Press Life

Et netera roste i v krizi, ve fiskálním roce 2009/10 dosáhla obratu 107 milionů Kč.

18. 05. 2010 13:15    kategorie: Press Life    autor: OČi

Společnost Et netera ukončila fiskální rok 2009/10 (březen 2009 – únor 2010) s celkovým obratem ve výši 107 milionů korun. Provozní zisk činí 23,2 milionu korun.

 

popisVýsledný obrat, 107,1 milionu Kč, představuje meziroční růst ve výši 3 % (104,5 mio v roce 2008/9). Ztížená situace na trhu, kdy společnosti obecně investují méně, než tomu bylo v minulosti, ovlivnila i společnost Et netera, nicméně i tak se podařilo udržet nastavený trend každoročního růstu obratu.

„Jedním z důvodů relativně úspěšného roku 2009 je pestré portfolio našich klientů. Nejsme závislí na jednom segmentu, a pokud se někomu v určitém období daří hůře, vykompenzuje to sektor jiný. Krom toho se firmy stále více dívají na skutečné přínosy internetových řešení, což konkrétně nám vyhovuje. Dlouhodobě se soustředíme nejen na technologicky kvalitní weby, ale zejména na jejich smysl a efektivitu. Pokud jej v projektu nevidíme, klidně klientovi záměr rozmluvíme,“ řekl Martin Černohorský, výkonný ředitel společnosti Et netera a.s.

Et netera dále v loňském roce získala několik významných ocenění. V první řadě to byla cena Firma roku Hl. m. Prahy (viz tisková zpráva), dále ocenění za projekt Ticketpro v soutěži Internet Effectiveness Awards, weby Telefónica O2 a Ahold se umístily na nejvyšších příčkách žebříčku soutěže WebTop100. Et netera a.s. se dále v roce 2009 umístila na 10. místě v soutěži Nejlepší zaměstnavatel roku. Letos, v roce 2010, jsme se umístili dokonce na 3. místě (viz tisková zpráva).

Na jaře letošního roku Et netera oznámila, že kupuje 100% podíl ve společnosti První multimediální (viz tisková zpráva). I díky této akvizici, plánuje Et netera na rok 2010 další růst na výsledný obrat ve výši cca 130 milionů Kč.

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ