DVC – projekt i-legalne.cz

První legální elektronický obchod pro prodej elektronické hudby.

Potřeba

Společnost DVC a.s. international a.s. se v r. 2006 rozhodla spustit 1. hudební portál s možností legálního stahování hudby v České a Slovenské republice. Projekt byl motivován projektem Apple iTunes.com, ale oproti zahraničnímu portálu je provozován na platformě Microsoft Windows Media (WMA).

V první etapě nabídka měla obsahovat přes 400.000 hudebních skladeb od všech nejvýznamnějších vydavatelů. Hlavní misí bylo poskytnutí možnosti legálního stahování hudby v ČR, vytvořit kvalitní hudební portál informující o hudebním dění nejen v ČR, zpřístupnit kompletní nabídky hudby od vydavatelů a otevřeně bojovat proti hudebnímu pirátství. Poptávka tedy zahrnovala vytvoření kompletního serverového systému pro realizaci projektu a následnou technickou správu.

Řešení

Půl roku od zahájení projektu byl portál s legální muzikou v provozu. Pracovalo na něm 22 vývojářů. Pro správu stránek byl použit námi vyvinutý CMS jNetPublish, díky němu lze jednoduše spravovat jak redakční část, tak e-shop.
Obchodní vrstva B2C umožňuje vedení objednávek a jejich dodatečné sledování, agregaci objednávek, balíčky, dárky, kupóny, systém slev. Pravidelně jsou sestavovány informace o stavu objednávky.
Použitá aplikace e-shopu zajišťuje systém slev, speciálních nabídek, vyhledávání v katalogu a je propojena s centrálním CMS systémem. Hudbu může nakupovat registrovaný uživatel.
Obchodní systém B2B spravuje informace o archivu (datovém skladu) tracků, vede evidenci o
vydaných DRM licencích tracků, předává data pro bankovní transakce, potvrzování licencí DRM licensorovi a vede záznamy účetnictví.
Použité platební centrum zahrnuje platební brány do tuzemských bankovních domů. Lze také využít platby pomocí mobilního telefonu (Premium SMS) pro všechny tuzemské mobilní operátory.

Na portálu ilegalne.cz kromě e-shopu a redakčních článků byl implementován reklamní systém na vedení bannerových kampaní. Díky němu lze cílit a vyhodnocovat marketingovou reklamu na jednotlivých stránkách.

Nedílnou součástí bylo řešení licencování a kryptování všech hudebních tracků, které zajišťuje společnost Visual Connection, a.s. Systém licencování hudebních souborů je založen na technologii Microsoft DRM. Vlastní vydávání licencí je řešeno třetím subjektem pomocí specializovaného datového serveru obsahující zakryptované tracky s jasnou URL. Vlastní katalog je plněn jak „ručně“ tak pomocí předem daného XML s metadaty od vydavatelů. Uvedené mechanismy jsou řešeny interně v DVC a.s.
Sdílet odkaz:
tisk
 

Reference - kontakty


Máte-li zájem se některého z našich klientů přeptat na podrobnosti týkající se některého z projektů, či zjistit nakolik jsou spokojeni s našimi službami, neváhejte se s námi spojit. Rádi vám poskytneme veškeré kontakty.

Obchodní oddělení
sales@etnetera.cz,
+420 233 326 810

Řekli o nás


Telefónica O2 Czech Republic

"Společnost Telefónica O2 Czech Republic je velmi náročná při výběru svých dodavatelů. Přesto nebo právě proto, řešíme už od roku 1998 některé internetové projekty v oblasti CMS, tvorby www prezentací a podpory zákazníků i našich partnerů se společností Et netera"... více

Fortuna

"Nehledali jsme jenom technického dodavatele, který by nám dokázal poskytnout kvalitní vývojové práce a garance provozu na špičkové úrovni ale hlavně partnera, se kterým budeme moci úžeji spolupracovat na businessové úrovni. Tyto podmínky splnila nejlépe právě Et netera".... více

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ