Press Life

Ilustrační obrázek

Prestižní ocenění v rámci mezinárodní soutěže The Stevie Awards putuje i do České republiky. Získala jej Et netera za aplikaci TAXIcheck – taxametr v mobilu

05. 08. 2011 11:30    kategorie: Press Life    autor: DNe    komentářů: 0

Společnost Et netera zabodovala již podruhé v prestižní mezinárodní soutěži International Business Awards v kategorii „Consumer Entertainment/Information," když získala ocenění za aplikaci pro chytré mobilní telefony TAXIcheck, neboli taxametr v mobilu.
 

Co jsou The Stevies?

International Business Awards neboli také The Stevie Awards je první celosvětový program cen, udělovaných za kvalitně odvedenou práci společností různého zaměření. Vítěze vybírala odborná porota z nominací doslova z celého světa v různých kategoriích. Všem vítězům a oceněným v jednotlivých kategoriích budou sošky Stevie a medaile předány 11. října při slavnostním ceremoniálu v hlavním městě Spojených arabských emirátů v Abú Dhabí.

Stevies vznikly s cílem ocenit a zveřejnit úsilí, úspěchy a pozitivní přínos společností a podnikatelů na celém světě. Prvním krokem k vytvoření celosvětové soutěže bylo udělení cen American Business Awards v roce 2002 a International Business Awards v roce 2003. Organizace si klade za cíl vyzdvihnout příkladné firmy i osobnosti v médiích, podnikatelské komunitě i ve vztahu k veřejnosti. I díky tomu Ceny Stevies (přezdívka Stevie pochází z řeckého slova „korunovaný") byly označeny deníkem The New York Post „Oscarem podnikatelského světa."
Kompletní výsledky letošního ročníku.

Co je to TAXIcheck a jak funguje?

Ať už jedete taxíkem v dobře známém městě, nebo třeba v zahraničí, TAXIcheck zabrání nepříjemnému překvapení, které po jízdě tak často následuje. Aplikace TAXIcheck je zcela zdarma, je spolehlivá a pracuje offline (bez nutnosti internetového/datového připojení, či drahého datového roamingu při cestách v zahraničí a dokonce i bez SIM karty). Její použití je snadné a po skončení jízdy je možné si veškeré historie jízd také uložit a zpětně zobrazit např. v aplikaci Google Earth, nebo v podobných mapách. Uživatelé tak vidí, kudy přesně vedla jízda taxíkem, a zda je tato trasa optimální a naúčtovaná částka správná.

Pasažér si před nástupem do vozu taxi spustí na mobilním telefonu aplikaci TAXIcheck a zadá do aplikace platný jízdní tarif dané taxislužby (nástupní sazbu, sazbu za ujetý kilometr a min. sazbu za čekání). Program TAXIcheck mu pak pomocí satelitní navigace bude během jízdy počítat, kolik má za jízdu přibližně zaplatit. Umí přitom vzít v úvahu dokonce i tzv. dobu provozního čekání, průjezdy tunely apod.
Aplikace TAXIcheck je v současné době k dispozici volně ke stažení zcela zdarma na OVI Obchodu pro chytré telefony Nokia se systémem Symbian a na Android Market také pro telefony se systémem Android.

Video reportáž z reálného testování aplikace TAXIcheck v pražském taxiprovozu si můžete prohlédnout, nebo stáhnout volně k použití zde.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ