Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

27. 07. 2009

Úpadek řemesel

Maďarská Velká cena Formule 1 byla velmi dramatická. Už v tréninku se brazilský pilot Felipe Massa potkal ve dvěstěkilometrové rychlosti s pružinou, kterou ze svého vozu vytratil jeho krajan Rubens Barrichello. Naštěští šel ten kus železa trochu stranou, takže se odrazil od helmy a letěl dál, nicméně stačil prorazit obě škeble (jak helmu, tak Felipeho lebeční kost). Musela to být strašná rána a není divu, že si to jezdec vzápětí namířil přímo do svodidel. Podle posledních zpráv to s jeho zdravím bude dobré, i když letos si už zřejmě nezajezdí.
My se však zamysleme, kde se stala chyba. Podle českých frajírků, kteří na různých diskuzích obhajují svou rychlou jízdu na dálnicích a silnicích slovy:"když mám dobrý auto, dobrý brzdy, umím předvídat, bla bla bla, tak si můžu jezdit jak chci a nic se nestane", může za všechno právě Felipe. Měl dobré auto, asi mu to pěkně brzdí, takže se zřejmě nevěnoval řízení, co? Tomu asi nikdo z nás nevěří, že.
Takže jinak. Když pružina vypadla, musel ji někdo špatně připevnit. Tady by se chyba najít dala. Kdy ta auta viděla naposledy pořádného mechanika? Takového toho poctivého, který vám v servisu řekne:"podíváme se na to, zavolejte si pozejtří..."? Na okruzích dělají všechno honem, honem, a pak to takhle dopadá. Správnost této teorie potvrzuje i příhoda ze závodu, kdy jeden mechanik Renaultu ve spěchu nedotáhl Alonsovi přední kolo a to se pak logicky odporoučelo. Podle posledních zpráv slíbil, že příště to udělá pořádně, i když letos si už zřejmě nezamontuje.Kde jste, vy staří automechanici, kteří uměli spravovat a ne jen vyměňovat?
P.S. Potkali jste někdy na STK nějakou Formuli? Tak vidíte.

Autor: Offlineblog, 27. 07. 2009, 17:15,    Komentáře (1)

 

21. 07. 2009

Hlídejte si svého psa.

Slavíme 40. výročí přistání Američanů na Měsíci. Pomocí webu se můžeme přenést do atmosféry celého projektu, poslouchat rádiové vysílání mezi lodí a řídícím centrem, prohlédnout si spoustu fotek a filmů. Ale byli Amíci opravdu první?
Doba už je taková. Mladší lidé (zejména žíjící západně od bývalé železné opony) většinou nevědí, kdo poslal do vesmíru první loď, prvního živého tvora, prvního muže, první ženu. Možná je to tím, že Knihovna a muzeum Nikity Sergejeviče Chruščeva neumí výročí těchto letů zpropagovat tak dobře, jako to udělali v USA. Zase jsme to museli udělat za ně.
Tady je odpověď nejmenovaného pracovníka ruské agentury pro vesmír a vzduchoprázdno:"Ano, Lajka opravdu přistála na Měsíci už v roce 1957 a zanechala tam typické psí stopy. Sovětské vedení vědělo o snaze Spojených států dostat se tam také a chtělo předejít vyhrocení mezinárodních vztahů. Vyslalo tedy v roce 1961 Jurije Gagarina a v roce 1963 Valentinu Těreškovovou k cestě na Měsíc s úkolem uklidit Lajčiny exkrementy. Bohužel, kosmonauti byli vybaveni pouze sadou pro sběr měsíčních kamenů, která v tomto případě zcela selhala."
Teď už je také trochu jasnější, proč chtějí Rusové poslat lidskou posádku k Marsu dříve než Američané.

Autor: Offlineblog, 21. 07. 2009, 11:45,    Komentáře (1)

 

14. 07. 2009

Díky, díky, díky.

Je to fajn, že se o nás zahraniční přátelé tak starají. Když viděli skupinky sice opálených, ale unuděných, pokuřujících a nic nedělajících turistů z ČR, řekli si, že nám ty cesty zpestří. Díky.
Aby byl trochu adrenalin, nedali dopředu vědět. Jasně, kdo by neměl rád překvapení. Díky.
Abychom toho na dovolené poznali víc, ženou nás ještě přes Rakousko. Vidět Vídeň opravdu stojí za to. Díky.
Naše vláda chce těm dobrým lidem jejich snahu oplatit. Díky, ale chce to ještě dotáhnout. Například víza bychom neměli kanadským diplomatům vyřizovat na některém z pěti českých zastoupení v Kanadě. Ukažme jim také krásy sousedních zemí (v tomto případě USA). Co takhle Honorární konzulát ČR v Anchorage (Aljaška), tam by se jim mohlo líbit.
A nakonec. Je fajn, že nám ostatní státy EU nezávidí a nechají nás si to vyřídit samotné. Díky.

Autor: Offlineblog, 14. 07. 2009, 15:15,    Komentáře (2)

 

08. 07. 2009

Historie se opakuje, ale časy se mění.

Právě dnes by slavil narozeniny (sto šedesáté druhé) slavný český vynálezce František Křižík. Jistě by ho potěšilo, že v místě, kde předvedl Pražanům první elektrifikovanou tramvaj už zase duní koleje. Po čase, v němž letenskou pláň křižovaly jen stavební stroje, se opět můžeme svézt tramvají z Letenského náměstí až na Špejchar. Je vám těch osm set metrů málo? Tak to jste nějací zpohodlnělí. V roce 1891 z nich byli Pražané nadšeni. 

08. 07. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ