Příběhování

Etneteří příběhování byl cyklus pravidelného setkávání se zaměstnanců Etnetery, ale i lidí zvenčí v prostorách Smíchovského HUBu. Za pomoci rozmanitých příběhů, přednášek a her jsme hledali vlastní cestu ke svobodě a zároveň si vzájemně předávali zkušenosti s radostmi a starostmi, které nás při tom potkali.

Ilustrační obrázek

Lovci lebek - třinácté Etneteří příběhování

26. 06. 2013 09:45       autor: Hana Kubešová    komentářů: 0

Na červnovém příběhování jsme ukázali, jak přijímáme nové lidi nejen v Etneteře, ale i v jiných společnostech (Vendavo, Inmite a Gooddata). Přišel Riki Fridrich, který se o nábor v IT aktivně zajímá a sepsal na toto téma několik článků, mluvili čerství kolegové a pozvání přijali i dva uchazeči, kteří ve finále do Etnetery nenastoupili.
 

Celý večer moderoval Exneterák Petr Zatloukal (v současné době se živí headhuntingem ve společnosti Alviso) a Petr Skondrojanis, svobodný člověk pracující s lidmi.

Protože v úmorném vedru nebylo třeba se rozehřívat, rozhodl Pajda provést tradiční rozcvičku na židlích. Opět vycházela ze hry, kterou kromě něj snad nikdo nezná, a to „Jano, kde si bol?“

Na příběhování se tentokráte dostalo i na mě, abych, jakožto Etneteří seznamovač a tudíž „vrchní náborář“, přiblížila cestu přijímání nových lidí u nás. Připravila jsem si pár čísel na úvod a postupně popsala celou cestu od seznámení se s novým člověkem až po jeho nástup.

Sledovat na SlidesLive.

Následovala panelová diskuze, kde se sešli team leadři Zbyněk Hraše s Lukášem Voborským a naše nové tváře Pavol Čižmárik, Matej Ferenc a Petr Škoda. Přidal se k nim Tomáš Kružík, který ve firmě nedávno hledal nový tým, do kterého by se mohl přidat. Absolvoval tak týmový pohovor, jako každý člověk zvenčí.

Petr Zatloukal připravil videorozhovor s produktovým designerem v Gooddata Martinem Čackým, se kterým se v minulosti setkal, a který svým stylem strčí do kapsy i zkušeného headhuntera. HR oddělení ve firmě používá na procesní věci, ale designery si nabírají sami.

O tom, jak to chodí ve společnosti Vendavo povyprávěla Káťa Pljaskovová. Ve Vendavu se nepovažují za svobodnou firmu, ale za firmu se svobodnými lidmi, které nechávají dělat, co je baví. Nezajímá je, co bude člověk chtít dělat za 15 let, ale co ho zajímá teď, jaké má nápady a jakou vlastní vizi.
Sledovat na SlidesLive.

Michal Šrajer, spoluzakladatel společnosti Inmite popsal jak to chodí u nich. HR (human relations) u nich dělá on sám, přestože na to nemá školy. Inzerce se jim neosvědčila, hledají lidi hlavně přes vlastní akce a přednášky. Součástí prvního pohovoru bývá i potykání si a test, který nejednoho ajťáka může překvapit, protože k němu dostane jen tužku a papír. Napříště mají v plánu si zkusit i pohovory týmové.

Můžete se podívat na zkušenost a názor 2 lidí, o které jsme stáli, ale rozhodli se nenastoupit.

Riki Fridrich je Exneterák, který se aktivně zajímá o to, jak IT korporace lákají zaměstnance, ale taky jak ajťáky vnímají sami personalisté

Na plánovaný workshop už se už nedostalo, a tak jsme celý večer zakončili diskuzí a po ní se přesunuli do nedalekého lokálu.

Zhlédli jsme i videa, jak se dělá pohovor u Monty Pythonů nebo za pomoci detektoru lži.

Děkujeme všem, že jste přišli a doufáme, že se zase někdy uvidíme. Přes prázdniny se příběhovat nebude, proto další možnost vidět se bude 18.9.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ