Press Life

Ilustrační obrázek

Etnetera Group a.s. se během loňska stala údernou skupinou šesti digitálních a technologických firem s obratem přes čtvrt miliardy korun.

02. 06. 2015 10:46    kategorie: Press Life

Skupina Etnetera (Etnetera Group a.s.) má za sebou plodný rok. Vstoupila do spřátelených firem Fragile media a AppSatori, vytvořila nové spin-offy Etnetera Activate a Etnetera Vision a naopak se zbavila aktivit, které nezapadaly do jejího směřování. Celkově tak výrazně posílila z původních tří firem na šest. Na přelomu roku se přestěhovala do nádherných, sto let starých industriálních budov bývalých Parních Mlýnů v Holešovicích, kde vytvořila společný otevřený prostor, kterému říká Etneteria.
 

I přes transformační rok zaznamenala Etnetera Group lehký meziroční nárůst hospodářského výsledku a znovu překročila hranici čtvrt miliardy korun (fiskální rok 2014/2015 ukončila s obratem 275 milionů, přitom v předchozím roce to bylo 262 milionů).

„Daří se nám tvořit prostředí, ve kterém lidé, týmy i celé firmy prosperují a pomáhají si navzájem. Všichni teď sídlíme společně v Etneterii, kde se podařilo realizovat naše představy o inovativním, kreativním a zároveň příjemném prostředí. Věříme, že se blýská na lepší časy synergického efektu,“ popsal rozvoj skupiny její spoluzakladatel a člen představenstva Václav Bittner. „Velkou radost máme také z toho, jak se vede našim nově rozjetým start-upům. Všechny jsou alespoň v mírném zisku a jsou nastartované k dalšímu růstu," dodal.

Výjimečná, vysoce otevřená a lidská podnikatelská kultura skupiny má svůj základ v kultuře mateřské Etnetery, která se navíc již od roku 2011 hlásí k principům svobody v práci. V Česku patří k firmám s nejbohatšími zkušenostmi se svobodným podnikáním.

„Živý zájem dalších firem o vstup do skupiny potvrzuje, že děláme něco dlouhodobě dobře. Společné hodnoty v podnikání a to, že si lidsky sedíme, je pro nás při spolupráci s novými firmami nejdůležitější,“ uvedl k tomu Martin Palička, ředitel Etnetera a.s., dodnes největší firmy ve skupině.

Etnetera Group dnes nabízí klientům ucelené portfolio služeb a technologií pro online a digitální business, od vývoje a správy náročných internetových aplikací přes pokročilé analýzy zákaznického chování na e-shopech, personalizaci, online kampaně a nákupy médií až po dodávky a správy technologií Apple a Google.

Největší rozvoj v uplynulém roce zaznamenala konzultačně-datová štika Etnetera Activate, která staví svou přidanou hodnotu na pokročilé analýze dat a pochopení souvislostí mezi nimi, ať už se jedná o webovou analytiku nebo konzultace online businessů. „V loňském roce se nám podařilo více se vyprofilovat, z původní firmy se odštěpil kreativní tým Etnetera Vision a my se nyní naplno věnujeme přeměně webů našich klientů v dokonalý prodejní nástroj,“ uvedl Jiří Štěpán, CEO v Etnetera Activate.

Výsledky jednotlivých firem dle velikosti obratu (v miliónech Kč):

Firma Obrat Zisk
Etnetera a.s. 157 15,3
Fragile media s.r.o. 57 3
Etnetera Activate a.s. 23 2,7
Etnetera Logicworks s.r.o. 21 1
Etnetera Vision s.r.o. 13,5 1,5
Etnetera AppSatori s.r.o. 3,3 0,1

Etnetera Group je skupina digitálních a technologických firem, které spojuje vášeň pro online svět a otevřená kultura podnikání. Součástí skupiny jsou:

  • Etnetera a.s., která skupinu v roce 2011 založila a která je předním českým dodavatelem pro internetové projekty velké rozsahem, nápadem i významem.
  • Konzultačně-datová štika Etnetera Activate a.s., zabývající se optimalizací on-line businessů a pokročilou webovou a datovou analytikou.
  • Neúnavný kreativní tým Etnetera Vision s.r.o., zaměřený na videoprodukce a e-learningové aplikace.
  • Etnetera Logicworks s.r.o., specialista na dodávky, tuning a profesionální servis technologií společnosti Apple pro firmy.
  • Etnetera AppSatori s.r.o., specializující se na vývoj produktů a konzultace nad Google platformou.
  • Online mediální agentura Fragile media s.r.o., která realizuje brandové a výkonové online kampaně.
  • Od dubna 2015 navíc firma Letsgood s.r.o., specializovaná na mobilní aplikace a technologie. V loňském fiskálu ve skupině ještě nebyla.
Sdílet odkaz:
tisk
 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Press Life


RSS kanál Press

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ