Ahold - iHypernova a iAlbert

Sjednocení komunikace obou hlavních značek Aholdu - Hypernova a Albert.

Potřeba

Ahold Central Europe, s. r. o., je společnost provozující více než 430 hypermarketů Hypernova a supermarketů Albert v celé střední Evropě. Po vzniku středoevropské centrály vyvstala potřeba sjednotit komplexní komunikaci všech poboček na území České republiky, Slovenska a Polska. Součástí této konzistence byla samozřejmě také internetová komunikace, na kterou společnost kladla a i nadále klade veliký důraz.

Termín projektu byl záměrně naplánován na první polovinu roku 2005, neboť společnost se stěhovala do nově otevřeného moderního sídla a současně byla zavedena značka supermarketů Albert na slovenském trhu.

Řešení

Již od prvopočátku bylo jasné, že se nebude jednat o pouhé překlopení stávajících stránek do nového designu, ale že prezentace prodělají komplexní proměnu. Proto jako úvodní část vznikla rozsáhlá marketingová analýza. Společnost Ahold měnila svou tvář a s ní i svou komunikaci směrem k zákazníkům. Důležitou součástí projektu bylo zvýšení povědomí o privátních značkách jako Euro Shopper, Hypernova apod. Dále jsme se museli zaměřit na to, jakou formou budeme na internetu propagovat marketingovou aktivitu „jak ušetřit“, která byla spuštěna v době realizace analýzy. Na jednotlivých workshopech s marketingovými specialisty Aholdu jsme společně připravili katalog výrobků členěný nejen podle zmíněných privátních značek, ale také podle různých skupin produktů, jako jsou drogerie, nápoje, pečivo atd. Tímto přehledem a také katalogem akčních výrobků z jednotlivých slevových letáků byla naplněna potřeba prezentovat produkty a aktuální nabídky supermarketů a hypermarketů. Další částí analýzy byla potřeba připravit na nových stránkách návštěvníkům něco, co obvykle na webech podobného segmentu nenacházejí. Proto vznikla například kuchařka s členěním receptů do několika kategorií. Přidanou hodnotou pro návštěvníky je možnost přidání ingrediencí do nákupního košíku, který si před vlastní návštěvou obchodu mohou pohodlně vytisknout. Dále jde například o přehled cen pohonných hmot u privátních čerpacích stanic, jednotlivé články z Albert magazínu, anketu a v neposlední řadě inzerci volných pracovních míst v Hypernově a Albertu. Po zpracování veškeré koncepce byla vytvořená nová mapa stránek s popisem jednotlivých sekcí. Součástí analýzy bylo vytvoření modelu uživatelského rozhraní (wireframe). Jedná se o návrh jednotlivých stránek bez designu.

Na základě analýzy byly poté navrženy designy nových webů, po jejichž odsouhlasení nastala fáze implementace. Jednotlivé weby byly stavěny nad web content management systémem jNetPublish , profesionálním nástrojem pro správu digitálního obsahu vyvinutým společností Et netera. Díky nasazení nového systému mohou být stránky aktualizovány prakticky on-line přímo pracovníky společnosti Ahold. Abychom mohli garantovat rychlost a dostupnost jednotlivých stránek, rozhodli jsme se provozovat weby na dvou nových serverech.

Přínosy

  • Zrychlení a zefektivnění aktualizace webu.
  • Dodržení jednotné corporate identity.
  • Zlepšení internetové komunikace směrem k zákazníkům.
Sdílet odkaz:
tisk
 

Reference - kontakty


Máte-li zájem se některého z našich klientů přeptat na podrobnosti týkající se některého z projektů, či zjistit nakolik jsou spokojeni s našimi službami, neváhejte se s námi spojit. Rádi vám poskytneme veškeré kontakty.

Obchodní oddělení
sales@etnetera.cz,
+420 233 326 810

Řekli o nás


Telefónica O2 Czech Republic

"Společnost Telefónica O2 Czech Republic je velmi náročná při výběru svých dodavatelů. Přesto nebo právě proto, řešíme už od roku 1998 některé internetové projekty v oblasti CMS, tvorby www prezentací a podpory zákazníků i našich partnerů se společností Et netera"... více

Fortuna

"Nehledali jsme jenom technického dodavatele, který by nám dokázal poskytnout kvalitní vývojové práce a garance provozu na špičkové úrovni ale hlavně partnera, se kterým budeme moci úžeji spolupracovat na businessové úrovni. Tyto podmínky splnila nejlépe právě Et netera".... více

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ