ETN House

V Holešovicích je to o HUBu

26. 05. 2015 08:45       autor: Kristýna Pilná, Jan Pastyřík    komentářů: 0

Koncept Etneterie jsme detailně představili už v tomto článku. Jejím srdcem je HUB, centrální náměstí, dějiště dostaveníček s klienty i kolegy, tichý svědek sportovních přenosů nebo streamovaných keynotů, prostor pro poobědvání s kolegy, … (sami jsme ještě neobjevili všechny možnosti).
Co už má všechno za sebou?

 

Naši chloubu už od nastěhování podrobujeme zátěžovým testům (zatím bez použití Smartmeteru, ale třeba i na to dojde).

popis Začali jsme poklidnou kulturní akcí v podobě filmového večera, při kterém jsme zejména novým kolegům pouštěli veřejná i neveřejná (omlouváme se, ale to byste se museli stát našimi opravdu blízkými přáteli) Etneteří videa.

Poznatky z testování: HD projektor (s možností připojení přes HDMI, VGA, Chromecast nebo Apple TV) funguje skvěle bez závislosti na kvalitě obsahu. Hlasitost videí i mikrofonu jde velmi lehce upravovat. Na rozkládací tribunu se v pohodě vejde třicítka diváků, kteří mají (při vytažených světlech) dobrý výhled i z nejlevnějších posledních řad.

Po této zkušenosti jsme se odvážili poskytnout prostor i lidem mimo firmu. Pro jistotu jsme ale nejdříve zkusili studenty z ostravské Vysoké školy podnikání. Rozsáhlá zpráva zde.

Poznatky z testování: Zkušenější řečník utáhne HUB „na hubu“. Jen je zvolit správnou intenzitu, aby byl dobře slyšet, ale zároveň nerušil vzorné ETN pracanty v prostoru sousedícím s HUBem a odděleným jen příčkou. Přidat na hlase by měl jen tehdy, když si jde někdo udělat kávu a je třeba překřičet kafemlýnek. Pro pohodu všech bude lépe dělat takové akce mimo pracovní dobu.

popis Povzbuzeni úspěchem jsme se posunuli dále a ve spolupráci s Nadací Vodafone uspořádali workshop pro 7 neziskových organizací (Osobka, Opravárna, Dobrovolník, Kvas, Darujme, Disway a Auto*Mat. Jejich zástupci nejprve v pěti minutách představili své projekty, a pak si o nich mohli popovídat s odborníky z celé Etnetera Group. Jednalo se o jakýsi speed dating, kdy se probírala témata sociální sítě a správa obsahu, online marketing, analytika, UX - user feeling, mobilni aplikace, projekt management, agilní řízení a videopropagace.

Poznatky z testování: HUB je variabilní a může si v něm povídat několik skupinek, aniž by se navzájem rušily. V prostoru se dá dobře pohybovat na invalidním vozíku (jen přístup na podium ještě musíme dořešit).

Křest ohněm pak byla oslava 18. narozenin Etnetery, kdy jsme poprvé otevřeli dveře i našim klientům. Ve vzduchu visely obavy z nedostatečné kapacity hubu a limitovaného přísunu kyslíku, který se nedá řešit otevřením oken (tento historický přežitek z minulého tisíciletí jsme zapomněli společně s adresou na Miladě Horákové). I tyto pochybnosti se však ukázaly jako liché. Sličné slečny posedaly na klín prgačům, neposedové se uklidili do fronty u pípy a 150 osob se mohlo nezřízeně oddávat oslavám. V pozdějších (či snad lépe v brzkých ranních) hodinách se HUB proměnil v taneční parket a vyvýšené pódium hostilo neplánované vystoupení hudebního tělesa, ve kterém nechyběly housle, kytary, saxofon a basa (fakt basa, ne baskytara).

Poznatky z testování: Vzduchotechnika dokáže dodávat dostatek vzduchu potřebnému ke zpěvu z plných plic. Koberce jsou dobře vyřešené (jsou složené ze čtverců 50 x 50 cm). Křupky či brambůrky jdou dobře odstranit, větší nehody (rozlitá káva, mastné fleky) se řeší rychlou a jednoduchou výměnou čtverce.

HUB je zkrátka zajímavý prostor, což konstatovalo i mnoho z více než 600 návštěvníků, kteří k nám zavítali v rámci festivalu Open House Praha. Parní mlýny byly jedním z 33 pražských architektonických skvostů, které se dočasně otevřely veřejnosti. Kromě oku libé prohlídky hosty čekal i odborný výklad. Víte, k čemu sloužila původně věž se stanovou střechou? Kolik tun pšenice se v mlýně zpracovalo v běžném dnu léta páně 1910? To vám rádi prozradíme, když se u nás stavíte! Přijďte se k nám posadit!

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ