Offlineblog (archiv)

Úpadek řemesel

27. 07. 2009 17:15       autor: Offlineblog    komentáře: 1

 
Maďarská Velká cena Formule 1 byla velmi dramatická. Už v tréninku se brazilský pilot Felipe Massa potkal ve dvěstěkilometrové rychlosti s pružinou, kterou ze svého vozu vytratil jeho krajan Rubens Barrichello. Naštěští šel ten kus železa trochu stranou, takže se odrazil od helmy a letěl dál, nicméně stačil prorazit obě škeble (jak helmu, tak Felipeho lebeční kost). Musela to být strašná rána a není divu, že si to jezdec vzápětí namířil přímo do svodidel. Podle posledních zpráv to s jeho zdravím bude dobré, i když letos si už zřejmě nezajezdí.
My se však zamysleme, kde se stala chyba. Podle českých frajírků, kteří na různých diskuzích obhajují svou rychlou jízdu na dálnicích a silnicích slovy:"když mám dobrý auto, dobrý brzdy, umím předvídat, bla bla bla, tak si můžu jezdit jak chci a nic se nestane", může za všechno právě Felipe. Měl dobré auto, asi mu to pěkně brzdí, takže se zřejmě nevěnoval řízení, co? Tomu asi nikdo z nás nevěří, že.
Takže jinak. Když pružina vypadla, musel ji někdo špatně připevnit. Tady by se chyba najít dala. Kdy ta auta viděla naposledy pořádného mechanika? Takového toho poctivého, který vám v servisu řekne:"podíváme se na to, zavolejte si pozejtří..."? Na okruzích dělají všechno honem, honem, a pak to takhle dopadá. Správnost této teorie potvrzuje i příhoda ze závodu, kdy jeden mechanik Renaultu ve spěchu nedotáhl Alonsovi přední kolo a to se pak logicky odporoučelo. Podle posledních zpráv slíbil, že příště to udělá pořádně, i když letos si už zřejmě nezamontuje.Kde jste, vy staří automechanici, kteří uměli spravovat a ne jen vyměňovat?
P.S. Potkali jste někdy na STK nějakou Formuli? Tak vidíte.
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Jiřík, 30.7.2009 08:26

To teprve bude masakr, ale až do auta sedne Schumi.....

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ