Offlineblog (archiv)

Bojovat s konzumem není legrace.

25. 11. 2009 14:45       autor: Offlineblog    komentáře: 3

 
Tak tu máme další zajímavý den, Den bez nákupů. A opět také známou otázku: jak ho oslavit? Říkáte, že jednoduše dnes nepůjdete do obchodního centra? No dobře, ale tam v předvánočním čase normální člověk dobrovolně také nechodí.
Že budete důslední a nepůjdete ani do sámošky? Co budete se svou důsledností dělat, až přijde 28.11.??? To je totiž Mezinárodní den nekupování ničeho!!!
To se asi probudíte ve studeném bytě (nebudete přeci kupovat teplo), obléknete se do nejlépe darovaných oděvů (charita, starší bratr či sestra), hodíte do sebe gumový rohlík (včera se ještě nakupovat mohlo) a vyrazíte do školy či práce. Samozřejmě pěšky nebo na kole (kupovat si lístek na MHD, vlak, autobus, taxík atp. se ten den nesmí). Dopoledne vám zavolá kamarádka, jestli jste viděli ty nahé fotky v posledním Blesku? (Neviděli, nekoupili). Oběd žádný (jste zvyklí chodit do restaurace, fast foodu...). Večer doma se táhne (televize vypnutá, nebudete kupovat proud). Ani Člověče, nezlob se si nezahrajete (svíčky došly). A jestli nemáte koupenou antikoncepci už z dřívějška, tak i závěr večera bude nudný. Globalizace a konzum jsou tvrdí soupeři.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

fikova, 3.12.2009 11:39

Tady ty dny bez nakupovani vzali opravdu od podlahy...
http://zpravy.idnes.cz/kldr-skrtla-nuly-na-bankovkach-a-nove-nevydala-obchody-zavrely-hrozi-hlad-1la-/zahranicni.asp?c=A091202_182238_zahranicni_stf

Kucie, 26.11.2009 19:20

Já se asi nezúčastním. bych si nemohla koupit lístek domu na bus a pak ani vstupenku na katapulty a seděla bych nasuchu, protože bych si nemohla koupit pití........no to radši konzum na nás

Jiřík, 25.11.2009 19:56

No jak na tohe jste přišli??? :-))))))))))

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ