Volksbank CZ, a.s.

Potřeba

Volksbank CZ, a. s. je univerzální obchodní banka se širokým spektrem produktů a služeb v oblasti drobného i podnikového bankovnictví. Během svého působení na českém trhu Volksbank získala pevnou pozici v segmentu středních a menších bankovních domů. Bohužel této pozici neodpovídala internetová prezentace, kterou společnost disponovala. Delší dobu se v bance uvažovalo o změně, která skutečně začala výběrovým řízením na sklonku roku 2004. Jedním z posledních impulzů k tomuto kroku bylo hodnocení webů bank prestižního časopisu Finance, kde se Volksbank umístnila na spodních příčkách celého pořadí.

Po vícekolovém výběrovém řízení a prezentací vybraných společností byl určen vítěz společnost Et netera. Termín realizace byl domluven do konce kalendářního roku 2004.

Řešení

Po úvodní analýze a vstupních workshopech bylo domluveno, že se nebude jednat pouze o změnu vzhledu stránek, který klienta pálil ze všeho nejvíce, ale o celou změnu struktury a komunikace banky na internetu. Důležitým bodem byla možnost využití CMS jNetPublish.

Jelikož design a přehlednost internetové prezentace bankovního domu je jeden z nejdůležitějších prvků, věnovalo se této části prácí opravdu hodně energie a času. Byla vypracována analýza, jaké prvky by se na stránkách měly objevovat častěji a jakých se naopak vyvarovat. Na jejímž základě vzniklo několik grafických návrhů, ze kterých si klient postupně finálně vybral.

Po této části projektu byly spuštěny technická práce na migraci jednotlivých dat a ladění celého systému. V součinnosti s klientem se podařil termín dodržet s tím, že již v úvodu posledního kalendářního měsíce roku 2004 byl projekt spuštěn do testovacího provozu.

Přínosy

Pro klienty a návštěvníky webu Volksbank se v zásadě změnila navigace a vzhled stránek. V současné době mnohem lépe dohledají kontaktní údaje na všechny pobočky a bankomaty, mohou si pomocí kalkulátoru spočítat finanční ukazatele úvěrů a vkladů a dále například na webu přehledně najdou:

  • kurzovní lístek se všemi potřebnými ukazateli
  • pravidelné přehledy na finančních trzích
  • možnost stáhnout všechny potřebné dokumenty
  • využití fulltextového vyhledávání
Sdílet odkaz:
tisk
 

Reference - kontakty


Máte-li zájem se některého z našich klientů přeptat na podrobnosti týkající se některého z projektů, či zjistit nakolik jsou spokojeni s našimi službami, neváhejte se s námi spojit. Rádi vám poskytneme veškeré kontakty.

Obchodní oddělení
sales@etnetera.cz,
+420 233 326 810

Řekli o nás


Telefónica O2 Czech Republic

"Společnost Telefónica O2 Czech Republic je velmi náročná při výběru svých dodavatelů. Přesto nebo právě proto, řešíme už od roku 1998 některé internetové projekty v oblasti CMS, tvorby www prezentací a podpory zákazníků i našich partnerů se společností Et netera"... více

Fortuna

"Nehledali jsme jenom technického dodavatele, který by nám dokázal poskytnout kvalitní vývojové práce a garance provozu na špičkové úrovni ale hlavně partnera, se kterým budeme moci úžeji spolupracovat na businessové úrovni. Tyto podmínky splnila nejlépe právě Et netera".... více

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ