ETN House

Ilustrační obrázek

ETN House - špína, útoky a pomluvy

19. 08. 2013 16:15       autor: Jan Pastyřík    komentářů: 0

Jak jsme slíbili v minulém článku, přinášíme popis kampaně k volbám nového ETN sídla.
 

Žádné "oficiální" akce v plánu nebyly, a tak se čekalo, co bude. Vytvoří stoupenci jednotlivých lokalit skupiny, které budou agitovat, rozdávat odznáčky, pořádat mítingy, najmou sličné hostesky v přiléhavých tričkách? Nic takového se nestalo. Nebyl ani využit WC infosystém (přitom cena za reklamní prostor byla příznivá - vystřídat recepční při polední pauze). Kampaň si vybrala nejjednodušší cestu - mailovou konfenci.

Ta umožňuje nejen rychle oslovit všechny kolegy, ale také dává možnost všem kolegům hbitě reagovat. Vzhledem k úrovni politické kultury v České republice se nemůžeme divit, že i zde debata sklouzla k intrikám a vzájemnému napadání aktivistů.

Jako první vstoupili do hry příznivci Karlína. Samozřejmě lokalitu vychvalovali a zanedlouho už tu byla silná voličská skupina, kterou nemohli podporovatelé jiných čtvrtí ignorovat. A tak vytáhli do boje:
Ahoj vy všichni rozumní, odpovědní a nemanipulovatelní voliči.
Nemohl jsem zůstat v klidu, když jsem uviděl, jak některé strany a jejich samozvané takzvané elity rozjíždějí volební kampaň.
Já budu apelovat na zdravý rozum, chladné uvažování i horoucí city.
Je nám zde vychvalován Karlín, ale ono nic není tak růžové. Jen si vzpomeňte, jak s touto městskou částí zametla v roce 2002 velká voda. Prý již je dobudován protipovodňový systém, ale věříte něčemu, co budoval magistrát zamořený korupčníky, mazánky a kmotrovskou mafií? Spojil jsem se s Památníkem národního písemnictví a tamní odborníci mi potvrdili, že neexistují žádné písemné zmínky o tom, že by Letná byla někdy zasažena povodní!
Když už jsme se náhodou dostali k Letné, chvilku se zde zastavme. Letenskou plání kráčely dějiny. Stály tu stadiony Sparty i Slavie, socha Stalina, konaly se zde vojenské přehlídky a Prnví máje. A v roce 1989 jsme zde v mrazu klíčema vycinkali svobodu pro vás mladé, to byste si měli uvědomit.
A jak jsme trpěli stavbou tunelu Blanka… To si ji po dokončení ani neužijeme? To jsme ten hluk, prach, bláto a otřesy snášeli zbytečně?
Nikoho nenutím, však jste dospělí lidé a jistě neskočíte jistým skupinám na první vějičku a líbivé sliby. Nechť čestný boj započne a ten spravedlivý ať zvítězí.
P.S. Věděli jste, že si vedoucí Karlínských v dobách totality kupoval každý den v Tuzexu zahraniční čokoládu? A nikomu nedal kousnout?

Reakce Karlína byla rychlá:
Gratuluji zatím k nejmanipulovatelnějšímu příspěvku dne. Nezbývá, než reagovat a prezentovat fakta.
Vím, že starší generace je více rezistentní vůči změnám
(pisatel zde napadá autora předešlého příspěvku, který je třetí nejstarší ve firmě) , ale nemyslíš, že už je čas posunout se zase o trochu vpřed? Zpátečnické argumenty nepřinesly nikdy nic dobrého. Karlín je prostě moderní čtvrť západního střihu a nějaké babkovské rady "Karlínu se vyhni" jsou s dnešním stavem v takovém kontrastu, že by vám vypálil oči.
A povodně... ano povodně jsou. Já ale preferuji nejet jeden týden za deset let kvůli nim do práce, než být každým dnem fascinován architekturou budovy imitující ministerstva nacistického Německa od pana Speera nebo v lepším případě budovu ČNB. Pro svobodnou firmu je tato budova, podle mě, jako plivnutí do tváře.
Karlín je prostě moderní a sexy čtvrť! Čeká nás opravdu hezké období.
Článek byl doplněn spoustou odkazů.

A reakce protistrany:
Takovýchto pseudoargumentů vysypeme z rukávu 10! Přiložen byl link na článek o kriminalitě v jednotlivých lokalitách.

Výkřik voliče (nevíme čeho):
V podstatě je to nefér... obchodníci a Activate mají výhodu.... vědí, jak manipulovat s lidma...

Za Activate odpověděl šéf analytiků:
My lidma nemanipulujeme, to opravdu není zapotřebí. My víme jak to dopadne.

Po čase se probudili i Smíchováci:
Já volám všechny Smíchováky: DO ZBRANĚÉÉÉÉÉ!!! Přesila nic neznamená, z historie jsou dobře známy příklady, kdy malá motivovaná armáda dokázala vypálit silnějšímu rybník. P.S.: Navrhuji uzavřít dočasnou koalici s Letenskými.

Takovéto zábavné přestřelky tmelily kolektiv ještě nějakou dobu. Ale více světla vnesl do věci až nezávislý předvolební průzkum. Na několik otázek odpovědělo celkem 67 respondentů. A zde jsou výsledky:

  • 5.8. by 33% volilo Karlín, 20% Letnou, 15% Smíchov a 32% bylo nerozhodnutých.
  • Mezi nerozhodnutými nebyla ani jedna žena.
  • 73 % dotazovaných upřednostňuje lásku před penězi.
  • Mezi voliči Letné nenajdeme žádného slipaře. Naopak nejvíce jich hlasuje pro Karlín.
  • V Karlíně a na Letné budou ženy více nosit gaťky než tanga.
  • Žádný z respondentů-mužů nepřiznal, že nosí tanga.
  • První kolo voleb vypukne zítra.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ