Press Life

Ilustrační obrázek

Etnetera bude reprezentovat ČR v prestižní podnikatelské soutěži European Business Awards

05. 08. 2013 13:15    kategorie: Press Life    autor: Ondřej Čihař

Společnost Etnetera a.s. byla vybrána porotou prestižní evropské podnikatelské soutěže The European Business Awards 2013/2014 jako jeden z 12 národních šampionů. Bude reprezentovat Českou republiku v dalším kole této soutěže a usilovat o hlavní cenu Ruban d’Honneur. Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni v dubnu 2014.
 

Soutěž European Business Awards vyhledává ty nejzajímavější a nejúspěšnější evropské firmy ve svých oborech a oceňuje kvalitu, inovativnost a udržitelnost dlouhodobého vývoje firem v celé Evropské unii. Soutěž je přístupná pro firmy různých velikostí ze všech průmyslových odvětví (více na http://www.businessawardseurope.com). Etnetera byla nominována v kategorii Zaměstnavatel roku, zejména za inovace v oblasti řízení firmy a to konkrétně jejího přechodu od klasicky manažersky řízené firmy do modelu tzv. Svobodné nebo Svobodně řízené firmy, ve které se na řízení firmy podílejí sami její zaměstnanci. V principu jde o maximální odbourání restriktivních pravidel a nařízení výměnou za svobodu, důvěru, odpovědnost a angažovanost. Jako příklady prvních, nikoli však posledních kroků lze uvést například:

  • Zrušení klasické hierarchické struktury řízení a její nahrazení kruhovou strukturou. V čele firmy stále stojí řídící pracovník, pod ním však již není top a střední management, nýbrž zástupci konkrétních týmů dedikovaných pro určitou kompetenci.
  • Každý si může vybrat technologii, tým či klienta, na kterém chce pracovat. Určující je vždy aktivita daného zaměstnance a dohoda s příslušným týmem a kolegy.
  • Každý tým si může sám zvolit svého leadera. Ten tedy není nikým jmenován, nýbrž se musí prosadit sám a lidé jej musí následovat.
  • Zrušení veškerých benefitů pro management.
  • Lidé sami rozhodují o přijetí nového člena týmu. Poslední kolo pohovorů s potenciálním zaměstnancem se vždy koná za účasti celého týmu a ten pak i rozhoduje o tom, zda s daným člověkem chce spolupracovat.
  • Každý zaměstnanec si dovolenou schvaluje sám. Každý je odpovědný především kolegům, se kterými pracuje a se kterými se musí dohodnout na případném předání práce.
  • Volná pracovní doba i místo. Každý může pracovat kdy chce a odkud chce. Opět záleží pouze na něm a na dohodě s kolegy, případně klienty.

Kromě výše vedeného vedla transformace k výrazným zlepšením jak v oblasti výzkumu a vývoje nových technologií (v minulosti zejména řešeních založených na platformě JAVA, kterou ETN obohatila a stala se v současné době například vedoucí firmou v české komunitě vývojářů jazyka Scala), tak v oblasti marketingu, kde jsou jednotlivé týmy a sami zaměstnanci motivováni a inspirováni k realizaci vlastních marketingových aktivit. Dalším výsledkem této transformace je i projekt Startup Accelerator, v rámci kterého Etnetera pomáhá mladým podnikatelům s vývojem jejich vlastních podnikatelských záměrů za použití zcela nových modelů, které nejsou založeny na maximálním profitu každého projektu, ale spíše na tom vybrat ty projekty a pracovat s lidmi, které bude práce bavit a těšit a dělat to dobře.

Martin Palička, výkonný ředitel společnosti Etnetera: „Pochopitelně máme velkou radost, že jsme v konkurenci úspěšných firem a značek v prvním kole soutěže uspěli a jdeme do dalšího. Nastoupili jsme velmi obtížnou cestu, jejíž konec v tuto chvíli nedokážeme dohlédnout. Soutěž European Business Awards je široce uznávaná jako přehlídka těch nejdynamičtějších evropských firem. Těšíme se na další kolo soutěže a věříme, že uspějeme.”

V loňském roce se soutěže European Business Awards zúčastnily firmy s celkovým obratem přesahujícím 1 bilion euro z 28 zemí EU včetně nově přistupujících národů (to představuje 8,23 % HDP celé EU včetně Turecka, Arménie, Gruzie a Kazachstánu). Celkem tyto společnosti zaměstnávají vice než 2,7 milionů lidí na celém evropském kontinentu.

Pro další postup v letošním ročníku soutěže musí všichni národní šampióni vytvořit a podat video přihlášku, kterou následně shlédne a zhodnotí odborná porota. Veřejnost bude mít navíc možnost také hlasovat online pro své národní šampiony z každé země. Vítězné firmy se pak stanou ‘národními šampióny veřejnosti’ a jedna z nich bude vyhlášena jako absolutní ‘Evropský šampion veřejnosti’.
Hlasování začne v listopadu 2013.

Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ