Press Life

Ilustrační obrázek

Poprvé v historii triatlonů v ČR se závodu zúčastní zrakově postižení sportovci

01. 08. 2011 16:30    kategorie: Press Life    autor: DNe    komentářů: 1

O víkendu 13. -14. srpna 2011 se v kempu Borný u Starých Splavů u Máchova jezera uskuteční již čtvrtý ročník tradičního triatlonu Et netera Doksyman 2011, který je součástí série závodů pro veřejnost Tritour a jehož generálním partnerem je společnost Et netera. Letošní ročník závodu však bude v porovnání s předchozími ročníky, ale i dalšími podobnými závody organizovanými na našem území ojedinělý. Vůbec poprvé v historii profesionálně pořádaných triatlonů u nás se závodu Doksyman 2011 zúčastní čtveřice zrakově postižených sportovců.
 

Premiéru účasti zrakově postižených sportovců se podařilo připravit díky spolupráci organizátorů letošního ročníku a partnerů závodu s Nadací Leontinka, která podporuje a pomáhá zrakově postiženým a nevidomým dětem, studentům a sportovcům.

Na start závodu se postaví se svými traséry (sportovec, který v závodě doprovází zrakově postiženého člověka) tito závodníci:
Ivo Budil (44) – nevidomý, profesí masér, bývalý člen reprezentace v goalballu (paralympijský sport). Aktivně se věnuje cyklistice na tandemu a běžeckému lyžování.
Marek Šimíček (40) – nevidomý, bývalý paralympijský atlet.
Václav Trnka (38) – slabozraký s trubicovým viděním. Je aktivní sportovec, člen Svazu zrakově postižených sportovců, věnuje se cyklistice na tandemovém kole, běžeckému lyžování, veslování.
Lenka Zahradníková (16) – slabé zbytky zraku - světlocit. Je skvělá plavkyně, loňská mistryně republiky za dorost mezi zdravými.

Ve společnosti Et netera jsou triatlon a cyklistika sporty číslo jedna. Et netera pravidelně podporuje zaměstnance (platí ubytování, dopravu, startovné atd.) na různých sportovních akcích, jako jsou např. Přes dva kopce, Doksyman, IT triatlon, PIM, a také jim poskytuje cyklistické oblečení a sportovní vybavení. Letošního ročníku Doksymana se aktivně účastní šest sportovců a více než dvě desítky dalších lidí budou pomáhat s organizací závodu.

„Jako firma dlouhodobě podporujeme sport a zároveň se věnujeme pomoci potřebným. V tomto případě se ideálně spojilo obojí. Doksymana sponzorujeme již čtvrtým rokem a s nadací Leontýnka jsme si letos vyzkoušeli první projekt, kdy se jeden z našich zaměstnanců zúčastnil coby trasér závodu postižených v norském zimním středisku Beitostølen na Ridderrennet 2011,“ říká marketingový manažer společnosti Et netera David Němec.

Propozice závodu DOKSYMAN 2011:
13. srpna – sobota
0,3 - 10 – 3 km Minitriatlon
0,7 - 30 – 7 km TriTour Sprint triatlon
Dětské závody

1,9 km - plavecký závod
14. srpna - neděle
1,9 - 90 - 21 km individuální závod
1,9 - 90 - 21 km štafetový závod (2 - 7 účastníků)

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Jana, 2.9.2011 20:17

Ivoša poznám, vedela som, že je fantastiský človek, ktorý poznačil môj život....a som šťastná, že do dotiahol tak ďaleko...držím mu prsty v:)o všetkom čo robí :)

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ