Offline 2008

Už od půlky léta jsme byli všichni nervózní. Informace o náplni tradiční celofiremní akce, Offlinu, se totiž pohybovaly v režimu utajení. Zasvěcení pracovníci odpovídali mnohoznačně a tvářili se poťouchle. A tak jsme s napětím usedali druhý pátek v září do autobusu a nechali se odvézt neznámo kam.
Ani řidič autobusu nám moc v rozuzlení otázek nepomohl, protože byl zvyklý jezdit pouze do Paříže a cestu směrem na východ zpestřil několika zajížďkami. Těžko potom říci, zda mdloby, které po vystoupení na některé z nás dolehly, byly způsobeny vyčerpávajícím přesunem či spíše pohledem, který se nám naskytl.
Byli jsme totiž ve městě Štíty, a to přímo v Acrobat Parku. Ano, to je ten areál, který si postavil Aleš Valenta, aby tam se svými kumpány mohl provozovat své kejkle, za které má i zlatou medaili z olympiády. Na pozadí zapadajícího slunce se hrozivě rýsovaly siluety rozjezdových věží. Temná hlubina bazénu pod hranami můstků lačně čekala na své budoucí oběti. Lehce zaraženi jsme postavili stany a šli se morálně připravovat k baru. Bylo jasné, že kdo neumře během této přípravy, ten zcela jistě zahyne zítra při sportu. 
Po chladné noci jsme se probudili do slunečného jitra. Rozdělili jsme se do týmů, rozloučili s kamarády a vydali se vstříc osudu. Některé disciplíny byly méně náročné (petangue, soutěž na paměť), jiné vyžadovaly nějaké to úsilí (bungee running, šplhání po síti, trikke - tříkolka bez šlapek), další už trochu zaváněly úrazem (trampolíny, slaňování) a poslední vyloženě čpěla smrtí (skákání). Už příprava nám dala okusit dotek zubaté. Navléct na sebe mokrý a studený neoprén a stejně mokré a studené lyžáky, to vyžadovalo celé muže a celé ženy. Následovalo pár tréninkových sjezdů do trávy, a pak už hurá do schodů na můstek. V dopadovém bazénu se vyvalily vlny zdola, roztáhnuly se v širá kola a následovaly "akrobatické" skoky. Všichni jsme se pokoušeli o legendární Ledový dech, ale vycházely z toho jen Ledové tlamy a zadnice. Ale nakonec, pod laskavým vedením profesionálů, dokázali ti nejlepší z nás skočit obrat o 180 i 360 stupňů a dokonce salto vzad. Kdo byl málo pomlácen, mohl k večeru vyzkoušet i skok na nafouklé duši.
Nikdo se nezabil, a tak jsme si mohli vyměňovat zkušenosti u dobrého jídla a pití. Večer jsme si zpestřili ještě napínavou taktickou hrou, zpěvem, tancem a ohnivou show (vše bylo připraveno a provedeno našimi kolegy).
V práci se teď pohybujeme poněkud pomaleji, ukazujeme si navzájem modřiny a těšíme se na Offline 2009.

Další videa najdete na
 
 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk
 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ