Vodič zaměstnance pro nové členy Etnetera rodiny

Slovo „Vodič“ je zde užito ve smyslu „Sprievodca“ a s jakýmkoli řízením nemá následující text nic společného (to je poznámka pro kolegy slovenské národnosti). Má pomoci vytřeštěným nováčkům zorientovat se ve firmě.

Jak to začalo a pokračovalo

Na začátku se domluvili dva studenti ČVUT, že si ke studiu trochu přivydělají a založili si internetové studio. V roce 1997 tak už v obchodním rejstříku můžeme poprvé objevit „Et netera s.r.o.“ Nedřív měli oba „otcové zakladatelé“, Martin Holečko a Vašek Bittner, sídlo v obýváku, ale když je rodiče vyhodili, museli si už pronajmout kancelář. Klientů přibývalo, business se rozjížděl.
Z „nestabilní dvouchlapovky“ se stala manažersky řízená firma a přední český hráč v tomto odvětví. V dalších letech dokonce přikúpili další firmy - První multimediální a Logicworks.
Dnes má Etnetera Group a.s. asi 150 lidí v různých firmách („největší" Etnetera, Etnetera Activate zvaná ETNA, Etnetera Logicworks, Atobo - provozující Správný krok, Etnetera Vision a možná i nějaké další). Velmi blízko jsou nám také firmy Fragile media a Etnetera AppSatori.

Pravidla, která ne/jsou

Etnetera vytváří kamarádské a svobodomyslné pracovní prostředí, bez striktních pravidel a složitých organizačních struktur. Věříme, že naše firemní kultura a důvěra v lidi jim umožňuje dělat práci, která je baví a dělat ji v prostředí, které posiluje jejich vnitřní motivaci.
Nečekej, že ti někdo bude říkat, jak se máš ve firmě chovat, v čem máš chodit do práce nebo v kolik hodin máš být u stolu. Hodně rychle zjistíš, že mnohem důležitější je sladění se s týmem a pochopení toho, co znamená jednotlivě a společně :-)
Rádi říkáme: Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Svoji pracovní dobu, nepřítomnost, home office, flexibilní pracovní dobu si schvaluješ se svým týmem. A jak poznáš, že neděláš něco úplně dobře? Tým ti to dá najevo.

Tvůj první den

Svoji první etneteráckou snídani absolvuješ s Davidem z HR, který tě provede základní administrativou, vysvětlí různé interní věci a zodpoví tvé dotazy. Pak si tě vyfotí a vysvětlí ti náš offline informační WC systém :-) Je to taková „zeď slávy“ a ty máš možnost tam viset celý týden :-) Následně tě provede všemi firmami a budovami a nakonec předá tvému týmu. Zbytek dne strávíš s týmem a seznamováním se s ním.

Tvůj první měsíc

Cílem prvního měsíce je navnímání firmy i týmu a převzetí prvních projektů. Cílem není sdělit ti všechny informace, ale vytvořit prostor, aby sis mohl získat takové informace, které ti usnadní adaptaci na nové prostředí a lidi. Pravděpodobně zažiješ pár hospod a nějakou firemní akci a obeznámíš se s firemní kulturou.
Už během prvního měsíce zjistíš, že podporujeme lidi v tom, aby navzájem komunikovali, sdíleli informace a inspirace a řešili otevřeně věci, se kterými jsou nebo nejsou spokojeni.

Tvoje první 3 měsíce

První 3 měsíce slouží hlavně k tomu, abychom zjistili, jak se naše vzájemná očekávaní potkala a jak si představujeme další fungováni. Už víš, co se ti tady líbí, a tušíš, že svoboda vyžaduje odpovědnost :-) a taky samozřejmě to, že tě podpoříme ve tvém rozvoji a ve snaze o inovace. Etnetera považuje lidi za svou největší hodnotu a proto se snažíme vytvářet prostředí a podmínky, které lidi ke své práci chtějí a potřebují.
Je důležité, abychom si i v této fázi adaptace vzájemně sdíleli svá očekávaní, pocity a názory.

Kdo co dělá

Dříve měla Etnetera jasnou organizační strukturu, kde bylo jasně napsáno, kdo, kde a pod kým pracuje. Pak jsme se vydali na cestu ke svobodě v práci a nezůstal kámen na kameni. Organizační mapa se změnila na shluk bublin, mezi kterými mohou lidé různě přebíhat. Pojem nadřízený u nás prakticky neexistuje. Máme výkonného ředitele, zrušil se ale top a střední management. Celá firma je rozdělená do týmů, které mají své teamleadery a ti tvoří vedení firmy. Každý tým funguje víceméně jako autonomní jednotka a není žádný orgán, který by nařizoval něco centrálně. Když zjistíš, že ve vedlejší bublině dělají něco, co tě zajímá, neboj se o tom začít mluvit.

Pár praktických informaci

Jestli přijedeš do práce autem, můžeš využít parkovací místa u všech našich domů (jen označená místa pro klienty nech volná). Když přijedeš na kole, dej si ho do garáže nebo do sklepa. V každé budově jsou sprchy, takže neboj, i o svěžest cyklistů je postaráno.

Ve všech domech jsou kuchyňky. Tady si můžeš udělat čaj nebo kafe z automatu, načepovat vodu „jako ze studánky“ nebo sodu „jako ze sifonu“, dochutit si své jídlo a nic za to nezaplatíš. Můžeš si taky koupit nějakou tu mňamku v Dutém fríí šopu, peníze za ni dáš do kasičky.

Na obědy se chodí okolo poledne. Žádnou sirénu však nečekej, až se žaludek přihlásí, tak jdi. V okolí je restaurací haba kůk, nebo si můžeš něco do firmy objednat, ale nezapomeň to říct na recepci, aby pak holky nepátraly, čípak to jídlo je. V Číně ti moc „nelozumnět“ a ostatní to občas řidičovi nečitelně naškrábou.

FAQ

Problém Řešení
Něco mi v počítači nechodí. Restartuj počítač.
Pořád mi v počítači něco nechodí. Napiš na službu 8/5 a čekej až dorazí někdo od adminů. V průběhu odstraňování závady veď konverzaci na neutrální téma. Nebuď překvapen, že závada byla odstraněna pouhým restartováním počítače adminem. Ty mašiny se jich prostě bojí.
Potřebuji se připojit k tiskárně a nevím, jaký je postup. Otevři si wikinu (wbase.etn) a hledej, šmudlo.
Nemůžu najít wikinu. Ach jo. Zkus se připojit k tiskárně.
Kolik kafe se může během dne vypít? Co kdo snese.
Neorientuji se ve storu. To nikdo.
Spustil se alarm. Zacpi si uši a rychle zdrhej.
Spustil/a jsem alarm. Vypni ho, informuj lidi dle seznamu a velmi rychle zdrhej.
Chtěl/a bych si zapařit nějakou hru. Koukej makat!
Chtěl/a bych si po práci zapařit nějakou hru. V zasedačce zvané Mario je XBox.
Chtěl/a bych vydělat na nějakých akciích. Obrať se na Mártyho, je to jeho koníček.
Chtěl/a bych nacpat nějaké peníze do akcií a nic z toho nemít. Poraď se s Vaškem, je to jeho koníček.
Asi jsem vypil/a moc Holečkovky. Strč prst skrz krk a trp.

Cokoli ti objasní teamleader nebo kolegové, neboj se zeptat.

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kariéra - hledáme


Vídíš se v některé z vypsaných pozic? Neváhej a jednej.

Žádná z aktuálních nabídek tě neláká, ale láká tě Etnetera?
Zkus si najít své místo.

Kontakt na HR


David Procházka
hr@etnetera.cz
+420 602 603 943

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ