ETN House

Ilustrační obrázek

Hledáme, kam se vrtnem.

15. 08. 2013 09:45       autor: Jan Pastyřík    komentářů: 6

Jak se tak Etnetera rozrůstá, začínají nám být prostory současných domů malé (navíc se mají bourat). A tak si hledáme nové sídlo. Všichni.
 

V roce 1997 začínala Etnetera ve dvou lidech v obýváku rodičů. Pak se přesunula do tří sklepních místností a následně do teskobaráku v Motole. O trochu reprezentativním sídle se dá mluvit až od roku 2004, kdy proběhlo stěhování na Špejchar. Firma nejprve obsadila půdu a jedno patro, pak i druhé, suterén, vedlejší dům a ještě jeden dům.

Ale už je tu pro sto čtyřicet lidí těsno, a tak se už dlouho rozhlížíme po prostoru, kam bychom se mohli přesunout. Volných office center je po Praze spousta, mohli bychom se stěhovat třeba hned, ale nám se nechce. Zřejmě za to mohou naše vysoké nároky (např. možnost rozsáhlých úprav, prostor, kde bychom se mohli scházet, zeleň, sportovní vyžití, dobrá dopravní dostupnost, parkovací místa pro kola, dostatek sprch, atd.).

Dlouho jsme pláli pro myšlenku umístit celou firmu na Vltavu. Rozjela se spousta jednání, společně jsme projekt "H2Office" plánovali na Etneteřím příběhování a těšili se. Bohužel, ETN loď nakonec nezapadla do konceptu developera, a tak jsme se museli vrátit na souš.

Po dalších měsících hledání byly vybrány tři prostory, které našim představám odpovídají nejlépe (samozřejmě, žádná budova není dokonalá, ale taková v Praze asi není). Všechny tři jsme navštívili (tedy všichni zaměstnanci, kteří měli zájem).
Kdo jsou kandidáti na nové ETN sídlo?

  • Aero House v Karlíně - funkcionalistická budova a bývalá tovární hala.
  • Bývalé sídlo vydavatelství Economia na Letné - novoklasicistní stavba palácového typu a "newsroom" ve dvoře.
  • Prostory tiskárny Libertas na Smíchově - industriální prostor, kde se zatím stále tiskne.
  • Zřídili jsme skupinu, kterou tvoří ambasadoři jednotlivých týmů a zástupce majitelů Etnetery. Schází se každý týden, diskutuje o výběru a tlumočí názory týmů. Na minulé schůzi bylo dohodnuto, jak bude probíhat volba. Z možností "osvícený diktátor" (rozhodnou majitelé), "sbor volitelů" (lidé v týmu se shodnou na jednom kandidátovi a toho bude jejich ambasador hájit) a "přímá volba" (každá člověk má jeden plnohodnotný hlas) byla vybrána poslední možnost (i se všemi riziky a nedokonalostmi).

    Protože se jedná o velmi důležité rozhodnutí, musí mít volby alespoň nějaká pravidla. Proto byl vytvořen Usměrňovač volebního chaosu.

    O volební kampani napíšeme v příštím díle.

    A co vy? Kam byste nám poradili se přestěhovat? Který způsob výběru je podle vás nejlepší a proč?

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

IP, 11.10.2013 10:44

Zvažte Karlín - mate to blízko vody a tak se budete cítit obdobně jako na H2Office a Letenským tunelem kousek na letnou, kde jste zvyklí.... a PP muze jezdit na Sparticku pres Karlin a o ty bajecne neony neprijde :-D

Evka , 19.8.2013 17:16

do libertasu at je hub a etnetra blizko a smichov je domenou podobne smyslejicich ;)

Dan, 18.8.2013 20:17

Proc si neco nepostavite? K vam by to sedelo, navic na to mate :)

Pajda, 15.8.2013 15:53

Na stávajícím místě zůstat nejde, a pokud by zvítězila varianta Letná, musel byste si cestou na Spartu trochu zajít ;-) Ale ta informace o klimatizaci vrhá na tuto lokalitu nové světlo (nebo nový pach?) ;-) Díky za informaci.

DK, 15.8.2013 15:30

Aero House v Karlíně, rozhodně ne Eco na Letné.. věčně nefungující klimatizace, která navíc šíří pachy z kuchyně v suterénu

PP, 15.8.2013 12:09

Zustante na letny, rad se koukam na vase neony vzdycky kdyz du na Sparticku:)

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ