Offlineblog (archiv)

Pozor, série šikan

01. 08. 2008 16:00       autor: Offlineblog    komentáře: 5

 
Je to trochu s podivem, ale od začátku uzavírek je Letná celkem pěkně průjezdná a kolony se netvoří (což nás stále trochu mrzí). Jediní, kdo plynulost dopravy brzdí jsou pánové v uniformách a výstražných vestách. Možná to po prázdninách bude potřeba, ale zatím je jejich činnost pouhou buzerací, podpořenou nepřehledným značením.

Zajímalo nás, jak se v objížďce orientuje mimopražský řidič.  Zde je popis mladého německého pilota Helmuta, který se se svým týmem McHonecker-Trabant chystá příští rok vstoupit do kolotoče Formule 1:" Městský okruh Letna-ring jsem neznal, měl jsem však jeho podrobný popis. Věděl jsem, že se začíná směrem na centrum, pak jako v Monte Carlu tunelem na nábřeží, odkud se technickou pasáží Chotkových zatáček vrací zpět na Letnou.Zařadil jsem se tedy do příslušného pruhu a čekal až zhasnou startovní světla.

Po startu ihned následuje série šikan. Je tu málo místa a žádné únikové zóny. Řidič má co dělat, aby vůz zvládl. Povrch je sice nový, ale asfalt je dost často znečištěný od trucků, které tu závodí v pracovní dny. Pasáž jsem s vypětím sil projel dobře.


Následuje delší rovinka, na jejímž konci čekala další šikana, tentokrát však od traťových komisařů. Okamžitě mi napařili trest Stop and Go a začačali se mě ptát, proč jedu v pravém pruhu, ve kterém prý nemám co pohledávat. Snažil jsem se oponovat, že do levého jsem nemohl, neboť za přejetí plné čáry by mi hrozil další postih. Nebylo to nic platné a pánové požadovali zaplacení pokuty. Pokoušel jsem se je umluvit na nižší trest (třeba průjezd boxovou uličkou), ale neuspěl jsem. Dál už vám trať nepopíšu, protože mi u mého monopostu zhasl motor a byl konec".
Tak, ende, schluss.


Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Duch, 12.10.2008 17:50

No, podle mého názoru se mělo přeřadit do levého pruhu už před tím značením. To je jako omezení rychlosti. Také se musí jet u značky už tou rychlostí a ne až za ní zaćít zpomalovat. :-)

Zviratko: Na silnici máš ale také nakreslenou značku a ta už je platná. Je to vidět vpravo dole na fotce.

Zviratko, 30.8.2008 16:45

nahodou jsem zrovna koukal do zakona kvuli necemu trochu podobnemu, a ta svisla dopravni znacka je informativni - tzn. nemuze (ani dle zakona co jsem pochopil) zakazat jizdu os. automobilum - pouze informuje o zakazu (ktery tam neni protoze znacka vodorovna na silnici ktera by tohle zakazovala neexistuje, a nad jizdnim pruhem skutecna zakazova znacka nevisi).

a to s tim prejetim plne cary je fakt - muzu porusit zakon pokud se tim vyhnu zavaznejsimu poruseni zakona a nemam jineho zbyti... leda by chteli abych tam zaparkoval na blikacky a auto odtlacil (to bych asi prestupek nespachal :))

wostrey, 30.8.2008 15:46

A neni nahodou vertiklani dopravni znaceni nadrazene horizontalnimu? Pokud ano, clanek je naprosto zbytecnej.

Lucie, 4.8.2008 16:19

Hlavně pomáhat a chránit

skrat, 1.8.2008 17:10

su to buzeranti. vsetci, do jedneho

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ