Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

23. 10. 2009

Narozeniny černé perly.

Devětašedesáté narozeniny dnes slaví fotbalista, na jehož kličky se slzou v oku vzpomínají starší fanoušci, kteří jsou znechuceni množstvím primadon a hereček pobíhajících po světových trávnících. Těžko říct, jak by se v dnešním fotbale Edson (někdy psáno Edison, oni to Brazilci mívají se jmény těžké) prosadil dnes, kdy obránci hájí vlastní polovinu hlava nehlava, kotník nekotník, koleno nekoleno, pindík nepindík. Alepoň se skoro pořád smál od ucha k uchu, a to také není málo. Takže mu přejme hodně zdraví.
Cože? Vy ještě nevíte, o koho jde? Ano, omlouváme se, je to naše chyba. Kdyby administrátor poslechl editora, jistě byste hned poznali Pelého.

Autor: Offlineblog, 23. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (0)

 

14. 10. 2009

Tomu štěstíčku se musí jít trochu naproti.

Naši kopálisté v kvalifikaci na mistrovství světa párkrát zakopli, slovenští kamarádi je taky nepodrželi, takže výlet do Jihoafrické republiky teď záleží na výkonu amatérů ze San Marina.
Jelikož ti zatím všechno prohráli a mají skóre 1:44, jen málokdo věří v zázrak.
ČMFS zkoušel pomoci formou „kapříků" z Brazílie, kde najdete výborného fotbalistu na každém rohu, ale tyhle praktiky u kapitánů-regentů (představitelé Republiky San Marino) asi neprojdou.
Takže musíme věřit, že se pekař dobře vyspal, policista neběhal za zlodějem, úředník měl dobrou kávu, pošťák netahal moc těžkých balíků, atd. atd., prostě že se sanmariňané v práci moc nenadřeli a večer Slovincům zatopí.
Jo a ještě jedna maličkost. Věřme, že naši profíci porazí Severní Irsko.
 

Autor: Offlineblog, 14. 10. 2009, 16:15,    Komentáře (2)

 

12. 10. 2009

Strýček Váňa, to je prostě klasika.

Dobré dílo překoná věky. Zkusme si to představit. Právě skončil 179. ročník Velké Pardubické a my v obýváku sledujeme holografický rozhovor s X-násobným vítězem, legendou jezdeckého sportu, Josefem Váňou.
Reportér: „Opět srdečně gratulujeme. Jak byste zhodnotil závod?"
Vítěz: „Koník jel celou dobu velmi dobře, jen při doskoku na Taxisu mi trochu louplo v kříži."
Reportér: „Někteří jezdci si stěžovali na nepříjemný vítr."
Vítěz: „Tak ten mi poslední dobou vůbec nevadí."
Reportér: „Jak jste se na závod připravoval?"
Vítěz: „Musím strašně poděkovat svému ortopedovi, že mě dal opět dohromady. Také mám štěstí, že se mi už pár let vyhýbají svalová zranění."
Reportér: „Pojedete i příští rok?"
Vítěz: „Když budu mít dobrého koně, a když mě manželka pustí, tak o tom budu přemýšlet."
A jak úspěch svého otce komentoval syn? „Tátovi to samozřejmě přeji, konečně si splnil svůj sen, vyhrát Velkou na bílém koni. Teď už by si snad opravdu ale fakt vážně mohl dát pokoj a dát šanci nám mladším," řekl osmasedmdesátiletý žokej Josef Váňa junior, „také by se mohlo stát, že omylem zapomenu na statku zavřít psa!"

Autor: Offlineblog, 12. 10. 2009, 15:30,    Komentáře (3)

 

09. 10. 2009

Hlava kontra ruce.

Dnešní Offlineblog je příspěvkem do debaty okolo slovenských Romů, kteří dva dny kopali v centru Prahy v tričkách s nápisem „Měl jsem se líp učit.“ Teď se proti tomu ohrazuje kde kdo, romské organizace, odbory a samozřejmě Michael Kocáb. Původně však dělníci s akcí souhlasili a dostali za ni i zaplaceno (dle slov majitele firmy dostali „klobásy, pivo a cigarety“).
Hned se rozpoutaly slovní války, kdo je důležitější, a kdo na koho dělá. Jsou to malicherné diskuze. My od klávesnic svých počítačů už víc jak rok hledíme na dělníky bravurně budující tunel (vydržíme se dívat celé hodiny) a můžeme směle potvdit, že ten umí to a ten zas tohle..., ale teprve všichni dohromady udělají moc!


Autor: Offlineblog, 09. 10. 2009, 14:30,    Komentáře (1)

 

02. 10. 2009

Nerozpuštění a nevypuštění...

„Co všechno vlastně chtějí“, můžeme si povzdechnout s legendárním inspektorem Trachtou při sledování letošních voleb-nevoleb. Sněmovna se nedokáže rozpustit, strany se hádají a uvnitř svých sekretariátů řeší, kde vezmou peníze na další kampaň. Padají jistě různé nehoráznosti, ale zatím se nikdo neodvážil říct nic nahlas. Až nováček ve vedení ODS, místopředseda Vodrážka (bacha na něj, rýmuje se s "podrážka").
Ten v rozhovoru řekl, že zmařenou předvolební kampaň by měl zaplatit stát, tedy my všichni. Super nápad. Nechme stranou fakt, že celá republika je zaplavena plakáty s Jyrkovými slinty, Mirkovými trenýrkami, zuby paní Zubovové, atp. Nejenže se o ně nikdo neprosil, ale strany by za ně většinou měly dostat pokutu za znečišťování veřejného prostranství.
Věnujme se státu. Když jde o výši poslaneckých náhrad nebo diet, jsou stát poslanci. Oni přeci reprezentují a mají zodpovědnost. Když jde o placení pokut a prohraných arbitráží, jsou stát daňoví poplatníci.
Je jasné, že „jest něco prohnilého ve státě českém...", ale v kterém?
  

Autor: Offlineblog, 02. 10. 2009, 13:30,    Komentáře (2)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ