Ze všech kanálů nejvíce líbí se nám Račice

30. 06. 2014, Autor: Jan Pastyřík

V půlce června proběhl v Račicích další ročník ICT triatlonu, což je akce, na kterou se vždy velice těšíme. A můžeme hrdě říct, že Račice se vždy těší na nás.
Ilustrační obrázek

ICT triatlon je profesionálně připravená akce, která dává zkušeným triatlonistům možnost pěkně si zazávodit a těm méně zkušeným umožňuje poprat se s nástrahami disciplín i se sebou samými. Etnetera měla letos v zásobě všechny typy závodníků v různých kategoriích. Jsou to přímo zaměstnanci, rodinní příslušníci nebo velmi blízcí kamarádi, zkrátka taková ETN famílie.

Etnetera má navíc i skupinu ETN Fans, která svým fanděním dělá z akce zážitek i pro závodníky jiných stájí.

A kdo se letos vrhnul do vln, sedl na kolo a běžel lesem?

Týnka Havlová - ve svých třech letech jedna ze dvou nejmladších účastnic. K ruce jí byl samozřejmě tatínek Jirka, který se asi před měsícem (kdy se Týnka ještě ani sama neuměla rozjet na kole) rozhodl, že závod zvládne. Zvládla a vysloužola si velkou pusu od maminky Jany, která celý závod rezignovaně sledovala z tribuny.

Pavel a Matěj Štěpánovi - jednovaječná dvojčata a zkušení závodníci k nerozeznání. Letos to lépe vyšlo Pavlovi, který byl druhý z kluků do deseti let, Matěj skončil sedmý.

Berenika Hrašová - zkušená triatlonistka a dcera "slavného" otce. Jde pravidelně v jeho stopách a i letos se dostala na bednu (druhé místo, holky do deseti let).

Amálka a Jáchym Amdouniovi - děti, ve kterých se snoubí česká ladnost a bystrost po matce a arabská houževnatost a oheň po otci. (Amálka - druhé místo, holky do dvanácti let, Jáchym - desáté místo, kluci do deseti let).

Lubor Juklík - syn přítelkyně bratra Jirky Štěpána (jo, je to složité, dál to rozebírat nebudeme). Skončil pátý v kategorii kluci do dvanácti let, ale nechal si dost sil a stal se bezkonkurenčním tanečním vítězem na večerní akci s názvem Mohyla Michala Tučného.

Jakub Jech - syn kamaráda z plavání. Ač nás většinu viděl poprvé, nechal se strhnou ETN atmosférou, vyžádal si dres a obsadil šesté místo (kluci do deseti let).

Zbyněk Hraše - ironman, loňský celkový vítěz. Zbyňál je výborný plavec, což mu trochu škodí. Z vody leze první a celou cyklistiku jede sám "za své". Jeho povaha mu nedovoluje počkat si na pronásledovatele a trochu si za někým odpočinout (na tomto závodě se smí jezdit v háku). Na běhu pak je někdy předstižen, ale stále je to naše hvězda největšího kalibru. (2. místo celkově, 1. v kategorii M40, čas 1:03:01).

Lukáš Blail - ironman, ultramaratónec, blázen - tradičně se umísťuje vysoko, a tak nesmí chybět v nejlepším ETN týmu, kterému se letos podařilo zvítězit. Lukáš do toho dává maximum a na trati vždy vypadá, že každou chvíli padne vysílením (9. místo celkově, 6. v kategorii M39, čas 1:07:47).

Zdeněk Kalina - sportovec tělem i duší. Postavou nevelký a nenápadný, ale výkonem nepřehlédnutelný. (16. místo celkově, 3. v kategorii M39, čas 1:10:05).

Honza Verner - triatlonový nováček a obrovské překvapení (39. místo celkově, 25. v kategorii M39, čas 1:13:24).

Petr Štěpán - bratr Jirky. Už několikrát zaskočil za někoho zraněného třeba na maratónu, tak proč ne na triatlonu? (41. místo celkově, 27. v kategorii M39, čas 1:13:29).

Ondra Jech - kamarád z plavání. Z vody lezl daleko přede mnou, takže o něm nemohu více napsat ;-) (47. místo celkově, 31. v kategorii M40, čas 1:14:47).

Jirka Štěpán - ironman a člověk, který před mnoha lety vyprovokoval ostatní k účasti na jednom z prvních IT triatlonů. Nejdřív si myslel, že v sobotu bude tělat traséra (viz níže), a tak své kolo půjčil bratrovi (viz výše). Ve čtvrtek se dozvěděl, že trasovat bude až v neděli, takže začal shánět na sobotu kolo. Chvíli to vypadalo, že by mu Umožňovač půjčil svůj supr extra hyper časovkový speciál za moc tisíc, ale nenašel nabíječku za několik stovek. A bez ní nemohl dobít akumulátory, které na kole ovládají přehazovačku. Jirka nakonec sehnal kolo jiné a mohl podat tradičně dobrý výkon. (51. místo celkově, 32. v kategorii M39, čas 1:15:28).

Přemek Brýl - triatlonový i ETN nováček (Etnetera ho přikůpila jako nedílnou součást jedné ze svých dceřinek - AppSatori). Přemek se k účasti nechal vyprovokovat Magnusem a do té doby se vyznačoval zejména tím, že jezdil do práce nakole. Při závodě ukázal i talent pro ostatní sporty a dokončil ve výborném čase (83. místo celkově, 55. v kategorii M39, čas 1:21:13).

Katka Laurencová - přítelkyně bratra Jirky Š. (to je složité). Bylo nám řečeno, že je dobrá, a tak jsme ji zařadili do týmu Etnetera Etdorfin 1, který vyhrál. (90. místo celkově, 9. v kategorii F39, čas 1:22:22).

Jirka Havel - ironman a ETN dvorní kuchař. Na Jirkovi je jeho profese vidět, ale on není tlustý, on je zkrátka mohutný. Svých sto a kousek kilo prohnal tratí ve výborném čase (91. místo celkově, 59. v kategorii M39, čas 1:22:33).

Vojta Marek - triatlonový nováček, který rozbíjí předsudky o tom, že IT admini jsou tlustí obrýlení chlapci, kteří 24 hodin čumí do monitoru. (118. místo celkově, 73. v kategorii M39, čas 1:26:42).

Pavel Hasala - další triatlonový nováček. Do závodu odstartoval i s nedoléčeným kotníkem a postupně objevoval jiné sporty ( a jejich záludnosti) než běh. Například na kole pochopil až po několika Pajdových upozorněních: "Jestli chceš jet pořád vedle mě, tak já se na nějaké střídání vy...", že v háku jede stejně rychle, i když šlape o hodně méně. (156. místo celkově, 90. v kategorii M39, čas 1:35:11).

Anička Galkina - zkušená triatlonová víla, která loni přinutila Pajdu vydat se z posledních sil jemně vyřčenou, ale přesto nekompromisní otázkou: "Ty neběžíš?" Letos to zkusila opět (tentokrát slovy: "Tak jsem tady"), ale Pajda nezabral. (161. místo celkově, 22. v kategorii F39, čas 1:38:46).

Petr Magnus Jareš - triatlonový nováček a největší překvapení. Ještě před rokem by si nechal ujet tramvaj (noční!!!) deset metrů před nosem, jen aby nemusel udělat rychlejší krok. Ale pak se v něm něco zlomilo, zhubl, začal trénovat a všem udělal radost (163. místo celkově, 95. v kategorii M39, čas 1:40:39).

Pepa Sojka - zkušený triatlonista. Vpřed ho vždy hnala touha porazit Pajdu. Tomu letos podřídil přípravu a svého cíle dosáhl. (164. místo celkově, 96. v kategorii M39, čas 1:44:15).

Jan Pajda Pastyřík - zkušený, leč netrénovaný triatlonista. Pajda už loni vykřikoval, že jede poslední triatlon. Pak se však objevily nové výzvy (účast Magnuse, nové dresy, na výrobě kterých se podílel, a které získali i cenu), a tak si trať opět protrpěl. A už to byl jeho fakt poslední závod!!! Leda,že by... (168. místo celkově, 41. v kategorii M40, čas 1:46:39).

Irena Amdouniová - podporována manželem Hakimem (který bral antibiotika, jinak by také závodil), převzala roli Aničky a hnala Pajdu před sebou až do cíle. (169. místo celkově, 5. v kategorii F40, čas 1:46:39).

Lucia Miklášová - tritonová novicka. Kdybyste ji neznali a nemohli ji vidět, řekli byste si, že si asi spletla kategorii. Hraje fotbal (je kapitánkou ETN týmu), má za sebou Spartan race a při práci i při sportu kleje jak stary ostravsky dlaždič. Ale její křivky a ladný pohyb vás nenechají na pochybách, že mezi něžné pohlaví opravdu patří. (172. místo celkově, 26. v kategorii F39, čas 1:49:32).

Tereza Štěpánová - (a tady už skutečně končí Štěpánovi) tradiční ženská opora ETN triatlonových týmů. Ač závod dokončila někde uprostřed pole a měla na noze čip, ve výsledkové listině čteme u jejího jména "DNF". Nespravedlnost!

Ale jinak to bylo skvělé, všichni si příjemně zazávodili, nováčci prohlásili, že to rozhodně nebyl jejich poslední triatlon a ETN Fans opět šířili slávu Etnetery (za čtrnáct dní si byli kolegové vyzvednou startovní čísla na jeden pražský běžecký závod a slečna na prezentaci povídá: "Vy jste Etnetera? Takže to dorazí i ten velký stan se s tou hlasitou skupinou?").
Večer jsme se ještě pěkně pobavili hned vedle kanálu na akci Mohyla Michala Tučného.

V daleko komornější atmosféře (ETN Fans už jeli domů) se v neděli odehrály závody Czech Triathlon Series. Díky spolupráci lidí z Etnetery se sdružením Jeden na jednoho odstartoval do sprintu (750 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh) i nevidomý Marek Šimíček, kterému premiérově dělal traséra Jirka Štěpán. Oba to zvládli výborně v čase 1 hodina 28 minut.

Na start olympijského triatlonu se pak postavila Lenka Zahradníková s trasérem Zbyňkem, pro kterého to byla také také premiéra (už trasoval na běžkách, ale s těmito disciplínami, zejména s tandemovým kolem, neměl stejně jako Jirka žádnou zkušenost). Jsme hrdí na to, že Lenka poprvé přičichla k triatlonu v roce 2011 na akci Etnetera Doksyman. Tehdy měla, jako výborná plavkyně, lehké problémy s trasérem, na kterého musela ve vodě čekat. To se jí se Zbyňálem stát nemohlo a z vody lezli zcela bezpečně uprostřed startovního pole. Na kole pak osmkrát obletěli kolem kanálu a vydali se na běh po nerovných, a leckdy úzkých, lesních cestách. Lence už ke konci lechce docházely síly, ale výsledný čas 2:25:48 (který byl jen o 15 minut za vítězkou) ji zařadil na 7. místo ze čtrnácti startujících žen (je to trochu relativní, protože na tandemu se dá jet rychleji).

Nicméně nezbývá než smeknout před výkonem všech čtyřech zúčastněných.
Račice - příští rok nás opět čekejte!!!

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8
 
 
Sdílet odkaz:
tisk
 

Etnetera opět boduje.


Etnetera obsadila druhé místo ve studii Nejlepší zaměstnavatel ČR 2012.


Více v tiskové zprávě...


Cyklozaměstnavatel 2011

Etnetera získala v rámci kampaně „Do práce na kole“ ocenění „Cyklozaměstnavatel roku“.
V soutěži se hodnotil celkový přístup firem k podpoře dojížďky zaměstnanců do práce na kole.


ostatní ocenění

Kontakt na HR


David Procházka
hr@etnetera.cz
+420 602 603 943

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ