Offlineblog

Budou modří slavit?

24. 10. 2008 15:15       autor: Offlineblog    komentáře: 4

 
Tak už je to padesát let, kdy svět objevil tyto skřítky. Za tu dobu je milovala nebo nenáviděla ohromná spousta dětí a rodičů. Tehdy, před lety, jim mohlo být tak okolo třiceti až padesáti lety (většina z nich měla ve vsi vlastní barák), těžko určovat přesně. Dnes už jsou tedy skoro všichni v důchodovém věku (až na Taťku Šmoulu, kterému bylo loni 542 let a dalších narozenin už se nedožil).
Stále se okolo jejich života točí řada otázek. Jak se rozmnožovali, než si z ošklivého monstra udělali Šmoulinku? Je ve vesničce připojení na internet? Kdo je otcem Šmoulínka? (Pravděpodobně Mrzout, protože "nemá rád prezervativy!!!"). Ale stejně v mnoha bodech připomíná jejich společnost tu současnou naší. Šmoulové jsou chytří i hloupí, šikovní i nešikovní, veselí, poetičtí, potetovaní ... a v zásadě to všichni myslí dobře. Donedávna měli jednoho chytrého a mocného šéfa, a žilo se jim dobře, protože je spojoval boj proti stejnému nepříteli.
Tím zlem je odporné, v jádru hloupé stvoření s bradavicí, které už z principu nenávidí všechny osoby, které mu nesednou na lep, a zejména ty modré. Jmenuje se Gargamel a ve špinavostech mu pomáhá třeba i jeho kočka.
I my bychom se měli z pohádek poučit a pomoci zvítězit dobru (nebo aspoň menšímu zlu).

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Rostej, 29.10.2008 17:33

2Smoula:
Tak. A ted si to proflakl a zavrou to tu. A tabuli premalujou na oranzovo...

Šmoula, 29.10.2008 13:56

hahahaha tk takhle jsem se ještě na offline blogu nezasmál .... podobnost Gargamela s Paroubkem je trefná

xDx, 26.10.2008 21:46

Velmi pobedené...

Rostej, 24.10.2008 16:57

teda panove, mohutne *THUMBS UP* :-D
... ne ze by smoulove byli nejaci spasitele lidstva, ale aspon neco delaji, misto planu ty co neco delaji raci sezrat aby si vedle nich nepripadali tak hloupe ... jako to delaji gargamel s azraelem...

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ