Příběhování

Etneteří příběhování byl cyklus pravidelného setkávání se zaměstnanců Etnetery, ale i lidí zvenčí v prostorách Smíchovského HUBu. Za pomoci rozmanitých příběhů, přednášek a her jsme hledali vlastní cestu ke svobodě a zároveň si vzájemně předávali zkušenosti s radostmi a starostmi, které nás při tom potkali.

Ilustrační obrázek

Deváté Etneteří příběhování (20.2.2013)

15. 03. 2013 16:45       autor: HMa    komentářů: 0

Hlavním tématem příběhování se stala "Cesta tam a zase zpátky!" Toto téma vzniklo na přání lidí z firmy a zajímal je hlavně příběh Martina Paličky, který do Etnetery nastoupil v roce 2000, po devíti letech nás na rok a půl opustil, ale opět se vrátil. Bohužel Martin onemocněl. Vynahradili nám to jiní dva stateční kolegové, kteří se také na čas z Etnetery vytratili, ale jsou zpět. Pozvání přijali i dva bývalí kolegové, kteří se sice nevrátili, zato mají co říct.
 

Rozcvičku tentokrát nechal Pajda na příchozích (zcela v duchu svobodné firmy). Ukázalo se, že bez lídrů to (alespoň na začátku) tak jednoduché není.

Na téma Cesta tam a zase zpátky přišel příběhovat nejprve Krocan, který se do hlav všech Etneteráků zapsal jako člověk, který má talent na to, kdy přijít. Objevil se tak nechtěně v roli asistenta kouzelníka Pajdy nebo třeba při slavnostním re-odhalování Offlineblogu. Michal se k nám vrátil po tom, co na necelý rok vycestoval.

Michal Fanta se do Etnetery vrátil po více než 10ti letech! Mezitím studoval a pracoval na volné noze. Jak vypadala ETN tehdy a jaká je z jeho pohledu teď?

Petr Mika (Peterman) odešel z Etnetery před necelými šesti lety, ale na úplném začátku se dokonce krátce potkali i s Michalem Fantou. Po odchodu nastoupil do velké firmy a vydržel v ní 4 roky, ale v práci dělal něco, co nechtěl. Před rokem začal být na volné noze, ale prozradil, že mu končí současný projekt a od března je nezaměstnaný . Všechny nás mile překvapil tím, že zvažuje možnost návratu do Etnetery!

Pro Pavla Ungra bylo zaměstnání v Etneteře první stálejší. Pracoval v supportu, ale práce ho poslední rok půl nebavila a přiznal, že podle toho taky vypadala. Odešel po 3,5 letech. Měl spíše zájem o marketing, kterému se nyní věnuje. Návrat neplánuje, ale je rád, že některé lidi z firmy potkává a s některými dokonce nadále spolupracuje.

Druhé části příběhování se ujal Ondra Čihař a týkala se nápadů na nový web Etnetery. Ten stávající dosluhuje, Etnetera už není jen jedna firma a potřebujeme něco, co nás zastřeší. Nový web bude řešit to, jací jsme a proč by s námi měli chtít mít lidi cokoliv společného. Zkoušeli jsme dát dohromady nápady, jakou by měl web mít tvář a jakou emoci by měla Etnetera vyvolávat. U lidí mimo Etneteru nás zajímal jejich pohled zvenčí, co by je obohatilo a co by jim něco přineslo.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ