Offlineblog

Činy místo slibů...

18. 03. 2010 17:00       autor: Offlineblog    komentáře: 2

 

„Já přeci nesu politickou zodpovědnost!" Kolikrát už jsme tuto větu z úst různých politiků slyšeli? Většinou to bylo před volbami, ale po čase skutek utek` a s ním i jakékoli důsledky. Nechceme nijak podporovat režim v té zlé Koreji, ale tam na to jdou důsledněji. (Připouštíme, je to trochu totalitní, například v nedalekém Japonsku nechají zodpovědnou osobu svobodně spáchat harakiri).
U nás by se něco takového také hodilo. Politici by se nemuseli hned likvidovat fyzicky (i když...), ale stačilo by je nějak nadobro odstavit. Slibovals, měls úkol, zklamals? Už si neškrtneš.
A že by se témat našlo... Dálnice do Ostravy...Nazdar. ČSA...Sbohem. Gripeny...Mazej. Elektronické mýtné...Upaluj (ve smyslu běž rychle). Třinácté důchody...ani sem nechoď. Ale to by bylo dlouhé psaní.
Už by to něco takhle důrazného chtělo. Samotní voliči totiž nezvládají, zapomínají a už mnohokrát zklamali.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Hukan, 22.3.2010 10:52

krome osobni zodpovednosti jednotlivych politiku bych zavedl i kolektivni zodpovednost celych komor parlamentu. rozvod kyanovodiku pod kazdou poslaneckou lavici by byl idealni. nepovedl se rozpocet? schvalujete nesmyslny zakony? "PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS"

Katy, 19.3.2010 17:08

Tohle mě napadlo, hned jak jsem to slyšela ve zprávách :)

Přidat příspěvek

 
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ