Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

29. 05. 2009

Vždy připraveni!

Dostal se nám do rukou interní dokument integrovaného záchranného systému, který řeší nasazení jednotlivých složek na vytipované rizikové akce. Trochu nás překvapilo zařazení vozidel, na která jsme dříve nebyli zvyklí. Náčelník IZS Praha-severovýchod nám k tomu řekl:"Byla to nutnost, nebezpečí se zvyšuje. A v případě koncertu Evy a Vaška za námi stojí i statistiky. Uvědomte si, kolik tam bude lidí a jaký je jejich věkový průměr!"
To je pravda. Ze všech tancovačkových dvojic (kterých jsou v republice desítky až stovky) si jen jedna dokázala vytvořit takový dav fanoušků a fanynek. Klobouk dolů, Evo a Vašku. Ale pomyslel Petr Novotný, organizátor megaakcí, na zdraví a životy těch tisíců seniorů. Ano, jsou zoceleni tanečními zábavami a Vlachovkou, ale open air koncert? Dokážete si představit zástupy leckdy těžko se pohybujících dědečků a babiček, jak se prodírají bahnem rozmoklého pole, aby se pak třásly zimou pod deštníkem a naslouchaly svým idolům? (Je možné, že předpověď lže a bude pařák, ale to si pak taky užijí).
S akcemi pod širým nebem zkrátka bývají problémy a nejvíce to odnášejí místní obyvatelé. Mladík, tvale žijící v obci Krabčice u Řípu, se nám dost rozčileně vyjádřil:"Nikdo se nás předem neptal, jestli tady takovouhle akci chceme. Slyšel jsem zkoušky a byla to hrůza. Já sám jsem sice fanouškem elektronické hudby (Eva a Vašek mají z úsporných důvodu narvanou celou kapelu do jednoho syntezátoru - pozn. redakce), ale tohle bych tři dny nesnesl. Naštěstí ze tří koncertů bude nakonec jen jeden v sobotu."
A co bezpečnost? Nemá strach z davu rozvášněných diváků, které svezou na místo speciální autobusy ze všech koutů republiky? "To víte, že se bojíme, a o to víc nás překvapuje, zě policie nehodlá nasadit těžkooděnce. Přitom máme zprávy, že mnoho tzv. milovníků české písničky přijede vyzbrojeno holemi a většina z nich je navíc závislá na návykových látkách, hlavně na prášcích."
Tak držme palce.

Autor: Offlineblog, 29. 05. 2009, 15:15,    Komentáře (1)

 

22. 05. 2009

Kdo jsi..., hoď vejcem

Mediální hladinu rozbouřilo vejce. Jeden občan už ty plky prostě nevydržel a vrhl (ve smyslu hodil). A pak to začalo. Jedni tvrdili, že trefil, druzí to razantně popírali.
Aby se tato situace příště neopakovala a zásahy byly přesné a neoddiskutovatelné, přinášíme trochu teorie. Pilně si ji nastudujte, nezapomeňte počítat s větrem a odporem husté atmosféry. Mějte na paměti, že pro různé střelivo (vejce, rajčata, obuv - oblíbená munice v arabských zemích) je třeba vypočítat dráhu pokaždé zvlášť.
Pilně trénujte a nezapomeňte nás o svých pokrocích informovat.

Autor: Offlineblog, 22. 05. 2009, 17:15,    Komentáře (6)

 

14. 05. 2009

Počkejte, jak vám zahraje...

Tak nám skončilo první semifinále evropské pěvecké soutěže (více jí popisovat nebudeme, nestojí to za to). Mezi sladkými popovými dojáky a stále se opakujícími rockovými tříakordovkami se muzika s romským nádechem nechytila. Diváci z ostatních evropských zemí jí prostě poslali málo hlasů.
A to by jim nemělo jen tak projít. Měli bychom na ně poslat člověka nejpovolanějšího, bývalého ministra pro lidská práva a zároveň ostříleného hudebníka Michaela. On sám k tomu řekl:"Už bylo dost blonďatých vítězů jako byla ABBA, Celine Dijon nebo Udo Jürgens. A co se muziky týče, mám tady Straku v hrsti!"
No moment! Se Strakou v hrsti už na Evropany táhnou fotbalisti, ne?

Autor: Offlineblog, 14. 05. 2009, 17:30,    Komentáře (2)

 

05. 05. 2009

Nebuďme prasata

Rozmáhá se nám tady takový ošklivý, zlý... nepěkná věc. Ze zámoří dorazil virus mexické, totiž prasečí, totiž korektněji nové chřipky (jak se asi bude jmenovat ta další? Supernová? Novější? Nejnovější?).
Ačkoli se hygienici a lékaři snaží situaci uklidnit, lidé hromadně nakupují lék proti ptačí chřipce (za pár stovek jedno balení, hlavně, že třicetikorunový poplatek je strašně peněz). No, alespoň se doprodají ty ohromné nespotřebované zásoby z minula. Vůbec nevadí, že se oba viry od sebe liší a léky nezabírají až tak moc.
S tím by se také určitě dalo něco dělat. Hledat účinný lék na neznámý virus je z obchodního hlediska zastaralé a neekonomické. Což kdyby takhle farmaceutické firmy najaly bývalé tajné výzkumníky z oboru biologických zbraní, kterým by vždy daly hotový lék zcela unikátního složení se slovy: "Tady máš účinnou látku, a teď nám na ní vyrob smrtící virus". Obchody by jen kvetly.
Média by vše nafoukla a milovníci zobání prášků by se už postarali o zbytek.

Autor: Offlineblog, 05. 05. 2009, 13:00,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ