Offlineblog (archiv)

To neděláme dobře...

27. 11. 2009 00:00       autor: Offlineblog    komentáře: 3

 
Ve zprávách se teď všichni rozplývají nad tím, že na tom a tom náměstí, v tom a tom městě už stojí Vánoční strom. Už jen ozdobit, dát pod něj betlém s děťátkem, okolo plno stánků s lecčíms a můžeme se začít mít rádi.
Je to už, bohužel, tradice. Do lesů vtrhnou „hledači talentů" a vybírají. Strom musí být pěkně rostlý a rozhodně ne uprostřed lesa (to by se k němu nedostala těžká technika a takového krasavce nemůžete jen tak složit). Pak ho podříznou a složitě dopravují pryč. Každoročně tak o svou dominantu příjde spousta krásných míst.
Ale nezdržujme se, šup s mrtvolou stromu na náměstí. A věšíme. Žárovičky, blikačky, řetězy... až už nejsou vidět ani samotné větve a bylo by úplně jedno, kdyby pod tím vším byla drátěná konstrukce (alespoň by se dala lépe zajistit proti padání na turisty).
Až jednou přijde čas, že nám to stromy začnou vracet... to bude hukot. 

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Katy, 30.11.2009 15:29

:D

Jan Pastyřík, 30.11.2009 13:30

To je prima řešení... Ale v minulosti tomu tak zřejmě dlouho nebylo. Proč by se jinak Lysá jmenovala Lysá??? Aha ;-)

tarmara, 28.11.2009 12:57

Nahodou, v Lysy nad Labem mame velkej jehlicnatej strom (ted nevim jestli jedli smrk nebo neco jineho), ktery tam roste cely rok (a uz spoustu roku), a jen se na advent ozdobi.....takze z Lysy se jezulatka vozit nebudou ...

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ