Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

30. 11. 2009

Tvrdí neutrálové.

Ve Švýcarsku mají problém s minarety. Nejdříve z nich zakázali muezínům svolávat věřící (což bylo zbytečné, protože by je v tom rachotu tisíců kravských zvonců stejně nikdo neslyšel). Teď připravují zákon, který má zakázat stavbu dalších věží. Jistě na to mají právo, ale trochu si zřejmě zavaří (však víme, jak jsou muslimové popudliví).
Místo zákazu to mohli Švýcaři tlačit přes národní vášeň (tj. vyvěšovat státní vlajky a vlajky kantonů úplně všude) a nařídit, aby jejich vlajka byla umístěna vždy na samém vrcholu věže.
Při představě, že nad půlměsícem vlaje kříž, by muslimové zřejmě zbořili i ty čtyři minarety, které už stojí.

Autor: Offlineblog, 30. 11. 2009, 17:15,    Komentáře (3)

 

27. 11. 2009

To neděláme dobře...

Ve zprávách se teď všichni rozplývají nad tím, že na tom a tom náměstí, v tom a tom městě už stojí Vánoční strom. Už jen ozdobit, dát pod něj betlém s děťátkem, okolo plno stánků s lecčíms a můžeme se začít mít rádi.
Je to už, bohužel, tradice. Do lesů vtrhnou „hledači talentů" a vybírají. Strom musí být pěkně rostlý a rozhodně ne uprostřed lesa (to by se k němu nedostala těžká technika a takového krasavce nemůžete jen tak složit). Pak ho podříznou a složitě dopravují pryč. Každoročně tak o svou dominantu příjde spousta krásných míst.
Ale nezdržujme se, šup s mrtvolou stromu na náměstí. A věšíme. Žárovičky, blikačky, řetězy... až už nejsou vidět ani samotné větve a bylo by úplně jedno, kdyby pod tím vším byla drátěná konstrukce (alespoň by se dala lépe zajistit proti padání na turisty).
Až jednou přijde čas, že nám to stromy začnou vracet... to bude hukot. 

Autor: Offlineblog, 27. 11. 2009, 00:00,    Komentáře (3)

 

25. 11. 2009

Bojovat s konzumem není legrace.

Tak tu máme další zajímavý den, Den bez nákupů. A opět také známou otázku: jak ho oslavit? Říkáte, že jednoduše dnes nepůjdete do obchodního centra? No dobře, ale tam v předvánočním čase normální člověk dobrovolně také nechodí.
Že budete důslední a nepůjdete ani do sámošky? Co budete se svou důsledností dělat, až přijde 28.11.??? To je totiž Mezinárodní den nekupování ničeho!!!
To se asi probudíte ve studeném bytě (nebudete přeci kupovat teplo), obléknete se do nejlépe darovaných oděvů (charita, starší bratr či sestra), hodíte do sebe gumový rohlík (včera se ještě nakupovat mohlo) a vyrazíte do školy či práce. Samozřejmě pěšky nebo na kole (kupovat si lístek na MHD, vlak, autobus, taxík atp. se ten den nesmí). Dopoledne vám zavolá kamarádka, jestli jste viděli ty nahé fotky v posledním Blesku? (Neviděli, nekoupili). Oběd žádný (jste zvyklí chodit do restaurace, fast foodu...). Večer doma se táhne (televize vypnutá, nebudete kupovat proud). Ani Člověče, nezlob se si nezahrajete (svíčky došly). A jestli nemáte koupenou antikoncepci už z dřívějška, tak i závěr večera bude nudný. Globalizace a konzum jsou tvrdí soupeři.

Autor: Offlineblog, 25. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (3)

 

19. 11. 2009

A jaký byl tvůj postoj?!?

Máme tu dvacáté výročí Sametové revoluce a odevšad se na nás valí informace, co kdo v té převratné době dělal a nedělal. I my jsme vykoukli z firemního okna a přenesli se do těch časů.
Místo Et netery sídlí v tomto domě zřejmě tajná služba (tehdy nepřátelské ambasády jsou všude okolo), zima je jak na Sibiři, fouká vítr a sněží, na poledne je vyhlášeno setkání, kterého se na Letenské pláni účastní hrstka lidí (cca 1.000.000). Kolik budoucích zaměstnanců cinká navzdory počasí klíči?
Musíme bohužel přiznat, že asi jen deset procent. Jsou to středoškolští studenti, kteří by se jinak nudili při stávce ve škole. A co zbytek?
40 % (hlavně mimopražští) se normálně učí a těší se na přestávku, kdy jim kamarád (který má strýčka emigranta) půjčí Bravíčko s novým plakátem Milli Vanilli.
0,5 % je drženo bez informací v pohotovosti v kasárnách.
0,5 % se neodvažuje na demonstraci vyrazit z důvodu vysokého stupně těhotenství.
17 % je nuceno po obědě zalehnout k hromadnému spánku.
20 % se pokouší udělat bobeček do nočníku při sledování přímého přenosu ze Sjezdu socialistické mládeže v Moskvě (není divu, že většině se úkol daří).
9 % dopíjí svou pravidelnou dávku Sunaru.
1 % dopíjí svou pravidelnou dávku mléka (v jejich vesnické Jednotě neměli Sunar už půl roku).
Rodiče 2 % se rozhodují, co budou dělat večer.
Takže „bojovníků za svobodu" či „veteránů revoluce" tu moc nemáme, ale uznejte, že neúčast ostatních je omluvitelná.   

Autor: Offlineblog, 19. 11. 2009, 12:45,    Komentáře (1)

 

13. 11. 2009

Přes Letnou se dostanete tramvají (někdy).

Pěšky už se přes Letnou kvůli stavbě nedá jít. Ale nebojte se, pod okny nám natáhli koleje a dá se jet tramvají. I když to také není moc spolehlivé.
Dopraváci totiž hrozí stávkou, neboť prý mají málo peněz. Je těžké určit, kdo má pravdu. Kousek viny má na sobě asi každý účastník sporu. Magistrát, management Dopravního podniku v čele s ředitelem (a také nějakým člověkem, který je posedlý slovem „outsourcing"), firma Ropid, výrobci tramvají, které nezatáčejí, atp. Do toho všeho vstupují odborové organizace, které musejí mít alespoň jeden požadavek (aby to nevypadalo, že jsou k ničemu). A teď si vemte, že v DPP je těch odborových organizací čtrnáct!!!
Rozumná dohoda je žřejmě v nedohlednu.

Autor: Offlineblog, 13. 11. 2009, 14:45,    Komentáře (0)

 

02. 11. 2009

Dámy a pánové, kdo z vás to má?

Tak se v jedné pražské nemocnici (ano, čtete dobře, nebylo to ani na Kladně, ani v jiné středočeské krajské nemocnici) narodila holčička. V noci se nad její postýlkou objevily dvě sudičky.
„Přeji ti, aby se ti vše v životě dařilo a lidé tě měli rádi za to, jaká jsi," řekla ta první.
„Přeji ti, abys byla hezká, zdravá a chytrá," přidala se druhá.
Třetí, zlá sudička, za sebe poslala jen dopis: „Co bych tam asi dělala? Už tak to s tím jménem nebude mít lehké a rodiče si také nevybíráme. Bude to malý zázrak, když je v osmnácti sama od sebe nezapíchne a oni neusnou na věky."
Nezbývá než se sudičkami souhlasit.

Autor: Offlineblog, 02. 11. 2009, 10:15,    Komentáře (3)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ