Press Life

Ilustrační obrázek

Et netera vymyslela virtuální taxametr – Pražané i turisté si budou moci snadno ověřit, zda je taxikáři neokrádají

14. 09. 2010 16:00    kategorie: Press Life    autor: OČi    komentářů: 5

Přímo v taxíku si bude moci kdokoli pomocí mobilního telefonu ověřit, zda jej řidič neokrádá. Umožní to aplikace „virtuální taxametr“ pro chytré mobilní telefony, respektive pro platformy iPhone, Android, WM a Symbian, kterou vymyslela společnost Et netera a.s.
 

Nápad, v podobě konceptu, nabídla Et netera magistrátu Hl. m. Prahy, který by tak získal nástroj pro boj s nepoctivými taxikáři. Pokud magistrát neprojeví o aplikaci zájem, je Et netera připravena ji vyvinout sama.

Jak aplikace funguje?

Pasažér si při nástupu do taxíku pouze zvolí platný jízdní tarif dané taxislužby a aplikace mu pomocí satelitní navigace bude během jízdy počítat, kolik má za jízdu zaplatit. Aplikace bude obsahovat i sadu rad a doporučení, typické trasy a ceny, možnost vyfotografovat a nahlásit podvodné taxi. Pro veřejnost bude virtuální taxametr ke stažení zcela zdarma. Na trhu existuje několik podobných aplikací, nicméně zpravidla s několika omezeními. Většina z těchto aplikací totiž pracuje s datovým připojením, což při cenách roamingu není pro turisty příliš komfortní. Řešení společnosti Et netera se bez datového připojení obejde.

Proč spojení s magistrátem Hl. m. Prahy?

Hlavní výhoda spojení s magistrátem spočívá právě v následných akcích, které by podvedený pasažér mohl provést – nahlásit na horkou linku, vyfotit a reportovat policii apod. „Aplikaci jsme samozřejmě mohli vyvinout sami, pustit ji do světa a snažit se na ni vydělat. Přijde nám však zajímavější, pokud by ji magistrát mohl použít jako řešení nelichotivé problematiky pražských taxikářů,“ řekl Martin Černohorský, generální ředitel společnosti Et netera a.s.

Nápad přijít s virtuálním taxametrem vznikl před několika měsíci po návratu z pravidelného večerního neformálního sezení managementu společnosti z restaurace, kde se mimo jiné probírala právě problematika „cen“ za taxislužby v Praze. „Nejprve jsme nápad pouze zařadili, spolu s několika dalšími, jako projekt pro náš ETN Lab. Následovala však velmi nepříjemná zkušenost našeho zahraničního obchodního partnera právě s jedním takovým nepoctivým zástupcem taxikářského cechu a my se následně rozhodli tento nápad nabídnout jedinému subjektu, který s tím může opravdu něco dělat. Tím je regulátor taxislužby na svém území – Hl. m. Praha,“ řekl ředitel pro výzkum a vývoj společnosti Et netera a.s. Jiří Štěpán.

Vývoj takové aplikace pro všechny platformy, včetně základní propagační kampaně a podpory systému po dobu 4 let, si Et netera cení na necelé 2 miliony Kč.

Přiložené screenshoty jsou pouze grafické simulace prototypu aplikace „virtuální taxametr“ a během vývoje aplikace dojde ke změně grafického prostředí.

Video

 
 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Jiri Stepan, 29.9.2010 13:52

@Jiri On to neni design. To co uteklo do medii (a pak jsme to dali na web) jsou jen wirerames pro test funkcionality. Design je pochopitelne mnohem vice sexy. Brzy bude i venku ;-)

Jiri, 28.9.2010 10:46

2 miliony mi pripada tak akorat. A pokud beru v potaz ostatni statni zakazky na vyvoj systemu ci webu, tak je to spise malo. Napad je super, akorat se mi fakt nelibi design aplikace, je jak 15 let stary. Asi byste si meli najit lepsi designery...

Peter Frank, 23.9.2010 20:01

Which App Store do I find it on?

Anonym, 16.9.2010 09:58

Za takovouhle aplikaci bych si klidne zaplatil. Ale chapu, ze nekterym taxikarum to dost vadi, ze?:-) Nebojte se... Tohle pres magos projde:-)

Anonym, 16.9.2010 09:14

2 miliony... prdel??? :D :D :D, nehledě na to, že bez výběrového řízení to samozřejmě nepůjde, chlapci... a ve výběrku si ty 2 mega asi neobhájíte :D

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ