Offlineblog (archiv)

Sdělení světu bílé na černém.

22. 02. 2010

Jak máme fandit a potom chodit do práce?

Starověké olympijské hry, to byla pohoda. Asi od roku 776 př. n. l. vždycky fanoušci přestali válčit (což byla obdoba práce) a v klidu se věnovali sledování sportovců. Po nocích slavili a tesali sochy vítězům. Země byla placatá a všichni byli spokojeni.
Až se do toho ve 4. století př. n l. začal vrtat Aristoteles. No vo co mu šlo? Jen tak si podal důkaz o tom, že Země je kulatá. Jeho pitomého nápadu se pak chytli jiní jemu podobní, a tak se mimo jiné stalo, že Kolumbus objevil Ameriku (a tedy i Kanadu).
Díky nim teď musíme, pokud si chceme užít atmosféru přímých přenosů, být vzhůru dlouho do noci nebo naopak vstávat nelidsky brzy. V práci jsme pak unavení a nevyspalí.
On ten pokrok je někdy pěkně na prd.

Autor: Offlineblog, 22. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (4)

 

15. 02. 2010

Každý si rád zabruslí - z Václaváku do Nuslí...

...kromě Martiny Sáblíkové, která se teď velmi úspěšně prohání na bruslích ve Vancouveru. Malý český pavouček na bruslích vyfoukl na své „méně oblíbené" trati zlato všem těm holandským, kanadským a německým obrstehnům s hlavičkami.
Její cesta k vítězství připomíná film Rocky IV. Zatímco soupeřky trénují v krytých halách, Martina odmetá sníh na rybníku, tahá za sebou pneumatiky a leští prkno v předsíni. A vidíte, jde to.
Takže šup do sklepa pro brusle a hurá ven trénovat. Chodníky teď poskytují vhodných ledových ploch víc než dost.

Autor: Offlineblog, 15. 02. 2010, 14:45,    Komentáře (0)

 

11. 02. 2010

Ruce vzhůru, jističe dolů.

Jistě se shodneme na tom, že krást se nemá. Černí odběratelé elektřiny okradou poctivé platiče (nikoli ČEZ) ročně asi o 130 miliónů korun (což se v součtu za posledních pár let skoro blíží částce, kterou si za tu dobu vydělal ředitel ČEZu).
Sociálně smýšlející říďa se naštval a řekl dost, se zloději zatočíme. Tomu se nedá nic vytknout. Ale provedení se nakonec trochu zvrtlo. Republiku teď objíždí několik pracovníků oddělení netechnických ztrát (NTZ), parta „normálních zaměstnanců, elektrikářů", kteří provinilce odhalují. Vypadají jak zásahová jednotka, mají zbraně a vojenský výcvik.
Není důvod vyvracet tvrzení, že kontakt s neplatiči je často nebezpečný (kdo lže, ten krade, a kdo krade, ten může i zabít), ale na takové ptáčky je tu snad policie. Ta je státní a mohla by tedy snad ještě polostátní firmě helfnout, ne? Elektrikáři by si pak mohli dělat svou práci v klidu.

Autor: Offlineblog, 11. 02. 2010, 15:00,    Komentáře (0)

 
 
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ