Offlineblog

Třes se, Tigere!

13. 10. 2008 14:00       autor: Offlineblog    komentáře: 3

 
Ve Stromovce se objevila další díra a samozřejmě vyvolala rozruch a řadu fám. Pejskaři, maminky s kočárky, ochránci přírody, bruslaři i běžci začali panikařit. Situaci trochu uklidnil mluvčí Metrostavu: "Není pravda, že by ve Stromovce došlo ke změně technologie výstavby tunelu z ražení na hloubení. Uvědomujeme si jedinečnost této lokality a nadále bez komplikací krtkujeme".
Za vznikem jámy stojí něco jiného. Městská část řešila hned několik problémů. "Údržba parku, zejména sekání trávy, nás ročně stála nemalé prostředky. Také jsme chtěli obyvatelům nabídnout další způsob kulturně-sportovního vyžití, vždyť Matějská pouť na to sama nestačí", řekl předseda komise pro volný čas tohoto úřadu.
Obě mouchy plácli jednou ranou pronájmem ploch soukromé firmě. Její majitel a předseda Golf Clubu Stromovka nám k tomu pověděl:"Jednání jsme zahájili ihned po objevení první jámy. Jelikož byla dostatečně veliká, dalo se kolem ní pohodlně rozmístit devět odpališť. Nyní, když je zde druhá, stali jsme se regulérním osmnácti-jamkovým hřištěm. Už za krátký čas provozu se projevily výhody tohoto hřiště, které, jak doufáme, přitáhnou davy nových hráčů. I když jsou odpaliště od jamek vzdálena podobně daleko, jako je tomu u jiných hřišť, dosahují zde i začátečníci vynikajících výkonů. Hole in one, Eagle, Birdey, to jsou tady běžné věci, takže golfisté si zde mohou výrazně zlepšit svůj handicap. V podstatě čekáme na někoho, kdo bude schopen zahrát zde Bogey.
Návštěvníci také výrazně ušetří za vybavení. Vůbec si třeba nemusí pořizovat putter, neboť green se zde vůbec nevyskytuje a většina hráčů zakončuje přímo z fairwaye". Ale co míčky, které skončí na dně nekolik metrů hluboké jamky? "O míčky se klienti nemusí bát. Stačí si je dobře označit a jednou za čas vyzvednout v klubovně, kam je Metrostav pravidelně přiváží nákladním autem odněkud z Tróje".
Tady asi vyroste řada špičkových hráčů.

Slovníček:
Par - předepsaný počet úderů na jamce.
Hole in one - jamka zahraná na jeden úder.
Eagle - jamka zahraná dva údery pod par.
Birdey - jamka zahraná jeden úder pod par.
Bogey - jamka zahraná jeden úder nad par.
Handicap - číslo udávající výkonnost hráče (kolik ran nad par průměrně zahrává na 18-jamkovém hřišti).
Putter - hůl na dohrávání míčku do jamky.
Green - část hřiště s nejvíce sestříhanou trávou a jamkou.
Fairway - vysekaná hrací dráha.


Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Anonym, 16.1.2010 05:04

MgiJRc tdwiytnjinoy, [url=http://wksvyjxzqlnp.com/]wksvyjxzqlnp[/url], [link=http://surnvxgjftgt.com/]surnvxgjftgt[/link], http://aofoygznzusb.com/

Jan Gutbayer, 14.10.2008 09:11

Vedoucím projektu výstavby tunelu Blanka je zjevně Dr. Faust.

marconi, 13.10.2008 17:04

Všichni se mýlí. Je to nová progresivní metoda stavby větracích šachet.

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ