Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

28. 01. 2010

Hurá do Prahy, roztočit diety.

Tak nás navštívili kontroloři z UNESCO (Radio Blanka informovalo). Budou chodit po pražské památkové rezervaci a posuzovat, jak moc je ohrožena stavbou tunelu Blanka. Cestu si mohli ušetřit, ale to by museli sledovat i jiné infokanály a ne jen výkřiky iniciativy Chceme pravdu o tunelu.
To je parta lidí s velice zajímavými názory. Z jejich webu (a přidružených článků) vybíráme:

„Blanka nenávratně poškodí střed města a památkovou rezervaci."
Považovat Letnou za střed města může asi jen zapálený rodák. Co se týče rezervace, Blanka zasahuje jen mírně její okraj. A hlavně... je to tunel! Ten není na povrchu vidět. Co říkáte na dvacet kilometrů tubusů metra, které vedou pod opravdovým středem města?

„Na vizualizacích nenajdete dnešní široký výkop jdoucí od Špejcharu na dno této vybetonované jámy."
Víte, když se kope tunel, tak se musí udělat díra. Ta od Špejcharu je už dávno zasypaná a jezdí po ní tramvaje.

„Na konci 80. let se ochránci přírody a Pražané odvážně postavili režimu, aby bránili Stromovku před hloubeným tunelem. Byli biti, zatýkáni, ale park jako zázrakem ochránili. O dvacet let později magistrátu vše prochází hladce. "
Ó, ten strašný magistrát. Dochází vám vůbec rozdíl mezi hloubeným a raženým tunelem?

„Přímo v srdci metropole vznikne dálniční tunelový tah na cestě z Norimberka do Drážďan, transevropská dálnice."
Samozřejmě, každý řidič rád opustí německé dálnice a udělá si stokilometrovou zajížďku, jen aby se projel Blankou.

„Magistrát kvůli betonářům vzal národu Letenskou pláň, a nazdar. "
Zase ten zlý magistrát. Národe, pochop, to je tunel! Až se vykope, tak se jáma zasype a ty budeš mít pláň... Ale dost, tohle nemá cenu komentovat. Nazdar.

Jen ať si to tady kontroloři prohlédnou. Proč si neudělat výlet, vždyť zasněžená Praha je tak krásná.

Autor: Offlineblog, 28. 01. 2010, 15:45,    Komentáře (3)

 

26. 01. 2010

Kdybychom Rudu uměli kreslit lépe, taky bychom šli jezdit na saních

O víkendu se ve Smržovce konalo Mistrovství ČR v jízdě na saních. Ve svých devětačtyřiceti letech ho posedmnácté vyhrál otec Rudy Pivrnce, Petr Urban. V jeho prospěch promluvila dokonalá znalost jeho domovské dráhy a vyšší hmotnost (i když s poněkud vysoko posunutým těžištěm.
Na svou třetí Olympiádu se však populární kreslíř nechystá. Nože na saních totiž brousí podle toho, kde mu je počůrá jeho pes. „Petr by ho musel po příletu do Vancouveru nechat měsíc v karanténě, takže ven by se dostal až po závodech. S kanadskými úřady se moc mluvit nedá, jen si vzpomeňte na víza. Takže jim na to s(píp) pes," řekl nám u piva Ruda. „Péťa zůstane doma a bude nadále naplňovat daleko vzletnější myšlenku, než je ta olympijská. Totiž, že sportem si má člověk dělat hlavně radost a žízeň!"
Zlatá slova.

Autor: Offlineblog, 26. 01. 2010, 16:45,    Komentáře (0)

 

20. 01. 2010

Jak tygr bije o mříže...

Nejlépe placený sportovec světa má problémy s manželkou. Nejspíše si špatně vyložila jeho prohlášení: „Zdolávat jednu jamku za druhou mě nesmírně baví. Nejradši mám osmnáctky." Hned ho obvinila z nevěry a sexuální závislosti.
A protože se to stalo v Americe, je okolo veliký skandál a chudák (on je tedy normálně boháč) zdravý Tiger skončil na odvykačce.
Sponzoři se od něj odvracejí, automobilka GM oznámila, že mu už nebude zdarma půjčovat své modely (přestože jich má plné sklady) a také žiletky si teď asi bude muset kupovat sám.
Aféra má dopad i na obyčejné hráče, kteří si chtěli vylepšit svůj handicap. Jejich manželky se začaly velice zajímat, proč tak často chodí na golf.
Pud je zkrátka pud a k jeho ukojení pouze dlouhé procházky po hřišti evidentně nestačí.

P.S. Pokud má někdo pocit, že zezadu nakreslená postava není dokonalá, tak vězte, že v tomto případě je to daleko lepší, než by byla perfektní kresba zepředu.

Autor: Offlineblog, 20. 01. 2010, 16:00,    Komentáře (0)

 

15. 01. 2010

Je to umění!?

Vypadá to trochu jako náčrt Kupkova obrazu Élévation, ale do takové výšky našinec nemíří.
Důvod vzniku tohoto nákresu je daleko prozaičtější. Náš kolega chce využít povánočních slev a chystá se zakoupit novou televizi. A vybrat tu správnou, to je umění.
Nejdůležitější je, aby se vůbec vešla na vyhrazené místo. Je potřeba si představit její skutečnou velikost, což není snadné. Sice si zjistíte úhlopříčku v cm (případně přepočítáte z palců), ale jak bude televize opravdu veliká? Navíc tu máte formáty 4:3 a 16:9. Naštěstí máme Offlineblog a můžeme malovat.
Teď už zbývají jen drobnosti, jako vybrat mezi plazmou, LCD a LED, dále pak DVB-T, DVB-S, HDTV, HD Ready, Full HD, HDMI, XD, DTV, SCART, Blue-Ray, MPEG-2, MPEG-4, USB, DVD, Bluetooth, DLNA, OPBH, TBC, atp.
Říďa nebude mít jednoduchou volbu, zvláště s jeho heslem: „Po Vánocích přece musí být všude k sehnání velký a kvalitní televize pod 10.000,- korun." Přejme mu štěstí.

P.S. Omlouváme se za špatně smazanou tabuli, ale zase jsme byli nějaký čas bez vody.
P.P.S. Doufáme, že příští rok už budeme mít k dispozici náš starý, velký Offlineblog. Říďa bude kupovat kuchyňskou linku.

Autor: Offlineblog, 15. 01. 2010, 10:30,    Komentáře (0)

 

11. 01. 2010

A postavíme si huhuláka...

Některé lidi zase překvapilo, že v zimě sněží. Nemyslíme teď silničáře, kteří dělají co mohou. Ani tisíce lidí, které díky promyšlené změně zákona musely najmout obce na odklízení sněhu na chodnících. Myslíme ty výletníky, kteří navzdory varováním „Pozor, napadne spousta sněhu" a „Pozor, bude foukat" vyjedou na větrné hradecké pláně, a pak si mnoho hodin čekání na vyprošťovací techniku krátí nadáváním na počasí.
Kosa je prostě všude. Teplota nezvykle klesla i v Americe na Floridě, kde teď kvůli zimě tuhnou leguáni tak, že se neudrží na stromech a padají na zem. Místo aljašského „Je zima, že se lámou psi v zatáčce" se teď může říkat floridské „Je zima, že padají leguáni."
A v takové zimě je nejlepší uchýlit se na nějaké teplé, dobře zásobené místo. Jen nezapomeňte místo pobytu nahlásit Horské službě, ať vás zbytečně nehledají v lavinách.

11. 01. 2010, 15:15,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ