Press Life

Ilustrační obrázek

Et netera ovládla soutěž Internet Effectiveness Awards 2011. Odnáší si čtyři první místa.

29. 09. 2011 11:15    kategorie: Press Life    autor: DNe    komentářů: 0

Ze soutěže Internet Effectiveness Awards, která oceňuje nejefektivnější projekty na českém internetu, si společnost ET NETERA a.s. odnesla dohromady hned čtyři hlavní ceny. Nově získala hlavní cenu v kategorii „Ocenění za inovace“.
 

Internet Effectiveness Awards je soutěž organizovaná Asociací dodavatelů internetových řešení – Asociace.biz, kde odborná porota udílí dva druhy cen: za efektivitu a za inovace (speciální kategorie). V prvním případě porotci hodnotí konkrétní úspěchy, kterých řešení dosáhla prostřednictvím digitálních médií. Měřítkem je celkový úspěch vztažený k nákladům na projekt. V druhém případě, u ocenění za inovace, hodnotí porotci inovativnost cílů, strategií nebo funkcionality řešení. Oceněna jsou řešení, ve kterých odborná porota vidí potenciál budoucího úspěchu pro svůj inovační přístup. Tato řešení nemusí ještě dosahovat ekonomických, marketingových nebo jiných úspěchů. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 28.9. „v maškarní hrdinské atmosféře“ v pražském Paláci Koruna.

Et netera zvítězila v kategorii „Nejlepší portál“ s mobilním portálem „Mobilní sázení“, který vytvořila pro skupinu Fortuna. Jedná se o zcela nový a inovativní portál pro chytré telefony. Stránky mobilního sázení je možno využít v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku a na mezinárodním poli pomocí FORTUNAWIN.COM. „Motivací k projektu byl fakt, že technologie jsou stále dokonalejší a dnešní telefony jsou už více počítače než krabičky na volání. Stávající mobilní stránky Fortuny byly zároveň s ohledem na dnešní dobu nevyhovující. Na nových mobilních sázkách lze vsadit jednoduše pomocí kliknutí prstem na displeji, lze sázet online i na sázky live v reálném čase. V České republice se jedná o zcela unikátní službu, kterou žádná konkurence nenabízí,“ uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker společnosti Fortuna.

V kategorii „Nejlepší mobilní aplikace a mobilní marketing“ zvítězila Et netera s aplikací TAXIcheck, neboli taxametr v mobilu, určenou pro chytré mobilní telefony. Jedná se o propracovaný program, s jehož pomocí si zákazník může velmi jednoduše zkontrolovat, zda jej taxikář neokrádá a zda účtovaná cena dle taxametru odpovídá platné sazbě a počtu ujetých kilometrů. Aplikace je v současné době dostupná v angličtině a češtině. „Aplikace funguje offline a lze ji spustit bez využití datového připojením, a to pouze pomocí GPS, což je výhodné zejména pro turisty využívající roamingových datových služeb. TAXIcheck využívá pro výpočet ceny jízdy stejný způsob, jako používají klasické taxametry, a to podle platné státní normy,“ dodává Petr Jareš, obchodní a marketingový ředitel společnosti Et netera.

První multimediální, kreativní divize společnosti Et netera, zvítězila v kategorii „Nejlepší použití videa“ s projektem „Nokia FAMU - Ukaž co s ní dokážeš Ty!“ Cílem bylo ukázat, že proklamovaná prohlášení o kvalitě snímací technologie Nokie N8 nelžou a že i mobilním telefonem lze natočit kvalitní video. Vzhledem k tomu, že podobné pokusy proběhly v minulosti v rámci zákazníků a uživatelů s žalostnými výsledky (různé soutěže o nejlepší uživatelská videa), rozhodli jsme se při této akci spolupracovat s profesionály a mladými talenty. Dalším cílem bylo podpořit studenty prestižní filmové školy finančně i technicky, rozbořit mýtus o „partě zapšklých intelektuálů" a ověřit si, jaký virální potenciál má takto specifický, v podstatě umělecký projekt, pokud nebude podpořen ani korunou do propagační kampaně. Autor vítězného snímku získal kromě nového hi-tech telefonu především 70 000,- Kč na libovolný vlastní projekt, do přípravy a vyhodnocení byl zapojen celý top management FAMU včetně děkana, každý student měl svého mentora v průběhu celého období tvorby snímků.

Zároveň porota vyhlásila za vítěze v kategorii „Ocenění za inovace“ mobilní aplikaci „TAXIcheck“. Porota TAXIcheck vybrala z 37 projektů především proto, že se jedná o první a jedinou obdobnou mobilní aplikací na našem trhu.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ