď nám na ní vyrob smrtící virus". Obchody by jen kvetly.
Média by vše nafoukla a milovníci zobání prášků by se už postarali o zbytek.

Autor: Offlineblog, 05. 05. 2009, 13:00,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ