Tech Life

Ilustrační obrázek

Štítkování vlastní online osobnosti

02. 10. 2008 10:00    kategorie: Tech Life    autor: LZa    komentářů: 0

Při revizi zařazení mých online profilů na různých službách do různých skupin jsem si uvědomil, jak povrchně tuhle funkcionalitu vnímám. Ať je to na Facebooku, LinkedIn nebo SprávnémKroku, všude mi slouží příslušnost do nějaké skupiny spíše jako deklarace nějakého mého zájmu nebo prostě vytroubení do světa: “Hele, tak v tomhle se taky vyznám.”

 

Při brouzdání po LinkedIn jsem navíc narazil na několik lidí, kteří si říkají Open Networkers. Jejich snahou je být co nejpropojenější, takže je jim jedno, s kým se spojí - nejde o kvalitu, ale o kvantitu - dokonce existují stránky, které se míru propojenosti online identit snaží změřit a poskytují žebříčky nejpropojenějších osob. Stejným způsobem zacházejí i se skupinami apod. Několik jich máme už i v Čechách - nic proti nim nemám, jen mi přijde, že jejich online osobnost tím může pouze utrpět. Tak nějak se rozplizne natolik, že už nikdo nepozná, jaké znalosti mají, s kým se znají a s kým ne, čemu se věnují nebo zda jsou skutečnými profesionály.

Já si stanovil poměrně snadno měřitelné pravidlo, podle kterého určuju, zda si někoho do přátel dám nebo ne. Podmínkou je jednoduše osobní kontakt - jeho míra se sice různí (neznamená to “jednou jsem ho viděl v metru na přestupu”), ale v zásadě to musí být osoba, jejíž jméno a důvod našeho kontaktu si pamatuju a předpokládám, že ona osoba si zapamatovala mě.

V souvislosti s těmito poznatky jsem si vzpomněl na brilantní přednášku Claye Shirkyho: “Information Overload is Filter Failure“. Pro mě prostě veškeré aktivity těchto skupin znamenají další hromady informací, kterými je nutné se prokousat - proto se tím nezabývám a skupina zůstává pouze názvem nebo ikonou v profilu. Dokud někdo nevymyslí způsob, jak proudy informací z těchto skupin efektivně filtrovat, asi to tak zůstane.

Působíte aktivně v některých skupinách? Čtete alespoň nějaké pravidelné zprávy, které se administrátoři těchto skupin pokoušejí čas od času rozesílat? Nebo jste dokonce správcem nějaké skupiny?

Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

Kontakt pro média


Máte zájem o další informace, odborný článek či přednášku na konferenci? Kontaktujte nás prosím na pr@etnetera.cz.

RSS - Tech life


RSS kanál Tech Life Blogu

Offlineblog

Offlineblog

Ljama


Komix z prostředí imaginární firmy.

ljama

Ještě jste ho nečetli? Tak tudy ...

 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ