Press Life

Ilustrační obrázek

TEDxPragueWomen: Objevte v sobě vnitřní sílu a vydejte se „Vlastní cestou“!

12. 11. 2013 10:13    kategorie: Press Life    komentářů: 1

6. prosince 2013 se v pražském kině Světozor sejde osm výjimečných žen. O své inspirativní životní příběhy se podělí s návštěvníky TEDxPragueWomen. Tato mezioborová konference se v České republice koná historicky poprvé. Mnohdy neuvěřitelné životní zkušenosti, objevy, inovace či kuriozity ze svých neobvyklých profesí zde představí například věhlasná patoložka Jaroslava Dušková, lektorka a iniciátorka projektu Barevný anděl při o.s. Dlouhá cesta Jitka Ševčíková či kontroverzní designérka Anna Marešová.
 

TEDxPragueWomen je certifikovanou lokální odnoží světoznámého TEDWomen. Ten se letos koná 5. prosince v americkém San Franciscu. Spolu s Prahou a Brnem na něj navážou více než dvě stovky lokálních TEDxWomen konferencí v různých městech po celém světě. Letos již čtvrtý TEDWomen s podtitulem „Invented here" vyzdvihuje ženy jako nositelky pokroku, objevitelky, hybatelky, iniciátorky změn.


Vlastní cestou" - to je motto historicky prvního pražského TEDxWomen. A přesně toto slovní spojení životní příběhy přednášejících osobností plně vystihuje. Jedná se o ženy, které opustily prošlapané cestičky a vydaly se mnohdy nelehkou vlastní cestou, aby naplnily svoje sny a poslání. „Pro pořádání TEDxPragueWomen máme jeden stěžejní důvod. Chceme, aby se příběhy zajímavých žen, které se prosadily, překonaly samy sebe a něčeho dosáhly, dostaly do obecného povědomí a staly se inspirací pro ty, kteří svou vlastní cestu třeba teprve hledají," uvádí Jana Štěpánová, hlavní koordinátorka týmu TEDxPragueWomen.


TEDxPragueWomen je o ženách a jejich příbězích, není však určen pouze pro ženy, naopak, zájmem organizátorů akce je přilákat co nejpestřejší auditorium bez ohledu na pohlaví, věk či profesní zaměření.


Přednášející na TEDxPragueWomen

Jaroslava Dušková, renomovaná patoložka a badatelka v oblasti cytopatologické a histopatologické diagnostiky, endokrinologie a analýzy obrazu, profesorka na 1. LF UK, patří mezi 20 členů Board of Cytopathology committee světové cytologické organizace International Academy of Cytology.

Jitka Ševčíková, vysoce ceněná školitelka manažerských kurzů, koordinátorka firemního dárcovství, zároveň žena, která přežila své vlastní dítě - proto iniciovala projekt Barevný anděl při o.s. Dlouhá cesta.

Janica Lacová, ambasadorka světoznámého šéfkuchaře Jamieho Olivera pro Slovensko, úspěšná ideamakerka, zakladatelka značky Jem iné, a mimo jiné také copywriterka.

Emma Smetana, úspěšná moderátorka zpravodajství TV Nova, zároveň herečka, muzikantka a vystudovaná politoložka.

Anna Marešová, mladá talentovaná designérka, která kromě tramvají navrhuje i erotické pomůcky, ač ověnčená cenami, její cesta od nápadu k realizaci byla nelehká.

Jana Fellnerová, zakladatelka Svatojánské koleje předškolních pedagogů, která se již mnoho let věnuje fenoménu resilience, jejíž rozvoj spadá zejména do prenatálního a předškolního období života.

Petra Sovová, matka sedmi dětí, z nichž většinu porodila doma. Před 14 lety založila Hnutí za aktivní mateřství, které chce změnu v českých porodnicích a každoročně pořádá Světový týden respektu k porodu.

Iveta Millerová, ředitelka Komunitního centra Chánov, projektová manažerka. Vyrostla v chánovském ghettu v rodině s osmi sourozenci. Byla mezi svými vrstevníky jedinou Romkou, která vystudovala vysokou školu.


TEDxPragueWomen se uskuteční v pátek 6. prosince 2013 od 18 hodin v pražském kině Světozor (Vodičkova 41, Praha 1). Kromě živých vystoupení bude program doplněn o video přednášky z TEDWomen. Konferenčním programem bude provádět moderátor, komik a beatboxer Petr Cerha, známý též pod uměleckým pseudonymem „Nasty".
Všichni návštěvníci konference jsou po jejím skončení srdečně zváni na afterparty v restauraci Hotelu Fusion (Panská 9, Praha 1). Pro zájemce zde bude k zhlédnutí celý jeden blok konference v San Franciscu, který se uskuteční v předvečer pražského TEDxWomen. Na afterparty budou mít návštěvníci možnost osobně se setkat s vystupujícími speakerkami, a také s organizačním týmem TEDxWomen, který rád zodpoví veškeré otázky týkající se konference.

Registrace na TEDxPragueWoman byla zahájena

Registrace na konferenci byla spuštěna ve středu 30. října v 17 hodin. Vstupné v ceně 300 Kč zahrnuje téměř 3 hodinový pestrý program v kině Světozor a pozvánku na afterparty v Hotelu Fusion. V rámci registrace je možno zakoupit unikátní trička z eko-bavlny vyšívaná křížkovým stehem s hlavním mottem konference: „Vlastní cestou". Trička pro TEDxPragueWomen navrhla neotřelá rukodělná formace KundyCrew věnující se „radikálnímu vyšívání".


Zájemci se mohou registrovat na www.tedxprague.cz

TEDxPragueWomen navazuje na svého staršího konferenčního bratříčka TEDxPrague, jenž je největším a zároveň nejpopulárnějším „tedexovým" formátem v ČR a který v Praze již pátým rokem organizuje tým dobrovolníků. Letos se jej účastnilo kolem 800 lidí. Na rozdíl od menších (zpravidla celovečerních) formátů jako je například TEDxSalon, TedxCinema či TEDxWomen, jde o celodenní konferenci, přinášející do Prahy zajímavé osobnosti a témata z celého světa.


Co je TEDxWomen

TEDxWomen je TEDx konference, která kombinuje živá vystoupení a online přenos TEDWomen - jednodenní konference sestavené TEDem a Pat Mitchell. Letos se bude TEDWomen konat 5. prosince 2013 v San Francisku. 


Co je TEDx, x = nezávisle organizované setkání

TEDx je platforma, která vznikla v duchu motta „Myšlenky hodné šíření". Jde o lokálně organizovaná setkání, na kterých se scházejí lidé, aby sdíleli zážitek podobný konferenci TED. Setkání TEDx kombinují TEDTalks videa a živé řečníky ve snaze iniciovat hodnotné diskuze a kontakty v rámci malé skupiny. Tato lokálně a nezávisle organizovaná setkání používají značku TEDx, kde x = nezávisle organizované TED setkání. Konference TED poskytuje obecná doporučení pro TEDx platformu, ale jednotlivá TEDx setkání jsou organizována nezávisle. (Platí určitá pravidla a regulace.) 


Co je TED

TED je nezisková organizace, která je oddaná „Myšlenkám hodným šíření". TED začal před 30 lety jako čtyřdenní konference v Kalifornii a od té doby se rozrostl do mnohých iniciativ, aby  mohl podporovat zmíněné myšlenky. Každý rok jsou na dvě TED konference pozváni přední světový myslitelé a muži a ženy činu, aby během 18 minut promluvili o různorodých tématech. Mnoho z těchto příspěvků je následně zpřístupněno zdarma na TED.com. Mezi řečníky TED se objevili Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende či Gordon Brown. Konference TED2014 uskuteční ve Vancouveru v Kanadě společně se simultánním vysíláním TEDActive v sousedním Whistleru. TEDGlobal 2014 se uskuteční v Rio de Janeiru v Brazílii. 


Mediální iniciativy TED zahrnují TED.com, kde jsou každý den zveřejňovány nové TEDTalks videa; Open Translation Project, který zajišťuje titulky, interaktivní přepisy a překlady od dobrovolníků z celého světa; a TEDBooks - krátké e-knihy shrnující významné myšlenky. TED každoročně uděluje ocenění TED Prize, které výjimečným jedincům s přáním změnit svět dává příležitost proměnit svá přání v činy; TEDx, který nabízí jedincům nebo skupinám možnost organizovat lokální, nezávislá TEDu podobná setkání po celém světě; a TED Fellows program, který pomáhá inovátorům z celého světa umocnit dopad jejich pozoruhodných projektů a aktivit. 


Sledujte TED na Twitteru a Facebooku.


Pro informace o nadcházejících TED konferencích klikněte zde.

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

Anonym, 19.11.2013 15:20

test

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ