Podporujeme

Nenecháváme si vše pro sebe. Různými cestami a způsoby se snažíme pomoci druhým. Dobře si ale uvědomujeme, že nemůžeme zachránit celý svět.

Etnetera je generálním mecenášem projektu komunitního sdílení kol rekola.cz, který nahrazuje výdejní místa kol (tzv. „stanice“) mobilní aplikací.
Uživatel „chytrého“ mobilního telefonu vidí, kde jsou v jeho okolí kola k dispozici. Tato kola jsou připoutána číselníkovým zámkem. V případě zájmu o půjčení uživatel přes mobilní aplikaci získá kód zámku daného kola. Až jej bude chtít vrátit, tak kolo zamkne zámkem a nahlásí mobilní aplikaci zamčení na aktuálním místě. Kolo je pak připraveno pro použití dalším zájemcům.


Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím posláním je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělání a společenských, sportovních i volnočasových aktivit. Nadace shromažďuje prostředky především prostřednictvím darů od partnerů a sponzorů a benefičních akcí.
Etnetera přispěla na účast nevidomých sportovců na zimních hrách v Norsku, a to nejen finančně, ale zejména vysláním Zbyňka Hrašeho, který se zúčastnil jako trasér.


Lama Guanako v Zoo PrahaMít hromadu peněz, koupit si za ně hrad nebo zámeček a pak se jím chlubit , to není umění. Ale koupit si zříceninu a postupně se ji snažit uvádět do původního stavu, to je dobrodružství. Etnetera má takové bláznivé nápady ráda, a tak jsme v roce 2009 uspořádali na Hauenštějně náš tradiční Offline. Po celý víkend pomáhalo sedmdesát párů rukou na obnově unikátní stavby, která se postupně stává místem konání kulturních akcí a cílem výletů.
Více informací o Horním hradu Hauenštejn.

Lama Guanako v Zoo PrahaAdoptovali jsme sudokopytníka z čeledi velbloudovitých, Lamu Guanako v Zoo Praha. Lama Guanako se sdružuje do nepočetných stád s volnou vnitřní strukturou. Samci spolu bojují o samice kopáním, kousáním a pliváním. Své území si vyznačují hromadami trusu, které mohou být vysoké téměř 2,5 m. Dovede běžet rychlostí 56 km/h a výborně šplhá.
Více informací na zoopraha.cz.

Chilli Cheerleaders Staráme se o webovou prezentaci sdružení Chilli Cheerleaders, mistryň republiky v cheerleadingu. Tým cheerleaders byl založen společností Eurotel jako první poloprofesionální tým v České republice již v roce 2001 za přímé účasti prestižní americké agentury e2k Sports. Po sloučení společností Eurotel a Český Telecom členky vystupovaly pod názvem O2 Cheerleaders. Od roku 2008 se osamostatnily a nadále vystupují v rámci sportovních, kulturních a společenských akcí pod názvem Chilli Cheerleaders.

Staráme se o webovou prezentaci občanského sdružení Femancipation a projektu Loukamosaic (součásti projektu Barvy slov), který umožňuje nevidomým pomocí připravených mozaikových částic s Braillovým písmem komponovat vlastní barevné mozaiky. Doposud si svou individuální šestiúhelníkovou mozaiku sestavilo více nežli 3000 tvůrců.
Více na www.femancipation.com.

Posláním sdružení Česká abilympijská asociace je podporovat lidi z cílové skupiny v překonání sociální izolace, v setrvání v přirozeném prostředí a zachování vlastního životního stylu.
Etnetera spolupracovala při tvorbě a spouštění webových stránek integračního centra sociálních aktivit v Pardubicích Kosatec.


Etnetera přispívá na provoz Rodinného centra Havránek Veltrusy, které si dalo za úkol poskytovat rodičům a dětem prostor pro setkávání a navazování vztahů, navazovat na dlouholetou spolkovou tradici města, podporovat pospolitost, zmírňovat izolaci rodičů s malými dětmi a nabízet jim způsoby aktivního trávení času.
Více na http://havranek.dolnipovltavi.cz/.

Podporujeme Občanské sdružení Klub 112, který pořádá letní dětské tábory, organizuje Airsoftové hry pro děti a mládež, nabízí autorské a objektivní recenze výrobků a služeb a poskytuje poradenství. Snaží se nabídnout potřebné a chybějící projekty svým členům, stejně tak i široké veřejnosti. Více na www.klub112.cz.V rámci akce "12 pro 12" zdarma poskytujeme reklamní plochu neziskovým organizacím.

Prosinec 2014

popis Posláním občanského sdružení Hodiny H je získávat a poskytovat informace především pro děti a mládež, zajistit tak jejich právo na informace, podporovat udržitelné celoživotní vzdělávání a osobnostní rozvoj, plnohodnotné trávení volného času, rozvíjet mezinárodní spolupráci, dobrovolnictví, aktivní zapojení dětí, mládeže a místní komunity do veřejného dění, podporovat občanské vzdělávání a etickou výchovu, podporovat komunitní život a jeho rovzoj. Speciální důraz je kladen na práci s dětmi, mládeží a mladými lidmi s omezenými příležitostmi. Současně nejsou opomenuti senioři, rodiče s dětmi a veřejnost.

Hlavní cílová skupina je mládež ve věku 13 – 30 let, mladí lidé s omezenými příležitostmi, děti od 3 let, dospělí, včetně seniorů, specifické cílové skupiny podle konkrétních aktivit (nezaměstnaní, prvopachatelé, ad.).

Hlavním cílem Hodiny H je zvýšení kvality a podpora udržitelného rozvoje kompetencí dětí, mládeže a místní komunity.

Hodina H pro svou činnost definovala 4 klíčové priority: Neformální vzdělávání, informovanost, osobnostní rozvoj, dobrovolnictví.Etnetera dále podporuje Občanské sdružení Etincelle nebo veřejnou sbírku Pečení pro děti.

V minulosti jsme různými formami podpořili také: Český svaz tělesně postižených sportovců, Občanské sdružení Čtyři dny, Dvořákovo gymnázium v Kralupech n. Vltavou, Dětský domov v Psárech, Kapku naděje, Palác Akropolis, a další.

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kalendář 12 pro 12


Rok 2014

LedenYFU
Únor společnostE
Březenpatchwork
Dubenalfredvedvore
Květenraná péče
Červenicp
Červenechestia
SrpenorchestrBERG
Záříalzheimer NF
Říjenamelie
Listopadcesta domu
ProsinechodinaH

Rok 2013

LedenorchestrBERG
Únor AFS
Březenpatchwork
DubenPotala
KvětenKedjom-Keku
ČervenEDA play
ČervenecShineBean
Srpencestazasnem
ZáříhodinaH
Říjenwikimedia
Listopadcestadomu
Prosinecamelie

Rok 2012

LedenorchestrBERG
ÚnorDivadloLitera
Březenpatchwork
Dubenngomarket
Květenabilympiada
Červentydensvobody
Červenecsance
Srpenmcoutdoors
Zářísiriri
Říjenerstefoundation
ListopadhodinaH
Prosinecwikimedia

Rok 2011

Ledennebylo
Únornebylo
Březenpatchwork
Dubenngomarket
KvětenhodinaH
ČervenVOLonMAX
Červenecnebylo
Srpennebylo
Zářígaudia
Říjennebylo
ListopadcentrumDialog
Prosineccesta domu

Rok 2010

Ledenbilapastelka
Únor200 dm3 dechu
Březenpatchwork
Dubenkedjom-keku
Květensiriri
Červenbuddhismus
Červenecklub 112
Srpendivadlo
Zářínebylo
Říjennebylo
Listopadnebylo
Prosinecnebylo

Rok 2009

Leden orchestrBERG
ÚnorAPLA
Březenpatchwork
DubenAPLA
Květenalfredvedvore
Červendumtriprani
Červenecklub 112
Srpentyflocentrum
ZáříYMCA Praha
Říjenneziskovky.cz
Listopadalfredvedvore
Prosinecanima

Rok 2008

Ledennebylo
Únordivadlo
Březenpatchwork
Dubentyflocentrum
Květen siriri
Červenarnika
Červenecdumtriprani
Srpendivadlo
Záříbilapastelka
Říjenalfredvedvore
Listopadbuddhismus
Prosinecerudia
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ