Příběhování

Etneteří příběhování byl cyklus pravidelného setkávání se zaměstnanců Etnetery, ale i lidí zvenčí v prostorách Smíchovského HUBu. Za pomoci rozmanitých příběhů, přednášek a her jsme hledali vlastní cestu ke svobodě a zároveň si vzájemně předávali zkušenosti s radostmi a starostmi, které nás při tom potkali.

Ilustrační obrázek

Šesté Etneteří příběhování (17.10.2012)

26. 11. 2012 16:45       komentářů: 0

Na šesté Etneteří příběhování jsme se sešli zejména proto, abychom dali hlavy dohromady nad plány našeho budoucího sídla, ehm, plavidla, s pracovním názvem H2Office.
 

Naše budoucí sídlo-plavidlo, zkrátka loď, se chystáme stavět "na zelené louce" (respektive na hnědozelené Vltavské vodě), a tak máme možnost si vše pořádně promyslet a možná si i v lecčems vymýšlet.

Kancelář - rizikové pracoviště

popis Na začátek Příběhování si pro nás Martin Holečko připravil několik netradičních konceptů zdravé práce v kancelářích. Jeden z nich - práci ve stoje - v současnosti sám při práci testuje. Už přes měsíc u počítače stojí a zatím si to chválí. (Doufáme, že ho nežene motivace, aby se nás na loď vešlo víc).

popis V posledních několika letech se množí studie poukazující na nepříjemné důsledky sedavého způsobu života, které jdou daleko za bolavá záda a bolest za krkem. Shodují se vesměs na tom, že pokud sedíte denně déle než tři hodiny, týkají se vás důsledky jako dvojnásobná pravděpodobnost infarktu než u lidí, kteří při práci stojí, máte výrazně větší pravděpodobnost úmrtí na civilizační choroby typu rakoviny tlustého střeva, mrtvice apod. To, co překvapilo i naše sportovce bylo, že tyto důsledky nijak nezávisí na váze, věku, pohlaví atd., ale ani na životosprávě a tom jestli člověk ve volném čase sportuje nebo se přecpává a kouří. Podle jedné ze studií zabíjí nadměrné sezení na světě více lidí než kouření nebo veškeré úrazy dohromady.

Pokud máte práci podobnou té naší (krátký průzkum mezi přítomnými odhadl denní dávku strávenou na zadnici v průměru na 9-11h), můžete se zkusit dále vyděsit a inspirovat v některém z článků, ze kterých Martin čerpal (všechny v angličtině):

Rozcvička

Ale ne všechno je tak nezdravé. Uvědomili jste si někdy, kolik pohybu vykonáte než se vůbec dostanete na své pracovní místo? Účastníci si to mohli při rozcvičce s Pajdou vyzkoušet (a mnozí se i zapotili).

V druhé části nám architekt Juraj ukázal současný stav projektu a začala zajímavá diskuze nad plány budoucího společného sídla. Každý měl šanci se jak architekta, tak Umožňovače zeptat na cokoliv ohledně lodi a cokoli také navrhnout. V týmech pak mohli ztvárnit vlastní představu.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ