Offlineblog

Vždy připraveni!

29. 05. 2009 15:15       autor: Offlineblog    komentáře: 1

 
Dostal se nám do rukou interní dokument integrovaného záchranného systému, který řeší nasazení jednotlivých složek na vytipované rizikové akce. Trochu nás překvapilo zařazení vozidel, na která jsme dříve nebyli zvyklí. Náčelník IZS Praha-severovýchod nám k tomu řekl:"Byla to nutnost, nebezpečí se zvyšuje. A v případě koncertu Evy a Vaška za námi stojí i statistiky. Uvědomte si, kolik tam bude lidí a jaký je jejich věkový průměr!"
To je pravda. Ze všech tancovačkových dvojic (kterých jsou v republice desítky až stovky) si jen jedna dokázala vytvořit takový dav fanoušků a fanynek. Klobouk dolů, Evo a Vašku. Ale pomyslel Petr Novotný, organizátor megaakcí, na zdraví a životy těch tisíců seniorů. Ano, jsou zoceleni tanečními zábavami a Vlachovkou, ale open air koncert? Dokážete si představit zástupy leckdy těžko se pohybujících dědečků a babiček, jak se prodírají bahnem rozmoklého pole, aby se pak třásly zimou pod deštníkem a naslouchaly svým idolům? (Je možné, že předpověď lže a bude pařák, ale to si pak taky užijí).
S akcemi pod širým nebem zkrátka bývají problémy a nejvíce to odnášejí místní obyvatelé. Mladík, tvale žijící v obci Krabčice u Řípu, se nám dost rozčileně vyjádřil:"Nikdo se nás předem neptal, jestli tady takovouhle akci chceme. Slyšel jsem zkoušky a byla to hrůza. Já sám jsem sice fanouškem elektronické hudby (Eva a Vašek mají z úsporných důvodu narvanou celou kapelu do jednoho syntezátoru - pozn. redakce), ale tohle bych tři dny nesnesl. Naštěstí ze tří koncertů bude nakonec jen jeden v sobotu."
A co bezpečnost? Nemá strach z davu rozvášněných diváků, které svezou na místo speciální autobusy ze všech koutů republiky? "To víte, že se bojíme, a o to víc nás překvapuje, zě policie nehodlá nasadit těžkooděnce. Přitom máme zprávy, že mnoho tzv. milovníků české písničky přijede vyzbrojeno holemi a většina z nich je navíc závislá na návykových látkách, hlavně na prášcích."
Tak držme palce.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Jiřík, 2.6.2009 11:51

Bych teda jako řekl, že Vám ta předpověd trochu nevyšla a proto zase důchodcy ráno valí do krámů... Chudák Novotňas tolik lidí asi nečekal:o)

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ