ETN House

Ilustrační obrázek

Etnetera Group se stěhuje: představení konceptu Etneteria v Holešovicích

09. 12. 2014 10:59       autor: Jakub Skupin    komentářů: 0

V předchozím článku jsme se podrobněji podívali na výběr vhodné lokality. Dnes si můžete přečíst rozhovor s jedním ze zakladatelů Etnetery Martinem Holečkem, jak celý proces stěhování vnímá.
 

Proč se stěhujete zrovna do objektu Mlýny v Holešovicích?

Místo a charakter kanceláří byl pro nás vždy důležitý. Bývalý první parní mlýn v Holešovicích nám do toho krásně sedl. Je to 100 let stará budova, která má svůj příběh. Byla velice citlivě zrekonstruovaná, kombinuje moderní vnitřek s původní formou.

Co bylo hlavní motivací ke stěhování?

Zkrátka jsme ze současných prostor vyrostli – jak velikostí tak už nám nesedí ani jejich vzhled. Poslední roky také směřujeme z modelu jedna velká firma na několik firem. Procesem štěpení specializovaných firem od původní Etnetery vznikly konzultačně-datová štika Etnetera Activate a produkční firma Etnetera Vision. V tomto roce také přibyla ve skupině firma AppSatori a Fragile Media, se kterými dlouhodobě úzce spolupracujeme a tak jsme se propojili i majetkově. Aktuálně je ve skupině už šest různě velkých firem. Takže jedním z cílů pro stěhování bylo také dát nás všechny dohromady. Mít prostor, kde budeme společně.

 

foto

Martin Holečko představuje koncept Etneteria - nové prostory pro skupinu šesti firem Etnetera Group.

Takže jeden prostor pro všechny?

Nechtěli jsme mířit k uniformnosti. Nechtěli jsme ujednocovat, dávat nějaká pravidla, že to musí vypadat všechno stejně. Od začátku projektu bylo zajímavé hledání rovnováhy mezi mírou individuality jednotlivých firem a samostatnosti v tom, jak si prostor navrhnou, a nějakým společným leitmotivem. Aby bylo vidět, že jsme jedna skupina. Tohle bylo jedno ze zadání pro architekty. Pánové z Monomu se toho zhostili velice dobře.

Jak znělo zadání pro architekty?

Na jednu stranu vytvořit koncept prostoru tak, aby to splnilo naše požadavky na otevřenost a komunikativnost. Na druhou stranu ne klasický open space. My jsme jim vlastně dávali pořád taková neřešitelná zadání jako z pohádky učesaná/neučesaná, oblečená/neoblečená. Říkali jsme například: nechceme open space, ale nechceme uzavřené kanceláře. Nechceme to uniformní, ale zároveň by to mělo mít společný motiv. Oni se s tím statečně popasovali a výsledek je skvělý.

 

foto

Společná prohlídka objektu před začátkem rekonstrukce
obohacená o prezentace návrhů od Monomu a pana Chocholy.

Do zadání zasahovali i jednotliví zaměstnanci?

Úvodní a velký vklad od architektů z Monomu byl v tom, že si dali opravdu hodně práce s tím, mluvit s jednotlivými firmami a týmy. V rámci Etnetera a.s., která má zhruba dvakrát tolik lidí než ostatní firmy dohromady, je několik týmů - které se v tomto projektu chovaly jako samostatné jednotky s vlastními požadavky. Ve finále tedy architekti komunikovali se zhruba 14 týmy. Společně jsme s každým týmem seděli několikrát. Nejprve jsme představili obecný koncept. Pak jsme řešili, jak v tom jejich prostoru ho konkrétně zhmotnit. Následoval další workshop, který řešil jejich specifické požadavky a potřeby. Jak chtějí sedět, jaké potřebují úložné prostory, zda budou mít polohovací stoly pro stání v práci, atd.

 

foto

Fotky z workshopů firem Etnetera a.s., Etnetera Activate a Fragile Media.

Všechno šlo po celou dobu hladce?

Až na pár zádrhelů, v tak velkém projektu běžných, ano. Strávili jsme třeba nečekaně hodně času nad konfigurací stolů, což není úplně typické. Ve většině projektech se to řeší shora plošně, architekti přijdou se systémem uspořádání stolů a je to dané. My jsme také navrhli nějaký koncept, který naši architekti považovali za výhodný, ergonomický, funkční. Ale ukázalo se, že požadavky týmů jsou natolik specifické a individualita jednotlivých lidí je tak odlišná, že s tím nebyli schopni fungovat. Ukázalo se například, že konfigurace dvou stolů do “L” je u nás mnohem vítanější, než např. ostrovy několika stolů dohromady, což je dnešní trend. Takže proběhl asi měsíc různých schůzek nad rozmístěním stolů.

Nakonec proběhl jeden celý den, kdy jsme postupně finalizovali každý jednotlivý tým, dokud jsme to neměli vyřešené a naši lidé i architekti byli spokojení. Bylo zajímavé pozorovat, jak k tomu jednotlivé týmy přistupují. Nakonec se řešení všude našla a mám dobrý pocit, že do toho byli lidi zapojení a zároveň to dává smysl a řád.

 

foto

Konfigurace stolů na míru pro jednotlivé týmy.

Když jsme u zapojování lidí, mohli se angažovat i jinak?

Celý proces se snažíme do firmy hodně komunikovat. Proběhla společná prohlídka objektu, posíláme speciální vnitrofiremní newsletter věnovaný stěhování, pořádáme workshopy, bereme jednotlivá aktuální témata na poradu lídrů firem a jednotlivých týmů. Stěhování jsme navíc věnovali i celofiremní výjezd. Během dvou dní jsme společnými silami vytvářeli dřevěný nábytek s šikovným partnerem Paletky.cz. K výrobě jsme používali materiál z recyklovaných palet, zvolili jsme japonský cedr. Z předpřipravených prkýnek jsme vytvářeli stoly, lavice a taburety. Byla to nejen super společná akce, ale zároveň vzniklo něco, co se reálně použije i v nových prostorech. Máme z toho radost, protože jsme tomu mohli společně vtisknout nějakou vlastní podobu. Je to jedna z ukázek, jak k věcem ve skupině přistupujeme. Jaké prostředí a kulturu se snažíme držet. Vždycky jsme ji v Etneteře přirozeně drželi a je to pro nás zásadní i v nových firmách, které vybíráme primárně podle toho, zda jsou s námi lidsky kompatibilní.

foto

Výroba vlastního nábytku z recyklovaných palet aneb celofiremní víkendová akce.

Celá budova Mlýnů bude teď vaše?

Budova má celkem 4 patra, z toho my zabíráme jedno a půl podlaží plus tzv. retail prostor v přízemí, kde budou sedět firmy Logicworks a Vision, které mají i klienty “z ulice”.

Na prostory jsme se snažili nahlížet jako na město s centrálním náměstím, domy a funkcemi kolem náměstí. Zároveň aby tam měl každý svůj individuální prostor, kulturu, službu.

Obsahuje projekt něco, co se opravdu hodně povedlo?

V rámci druhého patra, kde sedí většina lidí, existuje “centrální náměstí”, kterému říkáme hub, čili místo, kde se hodně věcí potkává. Je to vlastně první prostor, do kterého se člověk dostane, když k nám přijde. Je to rovněž společná recepce pro všechny firmy, které sedí nahoře. Ve chvíli, kdy tam vejdete, vidíte nejen ji - není to samoúčelná vstupní hala s recepční, která vás tam nechá čekat nebo vám dá kartičku - je to kavárna, coworkingový prostor, prostě místo, kam si můžu přijít sednout, přijít si popovídat nebo chvíli pracovat. Náměstí, kde se potkávají všichni lidé z firmy i mimo ni. Máme s tím spoustu plánů, co se týče společných akcí, seminářů, výstav, meetupů. Je to takové srdce firmy, které by mělo pořád tlouct nějakou aktivitou.

 

foto

"Je to takové srdce firmy, které by mělo pořád tlouct nějakou aktivitou." - Martin Holečko

To bude na recepci asi pořádný frmol…

Samozřejmě to bude klást na recepci o něco vyšší nároky, ale zas tam bude veseleji. Ani samotná recepce nebude klasická vrátnice, ale má to dva režimy – recepce a bar. Rekonfigurací recepčního pultu vznikne plnohodnotný barový pult v celé své délce, aniž by recepční musela nějak složitě přeskládávat své věci nebo uklízet monitor. Což mimochodem bylo zase zajímavé zadání pro architekty: “udělejte nám recepci tak, aby to mohl být zároveň bar, který je možno polít pivem a zároveň kancelářské místo, kde jsou tiskárny a všechny náležitosti, co recepce potřebuje”.

 

foto

Rekonfigurací recepčního pultu vznikne plnohodnotný barový pult.

Co se nakonec stalo spojujícím prvkem?

Celým prostorem prochází leitmotiv řeky. K nám živel vody, plynutí i komunikace sedí a funguje i z pohledu feng shui. Voda také přirozeně plyne celým prostorem - což se projevuje např. na kobercích pomocí modrých tónů ve středu všech pater a spojuje různé prostory dohromady. Do cesty řeky se staví různé objekty, kolem kterých takzvaně meandruje, a které jsou většinou společné. Jsou to různě velké zasedačky, místa pro nějaký pohyb a protažení nebo prostory pro setkávání, které řeka obtéká. A tím, jak kolem nich řeka plyne, vznikají pro změnu prostory pracovní, kde se modrá mění na klidnější a neutrálnější šedé tóny.

 

foto

Na kobercích (pomocí modrých tónů) teče řeka.

Zmínil jsi feng shui, jak se promítlo do konceptu?

Do příprav jsme zapojili pana Otakara Chocholu, zkušeného českého feng shui architekta, aby vnesl do architektonického konceptu ještě tento pohled. A hlavní architekti z Monomu to pak začlenili jako jeden ze vstupů. Snažili jsme si to prostě pojistit na všech frontách, aby nám tam bylo dobře.

Jak tedy nakonec prostor dělíte/nedělíte?

Prostory nejsou dělené zdmi, ale pomocí mobilních příček, které jsme si sami navrhli na míru pro tento prostor. Vzniknou ze dvou lešenářských trubek a dřevěné výplně, takže budou dělit vizuálně a částečně i akusticky a navíc se dají využít i funkčně pro nástěnku, věšáky apod.. Pokud bude prostor potřeba přeskupit, dá se to lehce rozmontovat a posunout. To byl jeden z požadavků na flexibilitu prostor. Týmy jsou u nás dost živá záležitost, takže jsme chtěli mít možnost to upravovat podle potřeby. A také nám to umožnilo udržet vnímání celkové šířky těch krásných prostor. Zkrátka neuzavřít se do kanceláří, ale neztratit se v open spacu.

foto

Humor nechybí ani na kontrolních dnech.

Slovo závěrem?

Mám velkou radost, že v holešovické Etneterii, jak tomu prostoru říkáme, vzniká něco, v čem nám bude parádně. Není to nijak ohromujícím způsobem zvláštní, ale nebude to nuda a prostě to k nám sedí. Myslím si, že se nám podařilo do toho odrazit ducha, kterého u nás pěstujeme – respekt k individualitě i sílu celku. Celý tým kolem projektu, lidé od vlastníka budovy AFi, ze stavební firmy Lachman i další, kdo se kolem toho motají, nám dávají zpětnou vazbu, že je to baví a jsou rádi, že se účastní zajímavého projektu. I přes náročný finiš si pořád držíme humor na vysoké úrovni. Dokonce i na kontrolních dnech, kde už se lámou vícenáklady a termíny, se nakonec začne vtipkovat. Teď už zbývá jen zvládnout dobře vlastní přestěhování. A potom teprve uvidíme, co jsme si to vlastně vymysleli.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ