ETN House

Ilustrační obrázek

Etnetera se bude letos stěhovat. Nakonec do Holešovic

27. 08. 2014 09:39       autor: Jakub Skupin    komentářů: 2

Rychlé shrnutí našeho procesu hledání a výběru nových prostor.
 

Možná si ještě vzpomínáte na úvodní článek o tom, že se Etnetera (a vlastně všechny firmy ze skupiny Etnetera Group) musí odstěhovat pryč z Letné. A to nejpozději do roku 2015.

Přestěhování firem není úplně triviální záležitost. O něco těžší to je v případě, kdy se rozhodnete věci nenařizovat, ale diskutovat a ptát se. Tedy respektovat principy svobodné firmy. Pouštíme se do dalšího velkého experimentu. Poznatky z dosavadního průběhu si můžete přečíst právě teď.

Nechtěli jsme Star Trek, chtěli jsme jen loď

Hledání nových prostor začalo v roce 2013. Nebojíme se výzvy a nových věcí, takže naše požadavky mířily vysoko. Dlouho jsme například pracovali na projektu "H2Office" - sídlo umístěné na lodi kotvící na Vltavě (proč to nakonec nevyšlo v článku zde).

Kromě toho bylo naším velkým přáním:

  • možnost rozsáhlých úprav vnitřních prostor na míru
  • společný prostor, kde se budeme scházet
  • zeleň
  • sportovní vyžití
  • dobrá dopravní dostupnost
  • parkovací místa (i pro spoustu kol)
  • dostatek sprch
  • atd.

Etnetera již brzy na nové adrese.

Přichází zásadní zvrat, nestěhujeme se do Aera

Po proběhlých volbách zůstala jistá pachuť, která se ale s postupem času rozpouštěla v těšení se na nové prostory, na jejichž přípravě jsme začali intenzivně pracovat.

Pak ale přišel zásadní zvrat.

"Nestěhujeme se do Aera. I přes více než 8-mi měsíční jednání a spoustu vložené energie, jsme se prakticky nikam nedostali. Ztratili jsme za tu dobu chuť dál v projektu pokračovat a dlouhodobě se spojit s někým, s kým nám moc nefunguje chemie."- Martin Holečko

Reality check

Důležitým krokem vpřed byl také "reality check" s lídry všech firem ve skupině. To pomohlo dokreslit původní nice-to-have pohled na stěhování z loňského roku na realistický obrázek, kolik která firma potřebuje a je schopna utáhnout prostor a které požadavky jsou opravdu must-have. To zjednodušilo naše požadavky a rozšířilo výběr. Zároveň se trh za tři čtvrtě roku také posunul dál a objevily se nové možnosti.

Nové prostory pro skupinu Etnetera Group

Nové možnosti

Hledali jsme znova v Karlíně, všichni jsme se už sžili s lokací. Do toho nám Procházka & Partners, které jsme na podzim odmítli, s tím, že máme vybráno a nepotřebujeme pomoci, znovu nabídli objekt v Holešovicích. Nevěnovali jsme tomu moc pozornosti, ale nakonec jsme se tam zašli podívat a "problém" byl na světě. Celá firma se těší do Karlína a nový objekt v Holešovicích se zdá nejlepší. Po analýze nepřekonatelného pana Hvězdy vše navíc vychází jasně nejlépe pro Holešovice - technologicky, finančně i časově.

 

Ukázka prvních návrhů kanceláří

Objekt "Mlýny" v Holešovicích - naše nové sídlo. Definitivně!

Z existujících budov, které jsme měli v hledáčku, dopadly nejlépe zrekonstruované a na kanceláře přestavěné původní parní mlýny, které v sobě kloubí cihlovou budovu s moderními prvky.

Začínáme s konceptem tvorby sídla v Holešovicích

Ale o tom až v dalším článku. Můžete se těšit na přímý přenos všech zádrhelů, kreativních konceptů i všedních záležitostí, který přesun 6 firem znamená.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Stěhování Praha, 4.12.2014 10:48

Jestli ještě nemáte vybranou firmu na stěhování, mohu doporučit : http://stehovaniradost.cz/ . Mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti.

Vaclav Stransky, 11.9.2014 23:06

Dobry den, jsem rad, ze jste se rozhodli pro Holesovice. Ne proto, ze bych Vas nerad videl v Karline, ale proto, ze stavebnik, ktery budovu, do ktere jste se meli stehovat stavi minimalne dle velmi pochybnych pravidel. Jsem obyvatelem domu, z nehoz je vyhled na staveniste Saldovy 12 a nove do deviti metrove zdi, ktera vyroste 8 metru za okny naseho bytoveho domu. Po vsech moznych pokusech o umirneni stavby, tak aby odpovidala platnym stavebnim predpisum jsme byli nuceni podat spravni zaloby k Mestskemu soudu v Praze proti rozhodnutim vedoucim k povoleni stavby. Jedna zaloba je jiz rozsouzena - v nas prospech. Na rozsudek k druhe cekame. Mimo jine jde o to, ze Aerohouse je staven na zaklade udajneho stavebniho povoleni z roku 1934. Ano, ctete spravne, 80 let stareho. Gratuluji proto, ze se Vam podarilo dat ruce pryc od lidi kolem Fortuno Group, a to presto, ze oni Vase jmeno vyuzivaji jako argument pro svou vystavbu. Detaily Vasi najemni smlouvy byly pouzity v argumentaci proti zminene spravni zalobe. Preji Vam uspesne stehovani a jeste dalsi rozvoj Vasi spolecnosti na nove adrese! S pozdravem,
Vaclav Stransky

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ