Press Life

Ilustrační obrázek

Et netera slaví další vítězství. Tentokrát v soutěži „Cyklozaměstnavatel roku.“

10. 06. 2011 11:30    kategorie: Press Life    autor: DNe    komentářů: 2

Společnost Et netera získala v rámci kampaně „Do práce na kole“ ocenění „Cyklozaměstnavatel roku“. V soutěži se hodnotil celkový přístup firem k podpoře dojížďky jejich zaměstnanců do práce na kole.
 

Ústřední motto kampaně, jak již název „Do práce na kole“ napovídá, je zaměřeno na podporu cyklistické dopravy. Do soutěže se mohl zapojit každý zaměstnanec obchodní, neziskové či státní společnosti. Stačilo dát dohromady tým alespoň dvou lidí, kteří ve dnech 29. dubna – 29. května soutěžili o co největší počet „zelených“ kilometrů ujetých do práce a z práce na jízdním kole. Odměněni byli nejlepší tým, nejlepší jednotlivec a také nejlepší firma.

V rámci letošního prvního ročníku, který realizovalo sdružení Auto*Mat - iniciativa za bezpečnou, zdravou a živou Prahu, ujelo 1 025 účastníků rozdělených do 274 týmů ze 181 firem a institucí více než 318 tisíc kilometrů. Dokázali by tak osmkrát objet zeměkouli. Díky tomu, že nechali pro své cesty do zaměstnání auto v garáži, ušetřili 35 tun oxidu uhličitého, jenž způsobuje změny klimatu. Jízdou na kole uspořili více než jeden a půl milionu korun za benzín, opotřebení aut a poplatky.

Et netera získala zvláštní ocenění za celkový přístup k podpoře dojížďky zaměstnanců do práce na kole, a to především za to že:
  • Poskytla a provozuje garáž na parkování kol, kde mohou svá kola zaparkovat zaměstnanci i klienti společnosti.
  • Zaměstnanci mají k dispozici sprchy a šatny, kde si mohou sušit oblečení.
  • Firma zakoupila speciální městské firemní kolo pro pojíždky po klientech.
  • Firma pravidelně podporuje zaměstnance (platí ubytování, dopravu, startovné atd.) na různých sportovních akcích, jako jsou např. Přes dva kopce, Doksyman, IT triatlon, PIM.
  • Poskytuje zaměstnancům cyklistické oblečení a sportovní vybavení (např. sportovní sluneční brýle, šátky z mikrovlákna, stopwind vesty).
  • Firma pořádá každý rok firemní víkend, který není přímo připravován jako cyklistický, nicméně se vždy najde skupina 10 – 20 lidí, kteří se na místo dopraví na kolech.

„Na motivační programy typu: když budeš hezky jezdit do práce na kole, dostaneš lízátko, v Et neteře nevěříme. Lidé buď jezdit chtějí, nebo ne. My jim můžeme poskytnout podmínky a ukázat na příkladech, že ježdění na kole je fajn. Rozhodnutí je pak na každém jednotlivci,“ říká generální ředitel Martin Černohorský a dodává: „Podporujeme sportování zaměstnanců obecně. Sportovci jsou odmala tesaní trochu líp pro život než spousta jiných lidí,“ tvrdí manažer, který sám má titul „Ironman“ z triatlonového závodu.

„Triatlon se ve firmě hodně rozjel, jednu dobu tu byli čtyři železní muži najednou. V létě se ve Stromovce potkáte s deseti až patnácti lidmi od nás, co si jdou místo oběda zaběhat. Na sport vyčleňujeme i peníze z marketingu. I klasičtí hubení a obrýlení ajťáci tím načuchnou. Momentálně se připravujeme na letošní ročník IT triatlonu, kde nás bývá kolem patnácti účastníků, a když si vezmete, že dalších patnáct lidí od nás přijede fandit, tak máme v Račicích na vodáckém kanále vždycky největší ekipu. Lidé, co sportují, víc vydrží, odvádějí lepší výkon a v zimě nejsou tolik nemocní.“

„Speciální dík za toto ocenění patří kolegovi Jirkovi Štěpánovi, který myšlenku ježdění na kole a triatlonu začal před léty svým příkladem prosazovat. On je duchovní otec ježdění do práce na kole v Et neteře," dodává Černohorský.

Video ze závěrečného večírku a předávání cen.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Anonym, 20.6.2011 02:03

Best employers is the best
sázkové kanceláře

F.K., 19.6.2011 13:40

Jééé, to je hezký :-)
Nedivím se, že jste se umístili v anketě "Best Employers" tak vysoko.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ